Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Tek teker denemesi ve sonuc husran

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Domalınan moturlardan.Rayzink
    Alıntı longinus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam çuval gibi düşmüş..ne bi sakınma ne kollarda hareket..
    "amerikalıyım bişey olmaz" mı dedi acaba...

yeni motor yapmışsın kardeş..hayırlı olsun..
    saolasın kardesım benım...yenı deıl vardıda yenıden canlandırdık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Off adamın suratı asfalta kazındı kım bılır ne hale geldı :(
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Merhaba arkadaşlar. 112 acil ambulans hekimi ve uzun yıllardır motosiklet kullanan biri olarak sadece bir iki hatırlatmada bulunmak istedim. Maalesef gittiğim pek çok trafik kazasında şehir içinde ve düşük süratli seyir esnasında gerçekleşse dahi koruma unsurlarına gereken önemi vermeyen pek çok motosiklet kullanıcısının ciddi biçimde yaralandığı veya öldüğünü gördüm. Çalışmakta olduğum ekip 2007 yılı içinde 3600 hastaya müdahale etti. Ortalama vakaya ulaşım süresi ise 4.20 dk. Sanırım ambulans gelmiyor sitemlerine bir nebze yanıt olabilir. Bir başka arkadaşımız ise ilk yardım konusundaki bilgisizlikten bahsetti. Bunu telafi etmek çok kolay aslında. İzmir ili için konuşacak olursak, başta Kızılay izmir şubesi olmak üzere pek çok ilk yardım eğitim merkezinde bu açıklarınızı giderebilirsiniz. Sözü fazla uzattım. Son olarak söylemek istediğim ise yüzlerce euro vererek aldığınız Shoei, Arai gibi o yuvarlak şeylerin kask olarak nitelendirildiği ve asıl üretim amacının dirsek değil kafa koruması olduğu. Hepinize full koruma giymiş olarak sağlıklı sürüşler diliyorum.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı kalkan112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 112 acil ambulans hekimi ve uzun yıllardır motosiklet kullanan biri olarak sadece bir iki hatırlatmada bulunmak istedim. Maalesef gittiğim pek çok trafik kazasında şehir içinde ve düşük süratli seyir esnasında gerçekleşse dahi koruma unsurlarına gereken önemi vermeyen pek çok motosiklet kullanıcısının ciddi biçimde yaralandığı veya öldüğünü gördüm. Çalışmakta olduğum ekip 2007 yılı içinde 3600 hastaya müdahale etti. Ortalama vakaya ulaşım süresi ise 4.20 dk. Sanırım ambulans gelmiyor sitemlerine bir nebze yanıt olabilir. Bir başka arkadaşımız ise ilk yardım konusundaki bilgisizlikten bahsetti. Bunu telafi etmek çok kolay aslında. İzmir ili için konuşacak olursak, başta Kızılay izmir şubesi olmak üzere pek çok ilk yardım eğitim merkezinde bu açıklarınızı giderebilirsiniz. Sözü fazla uzattım. Son olarak söylemek istediğim ise yüzlerce euro vererek aldığınız Shoei, Arai gibi o yuvarlak şeylerin kask olarak nitelendirildiği ve asıl üretim amacının dirsek değil kafa koruması olduğu. Hepinize full koruma giymiş olarak sağlıklı sürüşler diliyorum.

Hoşgeldiniz hocam,

Forumumuz için travmalar ve acil servislerin direkt içinde görev alan bir dostumuzun olması çok önemli. Deneyim ve önerilerinizden çok faydalanacağımız kesin. Lütfen bol bol yazarak katılın. Teşekkürler.
    Üç boyoz bir kola

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)