Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yola Atlayan Sürücü ve Tartışma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Yaya videosunu forumda paylaşan ben değilim, konunun başlığıyla da alakalı değil. O yüzden road rage videosu dışındaki yorumları dikkate almıyorum. Yaptığımın doğru olup olmadığını tartışmaya sunmadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Geçmiş olsun abi allah korumuş
    Cok tesekkur ederim kardeşim. Korudu vallaha, bastonla yürüyor zaten, arabanın önüne düşmüş. Araba şoförü de dikkatliymis. Allah ondan da razi olsun.
    umuterdogdu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Sanki çok örnek davranışlar sergilemişsin gibi video çekip paylaşmışsın ya o komik işte. O sövüp saydığın hatalar kimsenin canına falan malolmaz. neymiş taksi şöförü yoldan yolcu almış, sağ şeritte araba durmuş zaten bunlar her zaman olan şeyler. Seni görmeden yola çıkana söyleniyorsun ama kendin de bir aynalara bakıp, solundan, sağından arkandan gelen var mı kontrol etmemişsin hızını yavaşlatmamışsın. öncelikle kornaya asılmaktan başka şeyler de öğrenmen lazım. Bir günü denk gelir o korna çaldıklarınla tekrar karşılaşırsın seni indirip bir güzel döverler, ya da bir psikopat yayaya denk gelirsin kaçmaz, üstüne sana bir tekme sallar kendini yerde bulursun. (kırmızıda geçen taksilerin aynalarını kıranlar gördüm.) azıcık sabır ve saygı.
    capozzz ve yusufozugenc bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Recess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaya videosunu forumda paylaşan ben değilim, konunun başlığıyla da alakalı değil. O yüzden road rage videosu dışındaki yorumları dikkate almıyorum. Yaptığımın doğru olup olmadığını tartışmaya sunmadım.
    e haklısın tabi senin amacın birgün herkes 15 dk meşhur olacak lafına uygun olarak yutubede kendine yeni " hayranlar " bulmaktı ama olamdı değil mi?
    demişsinki yaya videosunu ben koymadım, seni bir video ile mi tahlil edecektik, diğerlerine göz gezdirmeyecek miydik? oh be paşam.. ee ayıplar dökülünce ortaya olmaz.

amaa;
    herkes senin gibi yoz çıkmadı değil mi?
    insanlık ölmemiş değil mi?
    bu sitede aklı selim varmış değil mi?
    paşam sen, sana bu kadar yazılandan azıcık ar eder belki ders alırdın ama senin ruhun çoktan kaybetmiş. sana edilen emeklere yazık olmuş...

gören var, sonradan gören var...
    olmuş var, ham var...
    pişmiş var, çiğ var...
    yarar var, yaramayan var...
    dolu var, boş var...
    gaz var, havagazı var...
    vız gelen var, tırıs giden var..
    gönül alan var, gönül kıran var...
    ne olacağım demeyen var, ben oldum diyen var...
    güzele sivilce var, zengine kıvılcım var...
    nazar etme var, çalış var...
    helal var, haram var...
    gelen var, giden var...
    var da var... yazmışım biryerlere senin için buldum yapıştırdım. anlayana çok bile...
    capozzz, dockerengin, akbird ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    farkeden birşey yok tüm videolarında kafa aynı kafa. "Road Rage" diye de havalı bir başlık koymuşsun ama anlamını bilmiyorsun herhalde
    rage:
    1 hiddet
    2 köpürmek fiil
    3 galeyan
    4 gazap
    5 arzu
    6 köpürme isim
    7 sinirinden kudurmak
    8 hırs
    9 kudurma
    10 kudurmak

daha yoruma gerek var mı?
    capozzz ve CompanERROR bunu beğendiler.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Herkes demekki şey herkes motovloger olamıyor :D
    sdirer bunu beğendi.

