Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler elcik korumaların montajını yapmak için eğip büküp uyarlayıp deniyecektim ama 1. aşamada kaldım Gidon topuzlarını sökemedim.

Söken oldumu hiç aranızda acaba Başka bi numarasımı var acaba? http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2883519
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler elcik korumaların montajını yapmak için eğip büküp uyarlayıp deniyecektim ama 1. aşamada kaldım Gidon topuzlarını sökemedim.

Söken oldumu hiç aranızda acaba Başka bi numarasımı var acaba? http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2883519
    bu olay fi tarihte başıma geldi,o vidayı açamadım deli oldum sinir oldumgidon yamulmuştu gittim kendim aldım gidonu herşeyi söktüm ama o vida sökülmedi neyse tamirciye gittim abi dedim şu vidayı bana açarmısınadamda kocaman bi yıldız tornavida aldı sanki tereyağından kıl çeker gibi açtı bende sinir oldum tabiki

ozman işin püf noktası kalın tornavidadaymış dedim yani büyük olması önemli bütün gücünü kullanmak için,sen matkapla açamamışsın acaba matkap ilk anda tüm gücünü veremeyip kilitleniyormu büyük tornavida ile deneyebilirsin...

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin püf noktası kalın tornavidadaymış, büyük tornavida ile deneyebilirsin...
    Mücahit 3 boy tornavidayla denedim ama en büyüğü 25-30 cm anca vardı o da diş kaçırıyor tam oturamıyor ucu, aynen bende sinir oldum. Sanırım mecburen bi ustaya gidip utanarak dayı şu vidayı sökermisin diycem

Ya söküp takmadığımız şey yok, apartmanın üstüne kaçak kat çıkarım ama bi vida için ustaya gidicem ya ne koyuyo ya

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarz şeyler benimde başıma geliyo istem dışı, çizik çok değilse nazarlık olarak kalsın ama sakın komple zımpara daha kötü olur müsait bi zmanda resmini koyda belki fikir gelir aklımıza
    Şöyle bişey paylaşmıştım Mücahit, aklında bulunsun CBF başlığı çok aktif buna benzer bi sorun çözen olursa sen çaldır ben ararım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    az önce honda müşteri hizmetlerini aradım, ayrıca 3 yetkili serviside arayıp sordum. Bu motora uygun 150cc silindir yok. Karbüratörde yok. Motorun son hızı 80 ve ben çıldırmak istemiyorum.

Motosikleti
    Honda NC S
    Denge ağırlığı komple çıktı beyler, ama topuz bırakmadı

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2883680

Motosikleti
    Honda pcx125
    110 la giderken birden bire motor hız kesmeye başladı çok korkuttu beni. Sanki zincir atacak gibi oldu. Bugün sanki motor biraz daha açıldı gibime geldi. Karbüratör hava ayarıyla oynadım hızlandı motor.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 la giderken birden bire motor hız kesmeye başladı çok korkuttu beni.
    İşte o kullanım kılavuzunda yazan yüksek devir bujisinden kullanman gerekiyor Mikuni, orjinal hava ayarını tutturmuş olmana sevindim

Motosikleti
    Honda pcx125
    ya bu kullanma kılavuzunu nerden indirecenm yada nerden bulacam. Orada tam olarak ne yazıyor göremiyorum cepten.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İşte o kullanım kılavuzunda yazan yüksek devir bujisinden kullanman gerekiyor Mikuni, orjinal hava ayarını tutturmuş olmana sevindim

http://a1212.hizliresim.com/14/c/gtm1u.jpg
    Ferdi, o resimdeki bore stroke'a bakarsam verdiğin veriler 125cc GY6 scooter motorunun verileri.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdi, o resimdeki bore stroke'a bakarsam verdiğin veriler 125cc GY6 scooter motorunun verileri.
    Valla ölçüler benzeşiyordur Mengu Ben bizim kullanım kılavuzundan kesip yapıştırdım.

http://www.hondampe.com.au/docs/owni...B125E-2012.pdf

sf: 123 tü

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

yeni farkettim sf 16 da adam boşluğa ok çıkarıp açıklama yapmış ya inanamazsın

Motosikleti
    Valla ölçüler benzeşiyordur Mengu Ben bizim kullanım kılavuzundan kesip yapıştırdım.

