Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

%90 karbürator sorunu sizin yardımınız gerekli şimdiden teşekkürler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    LEDOW CXM 250
    Arkadaşlar sorunum şöle başladi, ledow cxm250 kullanıyorum, virago 250 kopyasi, ışıklarda cok sert kalktım 2. viteste 60 ı görüp vites attım 3 normalin dısında devrini yükselttimde vitesi 3 e attım.. neyse ilerledikten sora benzin biter gibi gaz yememeye basladi ve benzin var .. cok az gaz verince gidiyorum sorunsuz, fakat biraz gazi fazlalaştırayım devrini yükseltiym pat pat ses cıkıyo yada benzini almıyor hiç , gitmiyo motor, ama vites atıp az gaz verince yürüyo , tabi gazı arttırınca aynı sorun cıkıyo ortaya gaz yemiyor, problemim nedir? motorcuya hiç bilgisiz gitmim.. param sınırlı su aralar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Bence karbüratöre giden hava hortumunu kontrol et. Bu olaydan sonra motorun sesinde artma olduysa, hava hortumu yerinden çıkmış olabilir ya da yırtılmıştır. Tamirciye gitmeden bi kontrol et derim... ;)

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    jikleyi kontrol et. Açıkmı,kapalımı? Karburatöre pislik tıkanmış olabilir, buji veya elektrik aksamındada sorun olabilir. Karburatör için teknik servis, suzuki vl800 bölümünü aç bi oku. Orda bol bol yazdım karburatör nasıl temizlenir,sorunlar vs.

Motosikleti
    LEDOW CXM 250
    teşekkür ettim okudum anladım , evimde bir buji var değiştircem yarın, fakat benm sağdada buji var soldada v motor 2 traftada buji var 1 isi ne işe yarar diğeri ne işe yarar?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    silindir başına 1 buji.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    karbüratör gibi görünüyorda
    ateşleme sistemide olabilir bujiyi kablosunu bobini bir ölç derim,
    benzine pislik karışmış olabilir, benzini bitirebiliyorsan bitir ve 97 oktan alıp çok gaz açmadan dene, uzun bir süre küçük devirlerde jickle açık kullan..
    kolay gelsin

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    benzin yeterli miktarda gelemiyordur, depo hava yapmistir. kapagini acip tekrar dene ;)

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    ısınana kadar çalıştırın motoru ve egzost'lara dokunun soğuk olan varmı diye soğuk ise bir tanesi o piston hareket etmiyordur buji gitmiştir büyük ihtimal değiştirin bujiyi

bunun dışında manifoltları kontrol edin çatlamıştır yırtılmış olabilir..

veya en son benzin aldığınız yerin benzini kirli olabilir karbüratörü pisletmiş olabilir

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Karbüratör ayarına bak , bujiyi değiştir , o pat pat ssi genelde yanmayan benzinin egzostta birden parlamasından olur
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    jikle telinde sıkışıp açık kalmış olabilir benimde dün başıma geldi tarif ettin gibi çok gaz verince boğuluyor az gaz verince normal gidiyor

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Önce bujileri değiştir, sonra karbüratör.Bujileri değiştirdikten sonra yine yaparsan hava filtresi benzin filtresi vs. temizse karbüratörün şamandıralarında takılma olabilir benzin yetişmeyince gazı açınca patlama kesilme yapar.Bir ila ikinci vitestede gazı tam açıp dene bu viteslerdede haliyle kesilme patlama yapması lazım.

ikinci vitesten sonra 3 de yapıyorsa 2.viteste karbüratör tasında benzin kalmıyor şamandıra açmıyor takılıyor veya az açıyor olabilir, 3 te benzin yetişmiyor motora.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    yedek depoya al bide bitmiştir benzinin
    bu kawasaki bir başka dostummm

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    millet yazmış yardımcı olmak için ama fasa fiso her neyse

karbüratöründeki diyaframı yırtmış olabilirsin üstten 4 vidalı sök bak plastiginde yırtık varmı varsa pm at yardımcı olurum.
    süboplarında inş birşey yoktur düşük devirde sorunsuz calısıyo ve gaza basınca motorun egsozdan patpat patlatıyo boguluyo yürümüyo aynı dert bendede var söktüm diyafram yırtıktı
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)