Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TRAFİKTE KAMERAMA TAKILANLAR 2017'DEN İNCİLER - YAMAHA R25 MOTOVLOG

Motovento
    REKLAM ALANI
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Selamlar

Malum havalar soğudu, çok dışarı çıkamıyoruz.
    Eski videolardan ufak bir derleme yaptım.

Trafikte gereç otomobil gerek diğer araçlarla karşılaştığımız bir çok olumsuz ve tiraji komik durumlar oluyor. Buda onlardan bir kesit.

İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=7He9Cy6Vjbs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Café Racer
    50 km/h ile seyir halinde iken 4. viteste giderseniz duramazsınız bilginize.
    Yakıt ekonomisi yapacağım diye risk alıyorsunuz.

bknz. Doğru devirde seyir etmek...

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 km/h ile seyir halinde iken 4. viteste giderseniz duramazsınız bilginize.
    ne alaka?????
    insta: veli_montana_

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    İş makinası yolu kapatması haricinde başkalarında bir kusur göremedim. Sadece kameraya takılanları izlememiz için koyduğunu söylüyorsan bu kafayla pekmezi akıtırlar.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Videonun sonunda ofsayt olmuşsun
    splender bunu beğendi.

Yalova'da vardı benzer bir R 25+Gopro vakası

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonun sonunda ofsayt olmuşsun
    Nerede abi anlamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalova'da vardı benzer bir R 25+Gopro vakası
    Sizlerde bi bitmediniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş makinası yolu kapatması haricinde başkalarında bir kusur göremedim. Sadece kameraya takılanları izlememiz için koyduğunu söylüyorsan bu kafayla pekmezi akıtırlar.
    Yahu sonra bana diyorlar ki seni eleştirenlere ters çıkıyorsun bilmem ne... Ben iş makinasının yolu kapatmasını kusur olarak bile görmüyorum aslında, bu bir sorun diye de eklemedim. Altında yazılanları okursanız zaten ne amaçla koyduğumu görürsünüz.
    E5'e doğrudan sol şeride dahil olan, arkasına aynasına bakmaktan bir haber elinde telefonla araba kullanan birinde kusur yok mudur gerçekten hocam? Diğer olayda da kendim bariz hatalıyım diye yazdım altına.
    Şimdi ben niye hatalı yönlendirme yapmakla suçlanıyorum Allah'ını seversen? eleştiricem diye sürekli abanıyosunuz ama destekli abanın be abicim.

r25+gopro vakasıymış bilmemneymiş. Bu ön yargı ile yaklaşan hiç bir zihniyetin yaptığı eleştiriyi olumluda olumsuzda olsa alamıyorum, çünkü içerisinde etik yok. Bunun tek sebebi de motor+motorcu egosu ve az bilgi ile çok söz söyleme isteğine ket vurulamaması...
    velizrsln bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    İlk videodaki gereksiz atarlanışın şaşkınlık içinde izledim, ağzın da gayet bozuk üstelik
    sen ve senin gibiler kendini motorcuyum diye bir fasulye sanıyor yazık lan.
    07DFB18 bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk videodaki gereksiz atarlanışın şaşkınlık içinde izledim, ağzın da gayet bozuk üstelik
    sen ve senin gibiler kendini motorcuyum diye bir fasulye sanıyor yazık lan.
    Gereksiz atarlanışa ait o kadar çok kötü örnek var ki, benim ki onların yanında pekte bir şey sayılmaz kanımca...
    Uzatmadan devam ediyorum, bunun neresinde hatalıyım. Elinde telefonla araba kullanan adam mı haklı?

Motosikleti
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gereksiz atarlanışa ait o kadar çok kötü örnek var ki, benim ki onların yanında pekte bir şey sayılmaz kanımca...
    Uzatmadan devam ediyorum, bunun neresinde hatalıyım. Elinde telefonla araba kullanan adam mı haklı?
    Senin yaptığın ne kadar doğru taa fizandan görmüşsün zaten araba oraya çıkmış, 10 saniye korna basıyosun farkında mısın,
    10 saniye senin hayatını kurtaramayacak kadar kısaysa o motora binme zaten.

Bide istanbuldasın ha, bol bol tecrübe etmiş olman gerek, o adamın hatası sola atlamak olabilir hatalıdır ama senin yaptığın kedi biyerini görmüş yara sanmış vakası.
    yapma, izlenmek kasıcam diye böyle videolar atmayın, birileri adına utanmaktan bıktık zira.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Bırakhh şunla oynamayı yaa bırakhh yaaa.... ne diyün lan !
    diyip gazlıyosun üstüne üstlük :D
    olm bi gidin lan.
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Senin yaptığın ne kadar doğru taa fizandan görmüşsün zaten araba oraya çıkmış, 10 saniye korna basıyosun farkında mısın,
    10 saniye senin hayatını kurtaramayacak kadar kısaysa o motora binme zaten.

