Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir Motor Düşünün II

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konunun ilkini şurada tartışmıştık.

Bu da konu ile ilgili 2. videomuz.

Bir motor düşünün , sağa dönen otomobile 30km/s hız ile çarpan...

Perşembe akşamüstü, 60. bölgede...
    Bu 34 yaşındaki sürücü, evine gidiyor.
    Neden eve varamadığını bulmak bizim işimiz.
    Sürücü , sağa dönen bu araba ile yaptığı kazadan aldığı darbeyle boynunu kırmış.
    Darbeyi analiz ederek, sürücünün arabaya 30km/s ile vurduğunu biliyoruz, yerdeki izler ise bize motorcunun 21 metre buradan başlayan sert fren ile kaydığını gösteriyor.
    68km/s ile gidiyordu.
    Küçük bir şeyi değiştirelim.
    60km/s 'deki sürücünün doğru dürüst görebilmek için daha fazla şansı olacaktı.
    Manevra yapabilecek ve kurtarabilecekti.
    Yolunu açıp boynunu kırmayacaktı vs vs... (yoğun aksan)
    Siz hızınıza karar verirsiniz, ama fizik sizin ölüp ölmeyeceğinize karar verir.

Böyle reklamlar bize gelmez.
    Özet şudur ki yavaş gidin.
    Yavaş da yetmez dikkatli gidin.
    Motosiklet şakaya gelmez, pamuk ipliğine bağlıyız.
    İyi sürüşler.
    ÇinLee, oguzcelik, mhmtesk ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet sürüyorsanız 6. hissiniz kuvvetli ve yeterince şansınız olmalı
    oguzcelik ve umti123 bunu beğendiler.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Çekimler, anlatım... muhteşem. Müthiş özetlemiş herşeyi
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşinizi şansa bırakıyorsanız motosiklet kullanmaya ara verin.

Okan abi gibi yazdım.

Sevgiler..
    otopsici ve Shrieker bunu beğendiler.

BLACK TIGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBX 250 TWİSTER
    Bende şehir içinde çok kaza atlattım çünkü neyin ne zaman önünüze çıkacağı hiç belli olmaz bence çok dikkatli olmak lazım

parayı bastıran herkeze ehliyet verdikleri sürece bu cinayetler bitmez. ülkemizde resmen trafik terörü var.
    Shrieker bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o araba türkiyede olsa o hız 50 olsa dahi eksoz sesinden o kişi frene basar yıne gömerdi o motor ))

Dikkat Şart,
    Hele Motorcu ise Daha Dikkatli Olmalısın...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    bende guzel bsey ckıcak zannettım. 68le gıderken kaza yapıyo fakat 60la gıtseydı bu kaza olmıcaktı.. evvveeet ıste bulduk kazaların tum nedenı bu bız dahıyız. bundan sonra hıc kaza olmıcak

saçmaaaaaaaaa bi video.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşinizi şansa bırakıyorsanız motosiklet kullanmaya ara verin.

Okan abi gibi yazdım.

Sevgiler..
    Güzel bir video vardı bulamadım. Kamyon dümdüz yolda giden ve hiç suçu olmayan motosikletin üstüne devriliyordu virajda

bende guzel bsey ckıcak zannettım. 68le gıderken kaza yapıyo fakat 60la gıtseydı bu kaza olmıcaktı.. evvveeet ıste bulduk kazaların tum nedenı bu bız dahıyız. bundan sonra hıc kaza olmıcak

saçmaaaaaaaaa bi video.
    Motorsikleti dikkatli kullanıcaksın, türiyede ise daha da dikkatli kullanıcaksın. Kaza tabiki olucak ama en azından ölüm ve yaralanma azalıcak :D

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sadece kurallara uymayı denesek olmazmı. Hani tüm dünya bunu yapıyor bizde bir deneyelim belki faydasını görürüz. Bildikleri birşey vardır belki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

saçmaaaaaaaaa bi video.
    Bir yirmi yıl sonra şu yazdığını görsen emin ol aynanın karşısına geçip aynadan sektirerek kendi suratına tükürürdün.
    Onlar salak bi senmi akıllısın ulan mal (derdin kendi kendine belkide)
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece kurallara uymayı denesek olmazmı. Hani tüm dünya bunu yapıyor bizde bir deneyelim belki faydasını görürüz. Bildikleri birşey vardır belki ?
    Bu mesajı neden garip algıladınız ki bu kadar anlamadım. Kurallara uyupta ölen motorcu yok mu ? Ben kurallara uymayın mı dedim ? Biraz önsezi ve kader de var olayın içinde.

