Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yola Atlayan Sürücü ve Tartışma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Bu sefer link olarak veriyorum çünkü açıklama kısmını da okumanızı istiyorum. Yanlış anlaşılmak istemem. Normalde bu kadar fevri değilimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=Yco5BAeEu0o

Daha fazlası için kanalıma abone olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/fuzuliification
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Motosiklet kullanmayı öğrendikten sonra bu videoyu tekrar izlemeni öneririm

Edit: Diğer videolarını da izledim. Eğitim almadan trafikte dolaşmamalısın bence

thebalatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Alıntı Recess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sefer link olarak veriyorum çünkü açıklama kısmını da okumanızı istiyorum. Yanlış anlaşılmak istemem. Normalde bu kadar fevri değilimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=Yco5BAeEu0o

Daha fazlası için kanalıma abone olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/fuzuliification
    Reklamı aç hacı para kazanırsın en azından

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    sol şeridin boş ve araç sen oraya gelmeden zaten çıkış yapmış.
    diğer videolarda da benzer şeyler gördüm. bence daha ileri bakıp tehlikeleri görmen trafiği okuman lazım.
    bir de istanbul trafiğinde yazılı olmayan kurallar var. mesela taksiler yolcu için aniden sağa geçebilir veya durabilirler.bu doğru bir şey değil ama yapıyorlar. ya da bir şerit tıkandığında mutlaka akan şeride kaynamak isteyenler olacak.
    yusufozugenc ve efendy06 bunu beğendiler.

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adama güzel demişsin bu tarafa bakcaksın diye, piyasada saygısız kişiliksiz çok. bunların daha mal olanları senin hızına bakmaksızın ilk gördüğünde arada biraz mesafe varsa yola fırlıyor, sen istersen 300le gel farketmez. gel gelelim senin iki eksiğine, ilki tahmin ettiğin üzere biraz hızlanınca sol şeride geçmenin daha mantıklı olması. ikincisi kornaya bastığın anda arabayla 10-15 metre mesafe var. kornaya basıp karşıdakinin yol vermesini ummak yerine yavaşlaman gerekli. yavaşlasaydın kornaya basıp hiç aksiyon yaşamadan geçebilirdin. illa yavaşlamayacam diyorsan da sola kırabilirdin.yatayda 1 metre bile sola kaymadın. videonun başında sağ şeridin solunda çizgi hizasında sonra nedense sağa çektin ardından sağ şerit ortasından tekrar çizgi hizasından geçmeyi tercih ettin. bu videoyu basit bir macera olarak düşünme, bu olay tekrar tekrar yaşanırsa kaza geçirirsin, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummak aptallık olduğuna göre, sürüşüne aynı şekilde devam etme, artıları eksileri gözden geçir. son olarak bu olayda araç sürücüsü %100e yakın haksız ama olası bi kazada zarar görecek kişi sensin
    CompanERROR bunu beğendi.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Motorkafa +1 katılıyorum,bende diğer tüm videoları izledim,hayatını riske sokabilecek hareketler var bazı videolarda.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı hayabussa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adama güzel demişsin bu tarafa bakcaksın diye, piyasada saygısız kişiliksiz çok. bunların daha mal olanları senin hızına bakmaksızın ilk gördüğünde arada biraz mesafe varsa yola fırlıyor, sen istersen 300le gel farketmez. gel gelelim senin iki eksiğine, ilki tahmin ettiğin üzere biraz hızlanınca sol şeride geçmenin daha mantıklı olması. ikincisi kornaya bastığın anda arabayla 10-15 metre mesafe var. kornaya basıp karşıdakinin yol vermesini ummak yerine yavaşlaman gerekli. yavaşlasaydın kornaya basıp hiç aksiyon yaşamadan geçebilirdin. illa yavaşlamayacam diyorsan da sola kırabilirdin.yatayda 1 metre bile sola kaymadın. videonun başında sağ şeridin solunda çizgi hizasında sonra nedense sağa çektin ardından sağ şerit ortasından tekrar çizgi hizasından geçmeyi tercih ettin. bu videoyu basit bir macera olarak düşünme, bu olay tekrar tekrar yaşanırsa kaza geçirirsin, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummak aptallık olduğuna göre, sürüşüne aynı şekilde devam etme, artıları eksileri gözden geçir. son olarak bu olayda araç sürücüsü %100e yakın haksız ama olası bi kazada zarar görecek kişi sensin
    Son derece doğru gözlemleriniz. Siz söyleyince fark ettim ısrarla sola geçmemişim hızlanırken. Aracı görünce yavaşlamaya başlıyorum aslında. Bir de aracı gördükten sonra sol şeride geçmeme sebebim; o an aynaya bakamadım ama refleks olarak sol şeritte araç olabileceğini düşünmem olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Bir de açıklama yapmam gerekirse. Ben videoyu koyarken bile hangi tarafın haklı hangi tarafın haksız olduğunu yazmadım, çünkü öyle bir derdim yok. Bu videoda benim bir ton hatam var ve zaten ''motosiklet kullanmayı çok iyi biliyorum bu adama da haddini bildirdim'' diye bir şey demedim. Ben henüz 1,5 yıldır motosiklet kullanıyorum ve henüz motosiklet kullanmayı bilmiyorum. Biliyorum diyebilmem için önümde uzun bir yol var.