http://www.hondampe.com.au/docs/owni...B125E-2012.pdf

sf: 123 tü

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

yeni farkettim sf 16 da adam boşluğa ok çıkarıp açıklama yapmış ya inanamazsın
    O zaman sıkıntı yok

Motosikleti
    Honda CB125E
    dostlar motorun aküsü nerde acaba ? sol taraftaki kapağı açtım göremedim

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı hayabusa06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar motorun aküsü nerde acaba ? sol taraftaki kapağı açtım göremedim
    Sağ kapaktan ulaşılıyo bildiğim kadarıyla Ben alırken öyle anlatmışlardı söküp bakmadım hiç o kapağa.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Sağ kapaktan ulaşılıyo bildiğim kadarıyla Ben alırken öyle anlatmışlardı söküp bakmadım hiç o kapağa.
    sağ kapağın olduğu yere baktımda görememiştim. söküp tekrar bakarım artık bakalım nerden çıkacak.

Motosikleti
    Sağ tarafta filtre var, bütün commuterlarda filtre sağda akü solda, cb125'te de farklı olacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    Honda NC S
    Solda boş bi göz var hatta ben kılavuzu, anahtarları falan koyuyorum, birde yedek sigortalar falan vardı galiba Filitreyide sele altına koymuşlar ama ulaşmak pek kolay değil sağ kapağı açmadım ama öyle demişlerdi.

Service Manuel bulabilsem çok iyi olacakta, nete düşmedi henüz yada ben bulamıyorum Servisten istemiştim bir tane geldi deyip vermediler, pek inanmadım ama vermemekte haklılar

Motosikleti
    Honda pcx125
    filtre koltuğun altında. Akku ise fren pedalı tarafında.

Motosikleti
    Honda CB125E
    sağ kapağı açınca bir plastik koruma var. onu kaldırınca akü gözüktü sol kapaktan sağ bölüme bakınca sanki oralar hep plastikmiş bişey yokmuş gibi gözüküyor o yüzden yanıldım ta ki sağ tarafı açana kadar.

Motosikleti
    Honda pcx125
    honda bu motora kuru tip akku koymuş ise harika. Bu arada yüksek performans bujisini numarasını bilen varmı.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu gördüğümde ilk aklıma gelen şeyi kullanıcısına sorayım.Allah korusunda ya motosiklet yana kayarsa, elimizi nasıl çıkartıyoruz?Buradakiler dirseğine kadar takıyorda On numara icat
    Benim için nasıl göründüğünün pek önemi yok, kurye gibi görünmesinden şikayetim yok, mesela: diz örtüsü kullanıyorum, bazı arkadaşlar ne bu böyle kurye gibi diyorlar ama takmıyorum çünkü çok faydalı ve o yüzden herkese tavsiye ediyorum. Burada ayak ıslanması için o kadar yazışma oldu tavsiyeler görüşler oldu ben en iyisi diz örtüsü dedim kimse ciddiye almadı.
    Bunu ne için yazıyorum, Murat arkadaşa sonuna kadar katılıyorum, acil bir durumda elimizi onun içinden nasıl çıkartırız Allah aşkına. O yüzden elim donsada kullanmayı denemem.
    El üşümesi ile ilgili elcik ısıtma düşündüğünü söyleyen oldu, sanırım Ferdinand dı. Benim bu konuda bir tecrübem oldu. CB den önce Kymco People S200 kulanıyordum. Elcik ısıtma aldım, taktırdım, hemde iyisinden 3-4 yıl önce 160 TL verdim, 25 tl de taktırmak için verdim. Şunu söyleyeyim 150-200 cc altı motorların aküsü elcik ısıtmayı kaldırmıyor. Taktırdım kullanmaya başladım, problem çıkmasa süperdi, elleri güzel ısıtıyor. Fakat Yola çıktıktan 5 dakika falan sonra otomatik duruyor sonra çalışmıyor vede aküyü bitiriyor. 3 defa akü şarjettirdim çünkü aküyü sömürüyor, baktım olmayacak çıkardım. Çıkardım ama aküde gitti, akü şarj tutmadığı için yenisini almak zorunda kaldım. O yüzden düşünen olursa taktırmadan önce iyice araştırsın, ölçsün biçsin, sonradan birde akü masrafı çıkmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu kullanma kılavuzunu nerden indirecenm yada nerden bulacam. Orada tam olarak ne yazıyor göremiyorum cepten.
    Herhangi bir Honda bayisinden alabilirsin
    ferdinandd bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)