Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

hondaya karşı yazılan kulaktan dolma kötülemeler adına bi elin parmaklarını geçmeyen rakip markaların forumlarını bi 10 ar sayfa gezdim.tencere dibin kara benimki senden kara.marka yazmıycam,motordan ses gelmeler,paslanmalar,rahatsız sürüş pozisyonları,30 binde krank bilyalarının feryadı(yağ eksiltmiyo direk iflas ediyo),ısınınca çalışmamalar,rölantide sorunlar,gösterge arızalarından motor yıkamamalar.daha fazla yazamıycam ama bu nedir arkadaş.bu foruma gelipte kimse atıp tutmasın arkadaş.atıp tutan arkadaşlarıda kendi forum sitelerindeki sorunlarınıda biraz okuyarak görebilirsiniz.bu çok acı bi durum malesef.lütfen yeni başlıycak veya yeni motor alıcak arkadaşları şehir efsanesi şeklinde bilgiler sunmayın.

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

ben honda mükemmeldir demiyorum ama birçok segmentte olduğu gibi bu segmenttede liderdir bu bi kesinlik.bu segmentte en çok kullanılan 6 markanın 4 ü hondadır.cbf 150,cg 125,innova 125 ve tabiki taze kan cb 125 hatta buna birde honda wave 110 u ekliyebiliriz.geriye ne kaldı ybr 125 ve tvs apachi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı mrtdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondaya karşı yazılan kulaktan dolma kötülemeler adına bi elin parmaklarını geçmeyen rakip markaların forumlarını bi 10 ar sayfa gezdim.tencere dibin kara benimki senden kara.marka yazmıycam,motordan ses gelmeler,paslanmalar,rahatsız sürüş pozisyonları,30 binde krank bilyalarının feryadı(yağ eksiltmiyo direk iflas ediyo),ısınınca çalışmamalar,rölantide sorunlar,gösterge arızalarından motor yıkamamalar.daha fazla yazamıycam ama bu nedir arkadaş.bu foruma gelipte kimse atıp tutmasın arkadaş.atıp tutan arkadaşlarıda kendi forum sitelerindeki sorunlarınıda biraz okuyarak görebilirsiniz.bu çok acı bi durum malesef.lütfen yeni başlıycak veya yeni motor alıcak arkadaşları şehir efsanesi şeklinde bilgiler sunmayın.

ben honda mükemmeldir demiyorum ama birçok segmentte olduğu gibi bu segmenttede liderdir bu bi kesinlik.bu segmentte en çok kullanılan 6 markanın 4 ü hondadır.cbf 150,cg 125,innova 125 ve tabiki taze kan cb 125 hatta buna birde honda wave 110 u ekliyebiliriz.geriye ne kaldı ybr 125 ve tvs apachi.
    do you have a bike? also, is it honda?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mrtdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sanırım cbf 150 forumunu gezmeyi unuttun onuda bir geziver muhtemeln benim yazımı gördün motordan ses geliyor diye benim bahsettiğim sesi çoğu insan umursamaz ben kıl bir insan olduğum için aşırı dikkat ederim oda geçti çok şükür bir ara videosunu koyayım da gör motordan gelen sesleri

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım cbf 150 forumunu gezmeyi unuttun onuda bir geziver
    Ne varki cbf 150 forumda
    yağmı yakıyor diyeceksin :D
    Bir üstte yazı yazan @mrtdem arkadaşıma katılıyorum hondalar abartıldıgı kadar problemli motorlar değil
    cbf 150 sahibi olarak ben ve arkadaşlarım hiç bir sorun dahi yaşamadık

Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne varki cbf 150 forumda
    Bir üstte yazı yazan @mrtdem arkadaşıma katılıyorum hondalar abartıldıgı kadar problemli motorlar değil
    ben birşey demeyeceğim diyenler demiş zaten bende kullandım bir cbf sorun yaşamadım ama bu hepsinin kusursuz olduğu anlamına gelmiyor inşallah bundan sonrada sorun yaşamazsınız güle güle kullanın motorunuzu

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben birşey demeyeceğim diyenler demiş zaten bende kullandım bir cbf sorun yaşamadım ama bu hepsinin kusursuz olduğu anlamına gelmiyor inşallah bundan sonrada sorun yaşamazsınız güle güle kullanın motorunuzu
    iyi dileklerin için teşekkürler.
    ama dıkkat ettiysen uzun bir süredir cbf 150 forumunda yağ yakıyor yok tekliyor muhabbetleri olmuyor
    ben çok kıl bir adam değilim ufak tefek ses gıcırtı vs. den rahatsız olmam çoğu konuda idareciyimdir bu yüzden hiç sıkıntı yaşamadım.
    ne kadar çok incelersen o kadar problem çıkıyor. ilk aldıgımda üstüne titriyordum motor yan yattı grenaj çizildi rütüş yaptım temizledim bi gün sonra ben düştüm. sonra umursamamaya başladım o günden beridir bişi olmuyor :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu akşam eve gelirken benzin aldım.. Aslında almayacaktım ama meraktan aldım ne olacak diye.. Motoru bayiden alıp hemen 300 metre ilerdeki benzinciye gidip fullettirmiştim.. odometre 00001 idi yani..

http://img687.imageshack.us/img687/4...0404222847.jpg

321 km de 6.55 litre yakmışım.. Yani 6.55/3,21=2.04 litre / 100 km..