Fazla agresifsin. Umarım başına iş açmaz bu tavrın.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    gene hatalı hız ,şehir içi birde kavşak yaklaşımı 75km/h acil bir eğitim ve ne kadar mesafede durabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor.

"Aksi belirtilmedikçe" istanbul için maksimum 50'dir.

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmayı öğrendikten sonra bu videoyu tekrar izlemeni öneririm

Edit: Diğer videolarını da izledim. Eğitim almadan trafikte dolaşmamalısın bence

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Dediğin doğru, bu videoyu ben ekledim. Ama bu video bana vahiy yoluyla gelmedi ki! Konuyu açarken yazdığın ilk mesajda

"Daha fazlası için kanalıma abone olabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/user/fuzuliification"

yazan sensin. Biz de dediğin gibi kanalına baktık ve ne yaman apaci olduğunu gördük.

Bu arada, senin gibilerin diğer sürücülerde yarattığı nefret duygusu yüzünden her gün onlarca masum motorcunun canı yanıyor. 3 gün önce aniden önüme kıran araçla çarpıştım, hala sol bacağıma tam basamıyorum. Her ne kadar bunun kaza olduğuna inansam da kasten yapılmadığını da garanti edemiyorum. Demem o ki senin ve senin gibilerin apaçiliği, sığlığı, ezikliğini iki tekerde giderme çabası bizlere zarar veriyor.
    Bu eleştiriler o yüzden. Yoksa gidip de ne halin varsa görmen çok da umurumda değil şahsen benim!
    capozzz, hsk, mucoist ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Yaya kovalamakda neyin nesi arkadaş ?derdin nedir senin milletin peşine motor sürüyorsun ? kaç yaşındasınız bilmiyorum ama biran önce büyümeye bakın.
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar aslında açıklama yapma gereği duymuyorum ama bir konuya açıklık getirelim. İlk iki videoda sanki özellikle peşlerine sürüyormuşum gibi olmuş şimdi dikkat ettim ama öyle bir niyetim yok elbette. Trafiğin boş olan kısımları oralar yani zaten yolumun üzeri. Ayrıca arkadaş bir anısını paylaşmış ben de paylaşayım; ışıklardan geçmek yerine bu tarz bir trafiğin ortasında arabaların arasından atlayan bir yayaya çarpmamak için kaygan yolda düşmüşlüğüm var. Çok değil 100 metre yürüyüp ışıklardan geçseydi gereksiz yere düşmemiş olurdum. En az bizim kadar yayalar da trafik kurallarına uymak zorunda.

Bana öfkeli diyen arkadaşlarım da bana karşı benden daha fevri davranıyorlar gibi geldi. Zaten sert bir üslupla başlayan yorumları okumadım bile açıkçası. Aramızda büyüklerim de var, asla kimseye saygısızlık etmek istemem.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Şimdi başlığı gördüm, videoları izliyordum. Sinirli, agresif, asabi adamın tekiyim ben. İşyerinde bile personelime net ihtarım şöyledir; "çalışacaksanız adam gibi çalışın, yok çalışmayacaksanız aha kapı orda."

Ama ben hayatımda yayayı korkutmadım. Yaya geçidi olmayan yerlerde bile durdum, yol verdim, korna çalmadım. Yahu bunun yaşlısı var, hastası var, engellisi var. Sen kimsin ki yaya geçidindeki insanları korkutmak için ara gazı veriyosun? O insanlardan biri düşüp yaralansa eline ne geçecek? Ben olsam orda, denk gelmez ya, kavga çıkartırım. Bir sürü de şahit, karakolluk oluruz. Öyle söyleyim. E birgün bir deliye çatarsan beni hatırla.

