Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper mı ? Yoksa Scooter'a devam mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA PCX
    Merhaba arkadaşlar
    Konuyu uzun uzun 2 haftadır bütün internette aradım benzer bir çok konu olmasına rağmen benim durumuma özel bulamadığım için yeni konu açmak zorunda kaldım.
    2006 yılından beri iş gereği 150lik scooter kullanıyorum. Geçen yıl kendimede 150lik scooter aldım ancak çok fazla masraf çıkardığı için değiştirmek istiyorum.
    Haftanın 6günü (yaz kış) 8 gidiş 8 geliş 16 kilometre yol yapıyorum ancak bazen otobana girdiğim için yetersiz kalabiliyor.
    Boyum kısa olduğu için ayaklarım durduğumda yere değsin diye chopper tarzı motor düşündüm ancak daha önce hiç vitesli motor kullanmadım iş gereği scooter kullanaya devam ediyecem (mecbur) acaba vites debriyaz sonrada scooter kullanırken karırşırırmıyım. Chopper mı almayım daha iyi bir scooter ile devam mı etmeliyim karar veremedim

5 bin liralık normal yakan gerektiğinde zorlanmadan 80-90 yapabilecek kış şartlarındada gidebilecek bir motor arıyorum.

Şimdiden Teşekkür ederim.
    Keyifli kazasız sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    yarı otomatik cuplara bakabilirsin. Tekerlegi scooterden buyuktur,vitesli oldugundan az yakar, debriyajı da yok,ayagın yere deger, 80-90 da yapar.debriyajı da olsun madem dersen commuter işini gorur ybr 125 gibi

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmiyorsanız öğrenirsiniz sıkıntı değil tabi ki ama İstanbul'da biraz zor olur sizin için . Ve alacağınız chopperıda alışmanız oldukça zaman alır . Bu alışma sırasında da oldukça zorlanırsınız . Bende scooterdan choppera geçtim ve zamanımı aldı baya alışmak . Benim tercihim bu durumda ikinci el honda pcx olurdu 5 bin liraya . Yada 250 cc'lik kymco olabilirdi . Ama yok benim tarzım chopper derseniz önünüzde hiç engel yok isterseniz herşey olur
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    yok cruiser olsun dersen keeway superlight 150 normal yakıyor, 90-100 goruyor, yuksek de değil.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    mct ve seyhan harici tüm chopperları al derim
    bana kalırsa gv 250 al
    tadından yenmez
    vites aralıkları cok iyi
    fazla yakmaz
    bastın mı gider
    sorun az cıkarır
    scooter plastik aksamı cok
    bi yerine bişi oldu mu corap söküğü gibi onu yap bunu yap
    sonra bi de malzeme plastik oldugu için pahalı
    o yüzden scooter alma derim
    motora binersin
    en iyi aslında 150 cc bi tane tvs almak lazım :D
    yada ybr :D
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    HONDA PCX
    Görüşleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar hepsini tek tek değerlendiriyorum.

Benim kararsızlığa iten daha çok günün 5-6 saati scooter kullanıcak olup daha sonrada vitesli motor (alırsam) kullıncak olmak. Çünkü çok farklı birbirinden fren olayı özelliklede scooter'da arka fren solda viteslide ayakta
    Gerçi bi yerde ayakta olması iyi sayılır benim adıma zamınında çok düştüm scooterden ön fren kullanmak yüzünden

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    valla bende vitesli motor kullanıyorum ve 25 km gidiş 25 km geliş toplamda 50 km yol yapıyorum ve haliçten anadolu yakasına geçene kadar debriyaj kullanmaktan sol kolum kopacak gibi oluyor bazen neredeyse gözümden yaş gelecek gibi oluyor muhtemelen scootera geçicem pcx şehir içi ve kısa mesafelerde kullanım için ideal gibi bence scooterdan şaşma rahat kullanımı var
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    6 senedir scooter kullanıyorsanız chopperda kullanırsınız hiç sorun değil. 1-2 günde tüm acemiliğinizi atarsınız zaten trafik tecrübenizde oldukça fazla. Size önereceğim tek chopper hyosung gv250 dir. Sakın gidip çinli chopperlardan almayın, gv250 sınıfında en iyisi bence fiyat/performans olarak. Ve 140 ile sabit gidebilirsiniz Çünkü makinenin kalbi bir SS den alınmai yani devir çeviren atik bir motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler