Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 BMW R1200R Testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba, Bugün Ankara Borusan'da test günü etkinliği vardı, test ettiğim motorlardan biriside R1200R oldu.

porsuk80, umuttuna, uzaaklardann ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    arkadasım test cok guzel olmus harıka bır motor gıdısını merak ettıgım bır makına ıdı gayet ıyı oldu bu vıdeo ama aracla ılgılı ızlenımlerını ( youtube global bır sıte tum dunya seyredıcek dıye vıdeonu herhalde ıngılızce yaptın ) TÜRKÇE olarak buradan paylasırsan daha verımlı olur dıye dusunuyorum ...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    racingci birinin testi olduğu ne kadar da belli hocam r versiyonu bile size gitmiyor izlenimi uyandırmıştır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Eline saglik gzl video olmus. Ayni motoru bugun ben de test ettim kullanimi kolay bir motor. Patlayarak gelen ciddi bir tork var. 2 silindir ses yok sinyal korna vb unsurlarin kullanimi daha zor olamaz herhalde

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım test cok guzel olmus harıka bır motor gıdısını merak ettıgım bır makına ıdı gayet ıyı oldu bu vıdeo ama aracla ılgılı ızlenımlerını ( youtube global bır sıte tum dunya seyredıcek dıye vıdeonu herhalde ıngılızce yaptın ) TÜRKÇE olarak buradan paylasırsan daha verımlı olur dıye dusunuyorum ...
    Evet videolarımda altyazı dili olarak İngilizce kullanıyorum daha büyük bir kesime hitap etmesi açısından...

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    racingci birinin testi olduğu ne kadar da belli hocam r versiyonu bile size gitmiyor izlenimi uyandırmıştır
    Elimden geldiği kadar, ara hızlanma, fren, motosikletin fonksiyonları, son sürat denemesi yapmaya çalıştım. Bir kaç virajda da denedim motoru, oldukça stabil...

Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline saglik gzl video olmus. Ayni motoru bugun ben de test ettim kullanimi kolay bir motor. Patlayarak gelen ciddi bir tork var. 2 silindir ses yok sinyal korna vb unsurlarin kullanimi daha zor olamaz herhalde
    Tork gerçekten çok güzel ve kullanılabilir, tek beğenmediğim tarafı aşırı yumuşak süspansiyonları oldu. Sert hızlanmalar ve frenajda ön çok fazla gömülüyor.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Selam SilentScream
    Öncelikle forum ve tabiiki test fukarası olan bu motoru test edip burada paylaştığın için teşekkürler.
    Nedense bu motor hakkında Türkçe yorum değerlendirme, karşılaştırma bulabilmek bayaa bir zor. Nadir bir iş yapmışsın.
    Görünüyor ki Honda CBR 1000RR kullanıyorsun. Güle güle kullan. Sence insanlar bu motoru neden tercih ediyorlar ve neden tercih etmiyorlar. Sen motorunu bununla değiştirmek istermiydin? Neden?

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam SilentScream
    Öncelikle forum ve tabiiki test fukarası olan bu motoru test edip burada paylaştığın için teşekkürler.
    Nedense bu motor hakkında Türkçe yorum değerlendirme, karşılaştırma bulabilmek bayaa bir zor. Nadir bir iş yapmışsın.
    Görünüyor ki Honda CBR 1000RR kullanıyorsun. Güle güle kullan. Sence insanlar bu motoru neden tercih ediyorlar ve neden tercih etmiyorlar. Sen motorunu bununla değiştirmek istermiydin? Neden?
    Motorumu R1200R ile değiştirmek istemezdim ancak ikinci bir motor alacak gücüm olsa bu motoru tercih etme nedenlerim şunlar olurdu :

1- Tork eğrisi çok stabil bir motor, her devirde torku hissedebiliyorsunuz. 180 km/h hıza kadar hızlanması harika.
    2- Motor virajlarda çok dengeli, üzerinde ki lastikleri çok beğenmedim ama temiz asfaltda motor'dan aldığım geribildirim çok iyidi.
    3- Oturuş pozisyonu çok rahat, oldukça dik kullanıyorsunuz bu motoru. Her ne kadar yüksek süratlerde rüzgar sıkıntı olsada cam bir yere kadar sizi koruyor.
    4- Gazı çok yumuşak ve dozajlanabilir. Aç-Kapat şeklinde çalışmıyor ve kesinlikle korkutmuyor.

Beğenmediğim tarafları :

1- Süspansiyonlar bana göre çok yumuşak, sert hızlanmalarda ve frenlerde çok gömülüyor.
    2- Nedense selesini beğenmedim, biraz daha yumuşak olabilirdi.
    3- 2015 kasaların gösterge paneli çok daha güzel, 2014 ve öncesi modellerin çok eski görünüyor.

Bu arada başlığı yanlış yazmışım, bu test ettiğim 2014 modeldi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Altyazıların türkçesi

1-Woww a lot of torque-Wow çok torklu
    2-Front suspensıons are too soft-ön amortsörler çok yumuşak
    3-Accelaration is good in 5th gear-5 vites hızlanması çok iyi
    4-Trying to find the horn-Kornayı bulmayı yeniden deniyorum
    5-I like soft clutch-Yumuşak debriyaj,beğendim.
    6-Stable on the curves but soft suspensions are the perceptible-Virajlarda kararlı ama yumuşak suspansiyonları hissedilebilir.
    7-Heated grips is perfect-Elcik ısıtması harika
    8-Usable bike on curvy roads-Virajlı yollarda tercih edilebilir.
    9-Classic Bmw hard to turn off turn lights-Klasik bmw sinyaller,sinyal kapatma,ışıklar(Bu arada bmw lerde sol sinyal sol elcikte sağ sinyal sağ elciktedir)
    10-My friend is testing Bmw f800r -Arkadaşımın test ettiği F 800r(Videoda solda geçen motor)
    11-Easy use to in traffic-Trafikte kolay kullaınbilir.
    12-Max speed is around 230km/h-Son hız 230 civarında

Saygılar

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altyazıların türkçesi

1-Woww a lot of torque-Wow çok torklu
    2-Front suspensıons are too soft-ön amortsörler çok yumuşak
    3-Accelaration is good in 5th gear-5 vites hızlanması çok iyi
    4-Trying to find the horn-Kornayı bulmayı yeniden deniyorum
    5-I like soft clutch-Yumuşak debriyaj,beğendim.
    6-Stable on the curves but soft suspensions are the perceptible-Virajlarda kararlı ama yumuşak suspansiyonları hissedilebilir.
    7-Heated grips is perfect-Elcik ısıtması harika
    8-Usable bike on curvy roads-Virajlı yollarda tercih edilebilir.
    9-Classic Bmw hard to turn off turn lights-Klasik bmw sinyaller,sinyal kapatma,ışıklar(Bu arada bmw lerde sol sinyal sol elcikte sağ sinyal sağ elciktedir)
    10-My friend is testing Bmw f800r -Arkadaşımın test ettiği F 800r(Videoda solda geçen motor)
    11-Easy use to in traffic-Trafikte kolay kullaınbilir.
    12-Max speed is around 230km/h-Son hız 230 civarında

Saygılar
    Sağol Sercan, ben üşenmiştim açıkçası

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Abi Pre-İntermediate seviyemle bu kadar.Geliştiriyorum bu sayede.Benim için bir zevk.Sen hep ing yap

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)