Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşağı 105 gördüm. 110'da görürdü. Mesele hız değil zaten o hıza ne kadar sürede çıktığı önemlidir her zaman. 60-70'e kadar güzelce hızlanıyor sanırım. (125 cc bir makine için)
    Evet bnde farkettım 60-70 cok kolay cıkıyor kı sureklı vıtes yukseltıyorum devır cevırmıyım dıye ybr kıyasla daha seri sanki ama top speed bılmıyorum bılmekte ıstemıyorum guven vermıyor ustundekı lastıklerle...
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    aslında 105 yokuş aaşşagı? coook az degilmi acaba ybr ile 110 düz yolda görenleri flaan duydum ve gördümde düz yolda peki kaç gördün usta ve 60-70 den sonrası nasıl (bu dedigim yanlış anlaşılmasın sonucta 125 lik bi mtoor bunun farkındayım büyük motorlarla kıyaslamıyorum bazen yanlış anlaşıyor dediklerimde)

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzlükte de 100'ü görüyor. Bugün tekrardan denerim.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    100 üstü :D yokmu inzell usta deneyip bana bugun bilgi verirsen coook iyi olur ben akşam 8.30 kadar flaan buradayım deneyip bilgi verirsen cook iyi olur motoru almada kararsız :D akldım ybr mi honda mi arasında gidip geliyorum:D suan bu denemen :D büyük bi şekilde :d fikrimi belirler:D yani

Motosikleti
    Honda cb125e
    Düzlükte de 100'ü görüyor. Bugün tekrardan denerim.
    gazı tam mı acttın daha gıdermıydı yoksa son canımı cıkıyordu bana bıraz az geldı ya...

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    banada az geldi usta merak ettim D:

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rodajı düzgün yapılan araçlarda hız sonradan artar. düşük cc de bu daha iyi anlaşılıyor.

1000 km de düzde 100 km/s gidiyosa 3000-4000 km de aynı şartlarda 110 km/s gider. karşılaştırdığınız ybrler açılmış motorlar yoksa ybr nin ulaştığı hıza ulaşamama gibi bişey olmaz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    yani 2 sininde teknik özellikleri aynı oldugu için aynı gideblirler diyorsun usta dogru anlamışmıyım (tabiki aynı km de acılmış olucak )

Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazı tam mı acttın daha gıdermıydı yoksa son canımı cıkıyordu bana bıraz az geldı ya...
    Tam açtım ama pek üzmek istemedim kıstım sonra gazı. Devir sesine bakarsak daha yolu vardı gibi.
    www.motorumla.net

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşlar daha öncede yazmıştım. Kendi motorumla ölçtüm. Düzde 95-100 km civarı gidiyor tek kişi.cb 125. Ama tabi 4bin falan km den sonra iyice açıldıktan sonra tek kişi 110- 115 km lere çıkacağı kanısındayım tek kişi düzde ve rüzgarsız havalarda. Rampa aşa 130 ları görür diye düşünüyorum. Dişli değişimi ile 140 yapan arkadaşlarda çıkacaktır. Aman arkadaşlar hızlı gideceğim diye rodajdaki motorlarınızı zorlamayın!

Küçücük dişli var zaten daha ne kadar küçülecek.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    herşeyin bi çaresi vardır arkadaşım

Artık 100 km hıza 1 dakikada çıkar herhalde.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cb mi 150 cc yaptırmak istiyorum, cb mi modifiye etmek istiyorum vs. Vs konular açılacaktır gör bak türkün elinden bi kaçan bide uçan kurtulur
    fat280 bunu beğendi.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb mi 150 cc yaptırmak istiyorum, cb mi modifiye etmek istiyorum vs. Vs konular açılacaktır gör bak türkün elinden bi kaçan bide uçan kurtulur
    aynen buna katılıyorum araştırmala görede zaten cbf 150 nin sekman silindir takımıda olur gibi geliyor cb ye :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    S.a arkadaslar aranıza yeni katıldım en cok takip ettigim motor forumlarından birisi neyse sorumu sorayım
    yasım 17 ehliyete yazıldım haziran da sınava giricem inş o zmana kadar güzel bi motor arıyorum 3 secenegim var bana yardımcı olurmusunuz.

1.Kanuni Breton
    2.Yamaha Ybr 125
    3.Honda Cb 125

Ybr cok pahalı geldi kesinlikle 5 vites motor arıyorum

1 Msj görmüştüm onuda söyleyelim Ybr 2012 model 400 k 7 günlük motorla egimsiz ve yokus olmayan yolda 2 kişi 110 la gittik cb bunu yapabilirmi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Zavallı YBR. Sıfır motorla 2 kişi sürat denemesi...

CB125'in motor gücü YBR'den biraz daha fazla veya aynı sayılır. Yani ikisi de aynı süratleri yapabilir ama CB125'in torku % 10 kadar fazla olduğunda hızlanması daha iyi olacaktır. Tabi bu yazdıklarım, ağırlık, eğim rüzgar gibi bin tane şeyden etkilenir.

YBR 125 de, CB 125 de işini görecektir de Kanuni Breton'un orada ne işi var onu anlamadım.

Arkadaşlar, motorlarınızın son süratini yokuş aşağı denemek demek motoru kendi kendine çıkabileceği devirlerin üzerinde bir devire zorlamak demektir. Bunu yaparak motorlarınıza zarar veriyorsunuz ve ayrıca bu deneme sonunda aldığınız neticenin de bir anlamı yok. Ben de kendimi bisikletle dimdik yokuştan aşağı salsam pedal çevirmeden 90 km/saat hıza çıkarım. Kendinizi son sürat koşarken, arkadan birinin sizi ittiğini düşünün, motorları o hale sokuyorsunuz.
    Mr.cihans ve brds bunu beğendiler.

CB 125 e motosiklete ait TORK-DEVİR grafiğini birisni buraya koyar mı acaba? Zira önemli olan torkun hangi devir aralığında yüksek olduğudur...Yüksek torku hangi devirlerde verdiğidir...Arabalarda böyle motosiklette de böyledir 100% zira teknoloji ve mantık aynı. Dolayısıyle torku yüksek vs...yerine arabalarda happy-zone denen (motosiklette nedir bilmiyorum) bölgenin yani torkun yüksek olduğu devir aralığının uzunluğu önemli...Arabalarda böyle motosiklet için yanlışlık varsa (bence yoktur) ERALPT HOCAM düzeltir... TORK DEVİR grafiği var mı ERALPT hocam???

Bir depo ile 600 km gideceğim gibi, yaptığım teste göre. (470 km'de yedeğe düştü, yedektede 2,6 litre olduğuna göre 120-130 km daha gider)
    Sıradaki hedef 650 km şimdilik.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda cb125e
    Bir depo ile 600 km gideceğim gibi, yaptığım teste göre. (470 km'de yedeğe düştü, yedektede 2,6 litre olduğuna göre 120-130 km daha gider)
    Sıradaki hedef 650 km şimdilik.
    Vay vay mukemmel rodajdakı makina ıcın ben o zaman bıdahakı benzını ne zaman alırım sımdıden kestıremıyorum daha 150kmdeyım 3 4 ay sonra falan alırım yedege nerde dustu kırmızının altındayken mı ıbre
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)