Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter ile motor yaptırmadan maximum kaç km yol yapılabilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Benim scooter suan 78 000 km de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    japon malı sanırım ona göre sorsan belki daha net cevap alırsın ?

38 binde görmüştüm ben bi mondial 151 Rs mi diyolar ne o scooter'dan
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    sana ve motoruna bağlı
    MOTOR bence bır hastalıktır.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    100,000 km yi deviren honda dylan görmüştüm, klasik bakımlar hariç motoru ellenmemişti.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Fabrikanın motora biçtiği ömür vardır. O kadarını göremiyorsak gariplik bizde vardır
    #sürenadam

böyle bir soru sorduğuna göre iddialı olmalısın

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    kaliteli scooterları kastettim YAMAHA--HONDA-SUZUKİ-PİAGİO/VESPA-APRİLLA- ayarındakiler.
    CHİNA de fason yaptırılan ürünleri katmıyorum onlar MARKA değiller .. hepsi dökülüyor yollarda ..standart dışı ürünler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

evet 150 000 km yapar gibime geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

dylan bende kullandım kısa bir süre güzel motor ben 80 000 yapanı gördüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

sende haklısın

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    80.000-100.000km alti yaparsa zaten japonlar siradisi olur, cinliler de yapabilir mi dersen bence yapar cinliyi gozunde kucuk gorme, sen 15000-20000tl verip aliyorsun ornegin, rodajini nasil yapayim. yagini en kaliteli nasil koyayim, servis disina gostermeyeyim diyorsun ama cinli alan adam belki ilk kez onda ogreniyor, senin durup gectigin tumsekten o ucarak geciyor, yagini parasi varsa koyuyor, ese dosta veriyor, sonra da dokuluyor deniyor, acikcasi grenajina laf demem dokulur ama o oranda da yenilemek ucuzdur, bir sinyaline o full degisir grenaji, motoru da ozen gostersin 50.000-100.000 rahat gorur, ben kullandigim tum cinlilerden cok memnun kaldim, neyse gelelim senin adam yerine koyduklarina, onlarda 100.000 burada her scooterda var, daha gecenki bindigim yeni honda click 99907kmde idi ki tas gibi daha, ilgimi cekmesi 100.000e denk gelir miyim diye baktim, motorlu taksiler nerdeyse hep bu sekil, kolay kolay sorun yok, hangisi en iyisi dersen bulamazsin nerdeyse kusursuzlar

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Malzemede "yorulma" denilen bir olay mevcuttur, biraz araştırırsanız daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Firmalar motorlara belirli değer sınırları içerisinde (belirli sıcaklık aralığı, devir aralığı gibi) ortalama ömür biçerler. Siz ne kadar güzel kullanırsanız kullanın malzemenin içindeki gözle görülemeyen kusurlar büyüyerek bir süre sonra kopmalara yada bozulmalara yol açar. Dolayısıyla firmaların biçtiği ömür üzerinde kullanmak, adeta kumar oynamaktır ve gayet tehlikelidir. Önerilen şekilde kullanıyorsanız ve şanslıysanız sizin motorunuzda kullanılan malzemede mikro çatlaklar(doğadaki tüm metallerde mutlaka bulunurlar) çok azdır, biçilen ömürden 10.000 km(uydurdum sayıyı) daha fazla dayanır. Şanssızsanız ise, biçilen ömürden 10.000 km daha az dayanabilir. Bu bahsettiğim iki motosiklet de aynı üretim bandından aynı makinalarla üretilmiştir. Aradaki fark malzemesi için satın alınırken ortalama bir çatlak boyu seçilmesidir. Motorun parçalarının, çok çatlaklı mı, az çatlaklı mı olduğunu öğrenmek için mikroskopla incelemeniz gerekir
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Erim bey Teşekkürederim çok teknik ve benim açımdan oldukça aydınlatıcı oldu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:00 ----------

