Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fiberglass hakında yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bws 125
    Selamin aleyküm abiler Ben fiberglass yapmak için polyester,cam elyafı , pol. macun ve macun sertleştiricini aldım fakat İlk defa yapıcağım için biraz daha araştırım dedim ama mor sıvıda gerekiyomuş bu mor sıvı nedir ? şartmıdır bu iş için ?
    Şimdiden cevap veren veremeyen herkese teşekkürü bir borç bilirim
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, Yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.
    Bob marley

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mor olan hızlandırıcı beyazı sertleştirici ikiside lazım sen alırken polyesterin içine karıştırmadılarmı genelde öyle veriyorlar

Motosikleti
    bws 125
    Evet ya o muydu :D bende sonrada karıştırcaz falan sandım Sağol abim ya valla . Birde seni bulmuşken Abi ilk önce neler yapmam lazım ? polar bir bezin kalıbın üstüne serip polyesteri döksem kurudukdan sonra cam elyafını uygulasam mı nasıl yapsam ben bu işi canım abim :D
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, Yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.
    Bob marley

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Mor sivinin ismi kobalt tir , sakina eline degdirme. Oranlarin dikkat et. Polar bezin polyester ile birlesmez. Ne yapmak istedigini anlamadim
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

eğer kalıbın yoksa nalburdan cabuk kuruyan alçı al kalıbını alçı ile yap parça kalıptan cıkmayacak şekildeyse uzunluğunu denişliğini ölçerek iki parça yapıp sonradan birleştir ek yerini falçatayla alçı çekip zımparayla düzeltirsin alçıyı kırıp parçanı çıkarırsın ben böyle yaptım

fırçayla bolça kalıba polyesteri sür elyafı üstüne koy fırçayla üstten yedirerek havasını al en az üç kat elyaf koy ki biraz sağlam olsun tahminen 2-3 mm kalınlık olur yaptığım grenaj bu

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml?highlight=
    piyanist_irf bunu beğendi.

polyesteri aldığın yere sor hızlandırıcı içinde varmı diye emeğin boşa gitmesin

Motosikleti
    bws 125
    Zeda abi Yazdığın için teşekürler ama ben youtubeden izlediğim kadarıyla bir bez örtüyolar https://www.youtube.com/watch?v=G8cz_5eP81U bu bez nedir onu bilmiyorum kendimce tahminde bulundum demek ki yanılmışım iyiki başlamadan okudum bunu.

Sizede çok teşekür ederim Erkin abi çok yardımcı oldun ve yaptığı şey çok muazzam olmuş
    Bob marley

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)