Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor vurdurmadan çalışmıyor sonrasında sorun yok

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GY200 CROS + HYO 250 GTR
    Arkadaşlar zongshen 200 gy cros motorum ıkı gündür ayak marşı ile çalışmıyor el marşını daha önce iptal etmiştim ayak marşı ile gayet düzgün çalışıyordu. Ancak iki gündür motor soğukken ayak marşı ile çalışmıyor ilk basmadan sonra komprasor kayboluyor. vurdurup bir kere çalışssa ayak ile çalısıyor komprasör sorunu olmuyor. yakın bir usta baskı balata yapar değiştirelim diyor ama çekişte vs herhangi bir sorun yok . sorun ne olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    motosiklet elektriğide otodan farklı olmasa gerek. baskı balata ile çalışmamasının ne alakası var anlamadım. benim bildiğim baskı balata dişlileri ayırmaya yarar. yanlış mı biliyorum bende merak ettim.

Motosikleti
    GY200 CROS + HYO 250 GTR
    mecburen bıraktığım bi usta bende cevap bekliyorum sabırsızlıkla

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet elektriğide otodan farklı olmasa gerek. baskı balata ile çalışmamasının ne alakası var anlamadım. benim bildiğim baskı balata dişlileri ayırmaya yarar. yanlış mı biliyorum bende merak ettim.
    İşin elektrikle alakası yok sanırım. Ayak marşı ile çalıştırdığını yazmış arkadaş.
    Ancak balatayla alakalı olacağını bende zannetmiyorum...
    Motosikletli Kaplumbağa...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı erarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zongshen 200 gy cros motorum ıkı gündür ayak marşı ile çalışmıyor el marşını daha önce iptal etmiştim ayak marşı ile gayet düzgün çalışıyordu. Ancak iki gündür motor soğukken ayak marşı ile çalışmıyor ilk basmadan sonra komprasor kayboluyor. vurdurup bir kere çalışssa ayak ile çalısıyor komprasör sorunu olmuyor. yakın bir usta baskı balata yapar değiştirelim diyor ama çekişte vs herhangi bir sorun yok . sorun ne olabilir ?
    Başlığa motor vurdurmadan çalışmıyor sonrasında sorun yok yazmışsın, Allah iyiliğini versin emi, neyi vurduruyorsun kardeşim, şaka vallahi şaka billahi şaka.

Sorununa gelirsek debriyaj doğru bir tespit, balata kavramıyorsa, yağ kalınsa, balata bitmişse, yayları bozuksa, debriyaj teli salmıyorsa ayak marşı motoru bilhassa soğukken motoru çalıştırmaz, ısınınca ve yağ savrulunca balata kavrar. VURDURARAK yani ittirerek, motorun ayak marşına göre daha kuvvetli ve devamlı tahrik aldığı için çalışacaktır.

Kendine iyi bak.
    erarslan bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    GY200 CROS + HYO 250 GTR
    yav hiç güleceğim yoktu )) eyvallah çok sağol şimdi yağı değiştirip mi bi bakalım motorun çekişinde sorun yok vetes değişimleri ve çekiş normal tavsıyen ne olur

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Ayak marşı ve vurdurarak çalıştırmak debriyaja büyük bir yükü üstelik darbeli bir şekilde uygular. Yağın soğukken akıcılığı az ve kalın kıvamlıdır. Balatalarımız ıslak diye adlandırılan tipte olduğu için yağın içinde çalışmaktadır. Aşınmakta olan yani kavrama yeteneği azalmış debriyajın ilk belirtisini yaşıyorsun. Çünkü size sorsam kışın daha soğukta bu sorun yoktu o zaman da aynı numara yağ vardı diyeceksiniz Allah bilir. Yağı değiştirmek yerine debriyaj telini boşa çıkarıp, telin kırık filan olmadığından emin ol derim.

Motosikleti
    GY200 CROS + HYO 250 GTR
    kışın kullanmadım hic 1 hafta kadar kullanıyorum sorun yoktu dün akşam bi basayım dedim almadı ittirdim : )) çalıştı sabah yine çalışmadı yine ittirdim bir kere çalıştımı sorun olmuyor. Debriyaj teli ne gelince Elim frendeyken debriyajı bıraktığımda stop ediyor sanırım sağlamlık göstergesi sayılabilir başka tavsiyen var mı ? yada yağı ve baskı balatayı ustanın dediği gibi değiştirelim mi

