Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tercihim ne olmalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ehliyeti alayım :)
    Merhaba,aranıza daha yeni katıldım.Çok seviyeli bir topluluk olduğunu gördüm ve aranıza katılıp bilgi toplamak istedim yardımcı olur ve aranıza kabul ederseniz ne mutlu.Ben 1yıl sonra ehliyet sınavlarına gireceğim,ilk başlarda tabi heves hemen dedim bir CBR 250r ninja 250 sonra kendi şartlarımı düşündüm ve geniş kapsamlı bakmam gerektiğini anladım.
    -Ben yağmurda ve kışında sürmek isterim(tabi zorunlu kaldığımda)
    -Şehir içi kullanım ekonomik,rahat olmalı benim için.
    -Ben üniversitede annemi ve babamı ziyarete geleceğim için uzun yolda sorunlar yaşamamam gerek konforlu olsa tabi iyi olur.
    -Ama boş bir yol bulduğumda beni tatmin edebilecek bir hıza ulaşmasını isterim.Çünkü uzun yollar hep 70le bitmez sanırım
    Kısaca kendmi anlatmaya isteklerimi sizlere göstermeye çalıştım çok mu şey istedim bilmiyorum benim yazdıklarıma göre bana hangi karakter(enduro,ss vs.)ve nasıl bir marka model uygundur?
    boyum 1.79 kilom 82
    Bütçemiz çok uçuk olmamalı(öyle 30bin lira 60bin lira maalesef olmaz)2bin liralıkda değil tabi işte maksimum 25bin diyelim ama ne kadar uygun olsa o kadar iyi tabi bunun içinde kıyafetlerde olması gerek kafama takılan birde şu soru var koruma ekipmanlarıda önerir misiniz kask,eldiven,pantolon,mont güvenlik en üst düzey tabi ama görünüm güzelliğide önemli okuyan herkese teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam olarak ne tarz istediğinizi yazmamışsınız.Bir CBR 250 R ve Ninja 250 gördüm sanki o yüzden 250 cc SS istediğinizi varsayıyorum.Bu formda benzer başlıklar yüzlerce kez açıldı o yüzden artık arkadaşlar cevap vermeye bıktılar.Çok özet ve kısa birşeyler yazayım.Yeni başlıyorsanız motosikletle hiç deneyiminiz yoksa ben size scooter yada 125 cc vitesli motosiklet öneririm bu aletlerle deneyim kazanıp 250 cc ye geçmek en mantıklısı.Ama 250 cc ile başlamayı kafaya koyduysanız ben scooterla 125 cc ile uğraşamam,uzun yol gideceğim derseniz Honda CBR 250 size göre.Oturuş pozisyonu diğer SS lere göre gayet rahattır uzun yolda sizi yormaz.Kask,mont,eldiven dizlik yada pantolon şart.Özellikle hiç biri olmasa bile kask ve montu eksik etmeyin derin.görünüm güzelliği demişsiniz bence bu koruyucu malzemeler görünüş olarak günlük kıyafetlerden daha güzel,ilginç ve havalı gözüküyor bir de malzemelerin renklerini motosikletinizle uyumlu alırsanız gayet güzel ve uyumlu bir görüntü çıkıyor ortaya.Ayrıca koruyucu malzemelerin görüntüsü sizin hoşunuza gitmese bile görünüm güzelliği,canınızdan önemli mi?

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    25 bin bütçe ile olmaz en az 35 40 bin gözden çıkartman lazım, zor yani çok zor