Bide istanbuldasın ha, bol bol tecrübe etmiş olman gerek, o adamın hatası sola atlamak olabilir hatalıdır ama senin yaptığın kedi biyerini görmüş yara sanmış vakası.
    yapma, izlenmek kasıcam diye böyle videolar atmayın, birileri adına utanmaktan bıktık zira.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Bırakhh şunla oynamayı yaa bırakhh yaaa.... ne diyün lan !
    diyip gazlıyosun üstüne üstlük :D
    olm bi gidin lan.
    Adam kontrolsüz şekilde sola çıkıyor, bu bir sorun. İkincisi hızımı ne kadar düşürdüğümün farkındaysan sola geçipte öyle çakılı kalacaksa bu adam şeride neden geçiyor? Elinde de telefon var beyimizin ben daha hızlı olsam veya daha yakında olsam kaza kaçınılmaz. İlla bunun yaşanması mı gerek kaza mı olması lazım -ki dediğin doğru o zmn daha fazla izleniyor. Garip bir şekilde bu konuda fetişimiz var.

Adam hatasını anlayıp özür diliyor. Ondan sonra bende adamı ezmeyerek dönüp yoluma gidiyorum. Sanki adamdan kaçmışım gibi ima ediyorsun buda garip

İzleyici kasmak için video atmıyorum hocam, beğenmediğin paylaşım olursa izlememek senin tercihin. Eleştireceksen de olayı doğru şekilde ele alman gerek, işine geldiği gibi değil.

Motosikleti
    Adam kontrolsüz şekilde sola çıkıyor, bu bir sorun. İkincisi hızımı ne kadar düşürdüğümün farkındaysan sola geçipte öyle çakılı kalacaksa bu adam şeride neden geçiyor? Elinde de telefon var beyimizin ben daha hızlı olsam veya daha yakında olsam kaza kaçınılmaz. İlla bunun yaşanması mı gerek kaza mı olması lazım -ki dediğin doğru o zmn daha fazla izleniyor. Garip bir şekilde bu konuda fetişimiz var.

Adam hatasını anlayıp özür diliyor. Ondan sonra bende adamı ezmeyerek dönüp yoluma gidiyorum. Sanki adamdan kaçmışım gibi ima ediyorsun buda garip

İzleyici kasmak için video atmıyorum hocam, beğenmediğin paylaşım olursa izlememek senin tercihin. Eleştireceksen de olayı doğru şekilde ele alman gerek, işine geldiği gibi değil.
    Adam özür mü diledi :D ahahaha daha iyi özür dileyebilirmiş aslında.
    Ben fikrimi belirttim, işime gelip gelmemesi diye bir derdim yok, bi çıkarım ve kaybım yok,
    Herşeyi doğru yaptığına inanıyosan kendi bileceğin iş.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Adam özür mü diledi :D ahahaha daha iyi özür dileyebilirmiş aslında.
    Ben fikrimi belirttim, işime gelip gelmemesi diye bir derdim yok, bi çıkarım ve kaybım yok,
    Herşeyi doğru yaptığına inanıyosan kendi bileceğin iş.
    Kusura bakma demek özürse evet çok detaylı olmasına gerek yok ztn bence makuldü bende uzatmadım ilerledim.
    Sizede yorumlarınızada saygı duyuyorum aslında ama bazen gerçekten yapıcı olmaktan çok uzakta. Hani ben hatalıysam burada daha yapıcı şekilde yaklaşıp beni ve hatalarımı düzeltmeye yönelik daha samimi iğreti olmayacak şekilde yorumlar yapılsa ztn bunları samimiyetle karşılar kendi adıma gereken neyse onu yapmaya çalışırım. Ama motorcuyuz tecrübeliyiz alemin kralıyız diyipte acemice ve çiğ yorumlar yapılmasını bize yakıştıramıyorum.
    saygılar.

Motosikleti
    Kusura bakma demek özürse evet çok detaylı olmasına gerek yok ztn bence makuldü bende uzatmadım ilerledim.
    Sizede yorumlarınızada saygı duyuyorum aslında ama bazen gerçekten yapıcı olmaktan çok uzakta. Hani ben hatalıysam burada daha yapıcı şekilde yaklaşıp beni ve hatalarımı düzeltmeye yönelik daha samimi iğreti olmayacak şekilde yorumlar yapılsa ztn bunları samimiyetle karşılar kendi adıma gereken neyse onu yapmaya çalışırım. Ama motorcuyuz tecrübeliyiz alemin kralıyız diyipte acemice ve çiğ yorumlar yapılmasını bize yakıştıramıyorum.
    saygılar.
    Arabalardan çoğu kez nefret eden biri olarak ben bile yapıcı olamıyorum valla kusura bakma.
    Yapıcı şekilde eleştiri kabul ediyor olabilmen için öncelikle, zorla penaltı yaptırmaya çalışan forvet gibi sürmüceksin.

Nasıl süreceğimi sana mı sorucam diyebilirsin, haddim yok buna, motor keyif işidir, keyif almaya bak tamam mı, demek istediğimi anlamış olman ümidiyle.
    splender bunu beğendi.

r25+gopro vakasıymış bilmemneymiş. Bu ön yargı ile yaklaşan hiç bir zihniyetin yaptığı eleştiriyi olumluda olumsuzda olsa alamıyorum, çünkü içerisinde etik yok. Bunun tek sebebi de motor+motorcu egosu ve az bilgi ile çok söz söyleme isteğine ket vurulamaması...
    Güzel kardeşim,

1. Seyir hızın yüksek ve adama 500 m öteden sen nasıl sola çıkarsın diye kornaya abanıp el kol yapıyorsun, hatalısın.(Adamın telefonu kurcalaması ayrıca hata!)
    2. Daha asfaltı bile atılmamış ara bir yolda hafriyat yükleyen iş makinesine atar yapıyorsun ki hiç anlam veremedim.
    3. Son videoda zaten hiç yapılmayacak bir işe kalkışıyorsun ki kabul etmişsin hatanı.

Yani durum ortada, ön yargıyla yaklaşım yok. "Arabacı" ların hatalarından önce kendimizi bir düzeltelim.

Bkz. aynısı;

Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim,

1. Seyir hızın yüksek ve adama 500 m öteden sen nasıl sola çıkarsın diye kornaya abanıp el kol yapıyorsun, hatalısın.(Adamın telefonu kurcalaması ayrıca hata!)
    2. Daha asfaltı bile atılmamış ara bir yolda hafriyat yükleyen iş makinesine atar yapıyorsun ki hiç anlam veremedim.
    3. Son videoda zaten hiç yapılmayacak bir işe kalkışıyorsun ki kabul etmişsin hatanı.

Yani durum ortada, ön yargıyla yaklaşım yok. "Arabacı" ların hatalarından önce kendimizi bir düzeltelim.

Bkz. aynısı;

https://www.youtube.com/watch?v=cEZ4kRsnXkc

Kazasız sürüşler.
    abi gözünü seveyim şu attığın videoya bak aynısı demişsin birde...
    500 mt demişsin o kadar abartmaya gerek yok aramız maksimum 100mtDen daha da aşağıda. ayrıca sağa dönülürken en dar açıdan dönülür sola dönerken de geniş dönmek gerekir. bu sağdan ilerleyen trafik akışında en bariz uyulması gereken kuraldır (Bu kuralı da ben sola dönerken sağdan bir aracın sola dönmek isterken dar bir açı ile gelip bana çarpması sonucu kaza sonrasında gelen polislerden öğrendim duyanlar duymayanlara anlatsınlar...)Adam sağa dönerken soldaki şeride giriyor yapmayın gözünüzü seveyim

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Fluğans süren eleman patlayıp sola kırsa bariyerdesin.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Nerede abi anlamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Sizlerde bi bitmediniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Yahu sonra bana diyorlar ki seni eleştirenlere ters çıkıyorsun bilmem ne... Ben iş makinasının yolu kapatmasını kusur olarak bile görmüyorum aslında, bu bir sorun diye de eklemedim. Altında yazılanları okursanız zaten ne amaçla koyduğumu görürsünüz.
    E5'e doğrudan sol şeride dahil olan, arkasına aynasına bakmaktan bir haber elinde telefonla araba kullanan birinde kusur yok mudur gerçekten hocam? Diğer olayda da kendim bariz hatalıyım diye yazdım altına.
    Şimdi ben niye hatalı yönlendirme yapmakla suçlanıyorum Allah'ını seversen? eleştiricem diye sürekli abanıyosunuz ama destekli abanın be abicim.