Tabi ki istediğiniz gibi yorum yapmakta özgürsünüz ama söylediğim gibi zaten benim söylediklerinizin aksini iddia eden bir söylemim yok. Sadece ilginç olayları koyuyorum bu kadar. Yani belki bir sonraki videoda ben %100 suçlu olurum.
    orhanay06 ve krd bunu beğendiler.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Adam hatalı, gelen araç varken çıkmaması lazım. Sen de hatalısın, kendi güvenliğin açısından sağdan çıkabilecek araçlar için güvenlik balonu oluşturman gerekiyordu, hele de sol taraf bomboşsa. Ama asıl hatan ne biliyor musun, tartıştığın bir otomobil sürücüsünün burnunun dibinden o hızla gidiyorsun. Tam da o beyaz aracı geçerken adam 30 cm sola kırsa aramızda olmayabilirdin. Bunu alışkanlık haline getirmemiş olmadığını umuyorum. Forumda daha önce tartışıp da birbirimizi kırdık mı bilmiyorum. Eğer öyleyse sana hakkımı helal ediyorum bilesin. Sen de helal et.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Diğer videolarından birkaçına da baktım. Allah aşkına ya, şu videoda 12. saniyede yaptığın hareketin anlamı amacı nedir? O kızcağızı, öncesinde o anan yaşındaki kadını öyle korkutunca ne geçti eline?!

dockerengin bunu beğendi.

Yayalarin icine o sekilde dalmamalisin hepsi kacar arada kacamayan bir yasliya ya da engelliye vurabilirsin. Sanki biraz sinirli kullaniyorsun. Guvenli surusler..
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    Yayaya kırmızı yansın ya da yanmasın geçiş üstünlüğü yayadadır geçitte. Onu da boşver bu tür bir sürüş anlayışı hem kendin hem de çevre açısından tehlike oluşturmaktadır. Araçların sana göstermediği saygıyı sonuçta sen de insanlara göstermeyerek aynı kulvarda yer almamanı tavsiye ederim. Zamanla herkes hem araç sürücüleri hem de yayalar bu eğitim seviyesine ulaşacaktır. Bu Tayland da Malezya da da böyledir. Fakir sandığın ülkelerde, ya da gelişmiş ülkelerde, insanlar kendiyle barışık ve saygılıdır. Bizim gibi arada derede kalmış, insanların çıkar ve eğitimleri yerine sadece öğretime kafayı takmış ve bunu kağıt üzerinde bürokratik ve ideolijik olarak kullanan anlayışlar, son bulduğunda daha iyi bir seviyede oluruz.
    rebirth, cbr1907 ve _kaan_ bunu beğendiler.

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Genelde otomobil sürücüleri tali yoldan ana yola çıkarken bakarlar fakat motosikletliyi görmezler. Çünkü o anda beyinleri bir otomobil veya daha büyük dört tekerli arar. Motosikletli dikkatlerini çekmez.

Siz siz olun gündüz ve gece fark etmez farınız açık gezin. En önemlisi kavşaklara yaklaşırken yol sizin bile olsa hızınızı durabileceğiniz süratlere düşürün. Motosiklet kazalarının %80 i kavşaklarda oluyormuş.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım yayalarla ne sorunun var? Biri senden kaçacak diye yere düşse mutlu mu olacaksın yada allah göstermesinin birine çarpıp sakatladığında sana ödül mü verecekler? insanları korkutunca motosikleri daha çok mu sevecekler?
    sdirer bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    yüzlerce kez bu olayla karşılaştım
    yol 2 şerit sanırım
    otomobil kullaıcısının bir sucu oldugunu sezmedim açıkçası

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016

yukarıdakı yayaların videosunda arkadaş bu videoyu izleyip yapmış hadi bu video da bişey yok ama kardeşim problem şurda herkes çekilmeye bilir çok kişi tanıyorum en ufak şeyde kitlenip kalabiliyor girme öyle aralarına sen suçlu olursun adam öldürmeden suçlanırsın allah korusun