Tahmin etmiştim 2 litre civarı oldugunu.. bu kullanım sırasında, 80 i sadece bir kere gectim onun dışında cevreyolunda 80 km yi gecmedim, şehiriçinde herhangi bir ekonomiklik yapmadım normal kullandım..

2L 100 km bence gayet iyi bir rakam.. rodajdan sonra biraz daha azalır gibi geliyor.. Ama bu seferde gazlayacağımız için aradaki farkı kapatırız nasıl olsa
    Yok artık! şaka gibi, 2litre süper yahu
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

dürümdöner arkadaşım ben iki deyişik ybr sahibi oldum bana anlatmana gerek yok.sen neden hondayla ilgileniyosun onu anlat dinleyelim

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:58 ----------

birde ben marka suçlamadım karalamadım ama istersen tüm sorunlarını yazayım.burda insanlar bilgi paylaşıyor marka çatışması yapmıyor.anlatmak istediyim budur but you dont understant me

---------- Post added at 17:06 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

ama ben ybr kullandım ve sorunlar yaşadım ama ben bu motora kötü diyemem benim anlatmak istediyim bu

---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

arkadaşım kusura bakma cevabımın bir kısmı aslında reizz arkadaşaydı evet şu anda honda kullanıyorum daha önce ybr dahil birçok motorum oldu.

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:11 ----------

reizz arkadaşım yeni bir motorda rodaj bittikten sonra parçalar görmesi gereken ısıyı ve aşınmayı görüp artık rayına oturmuş anlamına gelir ve fabrikasyon ayarından kaçabilir örneyin sübap boşluğu gibi.bu durum bir defaya mahsus sente çakısıyla sübap ayarı yapıldığında o ses tamamen ortadan kalkar.büyük ihtimalle motorun yeni ve ses bundan kaynaklanıyor

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

reizz arkadaşım yeni bir motorda rodaj bittikten sonra parçalar görmesi gereken ısıyı ve aşınmayı görüp artık rayına oturmuş anlamına gelir ve fabrikasyon ayarından kaçabilir örneyin sübap boşluğu gibi.bu durum bir defaya mahsus sente çakısıyla sübap ayarı yapıldığında o ses tamamen ortadan kalkar.büyük ihtimalle motorun yeni ve ses bundan kaynaklanıyor
    ReiZzZ bunu beğendi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    şöyle bi hesap yaptım motorun fiyatı şuan 3.650 keşke zam gelmeden alsaydım ama geçti tabikibu fiyattan motoru alıp bu sezon kullanıp 10.000 kmye gelmeden satarsam kullandığım kar kalır,tabi ben aldıktan sonra hondanın motora zam yapması gerekiyor 1 sene içindegeçen sene fuardan 3.750 tlye kampanyalı cbf 150 almıştık yeni kasa şuan 4.550 artı plaka ruhsatarkadaş motoru şuan 4.000 e satsa 1 sene kullandığı kar...acep böyle olurmu yoksa motor tutulmaz fiyatı aynı kalırmı?

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bi hesap yaptım motorun fiyatı şuan 3.650 keşke zam gelmeden alsaydım ama geçti tabikibu fiyattan motoru alıp bu sezon kullanıp 10.000 kmye gelmeden satarsam kullandığım kar kalır,tabi ben aldıktan sonra hondanın motora zam yapması gerekiyor 1 sene içindegeçen sene fuardan 3.750 tlye kampanyalı cbf 150 almıştık yeni kasa şuan 4.550 artı plaka ruhsatarkadaş motoru şuan 4.000 e satsa 1 sene kullandığı kar...acep böyle olurmu yoksa motor tutulmaz fiyatı aynı kalırmı?
    bence tutulacak bu motor yollarda görmeye başladım bile alacaksanız hemen alın zarar etmezsiniz kesin zam gelecek bu motora

