Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Süpersporta beş kala...

Motovento
    REKLAM ALANI
    kıvırcık27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba motosiklete gönül vermiş arkadaşlarım ve tecrübeli abilerim.İnşallah 5 ay sonra hyosung gt250r alacağım (2006 07 08 model), Ama süpersport tarzı motosiklete geçmeden önce vitesli motor tecrübesi kazanmak istiyorum.Önümde iki seçenek var birincisi; şekli hoşuma gittiği için CUP tarzı debriyajsız(yarım debriyaj da deniliyor ve genelde 4vites) bi motosiklet almak.(çin malı asya, mondıal,kanunı vs.)
    ikincisi; debriyajlı ve 5vitesli olduğu için 100 veya 125cc Commuter tarzı bi motosiklet almak.(çin malı asya, mondıal, kanunı vs)
    Bunlardan hangisi acemiliği mi atmam konusunda bana daha yardımcı olacaktır? Ben çin malı commuterlerin şeklini sevmediğimden cup almayı daha çok istiyorum ama debriyaj olmaması kafamı karıştırıyor, Acaba cup motosikleti 3 5 ay kullandıktan sonra GT250R a geçiş yaparsam acemilik çekermiyim?
    *ehliyetim var
    *koruma ekipmanları için ayrıca para ayırdım
    *bu geçiş motosikleti için max 1000, 1250 lira verebilirim, üstüne koyamam. Bu yüzden bende isterim ama ybr, cbr, tvs gibi önerilerde bulunmayınız
    *şimdiden herkese teşekkürler, Kazasız, belasız keyifli yolculuklar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Aynen kendinizinde dediği gibi. Elinizdeki parayla debriyajlı 125 cc bir motor alıp daha sonra kademe kademe yükseltmeniz gerekir. Fakat 125cc aldım 5000 km kullandım yeter demekle olmaz. Bu konuda açılmış çok konu var. Onları da inceleyin daha sonra kararınızı verin. Burada ki kimsenin size direk 250cc bir motor önermiyeceğini göreceksiniz. Cup motorlar vites geçişi açısından size bilgi sağlayabilir. Ama bir debriyajlı motorun verdiği deneyimi kazandıramaz. Benim size tavsiyem. Elinizdeki parayla 100 lük debriyajlı ya da 125 cc debriyajlı bir motorsiklet alıp zamanla yükseltmeniz olacaktır. Nitekim herkes bu yönde tavsiyeler verecek.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yahu bir soluk al ilk önce sen..

Okurken zorlandim anasini satayim...
    Nokta, Virgül, Satir basi falan yap...
    poyraz010 bunu beğendi.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

haberin yok mu remzi?
    türkiye'deki eğitim kurumlarında imla kural ve klavuzları kaldırıldı.
    yakında, sana da "edebiyat öğretmeni misin yoksa burası forum değil dilbilgisi sınavı mı? " derler...

bu arada, kıvırcık27'ye cevap vermiş olayım; ehliyetin yoksa önce ehliyet al.
    sonra korumalıklarını düşün....

sonra vitesli bir motosiklet al 125 cc lik.
    sonra mıcır bir alana git, sol elin havada, sağ elinle gazı tutarak ama debriyaj ve ön frene dokunmadan sağa doğru 88 çizmeye çalış.
    başardığın zaman istediğin motoru alabilirsin
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

arkadaşların dediği gibi, 125 lik bir vitesli motor ilk başta sana neyin ne olduğunu kavraman da yardımcı olacaktır. arada takip et ücretsiz teori eğitimleri oluyor, art nin, barutçu hocanın v.s. onlara katıl ve pratiğe dökmeye çalış. Motoru kullanmaktan çok nasıl kullandğın daha önemli.