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak ne tarz istediğinizi yazmamışsınız.Bir CBR 250 R ve Ninja 250 gördüm sanki o yüzden 250 cc SS istediğinizi varsayıyorum.Bu formda benzer başlıklar yüzlerce kez açıldı o yüzden artık arkadaşlar cevap vermeye bıktılar.Çok özet ve kısa birşeyler yazayım.Yeni başlıyorsanız motosikletle hiç deneyiminiz yoksa ben size scooter yada 125 cc vitesli motosiklet öneririm bu aletlerle deneyim kazanıp 250 cc ye geçmek en mantıklısı.Ama 250 cc ile başlamayı kafaya koyduysanız ben scooterla 125 cc ile uğraşamam,uzun yol gideceğim derseniz Honda CBR 250 size göre.Oturuş pozisyonu diğer SS lere göre gayet rahattır uzun yolda sizi yormaz.Kask,mont,eldiven dizlik yada pantolon şart.Özellikle hiç biri olmasa bile kask ve montu eksik etmeyin derin.görünüm güzelliği demişsiniz bence bu koruyucu malzemeler görünüş olarak günlük kıyafetlerden daha güzel,ilginç ve havalı gözüküyor bir de malzemelerin renklerini motosikletinizle uyumlu alırsanız gayet güzel ve uyumlu bir görüntü çıkıyor ortaya.Ayrıca koruyucu malzemelerin görüntüsü sizin hoşunuza gitmese bile görünüm güzelliği,canınızdan önemli mi?
    Öncelikle teşekkür ederim tabiki candan önemli değil zaten önce güvenlik belirttim bende,ne tarz istediğimi emin olun bu konuyu ben bu yüzden açtım yani o şartlara SS mi enduro mu bilmiyorum genelde enduro yazıyor bu şartlara uygun olarak enduro motor bilgim hiç yok biraz araştırdım çok güzel ve kullanışlı gözükenleri var ama fiyatları nasıldır bilmiyorum ben enduro alıp dağa gitmeyeceğim.Çoğu kişi Türkiye şartlarında enduro yazmış kafam karıştı o yüzden

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Alıntı -TAN- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 bin bütçe ile olmaz en az 35 40 bin gözden çıkartman lazım, zor yani çok zor
    Gerçekten öyle mi :( ben 25bin bütce ile üstesinden gelinir diğe düşünüyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Yardım edicek biri yok mu ?

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    25 bin fazlası ile yeter istediğin motorlara ama ehliyeti neden 1 sene sonra alıyorsun ?

Motosikleti
    Yaşım yüzünden

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    hoşgeldiniz. evet çok seviyeli bir forumumuz var her seviyeden... 25 binlik bütçeyle çok şey yaparsınız. fakat büyük ihtimalle 25 binlik büçteyi görenler sizi burada ciddiye almayacaktır. dalga geçtiğinizi düşünenler de olacaktır. önce ehliyetinizi alın sonra o bütçeyle bir çok kişinin ulaşamayacağı motosikletlere ve ekipmanlara ulaşırsınız merak etmeyin.

Motosikleti
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldiniz. evet çok seviyeli bir forumumuz var her seviyeden... 25 binlik bütçeyle çok şey yaparsınız. fakat büyük ihtimalle 25 binlik büçteyi görenler sizi burada ciddiye almayacaktır. dalga geçtiğinizi düşünenler de olacaktır. önce ehliyetinizi alın sonra o bütçeyle bir çok kişinin ulaşamayacağı motosikletlere ve ekipmanlara ulaşırsınız merak etmeyin.
    Çok teşekkür ediyorum,bu kararı babamla birlikte aldık o ciddiye almayacak arkadaşların ciddiye almaları için yapacağım bir şey yok zaten kararları maddiyatı babamla birlikte karar veriyoruz o yüzden burda aa benim babam alır tavrını takınmıyorum önce aileyle karar verip sizden bilgi topluyorum

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    öncelikle aramıza hoşgeldin, ehliyetsiz bu iş olmaz... yok benim umrumda değilde dersen ben sana suzuki inazuma derim hem başlangıç için iyi olur en azından oturuş pozisyonları itibari ile ss lerde ki gbi seni zorlamaz hemde uzun yolda rahat edersin... motordan önce ekipman ve ders almanı öneririm...
    hyosung gt-250 comet + suzuki sv650s
    makinan ne olursa olsun yeterki v-twin olsun...

Motosikleti
    Alıntı gt250-bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle aramıza hoşgeldin, ehliyetsiz bu iş olmaz... yok benim umrumda değilde dersen ben sana suzuki inazuma derim hem başlangıç için iyi olur en azından oturuş pozisyonları itibari ile ss lerde ki gbi seni zorlamaz hemde uzun yolda rahat edersin... motordan önce ekipman ve ders almanı öneririm...
    Hoş bulduk,Tabi kide ehliyet almadan elimi bile sürmem,ehliyet alındıktan sonra bilgisiz olmaktansa almadan önce bilgili olup aldıktan sonra zorlanmadan ulaşmak istiyorum.Teşekkür ederim

