Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Titreme var artcida + son hızı da düşük

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana gayet objektif olarak cb nin benim gözümdeki sıkıntılarını sayayım, 1: ön teker yerde su varsa alıp ayakkabından başlayıp diz kapaklarının üzerine kadar atıyor, 2: deponun kapağı belli bi devirde inceden zırıldıyor.

bu ikisi haricinde şikayetim yok. bu 2 gün sonra tam 1 yıl olacak cb yi alalı. ilk günlerde koltuktan bende şikayetçiydim, döt felci oluyordum uzun yolda ama zamanla yumuşadı yada totom alıştı. farların sürekli yanması trafikte güvenlik için, birçok motosiklette var iyi bişey. ben farı çok açık bıraktıgım halde daha sorun yaşamadım.

Bu arada ön fren balatası 53 lira, yani pahalı birde o var.
    Off o ne biçim balata fiyatı çinliye 5 liralık balata taktım zınk diye durduruyor ayrıca balata alışınca ötmeyi de kesti, ilk taktığımda bikaç yüz km öttü ama.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreme var artcida + son hızı da düşük
    Lütfen söyleyebilir misin son hızı kaç olmalıydı bu motorun?

Motosikleti
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen söyleyebilir misin son hızı kaç olmalıydı bu motorun?
    Nasıl kac olmalıydı,Madem cok güzel, Niye gitmiyor o kadar para gitsin birazda bi zahmet 90 dedimi bagırdıgını söylüyorlar, 4000 e en iyi motor CB
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Son hızda bağırmayan motosikletmi var

Standart zincir-dişli-karburator ayarı en ekonomikte-hava filitresi v.s herşey standart halde, düz yolda göz açıp kapayana kadar 100kmh görüyor CB, sonra biraz daha yavaş ivmelenmeyle 120 kmh lere tırmanıyor.

Eskiden yapanlar var yazardım ama bizzat tecrube edince anladım ki gazı açınca gidiyormuş zaten

He 120 kmh hiçbir 125cc için bence uygun değil, bundan bile fazlasını bekleyen varsa CB almasın diye dua ederim, sonra dır dır moral bozuyorlar 121km yapmadı diye
    reverse bunu beğendi.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı by creature adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım benim içim ısındı bu CB125E ye umarım keşke demem, bu alım konusunda bana yardım edebilirmisin biraz?
    İstanbul için en iyi fiyat Ümraniye D&B motorda, en azından 1 yıl önce ben alırken öyleydi, hakaen öylemi bilmiyorum

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hızda bağırmayan motosikletmi var

Standart zincir-dişli-karburator ayarı en ekonomikte-hava filitresi v.s herşey standart halde, düz yolda göz açıp kapayana kadar 100kmh görüyor CB, sonra biraz daha yavaş ivmelenmeyle 120 kmh lere tırmanıyor.

Eskiden yapanlar var yazardım ama bizzat tecrube edince anladım ki gazı açınca gidiyormuş zaten

He 120 kmh hiçbir 125cc için bence uygun değil, bundan bile fazlasını bekleyen varsa CB almasın diye dua ederim, sonra dır dır moral bozuyorlar 121km yapmadı diye

Ya bırak titremeyi gec, koltugu sert gec, ama son hızı 90 Bagırıyor uzun yolu nasıl yapıcaklar ,Cbf 110 gidiyor ama yeter Cc önemli degil, 90 Stabil gider Cb 90 Da bagırıyor kesiciye giriyor gibi,Stabil kac gider + 3.850 Cok buna Su sekildee
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Honda NC S
    Son hızı 90 bagırıyor uzun yolu nasıl yapıcaklar ,Cbf 110 gidiyor ama yeter Cc önemli degil, 90 Stabil gider Cb 90 Da bagırıyor kesiciye giriyor gibi,Stabil kac gider + 3.850 Cok buna Su sekildee
    Son hızı benim gördüğüm 120kmh, vabis 122 görmüştü, dişli değiştiren arkadaşlar +130 görüyor... ...yani son hızı 90kmh değil! Son hız hiçbişey ifade etmez bence, son hız isteyen beygir sayısı yüksek motosiklet almalı

"Son viteslerde" CB125 90-100 devir sesi veriyor, CBF150 100-110 devir sesi veriyor, KTM200 +120 devir sesi veriyor, CBR250 +135 devir sesi veriyor... bu böyle doğru orantılı bi düzen.

Honda CB, düz yolda 90-100-105kmh lerde sabitlersen, depodaki benzin bitene kadar stabil akıyor ( çok uzun kmlerce deneme fırsatım oldu) ...

