Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooterle başladım. İstanbul trafiğinde hangi tarz motor önerirsiniz Üstadlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Selam,
    2010 Ekim ayı itibaiyle B ehliyetimi B+A2 ye yükseltmiş bulunuyorum. Şimdi sırada motor almak var. Üstadlara danışmadan bir iş yapmayayım dedim. Ayrıca tarzlar konusunda çok kararsızım.

Daha önce biraz acemiliğimi atmak amacıyla 50cc bir scooter aldım. 3-4 ay gibi bir süre kullandım ve sattım. ( Gülmeyin max hız 60 idi ) çok bisiklet solladı beni yokuş aşağı.

Şimdi ehliyetimide aldım. Artık şöyle büyük birşey alabilirim diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi daha önce sadece 50cc kullandım. Çevremdeki kişiler direk CBF150 tavsiye ettiler.

Ayırabileceğim bütçe yaklaşık 6.000TL gibi.

Kullanım amacım işe gidip gelmek değil. İşim evime çok yakın yürüyerek gidiyorum. Şehir içinde ( İstanbul ) hafta sonları dolaşmak, bir yere giderken minibüs veya otobüs işkencesinden kurtulmak. En önemliside sizlerle beraber gezilere katılmak.

Bana tarzlar ve modeller hakkında tavsiyeler, öneriler sunarsanız minnettar olurum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşin rahatlığına bakıyor vitesle uğraşmak istemiyorum diyorsan.
    Maxi scooter öneririm.
    Vitesliyle başlamak istiyorsan CBF 150 güzel tercih olur.

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    önerin için teşekkürler..

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin rahatlığına bakıyor vitesle uğraşmak istemiyorum diyorsan.
    Maxi scooter öneririm.
    Vitesliyle başlamak istiyorsan CBF 150 güzel tercih olur.
    katılıyorum bir cbf veya ybr ile başlayabilirsin,maxi scooter istersen 0 veya temiz 2. el sym joyride da alabilirsin motoru kullanmadım ama kullanan arkadaşlar memnun

Motosikleti
    cbf150
    Arkadaşların dediklerine katılıyorum. Vitesli motor merakımdan dolayı cbf150 aldım ama şu an için büyütme hevesim kalmadı. Buna en büyük etkenin kısaca 'trafik' olduğunu söyleyebilirm. Ama motosikletin ayrı bir zevki var o başka.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    cbf 150 işini görür

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    CBF 150 iyidir sorun çıkartmaz. Yağ yakar ama periyodik bakımlarda değiştirirsen hiçbirşey olmaz. Ağırdır ama klasmanına göre seridirde. Oturaklı motordur, yormaz. Birazda şekil istiyorsan ybr ve apacheden daha cüsseli durur. Ancak onlara göre biraz daha fazla yakıtı vardır. Ampülü hiçbirşey göstermez, mum alevidir, benim gibi xenon takarsan heryeri görürsün tabi. Onun dışında bir eksiği yoktur. 15000kmdir beni sadece 2 kere yolda bıraktı. Oda benzin bitti o kadar. Hayırlısı kardeş seçim senin.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    cbf 150 veya ybr 125 öneririm sana.. yakıtı az ve sağlam motorlar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Önerilerileriniz için çok teşekkürler üstadlar. Sağolun varolun. CBF150 sanıyorum şu anki öneriniz. Benden sonra bi arkadaşta chopper modellerini sormuş. biraz inceleyince onlarda hoşuma gitti. Tekrar teşekkürler..

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo

MOTOR TİPİ

SOHC 4 zamanlı 4 valfli, elektroplakalı seramik tek silindir

SİLİNDİR HACMİ

249,4 cc

ATEŞLEME

Elektronik ateşleme / Elektrik Marşlı

SOĞUTMA

Su soğutmalı

MAX. GÜÇ (hp/rpm)

21 hp / 7750 dd

MAX. HIZ

123 km/h

VİTES

Otomatik

BOYUTLAR(bxexy)mm

2165x870x1380

AĞIRLIK

173 kg

YAKIT TANKI KAPASİTESİ

12 lt.

FRENLER

Ön arka disk fren, CBS fren sistemi (sol kol sıkıldığında ön ve arkayı otomatik ayarlayan fren sistemi)

LASTİK ÖLÇÜLERİ

130 / 70 -13 M/C (57P) Tubeless / 130 / 70 -13 M/C (57P) Tubeless

AKÜ

12V-10 AH

Scooter düşünürseniz bence fiyatına göre en iyi bu motor.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    250 cc.'lik bir maxi scooter bence İstanbul için ideal.
    scooterin hafif yağmurda ve rüzgarlı havalarda koruyucu kaportası ve devasa bagajı çok yararlı oluyor. yokuşta dur-kalk yapmak eziyet değil, çocuk oyuncağı.
    tipini sorun etmezsen (zira bilumum çinli markalar bire bir kopyaladığı için çinli gibi duruyor) honda foresight çok uygun bir seçenek ve ikinci elleri uygun fiyatlara gidiyor. ön-arka disk ve kombine frenli, kıvrak, seri, güvenli ve sağlam bir motor.
    vitesli dersen cbf150 öneririm.

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Selam arkadaşlar

Sahibinden com da SYM JOYRIDE ye baktım, görünüşü fena durmuyor fiyatlarıda uygun ama SYM markası nasıldır bilmiyorum. Yolda bırakırmı ?

Görünüşünü en çok beğendiğim maxi Glera nexus 250. Bu markayı hiç duymamıştım biraz inceledim. İtalyan malı baya kaliteli bir motormuş. Bununda yedek parça ve servis problemi olabilir bilmiyorum.

Y.infernal fotoğraftaki scooter süper duruyor teşekkürler. Fakat markası modeli nedir ?

Foresight evet tipi biraz Çinli gibi duruyor ama ondada sonuçta Honda kalitesi var.

En çok tavsiye gene CBF den yana geldi, hepinize teşekkürler arkadaşlar..

Kazasız sürüşler..

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Ben de maxi scooter öneririm. Trafik sorun değil ben keyifle gezmek istiyorum dersen cruiser tarzı motorlar daha keyiflidir ama bütçenize ve tecrübenize uygun kaliteli bir model var mı bilemem.

Ben yine de maxi scooter derim, sizin 50 cc ile karşılaştırmayın, insanı korkutmaya yetecek kadar güçlü ve seridirler. Minimum 250 cc olmalı.

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    CBF 250 veya Hyo GT 250 güzel makinalar ve bahsettiğiniz fiyata 2. el ortalama temizlikte bir tane bulabilirsiniz.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de maxi scooter öneririm. Trafik sorun değil ben keyifle gezmek istiyorum dersen cruiser tarzı motorlar daha keyiflidir ama bütçenize ve tecrübenize uygun kaliteli bir model var mı bilemem.

Ben yine de maxi scooter derim, sizin 50 cc ile karşılaştırmayın, insanı korkutmaya yetecek kadar güçlü ve seridirler. Minimum 250 cc olmalı.
    selam, bir korkumda o aslında. Yani 250 cc yi küçümsemek değil aksine kotrol edebilirmiyim o kafamı karıştırıyor. Aralarına bir 150 cc sıkıştırsam birazda onunla tecrübe kazansam nasıl olur? Yoksa direk 250 cc alıp ondamı tecrübe kazansam ?

Bir gün benim 50 cc ile viraja girdim. Hızımı ayarlayamadım ve biraz hızlı girdim. Havada hafif yağışlı idi. Dönerken motor kıçını sağa sola savurdu. Maksimum hızı bile çok yavaş olduğu için düşmedim toparladım. Bu da bana bir tecrübe kazandırdı. Aynı tecrübeyi büyük ve daha hızlı bir motorla yaşasaydım belki de düşecektim. Çekincem bu yani.

sym hd 200 çok seri bir araçtır

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı cabatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam, bir korkumda o aslında. Yani 250 cc yi küçümsemek değil aksine kotrol edebilirmiyim o kafamı karıştırıyor. Aralarına bir 150 cc sıkıştırsam birazda onunla tecrübe kazansam nasıl olur? Yoksa direk 250 cc alıp ondamı tecrübe kazansam ?

