Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava yağmurluydu o yüzden hareket halindeyken deneyemedim ama biliyorumki uzun sürüşlerde 120-130 derceleri görüyor
    ben daha hiç ısınma hissetmedim bu motorda,hyosung da fena halde hissediyordum hatta bu konu yüzünden defalarca yağ değiştirmiştim vs, yağ soğutmalıydı ve kocaman yağ radyatoru vardı.

http://arasegemotor.com/index.php/aksesuar-modifiye/cg125-cdi-yag-cubugu-isi-olcer-detail

http://www.kalyoncumotor.com/motorsiklet-isi-olcer-yag-tapasi#.URgmAx195SI

Şunlardan bir tane alayım olmazsa.
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    hyosungda ısıyı hissetmen bence normal neden dersen çift silindir ve öndeki radyatörden geçen havanın sıcaklığınıda düşünürsek sanki daha fazla sıcaklık hissi normal gibi
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosungda ısıyı hissetmen bence normal neden dersen çift silindir ve öndeki radyatörden geçen havanın sıcaklığınıda düşünürsek sanki daha fazla sıcaklık hissi normal gibi

grenajlıydı ya bide hem hava hem yağ soğutuyordu yine de deli giib ısınıyordu, ısı konusunda bende hassasım mesela otobüslerin dibinde uzun uzun gitmiyorum motor rüzgar almaz ısınır diye, bazılarını görüyorum soğuktan ve rüzgardan korunmak için otobüslerin dibine girip gidiyorlar =)
    Karadeniz - Giresun.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenajlıydı ya bide hem hava hem yağ soğutuyordu yine de deli giib ısınıyordu, ısı konusunda bende hassasım mesela otobüslerin dibinde uzun uzun gitmiyorum motor rüzgar almaz ısınır diye, bazılarını görüyorum soğuktan ve rüzgardan korunmak için otobüslerin dibine girip gidiyorlar =)
    Usta biri 30 beygir radyatörlü diğeri 10 beygir makine yani normal değil mi
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta biri 30 beygir radyatörlü diğeri 10 beygir makine yani normal değil mi
    Normal değil çünkü yağ soğutmalı motorun ok adar çabuk ısınmaması lazım, üstelik hyosungun yağ radyatoru sınıfındaki diğer modellerin neredeyse 2 katı büyüklüğünde,ayrıca cb ile tam gaz gittiğim yerde hyosungla yarım gaz gidiyordum dolayısı ile hiç normal değil grenajlı olduğu halde bacaklarımda beni rahatsız edecek kadar sıcaklık hissetmem.
    Karadeniz - Giresun.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Uygun yağda büyük faktör bence Serkan. Ben Motulu denediğimde bariz fark etmişti, üstelik temmuzdu ve ayağımda hissetmemeye başlamıştım (ondan önce bildiğin ısınıyordu bottan ayağa geçiyordu hatta ısı )

Kullandığın yağ zaten en başından beri doğru dürüst ve uygun olduğundan hiç hissetmemiş olabilirsin, sonuçta motosiklet geçmişin var biz daha yeni yeni tecrube ediyoruz bişeyleri
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun yağda büyük faktör bence Serkan. Ben Motulu denediğimde bariz fark etmişti, üstelik temmuzdu ve ayağımda hissetmemeye başlamıştım (ondan önce bildiğin ısınıyordu bottan ayağa geçiyordu hatta ısı )

Kullandığın yağ zaten en başından beri doğru dürüst ve uygun olduğundan hiç hissetmemiş olabilirsin, sonuçta motosiklet geçmişin var biz daha yeni yeni tecrube ediyoruz bişeyleri

Hyosungta Castrol actevo koyduktan sonra büyük sıkıntı yaşadım,bakalım CB için 8.000 bakımına Motul yağ alıp gitmeyi düşünüyorum.

Bu arada bugun birşey duydum bilmiyorum doğru mu? Kocaeli İzmite Honda servisi açılacakmış,bildiğiniz üzere Sofuoğlu motor adı altında çakma bir servis var izmitte,dolayısı ile Honda TR tanımıyor orayı ayrıca 3 kağıtçılıklarını da forumdaki mağdurlardan biliyoruz. Adam gibi bir yetkili servis açılırsa bende taa istanbullara bakıma gitmekten kurtulmuş olurum
    Karadeniz - Giresun.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Şimdi motoarastan aldığım kılıf benimde elime geçti.Ofiste tornavida olmadığından takamadım, evde takınca resim ekleyeceğim.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yurtdışında depo kılıfı kullananlar varmıdır çok merak ediyorum doğrusu sadece biz türklere özel bişey gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Aliexpress'te motorcycle tank cover diye aratınca depo kılıfına benzer hiç bişey çıkmıyor.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi motoarastan aldığım kılıf benimde elime geçti.Ofiste tornavida olmadığından takamadım, evde takınca resim ekleyeceğim.
    Hadi hayırlı olsun diyelim Murat Geleceğini kurtarmak adına büyük bi adım attın

