Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇİLİNGÖZ VİRAJLARI #1 YAMAHA R25 MOTOVLOG

Motovento
    REKLAM ALANI
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Merhaba,

Yorumlarınızı önerilerinizi eksik etmeyin arkadaşlar...

İyi seyirler;

tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Daha ilk dakikada falso.Kapadım haklı olduğunu yazınca.Çizgin hatalı ve grup sürüşünü bilmiyorsunuz
    tiawern bunu beğendi.

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Cevizlerin sağlığı için eğitim şart...Ucuz atlatılmış,ders alınsın bari.
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    ben öyle düşünmüyorum dostum cidden virajda konumlamam hatalı olabilir lakin geriden gelen adamın bana viraj içerisinde yakın olması normal mi sence en ufak kontrada omuz atıcam adama bunun neresi doğru sence?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı rasitkoksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevizlerin sağlığı için eğitim şart...Ucuz atlatılmış,ders alınsın bari.
    kesinlikle eğitim ama ne yazık ki tr şartlarında bu çok zor. hani kimse şunu savunamaz bence motor alacak paran var eğitimde al kardeşim... hani bana kalırsa bize daha fazla emniyetli şekilde edinilen pratik bilgi lazım. bu daha etkili, adamın biri isim yapmış 2 saatlik eğitimine 1500 tl fiyat çekiyor yazık günah yani bizlere özellikle genç arkadaşlara...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Üçünüz bir olup birbirinizin başını derde sokacaksınız. Grup halinde eğitim almanızı öneririm.

Senin ölümcül viraj konumlanma hatan, arkandakinin öldürücü grup sürüşü bilgisizliği, 6. dakikada öngörüsüzlük....

Eğitim hocam. Almadığın çok belli. Çok net.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben öyle düşünmüyorum dostum cidden virajda konumlamam hatalı olabilir lakin geriden gelen adamın bana viraj içerisinde yakın olması normal mi sence en ufak kontrada omuz atıcam adama bunun neresi doğru sence?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

kesinlikle eğitim ama ne yazık ki tr şartlarında bu çok zor. hani kimse şunu savunamaz bence motor alacak paran var eğitimde al kardeşim... hani bana kalırsa bize daha fazla emniyetli şekilde edinilen pratik bilgi lazım. bu daha etkili, adamın biri isim yapmış 2 saatlik eğitimine 1500 tl fiyat çekiyor yazık günah yani bizlere özellikle genç arkadaşlara...
    Cevaplarını görmeden önce videona yorum yazayım dedim. Şu cevapları görünce vazgeçtim. Senin gibi arkadaşları kaza sonrasında "eğitim şart", "ekipman şart" diye pert olmuş motorunu paylaşırken çok görüyoruz. Tabii kaybettiklerimiz de oluyor. Onları örnek vermedim, nasıl olsa canına fazla değer vermiyorsun.

Eğitim konusuna gelince 2 saate 1500 TL isteyen kimmiş bir söyleyiver de şenlensin buralar. MottoAkademi tüm gün süren hakimiyet eğitimini daha ucuza veriyor. Tabii sonrasında yol eğitimi de almanda fayda olur. Para yok diyorsan kullandığın kamera eğitim masrafın kadar meblağa satılıyor. Sorun para değil yani, sorun senin canına verdiğin değer.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçünüz bir olup birbirinizin başını derde sokacaksınız. Grup halinde eğitim almanızı öneririm.

Senin ölümcül viraj konumlanma hatan, arkandakinin öldürücü grup sürüşü bilgisizliği, 6. dakikada öngörüsüzlük....

Eğitim hocam. Almadığın çok belli. Çok net.
    Kesinlikle haklısın, özel bir eğitim almadım bende çoğu kimseler gibi kendi başıma öğrendim, sürücü kurslarının da sadece belgecilik-komisyonculuk kafasında olmasından mütevellit sağlam bir alt yapım var diyemem. Herkes gibi bende telafi edilebilecek hatalarla tecrübe ediniyorum, cümlemiz içinde bunun aksine yönde kötü ve telafisi olmayan tecrübeler yaşatmasın Allah...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarını görmeden önce videona yorum yazayım dedim. Şu cevapları görünce vazgeçtim. Senin gibi arkadaşları kaza sonrasında "eğitim şart", "ekipman şart" diye pert olmuş motorunu paylaşırken çok görüyoruz. Tabii kaybettiklerimiz de oluyor. Onları örnek vermedim, nasıl olsa canına fazla değer vermiyorsun.