kürşat kardeşim ben çin malına karşı değilim çinde kalitesiz fason üretim yaptırıp burda insanlarımızın hayatını para kazanma hırsı ile hiçe sayanlar için söylledim..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzemede "yorulma" denilen bir olay mevcuttur, biraz araştırırsanız daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Firmalar motorlara belirli değer sınırları içerisinde (belirli sıcaklık aralığı, devir aralığı gibi) ortalama ömür biçerler. Siz ne kadar güzel kullanırsanız kullanın malzemenin içindeki gözle görülemeyen kusurlar büyüyerek bir süre sonra kopmalara yada bozulmalara yol açar. Dolayısıyla firmaların biçtiği ömür üzerinde kullanmak, adeta kumar oynamaktır ve gayet tehlikelidir. Önerilen şekilde kullanıyorsanız ve şanslıysanız sizin motorunuzda kullanılan malzemede mikro çatlaklar(doğadaki tüm metallerde mutlaka bulunurlar) çok azdır, biçilen ömürden 10.000 km(uydurdum sayıyı) daha fazla dayanır. Şanssızsanız ise, biçilen ömürden 10.000 km daha az dayanabilir. Bu bahsettiğim iki motosiklet de aynı üretim bandından aynı makinalarla üretilmiştir. Aradaki fark malzemesi için satın alınırken ortalama bir çatlak boyu seçilmesidir. Motorun parçalarının, çok çatlaklı mı, az çatlaklı mı olduğunu öğrenmek için mikroskopla incelemeniz gerekir
    fantazi bunlar erim :D kullanım klavuzunda bir arabanın kullanım ömrü 10yıl olarak gösterilir ama 10yılda çöpe atılan araba görmedim :D senin dediğinde doğru ama okdrda çabuk ölmüyor demek istiyorum :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fantazi bunlar erim :D kullanım klavuzunda bir arabanın kullanım ömrü 10yıl olarak gösterilir ama 10yılda çöpe atılan araba görmedim :D senin dediğinde doğru ama okdrda çabuk ölmüyor demek istiyorum :D
    Alperim, malzeme kalınlığı seçiminde "emniyet katsayısı" diye bir katsayı vardır, normal hesaba göre kullanılması gereken malzeme kalınlığı 5 milimken(sallıyorum), emniyet katsayısı ile çarpılır ve 6-7 milim (normalden biraz daha dayanıklı) yapılır. Bu fazla dayanması da onun sayesindedir. Ama bu adı üstünde "emniyet katsayısı"dır, sen bunu aşarsan emniyet katsayısının bir anlamı kalmaz
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    28 binde Activa :D gayet iyi tek kişi 80 km/h hız gidiyor :D

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    burda 60.000 kmde activa var...motoru daha yeni yapılmış...

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    160 000 km de honda activa gördüm bence 100 cc scooterin içinde en başarılı model oldu umarım honda aynı modelin gelişmişini tekrar üretir zira spayci modeli beklenilen honda kalitesinin çok altında kaldı .

Motosikleti
    1.jawa 250 ceylan 2.jawa 250ceylan 3.HONDA 1000 RR
    ya motor ister 100.000 olsun ister 150000 motor çekmedikten yakıta bindikten çok ısındıktan sesi soluğu değiştikten sonra bi ß*kæ yaramaz katılmayan var mı??

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bana activa demeyin arkadaş hondanın şuana kadar kullandığımız en dandik motoruydu
    Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    dandik çin mali scooterleri bile malının değerini bilen bir adama ver o bile 40bin gık demeden gidiyor

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilinçli kullanılan bi honda dylan yamaha x-max ın vb...en az 130 bin km kompresyon kaçağı olmadan ekonomik ömrü dahilinde rahat yapabileciğini düşünüyorum

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    dandik olan çin malı değil çinde dandik mal yaptırıp ital edip satan firmalar..
    o bahsettiğin motorlarla 40 000 km yapana kadar 3 motor parasıda parça ve işçiliğe veriyorsun ayrıca tanımadığın tamircide kalmaz yyolda kaç kere bırakır oda şansına dönerci kardeş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilinçli kullanılan bi honda dylan yamaha x-max ın vb...en az 130 bin km kompresyon kaçağı olmadan ekonomik ömrü dahilinde rahat yapabileciğini düşünüyorum
    kardeş benimde tahminim 130 000 km civarı ancak çok extrem bir motor yağı kullanılırsa 150 000 -160 000 km olabilir..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)