Diğer videolarına gelince, ya benden bile kötü kullanıyosun, ya da çooook hızlısın. İlki doğru sanırım. Yahu arada 30-40 metre var, adam çıkıyor. Her geleni beklerse insanlar hiç çıkamaz kavşaklardan ara yollardan. Bende aynısını yapıyorum, bakıyorum şerit değiştirmesi yahut gaz kesmesi kurtaracaksa çıkıyorum. Sen varsın, 30 metre arkanda biri daha onun arkasında biri daha derken akşam olur. Adam arabasını çıkartmış yola, burnunu döndürmüş doğru istikamete, solun boş, adam doğru şeride girmiş, yani bi sinyal, hafif kontra, aynen devam hiç sıkıntı yok. Ama yok, girmişsin herifin dibine, korna ile rahatsız ediyosun.

Dikkat et, keskin sirke küpüne, hele 2 tekerdeyse kesin küpüne...
    GezeGeze bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Keşke şu aragazı,kornaları yaya veya ufak araçlara değil de kamyon ve minibüslere yapsanız.. Dişimize kestirdiklerimizi mi hedef alıyoruz ne ?
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    motoru koltrol edebildiğiniz kadar öfkenizi de kontrol edebilseniz iyi bir sürücü olabilirsiniz. Ya daha önce trafikte ķötü bir travma yaşadınız yada erken dönemde rol modelinizi yanlış seçtiniz.
    Böyle yaparsanız haklı olduğunuz durumlarda haksız konuma düşersiniz.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi başlığı gördüm, videoları izliyordum. Sinirli, agresif, asabi adamın tekiyim ben. İşyerinde bile personelime net ihtarım şöyledir; "çalışacaksanız adam gibi çalışın, yok çalışmayacaksanız aha kapı orda."

Ama ben hayatımda yayayı korkutmadım. Yaya geçidi olmayan yerlerde bile durdum, yol verdim, korna çalmadım. Yahu bunun yaşlısı var, hastası var, engellisi var. Sen kimsin ki yaya geçidindeki insanları korkutmak için ara gazı veriyosun? O insanlardan biri düşüp yaralansa eline ne geçecek? Ben olsam orda, denk gelmez ya, kavga çıkartırım. Bir sürü de şahit, karakolluk oluruz. Öyle söyleyim. E birgün bir deliye çatarsan beni hatırla.

Diğer videolarına gelince, ya benden bile kötü kullanıyosun, ya da çooook hızlısın. İlki doğru sanırım. Yahu arada 30-40 metre var, adam çıkıyor. Her geleni beklerse insanlar hiç çıkamaz kavşaklardan ara yollardan. Bende aynısını yapıyorum, bakıyorum şerit değiştirmesi yahut gaz kesmesi kurtaracaksa çıkıyorum. Sen varsın, 30 metre arkanda biri daha onun arkasında biri daha derken akşam olur. Adam arabasını çıkartmış yola, burnunu döndürmüş doğru istikamete, solun boş, adam doğru şeride girmiş, yani bi sinyal, hafif kontra, aynen devam hiç sıkıntı yok. Ama yok, girmişsin herifin dibine, korna ile rahatsız ediyosun.

Dikkat et, keskin sirke küpüne, hele 2 tekerdeyse kesin küpüne...
    Teşekkür ederim ders niteliğinde yazınız için. O videodaki olayı bu kadar basite indirgemeniz ve ''korna çalarak rahatsız ediyosun'' demeniz çok gülünç. Bu tarz olaylarda klavyede yazdığınız kadar hızlı düşünemeyebiliyor insan. Sola geçebilirdim ama önceden de söylediğim gibi refleks olarak solda araç olabileceğini düşündüğüm için geçmedim sanırım. Yoksa ''yol benim ben gideceğim bu yoldan'' gibi bir derdim yok. Sizin yaptığınız gibi ben de tespit yapacak olursam; ya trafik derslerinde okuldan kaçmışsınız ya da dalga geçiyor olmalısınız. İlki doğru sanırım. O halde sizin de dikkatli olmanızda fayda var, Allah korusun bir gün ''her geleni beklersem hiç çıkamam'' diye düşünüp tali yoldan ana yola atladığınızda tırla burun buruna gelebilirsiniz.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yav he he deyip başka başlıklara geçiyorum.