Eğitim konusuna gelince 2 saate 1500 TL isteyen kimmiş bir söyleyiver de şenlensin buralar. MottoAkademi tüm gün süren hakimiyet eğitimini daha ucuza veriyor. Tabii sonrasında yol eğitimi de almanda fayda olur. Para yok diyorsan kullandığın kamera eğitim masrafın kadar meblağa satılıyor. Sorun para değil yani, sorun senin canına verdiğin değer.
    Şimdi şöyle bir şey de var elbette bahsettiğin şekilde kimse kötü günlerini görmesin ne kendisinin ne de bir başka motorcu arkadaşın...

Bana işinde kalifiye eğitim konusunda mantıklı düzeyde kurum ya da kişi önerisinde bulunur musun öyleyse, doğrudan onları araştırıp sana fiyatları hk bilgi vereceğim, ve umarım dediğin şekilde fiyatlar benim söylediğimin aksine uygundur, en azından vesile olursun bende sana teşekkür ederim.

Bide verdiğim cevaplarda ne var abi gözünü seveyim kimseyle bir sorunum yok, söylenenleri gayet iyi algılıyorum ve söylenen şeylere paralel cevaplar veriyorum, kimse alınıp gücenmesin yani kimseyi eleştirdiği için kin beslediğim yok... Burada açık bir şekilde yönlendirmenizi ve yorumlarınızı rica ediyorum ki bende içinden iyi olanları doğru olanları arayıp bulabileyim.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Kurum ve kişi ismini özelden veriyorum, burada reklam yapmış duruma düşmeyeyim. Tavrında değil, cevapta biraz alınganlık yapmanda sıkıntı var, onun dışında bir lafım olmaz sana zaten. Gençsiniz, heveslisiniz, ama tehlikenin içine atıyorsunuz kendinizi. Daha iki hafta önce 3 motor Sakarya - Sapanca yollarındayız, içimizde 19 yaşında bir kardeşimize molada fırça attığımızı bilirim. Dert birilerine laf etmek değil yani, senin canın.
    splender ve ellaksakir bunu beğendiler.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurum ve kişi ismini özelden veriyorum, burada reklam yapmış duruma düşmeyeyim. Tavrında değil, cevapta biraz alınganlık yapmanda sıkıntı var, onun dışında bir lafım olmaz sana zaten. Gençsiniz, heveslisiniz, ama tehlikenin içine atıyorsunuz kendinizi. Daha iki hafta önce 3 motor Sakarya - Sapanca yollarındayız, içimizde 19 yaşında bir kardeşimize molada fırça attığımızı bilirim. Dert birilerine laf etmek değil yani, senin canın.
    İşte o alınganlık değil aslında, sonuçta herkesin bildiği doğruları var. Bunların yanlış olabileceğini dikte etmek çok incelik ister. Yalap şalap yapılan eleştiriler bende cahillik ve çok bilmişlik hissi uyandırıyor -ki yaşım 30 ve kendimce bir bilgi tecrübe dağarcığım var-
    Bu şekilde ele alınca yanlışın üzerine gitmek maksadı ile bende savunmaya geçiyorum sadece bu alınganlık değil, yanlış anlaşılmasın
    Mesajını inceliyorum hemen, teşekkür ederim.
    hknzrdm bunu beğendi.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Üstte etkili ve yetkili abiler önerilerde bulunmuşlar.
    Benim gördüğüm hataların ve (bence)çözümleri;
    1. Virajlara araba gibi girilmez. Hiç gaz açıp kapamadan viraj geçilmez, motosiklet ya savrulur ya da kapanır. Virajda şerit çizgisine sıfır gidersen karşıdan tır gibi büyük araçlar geldiğinde refleks olarak açılır böyle kazaya sebebiyet verirsin. Kaza riskinden sonra da tam tersini yapıp emniyet şeridine sıfır gitmeye başlamışsın, yol kenarı toprak olduğundan bu seferde toprağın lastiği kaydırma durumu ortaya çıkmış. Lütfen bu videoyu dikkatle izleyip verilen pratikleri uygula. (video linki)
    2. Grup sürüşlerinde fermuar düzeni önem arzeder, aradaki mesafeyi korurken bu düzen sayesinde yaşadığınız kaza riski de azalır.
    3. Motoru yatırmaktan korkuyorsun, bunun sebebi de motosikletini tanımıyor olman. Bir aletin üzerinde 100.000 km yapabilirsin, ama limitlerini test etmediysen, hangi devirde ürettiği torka nasıl cevap veriyor bilmiyorsan o aleti tanımıyorsun demektir. altındaki bir cruiser değil, viraj alırken yatacak o alet ya da videodaki gibi sadece düzlüklerde gaz açar virajlarda araba gibi dönersin. Kontra tekniğine dair kum gibi döküman olduğu için link atmıyorum. Sadece "motosiklet teorisi" diye aratıp dikkatle izlemeni tavsiye ediyorum.

sonradan gelen ekleme;
    https://www.youtube.com/watch?v=XLwFjZUAuIg
    Bak bu kişiler de seninle aynı yolu sürmüşler ama çok daha akıcı bir sürüş sergilemişler, izlemeni tavsiye ederim.
    splender bunu beğendi.

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ankara'ya gel eğitimler tüm gün 300-500 tl arası, illa isim yapmış birisinden 1500 tl vererek eğitim almak zorunda değilsin. Eğitime para bulamayıp, bir düşsen eğitimin 5 katı masraf açacaksın başına. Yaralanırsan filan sonuçları daha da ağır olur.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstte etkili ve yetkili abiler önerilerde bulunmuşlar.
    Benim gördüğüm hataların ve (bence)çözümleri;
    1. Virajlara araba gibi girilmez. Hiç gaz açıp kapamadan viraj geçilmez, motosiklet ya savrulur ya da kapanır. Virajda şerit çizgisine sıfır gidersen karşıdan tır gibi büyük araçlar geldiğinde refleks olarak açılır böyle kazaya sebebiyet verirsin. Kaza riskinden sonra da tam tersini yapıp emniyet şeridine sıfır gitmeye başlamışsın, yol kenarı toprak olduğundan bu seferde toprağın lastiği kaydırma durumu ortaya çıkmış. Lütfen bu videoyu dikkatle izleyip verilen pratikleri uygula. (video linki)
    2. Grup sürüşlerinde fermuar düzeni önem arzeder, aradaki mesafeyi korurken bu düzen sayesinde yaşadığınız kaza riski de azalır.
    3. Motoru yatırmaktan korkuyorsun, bunun sebebi de motosikletini tanımıyor olman. Bir aletin üzerinde 100.000 km yapabilirsin, ama limitlerini test etmediysen, hangi devirde ürettiği torka nasıl cevap veriyor bilmiyorsan o aleti tanımıyorsun demektir. altındaki bir cruiser değil, viraj alırken yatacak o alet ya da videodaki gibi sadece düzlüklerde gaz açar virajlarda araba gibi dönersin. Kontra tekniğine dair kum gibi döküman olduğu için link atmıyorum. Sadece "motosiklet teorisi" diye aratıp dikkatle izlemeni tavsiye ediyorum.

sonradan gelen ekleme;
    https://www.youtube.com/watch?v=XLwFjZUAuIg
    Bak bu kişiler de seninle aynı yolu sürmüşler ama çok daha akıcı bir sürüş sergilemişler, izlemeni tavsiye ederim.
    Dostum öncelikle yönlendirmelerin ve tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Daha önce Aea'nın söz konusu videosunu izlemiştim. Hatta bazı bilgilerim ordan edindiğim bilgilere dayanır ama tekrardan videoyu izleyince bazı bilgilerin altını kendim doldurduğumu ve bunlarında bazılarının hatalı olduğunu gördüm.Dediğin doğru bazı noktalarda tüm bu bilgileri unutup araba gibi gelişigüzel viraja girdiğim çok nokta var bunu biraz da emniyetli hissettiğim anlarda sıklıkla yapıyorum. Bu noktada tekrardan kendimi bir değerlendirmeye alıp yeniden o virajlara gidicem, daha iyisi için gayret edicem.
    Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)