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Şöyle bir ipicu vereyim. Motorla kalkıştan hemen sonra hızlanmadan yüksek viteste atıp gaz verince motorun çekmediğini hissedersin ya, sonrasında debriyaj manetini azıcık sıkınca yarım debriyaj denen şey oluşur motor devir alıp bağırır, işte o nokta manet mesafesinin 1/5 den daha az olmamalı o sana durum hakkında fikir verecektir.
    Yağın kış boyu uçup kalınlaşmış ta olabilir.
    Başka bir sorun olsa, ayak marş kolunun kaydırdığı sıyırdığı gibi vs kalıcı olur ısınmayla soğumayla pek alakası olmaz. Emin ol motorunun elektrikli marşı çalışsaydı sen bu sorunu belkide hiç farketmiyecektin taa ki motorun çekiş kaybedene kadar.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşı ve vurdurarak çalıştırmak debriyaja büyük bir yükü üstelik darbeli bir şekilde uygular. Yağın soğukken akıcılığı az ve kalın kıvamlıdır. Balatalarımız ıslak diye adlandırılan tipte olduğu için yağın içinde çalışmaktadır. Aşınmakta olan yani kavrama yeteneği azalmış debriyajın ilk belirtisini yaşıyorsun. Çünkü size sorsam kışın daha soğukta bu sorun yoktu o zaman da aynı numara yağ vardı diyeceksiniz Allah bilir. Yağı değiştirmek yerine debriyaj telini boşa çıkarıp, telin kırık filan olmadığından emin ol derim.
    İhtiyarım...
    Uzak doğu sana yaramamış.. ))
    Ayak marşı ile debriyajın ne alakası var yahu....
    Ayak marşına zaten vites boşta iken basarsaın...
    Ayak marşı sadece pistonlara hareket verir..

Ek bir şey daha..
    Eğer debriyajı bitik olsaydı bu arkadaşımız motoru VURDURAMAZDI...
    Etme , bari sen bunları söyleme..
    İnanmam...
    Eski ihtiyarı arar gözlerim....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Hee..
    Arkadaşın sorununa gelince... )
    Bujini değiştir...
    Sorununun kendiliğinden kaybolduğunu göreceksin....

Ayrıcana buraya yazdığına göre İzmirdesin..Akşama inciraltına bekliyoruz... Gel hele bir tanışalım.....
    mterayes26 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    GY200 CROS + HYO 250 GTR
    Teşekkürler İzmirden tayin oldum şuan Ankara dayım umarım tekrar güzel izmirde veya başkentimizde görüşürüz. Motora gelince buji yi gecen hafta motoru garajdan cıkarır cıkarmaz değiştirmiştim. tekrar tavsiye ederseniz değiştirelim. Ancak 50 KM yapmadı

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı erarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler İzmirden tayin oldum şuan Ankara dayım umarım tekrar güzel izmirde veya başkentimizde görüşürüz. Motora gelince buji yi gecen hafta motoru garajdan cıkarır cıkarmaz değiştirmiştim. tekrar tavsiye ederseniz değiştirelim. Ancak 50 KM yapmadı
    Soğuk havalarda kısa süreli çalışmalar bujinin sağlıklı çalışmasını engeller...
    Yani tam manasıyla ısınmadan motor stop ettirilirse soğuma esnasında içeride oluşan nem den rutubetten etkilenecektir...
    Dolayısı ile ilk çalıştırmada buji ateşleme tırnakları kurum yapacaktır...
    Daha sonraki çalıştırmalarda bu kurum yüzünden geç çalışmaya başlayacaktır....
    Sana tavsiye edeceğim buji NGK ya da DENSO nın 8-9 numaraları...

İzmirdesin diye İhtiyara söylemiştim ama sende gelebilirsin ... Kısmet olur da İzmire tekrar gelirsen mutlaka gel tanışalım...
    Ben de ANKARAdan geldim İzmire... .Senin rotanın tersini yaptım...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşı ile debriyajın ne alakası var yahu....
    Var, benim motorumda(100cc manuel cub) debriyaja basılıyken ayak marşı boşa gidiyor, anca vites boşta ve debriyaj çekili değilken ayak marşı işlev görüyor. Orta sehpada viteste de ayak marşıyla çalışabiliyor.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var, benim motorumda(100cc manuel cub) debriyaja basılıyken ayak marşı boşa gidiyor, anca vites boşta ve debriyaj çekili değilken ayak marşı işlev görüyor. Orta sehpada viteste de ayak marşıyla çalışabiliyor.
    Bu adamın motoru 200 lük kros..Seninkinden farklı....
    Her motorun farklı sistemi var...
    Mz lerde debriyajı çekip ayak marşına basarsan hiç bir şekilde motoru çalıştıramassın... Boşa gider....

Ama arkadaşın motorunda bu sistem yok....

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    Alp arkadaşım bende gelebilirmiyim. ünv yıllarım aklıma geldi inciraltı. bizim zamanımızda daha güzeldi beton duvarlar yoktu sahilde sabahları balık kokusu içinde okula giderdik.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp arkadaşım bende gelebilirmiyim. ünv yıllarım aklıma geldi inciraltı. bizim zamanımızda daha güzeldi beton duvarlar yoktu sahilde sabahları balık kokusu içinde okula giderdik.
    Tabiiki gel... Birazdan helikopter pistine doğru gidicem..... Oralarda dumanı görünce bizizdir... )

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ben gelemeyeceğim ama teknoloji gelişti..bana kargo ile gönderirseniz yemem demem...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    GY200 CROS + HYO 250 GTR
    Arkadaşlar baskı değişti sorun cözüdü gibi cözüldü gibi diyeceğim soğukken calısyordu ama sabah denemeye kalmadan motoru sattım illa alacam diyen bır arkadasa denk geldım : ))) şimdi tekrar bı kros alsam mı gt250 r ımla devam mı etsem : )))

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    gt 250 r da kı sorun bır gungazverırken motor hork hork yaparsa bılkı java fıltresı tıkalı :DDDD
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)