Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazadan Döndüm Çok Dikkatli Olalım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bugün konya yolunda seyir halindeyken öyle bir kaza atlattım ki sormayın gitsin.
    80 90 gidiyorum yol çok kalabalık değil işte bilen bilir akıcı hali trafiğin.
    Önümde bir kartal var o an, doldurmuş bagajı ağzına kadar zerzevatla bagajı bağlamışlar alttan gidiyorlar.
    O an olacak ya Allahın işi saniyenin belki onda birinde bagaj birden açıldı, içinde muhtemelen iş malzemeleri bulunan bir çuval tak dedi önüme düştü. Çok kaza atlattım yaptım ama insan o anı yaşayınca ne yapacağını şaşırıyor vallahi.
    Takla atmamak için motoru yanlamasına kaydırarak altımdan saldım anca bu aklıma geldi yoksa takla atardım yan yattım yani mecburen,
    Üç beş ufak sıyrıkla atlattık, motorda da çok birşey yok allahtan arkamdan gelen yoktu ezilmedik.
    Trafik bizim için çok tehlikeli arkadaşlar, her gün defalarca tehlike atlatıyoruz ölüm tehlikesi atlatıyoruz hatta.
    Bu yüzden ben artık devamlı kaza videoları izliyorum arkadaşlar. Her an her şey olabilir trafikte.
    Kim nerden gelir nerden çıkar bilemiyorum size de tavsiye ederim bir nebze alıştırma oluyor.
    Allah kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. Daha kötü sonuçlar doğmamış olmasına sevindim açıkçası. Çok dikkatli olalım, tekrardan geçmiş olsun. tekeriniz düz bassın.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Takip mesafesine dikkat cekmek istiyorum
    Gecmis olsun
    Kontrali Kaçış manevrası da isinizi görebilirdi

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Kivirmaca donald dack yazısını okuyup uygulama yapmalıyız sağından solundan kivirma mesafesi yok muydu geçmiş olsun Allah korumuş daha kötüsu olabilirdi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Ben takip mesafesi veriyorum da diğer araçlar saygı duymayıp sürekli araya giriyorlar. Bunları ne yapmalı?

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben takip mesafesi veriyorum da diğer araçlar saygı duymayıp sürekli araya giriyorlar. Bunları ne yapmalı?
    Girsinler dostum yapacak birşey yok. Senin canından kıymetli değil ya?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pratik yapmak engelden kaçabilecek yeteneklere sahip olmak güzel. Ama daha güzeli kasları devreye sokmadan önce ALLAH' ın bize verdiği en büyü nimetlerden olan Beynimi kullanmak.

Sakın kimse burada arkadaşa hakaret ettiğimi düşünmesin genel anlamda söylüyorum bunu. Hepimiz zaman zaman düşünmek yerine direk olarak uygulamaya geçmeyi tercih edip buna göre sürdüğümüz oluyor.

Gelelim bu olaya.
    Ben yazının sonunda beklerdim ki, ben hatalıyım. Hem mesafemi korumadım hem de olasılıkları değerlendiremediğim için. Bundan sonra daha dikkatli olacağım demeni.

Bagajı iple bağlanacak kadar dolu, muhtemelen de arkasını göremiyor. Üstelik 80-90 öyle çok küçük hızlarda değil. (En iyi koruma ekipmanların bile maksimum 70 km. hıza kadar koruyabileceği düşünülürse)

Onu da geçtim, arkasından bir şey düştüğünde ondan kaçamayacak kadar bir aracın arkasından yakın takip etmek neden?

Neyse her canlı atlatılmış kaza bir derstir. Geçmiş olsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Pekbipicadam, xawa ve Fısıldayan bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    altın elbiseli adamın düşmeyi bilen var mı sorusu geldi aklıma

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tehlikeli gördüğünüz araçlardan uzak durun ya sollayın ya da biraz bir yerlerde durup aranızdaki mesafe açılsın
    Salih_T bunu beğendi.

Halikarnas/X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR 750
    öncelikle geçmiş olsun da, kanka bana da öğretsene takla atmamak için motoru yanlamasına kayrıdırıp altından salmayı, çok istiyorum bunu yapmayı nasıl yapıyoruz onu ögrenemedim kaç senedir, bi akıl fikir ver tekniğini anlat olmadı bi gün video çek şu acemi kardeşlerini aydınlatıver kardeşim

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    yüklü araçların arkasından gitmeyin. izmir altınyolda enlemesine kanepe düşüren adamlar bile olabiliyo, dikkat.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Cok gecmis olsun.

Muhtemelen biliyorsundur ama yine de soyleyeyim dedim, takip mesafesi falan disinda, eger bikac saniyeden fazla bir arabanin arkasinda kalacaksam, mutlaka lastik izinden takip ederim ki yolda cukur vb. seyleri ortalayip gecmeye kalkarsa ben patlamayayim. Bu seni bu sekilde dusebilecek seylerden de koruyabilir belki.yogun trafik de dahil olmak uzere genel olarak hep serit aralarinda oluyorum, belki disardan bakildiginda daha tehlikeli gibi gorunuyor olabilir ama burda bunu yapmadigim zaman, 5 dakika da 5 kaza ihtimali atlatiyorum maalesef. Dolayisiyla bu sekilde daha guvenli oluyor.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tehlikeli gördüğünüz araçlardan uzak durun ya sollayın ya da biraz bir yerlerde durup aranızdaki mesafe açılsın
    Benim hep yaptığım..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Geçmiş olsun

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Malesef yazın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte bizim mal diye hitap ettiğimiz acemi şoförler yine trafikte görünmeye başladılar. Dün eşimle birlikte turlarken 5 dakikanın içerisinde 3 ayrı kör virajda ters şeritten gelen araçlara çarpmamak için 3 kez düşme tehlikesiyle karşılaştım. Butür insanlar ne zaman tükenecekler bilmiyorum.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Gecmis olsun boyle adamların oksijen alması bile israf yahu

Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kivirmaca donald dack yazısını okuyup uygulama yapmalıyız sağından solundan kivirma mesafesi yok muydu geçmiş olsun Allah korumuş daha kötüsu olabilirdi.
    Yazıyı okuyunca aklıma hemen "Donald Duck" Reşat Arbaş geldi ki siz yazmışsınız Herkese Reşat Arbaş'ın motosiklet teorisi kitabını tavsiye ederim. Tabi bu işler sadece okumakla da olmaz, pratik yapmak lazım ki tehlikeyle karşılaştığımızda afallamayalım. Geçmiş olsun.

Gecmis olsun kardesim yalniz kamyon tir gibi ole yuklu arac falan gordunmu ordan hemen topuklayacaksin. Takip mesafesini bosver aninda topuk yap.Sahsen ben ole yapiyorum. Nerde buyuk arac var orda ben yokum. Agir vasitalarla beraber yol almam kesinlikle
    ceydamer bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)