Bir gün benim 50 cc ile viraja girdim. Hızımı ayarlayamadım ve biraz hızlı girdim. Havada hafif yağışlı idi. Dönerken motor kıçını sağa sola savurdu. Maksimum hızı bile çok yavaş olduğu için düşmedim toparladım. Bu da bana bir tecrübe kazandırdı. Aynı tecrübeyi büyük ve daha hızlı bir motorla yaşasaydım belki de düşecektim. Çekincem bu yani.
    Scooter da eğer siz abartmazsanız, bileğinize hakim olursanız kontrolden çıkarmanız biraz zordur, gaz kolu varyatörün toleransı ile daha az hassas ve yanlışlıkla hızlıca bırakabileceğiniz bir debriyaj yok.

Fakat siz abartırsanız 50 cc ile bile ölürsünüz.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCX
    Selam dostum bende de böyle bir durum söz konusu uzun zamandır 50 cc scooter kullanıyorum yaşadığım yerde bakkala markete fırına gitmek için ve gayette işimi görüyor en azından görüyordu.Şimdi daha büyük bir motor bakıyorum benim aklımda kawasaki ninja 250r var.Motoru kontrol edebilceğimi düşünüyorum.

İnternette bir sürü video izledim ve motorun incelemelerinde bu motorun ilk kez vitesli kullananlar veya kullanıcaklar için son derece uygun olduğundan bahsediliyor.O yüzden bende bu motorda karar kıldım.Zaten sport motorlara merakım vardı.Güzel bir başlangıç olucağını düşünüyorum.

Motosikleti
    CBR 125R *2011

Alıntı pspfreak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostum bende de böyle bir durum söz konusu uzun zamandır 50 cc scooter kullanıyorum yaşadığım yerde bakkala markete fırına gitmek için ve gayette işimi görüyor en azından görüyordu.Şimdi daha büyük bir motor bakıyorum benim aklımda kawasaki ninja 250r var.Motoru kontrol edebilceğimi düşünüyorum.

İnternette bir sürü video izledim ve motorun incelemelerinde bu motorun ilk kez vitesli kullananlar veya kullanıcaklar için son derece uygun olduğundan bahsediliyor.O yüzden bende bu motorda karar kıldım.Zaten sport motorlara merakım vardı.Güzel bir başlangıç olucağını düşünüyorum.
    Bende bir ara racing tarzı motorlara merak salmıştım. Bir arkadaşımda CBR125 var. Yakında askere gidecek. Motou sana vereyim sen bana ufak ufak ödersin dedi, çok esnek ödeme yolları sundu. Ben de baya bi süre CBR ı taktım kafaya. Lakin yollarda gördüğüm kadarı ile ve bu işi bilen abilerin önerileri doğrultusunda çok konforlu olmadıklarını anladım. Oturuş pozisyonu ilk başlarda bel ağrıyormuş. uzun yolda çok yoruyormuş vs. Ama içimde hâla bir uktedir kaldı.

Ben ilk başta racing düşünmüyorum, daha sonra olabilir. Öncelikle arkadaşlarla gezilere katılabileceğim, keyifle kullanabileceğim bir scooter ( 150 cc yada 250 cc ) veyahut CBF 150 almayı planlıyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:41 ----------

Scooter da eğer siz abartmazsanız, bileğinize hakim olursanız kontrolden çıkarmanız biraz zordur, gaz kolu varyatörün toleransı ile daha az hassas ve yanlışlıkla hızlıca bırakabileceğiniz bir debriyaj yok.

Fakat siz abartırsanız 50 cc ile bile ölürsünüz.
    Anlıyorum teşekkürler. Bu arada sizin motorunda ( X9 ) tasarımı çok güzel.

Motosikleti
    mr 250 destro
    bende de 2010model sym gts 250 var tavsıye ederım ılgılenırsen fıyat konusunda anlasırsak sana satabılırım ozelden yazarsan sevınırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)