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu CBF150 yağ yakma meselesi de kabak tadı verdi. Zamanında devir saati olmadığından motorun canına okuyan birkaç kişi motoru efsane yaptılar. Bu motor için de başka bir forumda ateşlemesi plantinliymiş efsaneleri dolanıyor. Milletçe efsaneleri, masalları çok severiz zaten. Sorgulanacak şeyi sorgulamayız, sorgulanmayacak şeyleri sorgulayıp kafamıza göre değiştiririz. Hadi bir an için CBF'te kullanıcı hatası olmadığını varsayalım (ki kesinlikle var), ilk çıktığından bu zamana Honda'nın eli armut mu topluyor sanıyorsunuz ? Her motorlu araç ilk çıktığında sorunlarla çıkar ve bunlar zaman içerisinde giderilir. Honda'nın hoşuna mı gidiyor milletin garanti kapsamındaki motorlarını cebinden değiştirmek ? Bir de, tek modelde olan bir sıkıntı nasıl olup da bütün modellere mal edilebiliyor onu hiç anlamıyorum ? Biraz teknik teorik bilgi sahibi her insan bunun saçma birşey olduğunu bilir.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne varki cbf 150 forumda
    1344 cüncü sayfayı okuyuver arkadaşım. Cbf 150 kullanıcıları

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gittim okudum. Bir kişinin aynası kendiliğinden düşmüş, bir kişinin de yakıt deposu yakıt sızdırıyormuş. Yani bütün Honda'ların aynası düşer ve fabrika çıkışı hepsinin depoları deliktir. Honda almayın arkadaşlar.

Yahu, problemlerden o kadar komik anlamlar çıkartılıyor ki adama burada marka fanatiği gibi göstertecek yorumlar yaptırtıyor.

seko arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum harika açıklamıssın.cbf sayfasında sayfa sayfa gezip açık aramanın mantığı belli.lütfen bu arkadaşlar alıntı yerine tekniksel olarak bişeylere dayanıp tezlerini o şekilde savunsalar o zaman daha güzel bilgi paylaşımı yapabiliriz

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:09 ----------

birde cb 125 hakkında şunu söyliyim motoru ülkemizde bulunmayan cbf 125 ile aynı sanırım detaylı olarak incelemeye çalıştım.ve bu motor yurtdışında çok beyenilen ve kendini kanıtlamış bi model.detay fotoğraflar için arpem.com u kullanabilirsiniz

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittim okudum. Bir kişinin aynası kendiliğinden düşmüş, bir kişinin de yakıt deposu yakıt sızdırıyormuş. Yani bütün Honda'ların aynası düşer ve fabrika çıkışı hepsinin depoları deliktir. Honda almayın arkadaşlar.

Yahu, problemlerden o kadar komik anlamlar çıkartılıyor ki adama burada marka fanatiği gibi göstertecek yorumlar yaptırtıyor.
    Yahu arkadaşlar ben honda almayın dedimmi? Yeni hondalar eskilere nazaran daha çabuk dökülüyolar özellikle çinde yapılan modelleri. Ben bunu kastettim. Honda eskisi gibi sorunsuz modeller çıkarsa fenamı olurdu? Benim 96 hondanın kronik sorunu sıfır. Çoğu yeri orjinal. Ben diyorumki ASLINA DÖN HONDAAAAA....

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bunun abiside varmış meğer;) cb150 bu videodaki motor bu fiyata türkiyede olsun valla bu akşamdan gider bayinin önünde beklerim sabaha da motoru alırım

http://www.youtube.com/watch?v=7bKax...eature=related

bunuda yarıdan sonra izleyin...

http://www.youtube.com/watch?v=gtQP2...eature=related

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birinin aynası düşer
    Diğerinin deposu delinir
    Başkasında arka kampanadan ses gelir
    öteki yağ yakar (kaldı ki fındık kadar motoru olan ve safkan koreli olan motorumda bile yağ tam çıkıyorken cbf 150 de bu durum üzerinde durup düşünülmeli)
    ondan sonraki yağmurda tekler

Bunların hepsini honda cbf 150 kullanıcılarının kendisi söylüyor üstelik kendi başlıklarında

Ayrıca cbf 150 ilk çıktığında bukadar sorunlu da değildi son bir kaç yılda yaşandı bu kalitesizlik

Başka bir konuda şu ki bu sorunları yaşayanlar 3 değil 5 değil onca insan bu durumlarla karşı karşıya kalmış. Hadi hepsi hor kullandı diyelim yahu adam daha yeni cbf150 alıyor daha 200km olmadan arka kampanadan ses gelmeye başlıyor. Bu arkadaş da mı hor kullanmış oluyor. Üstelik honda üretim hatası olduğunu kabul edip defalarca arka jantı bilmem neyini değiştiriyor. Böyle sorunlarla artık çinlilerde bile az raslanmaya başlanmışken yılların verdiği tecrübeyle halkın güvenilirliğini kazanmış bir japon firmasının böyle hatalar yapması kabul edilebilir yada önemsenmeyecek bir durum değildir

Honda artık alt sınıf segmentini kendi eliyle resmen yerin dibine soktu. Evet sağlam motorlar üretiyorDU! Ancak şimdi hala aynı kaliteden bahsetmek yanlış olur

not: ha yok sen hepsine tü kaka dedin honda böyle honda şöyle demeyin boşuna. evet eskiden çinli markalarda olduğu gibi arada sağlamı çıkıyor işte...