Bir de, Üniversite 3. sınıfta ki adamın bu şekilde yazım kullanması düşündürücü
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

Bu konuyu bu forum dışında 3foruma daha yazdım, sağolsun tecrübeli abilerim yardımcı olacak cevaplar verdiler, siz de sağolun uyardınız beni imla kurallarına dikkat et, sorunu açık şekilde sor dediniz. Hatamı farkettim ama düzeltemedim. Üstelik takıldık kaldık imla kurallarında, her gelen aynı şeyi söyleyip gidiyor.
    Mesajı düzelteyim dedim mesajı düzelt seçeneği yok, konuyu sileyim dedim konuyu sil seçeneği yok, adminle iletişime geçeyim o yardımcı olsun düzeltiriz dedim adminden cevap yok...
    daha ne yapayım ben, Kalın sağlıcakla...
    o da olur bunu beğendi.

Motosikleti
    Var
    Alıntı kıvırcık27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu bu forum dışında 3foruma daha yazdım, sağolsun tecrübeli abilerim yardımcı olacak cevaplar verdiler, siz de sağolun uyardınız beni imla kurallarına dikkat et, sorunu açık şekilde sor dediniz. Hatamı farkettim ama düzeltemedim. Üstelik takıldık kaldık imla kurallarında, her gelen aynı şeyi söyleyip gidiyor.
    Mesajı düzelteyim dedim mesajı düzelt seçeneği yok, konuyu sileyim dedim konuyu sil seçeneği yok, adminle iletişime geçeyim o yardımcı olsun düzeltiriz dedim adminden cevap yok...
    Bukadar alingan olma yahu..
    Kalbini kirmak istemedik...
    Kirdiysam özür dilerim...
    kıvırcık27 bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    benimkii cevaptan saymamış...
    nasip diyelim,
    kimi çiçek der koklar, kimisi de karnını doyurur... nimet aynı nimet, infak şekli farklı işte
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bence debriyajlı almalısın...ama 5 ay sonra 600 lük alma bence...250 lik düşünüyosan ok derim..
    kıvırcık27 bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    merhaba motosiklete gönül vermiş arkadaşlarım ve tecrübeli abilerim inşallah 5 ay sonra hyosung gt250r(2006 2007 2008) veya eski model(99 2000) cbr600 alacağım (cbr alma olasılığım düşük yüzde 70 hyosung alırım) ama karar vermeden önce yaptığım araştırmalarım bana süpersport motora geçmeden vitesli motosiklet tecrübesi kazanmam gerektiğini gösterdi. ben 22 yasındaym boy1.77 kilo 75 üniversite 3.sınıf öğrencisiyim sorum ise şu:
    SÜPERSPORT ALMADAN ÖNCE TECRÜBE KAZANMAK AMACIYLA ELİMDEKİ 1000 1250(MAX)LİRA PARA İLE NASIL BİR MOTOR ALMALIYIM KANUNİ BRETON, ASYA125 MONDIAL125 GİBİ COMMUTER TARZI DEBRİYAJI OLAN Bİ MOTOSİKLET Mİ ALMALIYIM YOKSA DAHA KİBAR GÖRÜNEN DAHA AZ YAKIT TÜKETEN DEBRİYAJSIZ(genelde 4vites oluyor yarım debriyaj diye adlandıranlar var) CUP TARZINDA Bİ MOTOSİKLET ALSAM BUDA BANA TECRÜBE KAZANDIRMAYA YETERMİ? YANİ CUP TARZI MOTORLARDA DEBRİYAJ OLMAMASI BU SORUYU SORMAMIN SEBEBİDİR, CUP MOTORU 3 5 AY KULLANIP HYOSUNG GT250R A GEÇİŞ YAPTIĞIMDA ACEMİLİK ÇEKERMİYİM ?
    şimdiden yardım eden herkese teşekkür ediyorum kazasız belasız keyifli yolculuklar...
    Uzun zamandır bukadar mantıklı, doğru ve sağlıklı bir konu açan görmemiştim sanırım(yardım isteyenlerden bahsediyorum). İmla kurallarına bende çok fena takılırım ama senin konunun içeriğinden mi düşünce tarzından mı nedir, hiç farketmedim. Öncelikle çok bilinçli bir yol çizmişsin. Herkes aynı yolu izlemek zorunda değil ama sen çok mantıklı düşünüyorsun bence. Sana model tavsiyesinde bulunamam ama debriyajsız motor ile vitesli(debriyajlı) motora hazırlanmak, tecrübe kazanmak kadar saçma bir fikir daha olduğunu sanmıyorum. Eğer 2 teker de nasıl gidilir diye soruyorsan, o zaman farketmez. Ama madem debriyaj kullanmaya alışmak istiyorsun, önce daha güçsüz, ucuz, vurup kırabileceğin, yakıtı az olan debriyajlı bir motor al derim(bir daha da debriyaj demem bak).

