Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1000 RR- gösterge 299 olduğunda gerçek hızı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aYe
    Tabela mı yazdı? Rüa görmedin dimi 299'la geçince de kelime-i şehadet mi yazıyo?
    Evet abi tabela yazıyor, hatta bugün önünden geçtik, farketmedin mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet gördüm valla haklıymışsın...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu 299 olayı sadece Honda da değilmiş, videolara bakın R1 de 299 da kalıyor.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    bir sürü 1000 cc motorsiklet videosu izledim bu dediğiniz olay hem cbr 1000rr'da hem r1'de hem gsx-r 1000'de ,hem kawasaki zx-10 r'de hem de ducati 1098de böyle.başka unuttuğum olabilir

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Benim bildiğim bu 299 işi, tüm ss üreticilerinin ortak yaptığı bir centilmenlik anlaşması. Tüm ss'lerin hız göstergesi 299'da sabittir.
    Nedenleri:
    1- Üreticilerin biz en hızlıyız pazarlaması yapıp, tüketiciyi yanıltmaması
    2- Sürücülerin en son kaç gördüm diye gereksiz risk almamaları
    3- Forumlarda honda 323 gördü, Suzuki 325 gördü kavgalarının önlenmesi

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    GPS lerin veri yenileme hızı saniyede 1 dir ve 1saniye gecikmeli verirler. videodaki GPS in aynısından ve en üst seviye el tipi GPS (garmin etrex venture ve GPSMap 60csx modeli) sahibi biri olarak konuşuyorum neredeyse hiçbir aracın hız göstergesi GPS verileri ile tam olarak uyuşmuyor, ama GPS bilgisi aracın kendi göstergesinden daha doğrudur (tabiki GPS hassasiyetinin yüksek olduğu koşullarda) ve genelde araçların hızı arttıkça hata yüzdeside artmakta. videoda izlediğime göre motorun göstergesi 299 a ilk ulaştığında GPS 290 gösteriyor (baya az bi sapma) daha sonra redline da biraz daha devrin artmasıyla GPS deki hız 290 dan 295 e çıkıyor. demekki aslında motorun göstergesinde sabitleyici olmasa ~%3 lük sapma payıyla 305 gibi bişey göstericek. en doğru hız ölçümü radar ile yapılır ama şuda bi gerçekki 1000cc lik standart motorlar 295 i zor geçer

yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    ya zaten hiçbir zaman digital ibreler doğruyu sölemez diye biliyorum.Belki ufak bir (%3) gibi bir sapma ama olsun yani birebir soğru sölemiyor...

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GPS lerin veri yenileme hızı saniyede 1 dir ve 1saniye gecikmeli verirler. videodaki GPS in aynısından ve en üst seviye el tipi GPS (garmin etrex venture ve GPSMap 60csx modeli) sahibi biri olarak konuşuyorum neredeyse hiçbir aracın hız göstergesi GPS verileri ile tam olarak uyuşmuyor, ama GPS bilgisi aracın kendi göstergesinden daha doğrudur (tabiki GPS hassasiyetinin yüksek olduğu koşullarda) ve genelde araçların hızı arttıkça hata yüzdeside artmakta. videoda izlediğime göre motorun göstergesi 299 a ilk ulaştığında GPS 290 gösteriyor (baya az bi sapma) daha sonra redline da biraz daha devrin artmasıyla GPS deki hız 290 dan 295 e çıkıyor. demekki aslında motorun göstergesinde sabitleyici olmasa ~%3 lük sapma payıyla 305 gibi bişey göstericek. en doğru hız ölçümü radar ile yapılır ama şuda bi gerçekki 1000cc lik standart motorlar 295 i zor geçer
    benim de anlatmaya çalıştığım şey buydu. GPS den gelen gerçek hız verisini kullanabilmek için motoru 1 saniye anynı hızda tutmak gerek.

bu mantıkla videodaki 1000 RR göstergesi %3 gibi bi sapma yapıyor en fazla %4.

Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ama şuda bi gerçekki 1000cc lik standart motorlar 295 i zor geçer
    yanlış! göstergede 299 dan sonra 1000 devir daha hızlanmaya devam eden makina gerçek hızda 310 rahatça geçer, geçiyor da.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)