Dip not: konu cb125 ken cbf 150 konuşmak hem abes hemde yanlış olacağından dolayı bu konuda tarafıma cbf150 ile ilgili cevap yazılırsa konunun selameti açısından cevap yazmayacağım

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birinin aynası düşer
    Diğerinin deposu delinir
    Başkasında arka kampanadan ses gelir
    öteki yağ yakar (kaldı ki fındık kadar motoru olan ve safkan koreli olan motorumda bile yağ tam çıkıyorken cbf 150 de bu durum üzerinde durup düşünülmeli)
    ondan sonraki yağmurda tekler

Bunların hepsini honda cbf 150 kullanıcılarının kendisi söylüyor üstelik kendi başlıklarında

Ayrıca cbf 150 ilk çıktığında bukadar sorunlu da değildi son bir kaç yılda yaşandı bu kalitesizlik

Başka bir konuda şu ki bu sorunları yaşayanlar 3 değil 5 değil onca insan bu durumlarla karşı karşıya kalmış. Hadi hepsi hor kullandı diyelim yahu adam daha yeni cbf150 alıyor daha 200km olmadan arka kampanadan ses gelmeye başlıyor. Bu arkadaş da mı hor kullanmış oluyor. Üstelik honda üretim hatası olduğunu kabul edip defalarca arka jantı bilmem neyini değiştiriyor. Böyle sorunlarla artık çinlilerde bile az raslanmaya başlanmışken yılların verdiği tecrübeyle halkın güvenilirliğini kazanmış bir japon firmasının böyle hatalar yapması kabul edilebilir yada önemsenmeyecek bir durum değildir

Honda artık alt sınıf segmentini kendi eliyle resmen yerin dibine soktu. Evet sağlam motorlar üretiyorDU! Ancak şimdi hala aynı kaliteden bahsetmek yanlış olur

not: ha yok sen hepsine tü kaka dedin honda böyle honda şöyle demeyin boşuna. evet eskiden çinli markalarda olduğu gibi arada sağlamı çıkıyor işte...

Dip not: konu cb125 ken cbf 150 konuşmak hem abes hemde yanlış olacağından dolayı bu konuda tarafıma cbf150 ile ilgili cevap yazılırsa konunun selameti açısından cevap yazmayacağım
    Doğru söze ne hacet. 10 numara 10 numara 10 numara. Kendine gel,aslına dön honda.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Yanlış yanlış yaa arkadaş hondayi resmen yerin dibine sokmuş neden baheettigimi anliyorsunuzz değilmi HONDA ya yapmayın arkadaşlar bu dünyada ozdesmis bir marka böyle bir marka bırakın dandik bi motosiklet yapmayı. 125 cc den 1000 küsur cc artık en yüksek cc sine kadar düzgün bi mal sürmesi lazım piyasaya yoksa bu marka kurumsalligini kaybeder. Inanın cb 125 güzel bi makina bende 1 ay önce sıfır bi cbf aldım ama en ufak bi pişmanlık duymadım ve en ufak bi sorun yaşamadım banada almadan önce çok dediler cbf alma tvs,ybr al dediler ama kimseyi dinlemedim aldım ve çok memnunum honda sahibi olmayanlar lütfen çamur atmayalım cb125e de güzel cbf150 de güzel hiçbir sorunlarıda yok bunu bilir bunu söylerim kimse bana kızmasın.

Cb125e alanları kutluyorum mükemmel bi seçim....

Allah cb125e ve cbf150 alanlarada kaza bela göstermesin .....

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    cb 150 güzelmiş, cidden bana ybr'yi unutturur(3. motorum heralde 200 cc.den düşük olmayacak, sadece unutturur. aldıramaz )

cb125'i fuarda incelemiştim. far yapısı hoşuMa gitmedi.(M'yi bilerek büyüttüm, kişisel görüşüm)
    ayrıca eğer çok önyargılı davramadıysam ybr'ye göre boya işçiliği ve malzeme kalitesi kesinlikle daha düşük. çinlilerle tabiki mukayese edilemez ama kalite düşüşünü fiyattan da anlayabilirsiniz.
    2 litre yakıt oldukça iddialı. ben 2009 ybr'yi sattım az yakıyor diye 2012 esd aldım, e şimdi bu daha mı az yakıyor
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)