İlk olarak 144 km hız E 5 tanımında hızlı gitmek demek.(En yakın bir polise kaza yapmana gerek kalmadan sorup öğrenebilirsin)
    İkinci sırada 144 km hız ile giderken 78 km hıza düşürmüssünüz hızınızı ki yaklaşık 200 mt mesafede burada tehlikeli bir durum ben algılayamıyorum. Heleki E5 hızına uygun hızda gitseydiniz o arabacıyı görmeyecektiniz zaten.
    Üçüncü olarak E5 hızı yavaşmı yavaş gitmek zorunda değilsin ama 144 km ile gidip 200 mt ötedeki adamı gördüğün anda gaz kapatsan adam gitmese vurmadan yanından geçecek zamanın var ki adam yasal hızlar içerisinde gidiyor tek kusuru hayvanlık yapmak buda senin ölümüne neden olabilirdi. Sen defansif sürüşünü yap diyor burada herkes ve ben. Bu olayda fayet feride olduğun için hala yaşıyorsun ama adamın yanına gidip mırmır kedicilik oynarsan adam bir sol çeker alır altına iner kameranıda ... yapar siktir olur gider. Ölürsün öldüğünlede kalırsın. Semin gibi buraya konu açan izlenme kasan bir çok arkadaşa buradaki insanlar zaman harcayıp mantuklı akılcı laflar anlatmaya çalışmakta ve bunun karşısına geçip abuk subuk cevap veren ergen kafalardan yoruldu bu forum.
    HERKEZ KAFASINA GÖRE TAKILSIN AMK. KARIŞMAYALIM DİYORUM FORUM AHALİSİ ANASI VAR BABASI VAR KARDEŞİ VAR SEVGİLİSİ VAR ONLAR DÜŞÜNSÜN. ÖLENLERE TÜH TÜH VAH VAH OLDU BİTTİ.
    Ben kaza yapmadımmı yaptım yapmayacakmıyım bundan sonra Allah bilir.Allah herkesi kazadan beladan korusun.
    Söz ile uslanmayanın hakkı müsibettir.
    By.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak 144 km hız E 5 tanımında hızlı gitmek demek.(En yakın bir polise kaza yapmana gerek kalmadan sorup öğrenebilirsin)
    İkinci sırada 144 km hız ile giderken 78 km hıza düşürmüssünüz hızınızı ki yaklaşık 200 mt mesafede burada tehlikeli bir durum ben algılayamıyorum. Heleki E5 hızına uygun hızda gitseydiniz o arabacıyı görmeyecektiniz zaten.
    Üçüncü olarak E5 hızı yavaşmı yavaş gitmek zorunda değilsin ama 144 km ile gidip 200 mt ötedeki adamı gördüğün anda gaz kapatsan adam gitmese vurmadan yanından geçecek zamanın var ki adam yasal hızlar içerisinde gidiyor tek kusuru hayvanlık yapmak buda senin ölümüne neden olabilirdi. Sen defansif sürüşünü yap diyor burada herkes ve ben. Bu olayda fayet feride olduğun için hala yaşıyorsun ama adamın yanına gidip mırmır kedicilik oynarsan adam bir sol çeker alır altına iner kameranıda ... yapar siktir olur gider. Ölürsün öldüğünlede kalırsın. Semin gibi buraya konu açan izlenme kasan bir çok arkadaşa buradaki insanlar zaman harcayıp mantuklı akılcı laflar anlatmaya çalışmakta ve bunun karşısına geçip abuk subuk cevap veren ergen kafalardan yoruldu bu forum.
    HERKEZ KAFASINA GÖRE TAKILSIN AMK. KARIŞMAYALIM DİYORUM FORUM AHALİSİ ANASI VAR BABASI VAR KARDEŞİ VAR SEVGİLİSİ VAR ONLAR DÜŞÜNSÜN. ÖLENLERE TÜH TÜH VAH VAH OLDU BİTTİ.
    Ben kaza yapmadımmı yaptım yapmayacakmıyım bundan sonra Allah bilir.Allah herkesi kazadan beladan korusun.
    Söz ile uslanmayanın hakkı müsibettir.
    By.
    Abicim benden daha tecrübeli bir sürücü olduğunuzu varsayarak, zahmet vererek yazdığınız ve yer yer etik olmayan, haklı olduğunuzu düşünüp de amacının dışında üslubunuzu da sineye çekiyorum, ve teşekkür ediyorum sadece.
    Saygılar.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Nerede abi anlamadım [
    Sağından geçtiğin minibüs
    splender bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler