Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el motor alcağım ama ?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motordan hiç anlamıyorum vitesli az yakıt yakan sağlam tamirciye fzla götürmeceğim ve yedek parçası bakımından sorunsuz olcak bir motor arıyorum ama hiç bişi bilmediğimden çok kararsız kaldım ayrıntılı şekilde hangi markayı tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirm.. bütcem 1000 lira gibi vergiden muaf olmalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    benim bildiğim 100 lük motorlar vergiden muaf ama 100 lük vitesli motor yok ben öle biliyorum. 100 lük scooter yada cup model alabilirsin. cup motorlarda genelde ramzey,salcano,mondial,kanuni...vs vardır...
    Asla pes etme !

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Aslına bakarsan 1000 liraya öyle bir motor bul Türkiyede yok satarsın. :-) Hatta adamın heykelini dikerler.

100 cc altı vergiden muaf ama alırken dikkat etmen gereken ruhsatta yazan cc değeri. Çünkü piyasada çok fazla 100, 101, 102, 103 cc motor var ve hepsi 100 cc diye satılıyor ve de vergiye tabiler. 99 cc ve altı olanlardan alman lazım. Gerçi çok büyütülecek bir rakam değil sonuçta 80 lira.
    Tamirciyede gitmek istemiyorsan çin mallarından uzak dur. Kötüdür demiyorum ama ufak tefek şeyler için gidebilirsin.
    En az yakıt tüketen motor tipi de "cup tarzı" denen motorlardır. Çogu yarı otomatik yada otomatik olsa gerek.
    YBR de az yakar şehir içi 100 km de 2,5 litre yakıyorum. Birde senelik 80 lira vergisi var, birde 1000 liraya bulamazsın bulsanda fazladan 1000 lira daha harcarsın.

UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    vitesli derken cup demek istiyor bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)