+110 gibi süratlerde çok uzun yol yapacaksan bujiyi değiştir yeter diyor kullanım kılavuzu

Tekrar edeyim son hız beklentisiyle Honda CB veya farklı bir 125cc almak büyük yanlış !!!
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Arkadaşlar hız konusuna gelince bizim cb 125'ler motor hacmine göre normal hıza sahip. Bizden daha hızlı olan diğer markalar arızalanmadan kaç km yol gidecekler, kaç yıl trafikte kalacaklar bakalım. Bunu zaman gösterecek. O fazla hız yapan motorsikletler motor ömründen yiyorlar. Yüksek hız tutkunları daha farklı motor hacimlerini tercih etmeliler.

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Bu arada şu karneleri bir dağıtalım. Nazilli'den başlayıp Isparta'ya Kara Kurt'la seyahat planlıyorum. Yolumuz üstünde gönül dostları varsa tanışabiliriz. Ispartada ybr ci bir arkadaşla buluşup Burdur ve Eğirdir'e gideceğim. Rotayı ekliyorum. Tabi bu seyahat gerçekleşirse epey bir fotoğraf da paylaşırız yani...
    reverse ve korbygs bunu beğendiler.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Nasıl kac olmalıydı,Madem cok güzel, Niye gitmiyor o kadar para gitsin birazda bi zahmet 90 dedimi bagırdıgını söylüyorlar, 4000 e en iyi motor CB
    Kardeşim ben motor çok güzel mi dedim?
    Hala gitmiyor diyorsun, söyle bakalım kaç km/h hızda gitmeli 125cc commuter bir motor?
    Basit bir soru sordum, buna bile bir cevabın yokken, tamamen afaki atışlar yapıyorsun.

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    bugün esenyurt örnek mah. sinden samatya ya polikiliniğe kulak rahatsızlığım için akraba ziyaretine gittim akrabam kbb uzmanı toplam 25 dakika da ordaydım nasıl bence sürmesini bildikten sonra gidiyor cb 125 e arabamla gitmeye kalksam en aşağı 1 1,5 saat sürerdi motosiklet gibisi yok daha büyük makine olsa 15 dakikada da giderim ama önemli olan tek parça halinde gitmek not kulağımda müzikle gittim ne titreşim hissettim ne toto ağrıması sankim race makine sürer gibi sürüyodum makineyi hissettim adeta makineyi yağ gibi aktı gitti aldığımdan beri zevk aldığım bigündü tabi sert kullandım baya bu arada 100 kg yum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

kesici nasıl 90 kmh da giriyor anlamadım bugün 110 kmh a çıktı iki kişide 100 kmh a rahatça çıkıyor daha önce cbfim de kesiciyi hissettim ama bunda hiç kesici hissettirmedi kendini
    EFEKAN09 bunu beğendi.
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off o ne biçim balata fiyatı çinliye 5 liralık balata taktım zınk diye durduruyor ayrıca balata alışınca ötmeyi de kesti, ilk taktığımda bikaç yüz km öttü ama.
    suan bende 3 tl lik balata var ama otmuyor,frenlerde gayet iyi fakat cok uzun sure rampa inerken sadece on freni kullamdigimda (vites bosta+arka frene basmadan) disk ve balata isiniyor ve fren zayifliyor. biraz duzde gidince kendine geliyor.

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    benim cb'de 5.vites sabit hızlarda seyrederken arada bir elektrik kesmesi gibi silkeliyor,
    her gün işe gidip gelirken haftada iki veya üç kere başıma geliyor,
    genelde rampa çıkarken yapıyor, motor daha 3000km.de
    başına böyle bir şey gelmiş arkadaşlar varmı, veya neden olur
    buji-pipo yerinde
    zincir gergisi normal

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    karbürötörden de olabilir pislik olabilir yedekte fazla kullanmayın bizim benzinimiz çok ucuz ya ondan dandik benzin ......... yukardakilerin çınlattım biraz baktır karbürötöre sonra bujiye manifolttada bak yarık çatlak varmı hava alırsa da yapar kısacası git kontrol ettir kafan rahat bin sonra problem varsa çözsünler sıkıntılı olduğunu bile bile kullanma git acil tarafından baktır sonra başka problemler çıkarmasın sıkıntı ufakken halletsinler bol zevkli güvenli sürüşler dileğimle ...
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

xsinanx28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125
    slm iyi forumlar arkadaşlar inşallah bir aksilik cikmazsa haziran başinda bir cb 125 alacağım
    baya bir araştırdım cb 125de karar kıldım
    EFEKAN09 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim CB' de, 5.vites sabit hızda seyrederken elektrik kesmesi gibi silkeliyor, genelde rampa çıkarken yapıyor...
    5.viteste rampa çıkarken devir aşırı düşüyor olmasın

Gerçi 5.vites 55-60kmh lerde bile çekişten düşmüyor, gayet asılıyor ama rampa çok dik ise bilemiyorum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Devir kesici varmı cb de?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir kesici varmı cb de?
    Yok ....

xsinanx28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125
    iyi geceler arkadaslar ben motoru bir aksılık cıkmazsa alacagım .
    bakıyorumda herkez lastiklerden şikayetci bu kadarmı kotu bu lastıkler yazı cıkarmazmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)