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV
    Recess kardeşim bak ben PCX ve 1200 gs kullanıyorum. Şehir içinde hız sınırlarına gs kullanırken bile dikkat ediyorum Kurye, Pizzacı arkadaşlar yanımdan geçip giderken hırs yapmıyorum, yayalara yaya geçtilerinde koca motoru durdurup yol veriyorum,özellikle şehir içinde sağ ve solda tali yol varsa hızımı azaltıp gözümü çıkıştan ayirmiyorum.sürüş sırasında burnunun dibine bakmayıp ileri taramayı umarım sende öğrenirken bunun için bir çok eğitim var istersen sana özelden tavsiyelerde de bulunuruz. Lütfen apaçiliği bırak eğitimli bir sürücü ol ,iyi sürüşler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    selamlar, yaşınız genç değilse diyecek pek bişey yok umuyorum canınız yanmaz veya başkalarının canını yakmazsınız.

ancak yaşınız genç ise (veya davranışlarınızın yanlış olabileceğini ve yanlış ise değiştirebileceğinizi düşünen biri iseniz), lütfen size sert bile gelmiş olsa başlıktaki yorumları dikkate alın. kimse sütten çıkmış ak kaşık değil tabi herkesin hataları olmuştur veya olacaktır, insan olmak böyle bişey. ancak sizi uyarmaya çalışanlar trafikte tehlike arz edebilecek hareketlerinin en azından videosunu çekip internete koyup bi de üzerine forumda gelip reklamını yapmamışlar. hepimiz trafikte zaman zaman insanlıktan çıkıyoruz, ancak trafikte motosikletli olarak hayatta kalmanın yolu kavga sinir stres değil, hata karşıdakinde olsa bile o hatanın cezasını kendinizin çekeceğini bilerek davranmaktır.

"Road rage" ben de yaşadım, hem motorla hem araba ile, yaptığım şey ise sonra düşünüp salaklığıma ve kendimi attığım potansiyel tehlikeli duruma üzülmek oldu videosunu çekip iyi bişeymiş gibi yayınlamak değil. Ne trafikte haklı olmak sizi kazadan kurtarır ne de trafikte tanımadığınız birine kızıp bağırarak onların hatalarını düzeltmelerini sağlayabilirsiniz. Siz nasıl hatanız olmadığını düşünüp bu videolarınızın beğeni toplayabileceğini düşünerek zahmet edip çekip yüklemişsiniz ve eleştirilere prim vermeden hala haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz, o adam da kendi haklılığından %100 emin. Trafikte hele ki motosikletle sinirlenmek bağırmak çağırmak ancak döner bizi vurur. Haklı dahi olsanız, adam hata sonucu canınıza kastetmiş dahi olsa mümkün olduğunca sakinliği korumak ve durumdan ders çıkartmak en iyisi olacaktır.

Tabi umuyorum bu tavsiyeye ben de her zaman uyabilirim, kolay değil ama tek yol bu çünkü a) biz sandığımız kadar haklı olmayabiliriz, b) haklı olsak bile bir hükmü yok kaza yaptıktan sonra olan bize olacak ve c) haksız olsa bile trafikte bağırmak çağırmak ek tehlike yaratmaktan başka işe yaramaz.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Fazlasıyla yorum var,yazılacak bir şey kalmamış.Umarım önce diğer insanların sonra da kendi iyiliğin için yazılanlardan ders çıkarabilirsin kardeşim

Motosikleti
    CBR250R
    Road Rage videosuyla ilgili yapmak istediğim açıklamayı tam olarak Okan Bayülgen yapmış. Fazlasını söylememe gerek yok sanırım.

http://youtu.be/Lvm6sEXHkjw?t=5m1s

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)