Bu kadar mantıklı yazdığına göre ehliyetti, korumaydı vs.. gibi zaten temel durumları önceden düşündüğünü tahmin ediyorum. Buralarda biraz adettir, illa bir kulp takılır adama. Sen sormasan da tavsiyeni alırsın başka konularda. İmla felan önemli tabi ama içerik daha önemli sanki...
    kıvırcık27 bunu beğendi.
    #sürenadam

Bukadar alingan olma yahu..
    Kalbini kirmak istemedik...
    Kirdiysam özür dilerim...
    Remzi bey alınganlıktan değil de hatamı farketmeme rağmen düzeltemedim ve her gelen aynı şeyi söyleyince bozuldum biraz, madem öyle diğer forumlarda düzelttiğim halini buraya yazayım öyle devam edelim)
    Merhaba motosiklete gönül vermiş arkadaşlarım ve tecrübeli abilerim.İnşallah 5 ay sonra hyosung gt250r alacağım (2006 07 08 model), Ama süpersport tarzı motosiklete geçmeden önce vitesli motor tecrübesi kazanmak istiyorum.Önümde iki seçenek var birincisi; şekli hoşuma gittiği için CUP tarzı debriyajsız(yarım debriyaj da deniliyor ve genelde 4vites) bi motosiklet almak.(çin malı asya, mondıal,kanunı vs.)
    ikincisi; debriyajlı ve 5vitesli olduğu için 100 veya 125cc Commuter tarzı bi motosiklet almak.(çin malı asya, mondıal, kanunı vs)
    Bunlardan hangisi acemiliği mi atmam konusunda bana daha yardımcı olacaktır? Ben çin malı commuterlerin şeklini sevmediğimden cup almayı daha çok istiyorum ama debriyaj olmaması kafamı karıştırıyor, Acaba cup motosikleti 3 5 ay kullandıktan sonra GT250R a geçiş yaparsam acemilik çekermiyim?
    *ehliyetim var
    *koruma ekipmanları için ayrıca para ayırdım
    *bu geçiş motosikleti için max 1000, 1250 lira verebilirim, üstüne koyamam. Bu yüzden bende isterim ama ybr, cbr, tvs gibi önerilerde bulunmayınız
    *şimdiden herkese teşekkürler, Kazasız, belasız keyifli yolculuklar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence debriyajlı almalısın...ama 5 ay sonra 600 lük alma bence...250 lik düşünüyosan ok derim..
    teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır bukadar mantıklı, doğru ve sağlıklı bir konu açan görmemiştim sanırım(yardım isteyenlerden bahsediyorum). İmla kurallarına bende çok fena takılırım ama senin konunun içeriğinden mi düşünce tarzından mı nedir, hiç farketmedim. Öncelikle çok bilinçli bir yol çizmişsin. Herkes aynı yolu izlemek zorunda değil ama sen çok mantıklı düşünüyorsun bence. Sana model tavsiyesinde bulunamam ama debriyajsız motor ile vitesli(debriyajlı) motora hazırlanmak, tecrübe kazanmak kadar saçma bir fikir daha olduğunu sanmıyorum. Eğer 2 teker de nasıl gidilir diye soruyorsan, o zaman farketmez. Ama madem debriyaj kullanmaya alışmak istiyorsun, önce daha güçsüz, ucuz, vurup kırabileceğin, yakıtı az olan debriyajlı bir motor al derim(bir daha da debriyaj demem bak).