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında depo kılıfı kullananlar varmıdır çok merak ediyorum doğrusu sadece biz türklere özel bişey gibi geliyor
    Vardı Mengu bi ara bende baktım. Ama ordakiler motosikletten pek ayırt edilemiyordu, renk uyum v.s olarak. Özellikle yüksek endurolarda görmüştüm yanlarında kemerleme kısımları falan oluyordu sanırım depo üstü çantayı ölümüne sabitlemek için

Bazılarıda daha iyi tutunma için olsa gerek tank pad (depo yanları) olarak kullanıyordu, o kısımlar kabarık ve dokuluydu... e tabi bi kısmıda zevkine göre giydirmişti motosikletini

Yani durum aslında kullanışlı ve mantıklı ama ülkemizdeki örnekleri kim yapıyorsa artık tek tipten vaz geçmesi lazım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Aliexpress'te motorcycle tank cover diye aratınca depo kılıfına benzer hiç bişey çıkmıyor.
    Abi bende devamlı depo üzerine birşeyler bindirme isteği var .Altına bez koymaktan sıkıldım.Çükümü soğuktan korumak içinde tankpad hariç değişik bir yöntem.Allah korusun motor yatarsa belki depoyuda korur.Bakalım beğenmezsek tavsiye etmiyecez 1 ay deneme süresi veriyorum kendime.Sana tam köylü heybesinide göstereyim öğleden sonra ondan sonra yorum alalım
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    bagster.com a bakın. envai çeşidi var.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Teşekkürler Ferdinandd, taktım ama pek içime sinmedi.Öncelikle ilandaki resim gibi değildi Motoarası aradım o Gc ninkiydi sembolik koyduk dediler.Birde Kesim tam oturmadı gibi.Bir Honda amblemi çok farkediyormuş anlaşılan.Bakalım kullanımı nasıl olacak.Umarım söylediğim olumsuz sözlere pişman eder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bagster.com a bakın. envai çeşidi var.

Adamlar acayip orjinal yapmışlar.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    @ Murat48/30

gerçekten çok güzel görünüyor.
    Güle güle kullan.

Dizliklerimin sürekli siyah iz bırakmasından usandım.
    geçen motoru benzinliğe girerken yatırdım.
    Çok şükür koruma demiri ve arkaçanta kasada çizik vb... olmasını engelledi
    ama bir daha bu kadar şanslı olmayabilirim diye bir de böyle bir şey faydalı olabilir sanki...

motoaras diye baktım ama siteye giremedim.
    ne kadara aldın? başka seçenekler var mı?
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Teşekkürler,

Aşağıdaki linkten aldım.Sanırım dükkanda 40 Tl ama kargo ile 45 e geliyor.Bu arada geçmiş olsun, birde ilandaki kılıf gelen ile aynı değil.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...14271044/detay

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilandaki kılıf gelen ile aynı değil.
    Bu sanırım CBF için Murat. Dikişleri falanda daha bi kararlı yapılmış duruyor ilandakinin. Üç kuruşluk logoyu neden koymadıysa Yanıltıcı ilan diye şikayet etmek lazım. Senin işini görsünde Murat, bahara doğru sıkılırsan çıkartırsın

Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen motoru benzinliğe girerken yatırdım. Çok şükür koruma demiri ve arkaçanta kasada çizik vb... olmasını engelledi
    ama bir daha bu kadar şanslı olmayabilirim diye bir de böyle bir şey faydalı olabilir sanki...
    Geçmişolsun

Motosikleti
    link için sağol.
    Gerçekten iyi duruyor resimdeki.
    senin aldığın da resimde fena görünmüyor aslında.
    bir de takması zor oluyor mu?

bir de siteye üye olmayan bir arkadaşım da merak etti
    elcik ve ön camı nerden aldın?
    ikisi çok hoş durmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Sağol ferdinandd teşekkür ederim

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Çeneden açılır kask ile kapalı kask hakkında ne fark var, hangisini önerirsiniz. yeni sezona kaskla başlayacağım, kask hakkında bilgim yok. LS2 nasıldır fiyatları uygun geldi
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler Honda Fuara katılıyormuş ve 4 yeni modeli geliyor Türkiye' ye. Bunlardan biri bize rakip ve yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde bi videoda paylaştığım yakıt sarfiyatı 1.7lt/100km lerde olan alet

Bana tipsiz geldi, ince uzun gibi bişey ama bizim CB lerde bile 1.72 leri görebiliyorsak bunda 1lt ile mi yol alınacak
    Birde insallah bu kampanalı tel jantlı gelmez bize Gerçi bizim CB lerin kampanalıları singapura falan satılmıştı

İllaki yanda tepinmem lazım diyenler kına yakabilir kickstart koymuşlar Ben bi tek şeyi beğendim o da egzozu kısa

Motosikleti
    @ ferdinandd
    Hangi modellerin geleceği belli mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)