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    1 sene vaktin varsa güzelce araştırmalarını yaparsan güzel zaman 1 sene. Bence ilk önce hangi tarz istediğine karar ver sonra o tarzdan bir motor sonra o motora göre ekipman seçersin. ehliyeti almadan eğitim alabiliyorsun sanırım öyle bir olanağın varsa eğitimini de al ehliyeti almaya yakın motor bak kendine sonra ehliyetini alıp motoruna bin yollar senindir artık

Motosikleti
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sene vaktin varsa güzelce araştırmalarını yaparsan güzel zaman 1 sene. Bence ilk önce hangi tarz istediğine karar ver sonra o tarzdan bir motor sonra o motora göre ekipman seçersin. ehliyeti almadan eğitim alabiliyorsun sanırım öyle bir olanağın varsa eğitimini de al ehliyeti almaya yakın motor bak kendine sonra ehliyetini alıp motoruna bin yollar senindir artık
    Benimde kafamı kurcalayan tek şey bu zaten benim şartlarıma ne hangi tarz uygundur bunu bir öğrensem zaten gerisi kesin gelecek biri enduro derken öbürü başka bir şey söylüyor kesin bir karara varamadım burayı çok bilgili gördüm ve sizede sormak istedim

Motosikleti
    Bana en uygunu sanırım naked motorlar

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Çoğunlukla şehir içinde kullanacaksan naked motor iyi bir tercih olabilir. Ancak uzun yolculuklara çıkarım diyorsan ya touring ya da enduro almalısın. Naked kıvraktır ancak çok rüzgar alacağı için ve yükleme alanı sıkıntısı olacağından uzun yola gelmez. Yani motor uzun yola gelir de sen gelemezsin, gelmemelisin

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zarem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana en uygunu sanırım naked motorlar
    Enduro deyince akla bir çok farklı motosiklet geliyor.Bunun içinde 50 cc lik cross tipi de var 600 cc lik büyük endrolarda var.Size tavsiye edilen 600cc üstü BMW F 650,Honda XL 600 Transalp ve benzeri motosikletler.Gerçekten de Türkiye'de ki yol koşulları düşünüldüğünde enduro bu koşullara en iyi uyum sağlayan motosiklet en mantıklı seçim.Ama yeni başlayacağınız için güvenlik ve deneyim kazanma açısından 250 cc yi geçmemeniz yerinde olur.250 cc de en mantıklı seçimler Honda CBR 250 R ve Suzuki Inazuma dır.CBR 250 ismi SS olsada kendisi daha çok mini bir sport touringtir,oturma pozisyonu rahattır normal SS ler gibi çok atılgan bir motosiklet değildir öyle pek SS lik bir durum yok yani.İnazuma,CBR den de rahattır,komforludur.Bu iki motosikletten birini seçebilirsiniz.son olarak motosiklet tip,tarz seçiminde her şeyden önce kendi zevkiniz ön plandadır.Kimisi SS hastasıdır SS ten başkasına binmez.Kimisi enduro hastasıdır enduro ile yatıp kalkar.Kimisi benim gibi cruiser manyağıdır ne mantığı git CBR 250 al dese de gider GV 250 alır.Motosiklet biraz da aşk ve zevk işidir her şeyden önce alacağınız motosiklet içinize sinecek onu seveceksiniz.Kendi şartlarınızı ve mantığınızın yanında biraz da zevkinize de kulak verin.Kafanızdaki motosikletleri gidin bayiilerinde görün inceleyen,üstüne binin oturma pozisyonuna bakın bizzat kendi gözünüzle görün.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğunlukla şehir içinde kullanacaksan naked motor iyi bir tercih olabilir. Ancak uzun yolculuklara çıkarım diyorsan ya touring ya da enduro almalısın. Naked kıvraktır ancak çok rüzgar alacağı için ve yükleme alanı sıkıntısı olacağından uzun yola gelmez. Yani motor uzun yola gelir de sen gelemezsin, gelmemelisin
    Rüzgarlık takıp bu sorun ortadan kalkar demişler ne kadar doğru ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro deyince akla bir çok farklı motosiklet geliyor.Bunun içinde 50 cc lik cross tipi de var 600 cc lik büyük endrolarda var.Size tavsiye edilen 600cc üstü BMW F 650,Honda XL 600 Transalp ve benzeri motosikletler.Gerçekten de Türkiye'de ki yol koşulları düşünüldüğünde enduro bu koşullara en iyi uyum sağlayan motosiklet en mantıklı seçim.Ama yeni başlayacağınız için güvenlik ve deneyim kazanma açısından 250 cc yi geçmemeniz yerinde olur.250 cc de en mantıklı seçimler Honda CBR 250 R ve Suzuki Inazuma dır.CBR 250 ismi SS olsada kendisi daha çok mini bir sport touringtir,oturma pozisyonu rahattır normal SS ler gibi çok atılgan bir motosiklet değildir öyle pek SS lik bir durum yok yani.İnazuma,CBR den de rahattır,komforludur.Bu iki motosikletten birini seçebilirsiniz.son olarak motosiklet tip,tarz seçiminde her şeyden önce kendi zevkiniz ön plandadır.Kimisi SS hastasıdır SS ten başkasına binmez.Kimisi enduro hastasıdır enduro ile yatıp kalkar.Kimisi benim gibi cruiser manyağıdır ne mantığı git CBR 250 al dese de gider GV 250 alır.Motosiklet biraz da aşk ve zevk işidir her şeyden önce alacağınız motosiklet içinize sinecek onu seveceksiniz.Kendi şartlarınızı ve mantığınızın yanında biraz da zevkinize de kulak verin.Kafanızdaki motosikletleri gidin bayiilerinde görün inceleyen,üstüne binin oturma pozisyonuna bakın bizzat kendi gözünüzle görün.
    Anladım en iyisi görüpte almak diyorsunuz o zaman ben bir honda bayisi ve bir hyosung bayisine gidip CBR 250r a ve GT250 ye bakayım hangisi uyarsa onu tercih edeyim ona göre ekipman araştırayım