Motosikleti
    cawa
    Bu mesajı neden garip algıladınız ki bu kadar anlamadım. Kurallara uyupta ölen motorcu yok mu ? Ben kurallara uymayın mı dedim ? Biraz önsezi ve kader de var olayın içinde.
    Arkadaş kolay yolu var . Uy kurala ne 6. hisse ihtiyacın olsun ne şansa. (herkes uysun mesela) Herkesin kurala uyduğu yerde kaza olması için bir sebep kalırmı ?

Kaza nın anlamı nedir ? Onuda bir bakın.
    Dağda üzerine çığ düşene kaza yaptı dendiğini gördünüzmü. Yada toprak kaydı heyelan oldu adam öldü . Bu kazamı. İşte kader kısmet buna denir . İçinde insan salaklığı yoksa kaza olmaz. Afet olur , çığ olur sel olur , yıldırım olur. Kaza olmaz. Kazanın ilk şartı içinde insan hatası yada salaklığı olmak zorunda. EE zorla salak olmayada gerek yok. Herkes akıllı olsun çok mu şey istiyoruz ? Hani hazır beyinde bedavayken . Öle öle nezamana kadar öğrenicez kuralların kıymetini ?

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    inanilmaz guzel bir cekim ve paylasim olmus . Sehiricindeki hiz limitine uymamizin ne kadar onemli oldugunu gosteren bir video . Yabancilar neden insan hayatina bizim toplumumuzdan fazla onem veriyor onu anlamis degilim . Basimizdakiler 3 cocuk diyor da 3 cocugu korumak icin neden cezalari vb onlemleri almiyorlar onu anlamadim gitti .
    Hani 3 cocuk yapsinlar 1 trafikte giderse diger 2 si kalir mantelitesimi :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

http://youtu.be/nyOfJTi0jFw
    4 teker suruculerini cok guzel anlatmislar
    "Nasıl ki insan bedeni %90 sudan ibarettir, motosiklet sürücülüğü de % 90 bakıştır."

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    bütün herşeyi yapıyorum + araç içindeki sürücülerin hareketlerine , toplu taşıma yolcu hareketliliğini falan algılıyorum . analiz ediyorum . çok işe yarıyor özellikle şehir içinde.
    şu şöförlerde trafikte tel kullanmasa çok iyi olacak . sikinti ya
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    https://www.youtube.com/watch?v=SuY_VHzKdjc

5 km hızda neler olacağına inanmayan arkadaşlar birde üsteki videoyu izlesinler
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Arkadaş kolay yolu var . Uy kurala ne 6. hisse ihtiyacın olsun ne şansa. (herkes uysun mesela) Herkesin kurala uyduğu yerde kaza olması için bir sebep kalırmı ?

Kaza nın anlamı nedir ? Onuda bir bakın.
    Dağda üzerine çığ düşene kaza yaptı dendiğini gördünüzmü. Yada toprak kaydı heyelan oldu adam öldü . Bu kazamı. İşte kader kısmet buna denir . İçinde insan salaklığı yoksa kaza olmaz. Afet olur , çığ olur sel olur , yıldırım olur. Kaza olmaz. Kazanın ilk şartı içinde insan hatası yada salaklığı olmak zorunda. EE zorla salak olmayada gerek yok. Herkes akıllı olsun çok mu şey istiyoruz ? Hani hazır beyinde bedavayken . Öle öle nezamana kadar öğrenicez kuralların kıymetini ?
    Bu scooter sürücüsü kurallara uymadı mı ? Nerenizle okuyorsunuz çok merak ediyorum ey ahali.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Bir yirmi yıl sonra şu yazdığını görsen emin ol aynanın karşısına geçip aynadan sektirerek kendi suratına tükürürdün.
    Onlar salak bi senmi akıllısın ulan mal (derdin kendi kendine belkide)
    hooop hop hop hop hop. agır ol biraz. anlamadan etmeden sacma sapan mesaj yazmıssın kendıne gel. sıkayetımı yolladım. ınsallah adam olursun bu forumun nasıl bıyer oldugunu bılıp yorumlarını oyle yazarsın.

Vıdeodakı adam zaten yavas gıtmıs olsa carpmaz o arabaya yanı gosterdıgı gıbı 8km'lık bı hız farkıyla kazadan kurtuluyor. kurallara uymus olsa hıcbısey olmazdı. vıdeonun temelınde bu yatıyo fakat gosterılmek ıstenen bıraz yanlıs olmus bence. sonucta cogu kaza ya hızdan yada dıkkatsızlıkten. ben apaçi değilim bune lan 68le mı gıdılır falan demedım. utanmadan bıde 60a dusuruyolar hızı demedım nıye yanlıs anlasıldım ?