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte gerçek bir motorcu artık bakıyosun öyle motor kullananlar var ki ses tonunu duymayıp yazdıklarını okusan bu kesin kız dersin. bu arada video da direksiyoncu gördüğü halde çıkıyo, gerçi herkes yanımdan geçer gider diye düşünüp çıkıyo ama manevra yapmak yerine kendi şeridinde gitmek isteyende oluyo işte

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanım tarzına baktığımda maganda dolmuş, taksi , otomobil vs sürücülerinden farksız olduğunu gördüm, tek fark sen motosiklet kullanıyorsun. Trafikde bazı şeyleri öngörmemiz gerektiğinden, yavaşlaman sol şeride geçmen gerektiğinden falan bahsetmiyorum bile, eğitim vs bunlara da girmiyorum, çünkü yayalara davranışını gördüğümde önce daha insani konularda kendini geliştirmen gerektiğini düşünüyorum, ondan sonra motosiklet kullanımını geliştir.
    capozzz, sdirer, Ertugyigit ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Sevgili recess, bizlerin fikrini sordun, izlememizi istedin, izledim videolarını.
    sanırım bizim " royıl jordeyniyın " a özenmişsin, yada dizini, bacağını parçalayıp yardım dilenen M13'e..
    hata etmişsin. ( çünki yayalar söz konusu olunca ağzınla kuş tutsan hatalısın kardeşim; ki sen yayaların peşine düşüyorsun. acı; çok acı! )

çok tehlikeli ve tacizkar kullanıyorsun motoru.. yayaların peşine düşüp korkutmak en hafif tabiri ile tacizdir. bir savcı senin videolarını izleyip " niyet " bile bulur... hukuken eğer motorlu bir taşıt sürüyorsan sorumlusun arkadaş. inanmıyoran tanıdığın bir bilene sor..
    ne gördüm videoda, çok hızlı değilsin, sol tarafın boş, araba 30 metre önce çıkmış ne olurdu hafifçe gaz kapasan? hiç.
    farkında mısın bilmiyorum, İstanbulda ON BEŞ MİLYON insan yaşıyor. bak böyle yazılıyor: 15.000.000. yazması bile sorun.
    yolları sen mi yaptırdın, bahçenin mi içinde, miras mı kaldı ki kimse senin önüne çıkmayacak?
    ama sen bizlere özgürlük veren, rahatlık veren, hayatımızdan kazandıran motosikleti başkalarını korkutmak, ürkütmek, taciz etmek için kullanmaya başlamışsın.
    yazık etmişsin kendine, senin sayende de biz motosiklet kullanıcılarına.
    hani soruyoruz ya adımızı kimler kötüye çıkarıyor diye? sen onlara örneksin işte. acı, çok acı..

kendi videolarımı buradan 1 durum hariç hiç palaşmadım, isteyen açar bulur çünki. senin yaptıklarının aksine sorumluluk sahibi kişiler bak nasıl motosiklet sürüyor videonun tamamını da izleme ilk 25 sn de neler var. ben söyleyeyim mi insanlık var insanlık...
    bir göz at: https://www.youtube.com/watch?v=ou1iCtVRrjA başka şeylerde var sen onları izleme.
    bak kardeşim işin özü şu: ben senin hatalarını hoşgörü ile affedebiliyorsam affedeceğim ki; yarında bir başkası bana hoşgörüde bulunsun.. haa üye olun demişsin, yolda yürürken beni ez diye mi?
    efendy06, sey_47, cbr1907 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    yayalara yaptığını bazıları lisede, ortaokulda falan yapar. diğer çocuklardan nispeten daha kalıplılar diğerlerine zorbalık yapar. korkutunca sadistce bir zevk duyar bundan; bir başkasını korkutarak eğlenir amaa yapılan çocukçadır.

arkadaş 18 yaşından büyük biri.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Senin gibi serserinin teki arkasından yanaşıp ara gazla korkuttuğu için, annem az kalsın bir arabanın altında kalıyordu. Terbiyesiz herif, toplum düşmanı, trafik teröristi seni! 3 kuruş kafan da çalışmadığı için altındaki bidicik aletle arabaları falan sıkıştırmaya kalkıyorsun. Ders veriyor hesapta! Umarım tez zamanda böyle dalaştığın birinden temiz bir dayak yersin. Bu seni kendine getirir belki!
    umuterdogdu, rebirth, yeknet ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi serserinin teki arkasından yanaşıp ara gazla korkuttuğu için, annem az kalsın bir arabanın altında kalıyordu. Terbiyesiz herif, toplum düşmanı, trafik teröristi seni! 3 kuruş kafan da çalışmadığı için altındaki bidicik aletle arabaları falan sıkıştırmaya kalkıyorsun. Ders veriyor hesapta! Umarım tez zamanda böyle dalaştığın birinden temiz bir dayak yersin. Bu seni kendine getirir belki!
    Geçmiş olsun abi allah korumuş
    capozzz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)