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    scooter veya vitesli ucuz yollu bi motor al
    ehliyet alana kadar ara yerlerde sür alış öğren
    hem ehliyetle beraber yeni motosikletin olmuş olur hem de düşsen de sıkıntı olmaz
    kaskını da al sonra artçı kaskı yaparsın tamamdır
    ne kadar düşmen dersen de düşersin
    şuan ben de senin gibiyim cg tipli motorum var seneye alacağım ehliyetimi şimdilik aralarda dolanıyorum öyle

tavsiyem bu kadar

Motosikleti
    Alıntı yasin.33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter veya vitesli ucuz yollu bi motor al
    ehliyet alana kadar ara yerlerde sür alış öğren
    hem ehliyetle beraber yeni motosikletin olmuş olur hem de düşsen de sıkıntı olmaz
    kaskını da al sonra artçı kaskı yaparsın tamamdır
    ne kadar düşmen dersen de düşersin
    şuan ben de senin gibiyim cg tipli motorum var seneye alacağım ehliyetimi şimdilik aralarda dolanıyorum öyle

tavsiyem bu kadar
    Teşekkür ediyorum ama sizin yaşınız benden fazla sanırım bu konuyu bizimkilerle konuşmam gerek malum zaten tedirginler buna nasıl bir karşılık verirler bilmiyorum ama amcamın bbir scooterı var onunla birazda olsa tecrübe kazanabilirim sanırım

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    ben dedemin motorunda öğrendim motor cuptu çok düştüm sinyal kırıldı kafa dağıldı ayna ayna yuvası yandaki rüzgarlık mı neyse o falan hep gittiydi kırılır çizilir yani bisiklet gibi değil ama ben tabiri caizse hayvan gibi kullandım motoru bahçeye bile soktum arkaya yük attım tekerle patinaj yaptım kaydırdım ama şimdi kendi motoruma düzgünce biniyorum 1,5 sene oldu daha yan yatması bile olmadı bu yüzden tavsiye ederim

Motosikleti
    Alıntı yasin.33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dedemin motorunda öğrendim motor cuptu çok düştüm sinyal kırıldı kafa dağıldı ayna ayna yuvası yandaki rüzgarlık mı neyse o falan hep gittiydi kırılır çizilir yani bisiklet gibi değil ama ben tabiri caizse hayvan gibi kullandım motoru bahçeye bile soktum arkaya yük attım tekerle patinaj yaptım kaydırdım ama şimdi kendi motoruma düzgünce biniyorum 1,5 sene oldu daha yan yatması bile olmadı bu yüzden tavsiye ederim
    Teşekkür ederim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)