adam kazayı yaptı mı yaptı. gerı donusu yok. benımde atlattıgım kazalarım oldu ve dedım kı bak ugur bıraz daha yavas gıtseydın boyle olmazdı. adam orda 68km hızla kaza yapıyo ve sonra hızı 60km'ye ındırıyolar kaza olmuyo adam gecıyo. ben sadece sunu yanlıs buldum, vıdeoya o kadar emek verılmıs gerı almalar falan HD cekımler kamera acıları muhtesem fakat bu kadar emege bu ufacık bılgı olmamıs. ben soyle beklerdım, adam 68km'yle bi araca yandan vuruyo ve o andan sonrakı yasananlar agır cekımde. bence muhtesem olurdu. bu bi seri sanırım, bu vıdeoları bılmıyorum o yuzden ben sadece ılk defa ızledıgım ve cıdden emek verılmıs bı vıdeo oldugunu dusundugum için ve daha fazlası cıkabılecegı ıcın oyle dedım.

tekrar soyluyorum adam hızını 8km ındırseydı kaza yapmıcaktı. bu her kazada dusunulur. bu kadar emek bu kadar kısa bi bilgi için fazla olmus. baska bı yazma nedenım yok. cok uzadı arkadas. ınsanların yazdıklarını 2 sanıyede okuyup gectıgınız ve dusunmedıgınız ıcın anında yorum da yazdıgınız ıcın boyle anlasılıyor bazı yorumlar. bıraz vakıt ayırmaktan bela gelmez.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bu güne kadar yaptığım bütün kazaların ana unsuru HIZ oldu,hani belki 5 belki 15 belki de 45 km daha yavaş gitseydim hem hala bacağıma dokunduğumda canım yanmayacaktı hemde binlerce TL para cebimde olacaktı. Paraya çok yanmadım da sağlık gibisi yok.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    cawa
    Bu scooter sürücüsü kurallara uymadı mı ? Nerenizle okuyorsunuz çok merak ediyorum ey ahali.
    O panelvan kurallara uysa sıkıntı olurmuydu ? Kurallar herkes için. Burada bir kaza olsaydı bir insan salaklığı söz konusu olmayacakmıydı. Sen nerenle okuyorsun yazdıklarımı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hooop hop hop hop hop. agır ol biraz. anlamadan etmeden sacma sapan mesaj yazmıssın kendıne gel. sıkayetımı yolladım. ınsallah adam olursun bu forumun nasıl bıyer oldugunu bılıp yorumlarını oyle yazarsın.

Vıdeodakı adam zaten yavas gıtmıs olsa carpmaz o arabaya yanı gosterdıgı gıbı 8km'lık bı hız farkıyla kazadan kurtuluyor. kurallara uymus olsa hıcbısey olmazdı. vıdeonun temelınde bu yatıyo fakat gosterılmek ıstenen bıraz yanlıs olmus bence. sonucta cogu kaza ya hızdan yada dıkkatsızlıkten. ben apaçi değilim bune lan 68le mı gıdılır falan demedım. utanmadan bıde 60a dusuruyolar hızı demedım nıye yanlıs anlasıldım ?

adam kazayı yaptı mı yaptı. gerı donusu yok. benımde atlattıgım kazalarım oldu ve dedım kı bak ugur bıraz daha yavas gıtseydın boyle olmazdı. adam orda 68km hızla kaza yapıyo ve sonra hızı 60km'ye ındırıyolar kaza olmuyo adam gecıyo. ben sadece sunu yanlıs buldum, vıdeoya o kadar emek verılmıs gerı almalar falan HD cekımler kamera acıları muhtesem fakat bu kadar emege bu ufacık bılgı olmamıs. ben soyle beklerdım, adam 68km'yle bi araca yandan vuruyo ve o andan sonrakı yasananlar agır cekımde. bence muhtesem olurdu. bu bi seri sanırım, bu vıdeoları bılmıyorum o yuzden ben sadece ılk defa ızledıgım ve cıdden emek verılmıs bı vıdeo oldugunu dusundugum için ve daha fazlası cıkabılecegı ıcın oyle dedım.

tekrar soyluyorum adam hızını 8km ındırseydı kaza yapmıcaktı. bu her kazada dusunulur. bu kadar emek bu kadar kısa bi bilgi için fazla olmus. baska bı yazma nedenım yok. cok uzadı arkadas. ınsanların yazdıklarını 2 sanıyede okuyup gectıgınız ve dusunmedıgınız ıcın anında yorum da yazdıgınız ıcın boyle anlasılıyor bazı yorumlar. bıraz vakıt ayırmaktan bela gelmez.
    Bak isteyince mantıklı şeyler yazabiliyorsun demekki. İlk yazdığın yorumla şu yazdığını kendin karşılaştır.
    Ayrıca gayet başarılı bir video. 10 kattan atlarsan ölürsün demekle , 10 kattan düşmüş bir insanı görmek insanda aynı etkiyi yaparmı ? Adamlar hızlı gidersen ölürsün dememiş bunu canlı göstermiş. Etkiside aynı değildir mutlaka.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)