Bu kadar mantıklı yazdığına göre ehliyetti, korumaydı vs.. gibi zaten temel durumları önceden düşündüğünü tahmin ediyorum. Buralarda biraz adettir, illa bir kulp takılır adama. Sen sormasan da tavsiyeni alırsın başka konularda. İmla felan önemli tabi ama içerik daha önemli sanki...
    Teşekkürler...

Motosikleti
    ninja 250
    250 cc motorları süpersport zannetmeyin,hem motora hem kendinize zararlı

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haberin yok mu remzi?
    türkiye'deki eğitim kurumlarında imla kural ve klavuzları kaldırıldı.
    yakında, sana da "edebiyat öğretmeni misin yoksa burası forum değil dilbilgisi sınavı mı? " derler...

bu arada, kıvırcık27'ye cevap vermiş olayım; ehliyetin yoksa önce ehliyet al.
    sonra korumalıklarını düşün....

sonra vitesli bir motosiklet al 125 cc lik.
    sonra mıcır bir alana git, sol elin havada, sağ elinle gazı tutarak ama debriyaj ve ön frene dokunmadan sağa doğru 88 çizmeye çalış.
    başardığın zaman istediğin motoru alabilirsin
    Sencer Abi ben onu rahatlıkla yapabilirmiyim ?
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    eğer gerçekten vitesli motoru öğrenmek istiyorsan çin malı alma... çünkü debriyajı hissiz, ayrıca motoru kompresyona bindirme, amortisörler v.s. büyük cc.deki gibi değil. hem de bilindik bir model alırsan satarken de zarar etmezsin, kolay satarsın ayrıca sorun çıkarmaz... yerinde olsam çinli düşünmem bile
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE

remzi o zaman ben sana uzun uzun hiç yazmayayım ben hiç bilmem kulanmam nokta virgül ne işe yarar bilmem beni okutan turkce ögretmenine küfretme sakın benim odunlugum
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc motorları süpersport zannetmeyin,hem motora hem kendinize zararlı
    Tamam, Honda, Kawasaki, Yamaha gibi markalar bazı 250cc modellerini süpersport sınıfında satıyor da bende ondan öyle sanmışım

berkopos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V Strom 650
    Benim yaptığım gibi Honda (veya başka bir markanın) eğitim merkezinde 3 kur eğitim alıp direk 500 - 600 cc ile başlamakta bir seçenek aslında...

Motosikleti
    Var
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    remzi o zaman ben sana uzun uzun hiç yazmayayım ben hiç bilmem kulanmam nokta virgül ne işe yarar bilmem beni okutan turkce ögretmenine küfretme sakın benim odunlugum
    Halis, genelde cok kisa yazdigin icin yirtisiyorsun abicim.
    Ama yazdiklarin 2 satiri gectimi "bu adam okumayi, yazmayi askerdemi ögrenmis" dedigim olmustur...

---------- Post added at 03:07 ---------- Previous post was at 02:42 ----------

kivircik27 kardesim kusura bakma ama sanada yardimci olamiyacagim hangi motorla baslayacagina..
    Cünki senin saydigin motorlardan hicbirsini tanimiyorum..
    Ben direk bir 600cc CBF ile girdim bu ise..
    Neden nicin falan diye hic sorma..
    Benim sartlarim bambaskaydi..

Ama diger arkadaslar birseyler karalamis ve sana yardimci olmaya calismislar..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    askerde ögrenmedim ama ilk okul 4 sınıftan sonra hep önce iş sonra okul geldi o tarihten beri calışıyorum.
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Tekrar merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 gündür cevap yazılmamış konuya, Dün çok güzel bir şey oldu hiç tahmin etmediğim bir yerden para geldi bana ve tamda çin malı motor araştırırken kararımı değiştirdim 2011, 2012 model (ikinci el) yamaha ybr 125 veya tvs apache 150 alacağım, Yamaha nın kalitesi cezbederken, Tvs nin görüntüsü, ince detayları ve şık görünümü aklımı çeliyor. Araştırıp ikisinden birini alırım inşallah..görüşmek üzere...
    *Bu arada bu makinelerde(özellikle tvs de) tecrübesi olan varsa yorumlarınızı beklerim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)