Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk motosiklet, bütçe 4000TL

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, abilerim. Lisenin başından beri motosiklet alma hayalim vardı, artık lise bittiğine göre alma zamanı geldi bence.
    Öncelikle 2.el düşünmüyorum çünkü taksit ile alacağım. Üstüne şu kadar koy cbf-ybr-tvs al demeyin zaten param olsa onlardan birini alırdım
    Kullanım amacım okula ulaşımı sağlamak olacak çoğunlukla. Bunun dışında kısa geziler vesaire de olabilir. Şehirler arası yol yapacağımı sanmıyorum ama ihtiyaç olursa da yarı yolda bırakmasını istemem tabi ki.
    Şimdii, bu aşağıdaki modeller şu ana kadar araştırmam sonucu bana mantıklı ve alınabilir gelen modeller. Atladığım veya bunların dışında tavsiye edeceğiniz varsa onları da düşünebilirim.

İstediğim başlıca özellikler şunlar:
    1-) Ucuz olması :D
    Ekipman için parayı ayırdım ama motor ne kadar ucuz olursa o kadar iyi denilebilir.
    2-)Yedek parça ve servis ağı
    İlk motorun olacağı için düşe kalka gideceğim büyük ihtimalle ve bu yüzden yedek parçası kolay bulunabilir ve ucuz olmalı.
    3-) Hızlı olmasına gerek yok, ha 100 ha 120 yapıyor. Zaten o hızlara çıkacağımı sanmıyorum bile. Yani illa aralarından en hızlısı olsun gibi bir şey istemiyorum kesinlikle.
    4-) Görünüş
    Tipi de yakışıklı olsun biraz, genç adamız sonuçta :D (aşağıdakilerin görünüşleri gayet yeterli mesela benim için)
    5-) Kronik sorunu olmaması/az olması
    Rahatsız edici bir titreme veya sürekli çıkan bir sorunu olmasını kesinlikle istemiyorum. Bu fiyata alınacak motorda tabi titreme olacak biliyorum ama mümkün olduğunca az olması iyidir.
    6-) ikinci el
    Satımı kolay olmasına gerek yok çünkü zaten ilk olacağı için kötü kullanacağım ve vites fişlilerini falan da yemiş olurum. Zaten makine gitmeyene kadar da kullanırım herhalde. Sonra at çöpe gitsin

Akılma en çok yatanlar Kuba Pars (nedeni fiyatının diğerlerinden düşük olması, ama kullanan göremedim bu yüzden biraz da çekiniyorum kobay faresi durumuna düşmekten)ve Salcano Wolf (diğerlerinden biraz çirkin olsa da kullanan ve memnun olan çok gördüğüm kadarıyla).

Salcano Wolf 3,600TL
    Kanuni Gt170 4,300TL
    Kuba Pars 3,900TL
    Kuba Platinum 3,700TL
    Kuba Cr1 4,300TL
    Lifan EM150L 3,900TL
    Lifan LF200-16C 4,300TL

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür

Not: Konuyu başka bir bölüme de açmıştım dun gece ama yanlış yere oldu ve mesaja ekleyip çıkardığım bişeyler oldu küçük. Arora ar180-19'u da çıkardım listeden. 4,600 verilir mi o motora ya? Gece gece kafa gitmiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Bajaj discover 125 st ya da daha uygun olsun sağlam olsun dersen bajaj boxer bm150 modellerini de incelemeni öneririm. Discover 125 st 4600 tl. Boxer bm150 3000 tl. Özellikle boxer için çok sağlam diyorlar
    fukox ve Pisman bunu beğendiler.

Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Alıntı fukox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz olması
    İlk motorun olacağı için düşe kalka gideceğim büyük ihtimalle ve bu yüzden yedek parçası kolay bulunabilir ve ucuz olmalı.
    3-) Hızlı olmasına gerek yok, ha 100 ha 120 yapıyor. Zaten o hızlara çıkacağımı sanmıyorum bile. Yani illa aralarından en hızlısı olsun gibi bir şey istemiyorum kesinlikle.
    6-) ikinci el
    Satımı kolay olmasına gerek yok çünkü zaten ilk olacağı için kötü kullanacağım ve vites fişlilerini falan da yemiş olurum. Zaten makine gitmeyene kadar da kullanırım herhalde. Sonra at çöpe gitsin
    -İlk motorun olacağı için daha ucuz, olmadı ikinci el al
    -Ucuzluktan bahsediyosun, düşe kalka yapacağın masraf pişmanlık yaratır
    -Erkenden satma niyetin olacaktır büyük ihtimal.İlk motor heves ve yüksek cc ihtiyacı duyacaksın ve satarken düşük fiyata satmak zorunda kalacaksın
    Karar yinede senin şimdiden hayırlı olsun..
    fukox bunu beğendi.
    Kasksız motorcuya selam verilmez , genelde sela verilir.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Yaptığın listede lifan ı seçerim , kullandığım bir marka olduğu için kalitesinden memnundum, ben cross modelini kullanmıştım. Beni hiç üzmedi ama bakımlarını hiç ihmal etmedim. Liste dışından ise bajaj boxer derim gerçekten kalitesi çok övülüyor ama ben kullanmadım, yalnız şu varki vites sistemi ters olduğu için sonra alacağın motorda 5 gün alışma süresi verirsin kendine bir konuyu daha belirteyim boxer oynana bilecek bir motor olduğu için sıkılınca çöpe atma yerine cafe racer yapabilirsin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bajaj Boxer,Salcano Wolf,Mondial drift...
    Cub düşünürseniz crypton ya da wing go da düşünülebilir.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj discover 125 st ya da daha uygun olsun sağlam olsun dersen bajaj boxer bm150 modellerini de incelemeni öneririm. Discover 125 st 4600 tl. Boxer bm150 3000 tl. Özellikle boxer için çok sağlam diyorlar
    bende bajaj seçeneklerine bi göz at derim
    iki teker ruhunu taşır ...

Araştırmalarım sonucu Salcano Wolf'te karar kıldım. Herkese teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)