Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi tip motosiklet almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler arkadaşlar ben çok yeni bir üyeyim.
    Daha önce motosiklet kullanmadım Allah nasip ederse almak istiyorum.ama hangi tip motosiklet alacağıma bir türlü karar veremedim.benim kriterlerim önem sırasına göre aşağıdaki gibidir;
    1-Konforu çok önemli.Gerekirse eşimle beraber binebilmeliyim.Aile babasıyım anlayacağınız.
    2-Yakıt hakkında pek bilgim yok ama ekonomik olmalı.Yılda maksimum 1000 Km günde maksimum 60 Km yol yaparım.
    3-Motor için 5bin Tl ayırabilirim ancak ne kadar ucuz olursa tabi ki daha çok işime gelir.Yedek parça, bakım vs de aynı şekilde.
    4-Çok performanslı bir motora ihtiyacım yok yarışlara katılmak gibi bi düşüncem yok.Boş zamanlarımda hobi olarak belki trafikten dolayı işe giderken kullanabilirim.(Ankara da yaşıyorum yani çok engebeli bir arazi değil)
    5-Vitesin otomatik ya da manuel olması neyi değiştiriyor bilmiyorum farkını anlatabilirseniz onun içinde bir seçim yapabilirim.

Tahminen konuşmak gerekirse 150-250 cc arası 25-50 Bg arası tek veya çift silindirli yeterli olur mu?Ama en mühimi cinsi (enduro, tourer, naked vs) ne almalıyım?
    Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarıda yazdıklarından hareketle commuter ile scooter arasında tercih yapman gerektiğini söyleyebilirim. Hangisi zevkine hitap ediyorsa artık.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

benim için en mühimi konforu.belkide tek kriter olarak bunu alabiliriz.Tourer çokmu konforsuz olur tipi hoş ama?

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toruing elbette çok konforlu makine. Aynı şey enduro için de geçerli. Ancak bunlar yüksek hacimli motorlar ve uzun yol yapabilmek için tasarlanmışlar. Sen şehir içinde kullanacaksın gördüğüm kadarı ile. Bir günde 60km'den uzun yol yapmam diyorsun. en ufağı 600cc olan bir sınıf senin aradığın şey değil. Öyle olsa dahi 600cc, motosiklete başlamak için uygun bir hacim değil. Kendine zarar vermen çok olası...

Zaten senin işini CBF150 ya da benzer bir makina rahatlıkla görür, fiyatı da tam istediğin sınırlar içinde... Koruma ekipmanlarına da ayıracak paran kalır. Sonuçta sen herşeyden çifter çifter almak durumunda kalacaksın, bir kendine, bir eşine

Hangi makineleri önerirsin der isen, onu bu sınıfı iyi tanıyan arkadaşlara bırakmak lazım.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    gt250 comet e ne dersin?
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

çok teşekkür ederim yardımlarınız için tipini belirlediğimize göre marka model belirlemeye geçebiliriz

Mhmt gt250 güzel de hyosung pek önermiyolar nette?
    YBR125 veya CBF150 veya TVS Apache öneriliyor.Siz ne dersiniz arkadaşlar?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler