Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR125 KM Sayacı... Yardım lütfen...

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Merhaba beyler. İlginç bir sorunum var.

CBR125 imin ibresi eksik gösteriyor.

Evet resmen eksik gösteriyor. 80 e kadar normal gibi. Ondan sonra gittiğim hızı göstermiyor. Yanımda arkadaşlarım 120 130 km ile giderken benim sayaç 100 de kalıyor.

hayır tek başıma falan da oluyorum yokuş aşağı 6. vitesin redline sınırına yaklaşıyorum. Önceki CBR125 tecrübelerimden, olması gereken hızım 130 135 civarı, benim ibre hala 100-105 civarlarında.

100 km ile sabit giderken aniden fren yapınca hemen düşmüyor KM sayacı. birkaç saniye bekliyor sonra olduğum hıza iniyor.

Nedir bunun derdi yahu.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    göstergeyi sök km telinin içine yağ sür düzelecektir diğer ihtimal ön janttaki km mekanizması bozulmuştur orayı da yağlasan iyi olur
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Arethnia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "bur-k@"nında dediği gibi km teline biraz yağ sür yine olmazsa göstergende problem olabilir en mantıklısı hiç dokunmadan servisine göstermen.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    teli yağlamıştım geçen hafta. sorun devam etmekteydi. göstergenin neresini yağlamalıyım ?
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

elektronik degil mi gosterge?

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    2005 kasa cbr 125 var heralde

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    2005 model CBR125 eski kasa yani. KM sayacı elektronik değil. Bu sorun da ciddi manada oldukça sinir bozucu

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    yada km gostergesıne ruzgarda gırıyor olabılır oda bellı bı km den sonra ıbreyı tutuyor yukseltmıyor yada ck fazla göstertıyor
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)