Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı durmuş18838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasaya yeni çıkan bir ürün için (GÖRSEL YORUMLAR HARİÇ)bir sürü yorum yapılıyor
    bu doğrumu dur sizce,bence bir süre kullanıp ta iyi ve kötü yanlarını paylaşsak almayı düşünen arkadaşlara daha iyi
    fikir olur kanısındayım.

Benden de o kadar!
    Ancak; Honda'nın kendi internet sitesine bile 2 satır yazı yazamaması, 2 tane resim koyamaması ayıp. Benim bulunduğum yerde ne bayi ne de servis olmaması ayrı bir ayıp. Motosiklet ürünlerinde en çok satılan türünde liderliğe oynayan firmaya hiç yakışmıyor. Yamahanın bayiiliğini iyi kötü hem ilde hem ilçede birer buzdolabı tüccarına vermişler! Honda acaba bayiiden ne bekliyor da trakyada bayi-servis bulamamış? Kalkıp niyetlendim fuardan almaya ama almakla iş bitmiyor ki! Yükleyip getiricen (hava malum, kış çıkmadı). Eee gene bitmedi. 1000 km yapıcan servis arayacan, 4000 de gene öyle. Arızasını sorununu geç yağ değişimi ve 3 tane vida sıktırmaya da 200 km git gel değmez abicim. Onlar fabrika açıp lider olacaklar da biz görücez.... Çinden 2 tır yükü motor getirenin bayisi-servisi var, dünya markası hondanın yağ yakma efsanesi var, Valla ben de soğutma turlarındayım, yoksa hem model hem de fiyat olarak benzinin 5 lirayı zorladığı bu günlerde oldukça cazip gelmişti. Gene internet sitelerinde gri renkli model aramaya devam diyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı durmuş18838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm aranıza yeni katıldım fakat yıllardan beri motosiklet kullanmaktayım.
    herkes kullandığı motosikletinden memnundur, çünki senindir
    başkasının iyisinden kötüsünden fayda yoktur
    piyasada kullanılan bir ürün hakkına kullanıcıların yorum yapması gayet doğaldır.
    artısını eksisini görmüştür birileri ile haklı olarak paylaşmalıdır.
    fakat piyasaya yeni çıkan bir ürün için (GÖRSEL YORUMLAR HARİÇ)bir sürü yorum yapılıyor
    bu doğrumu dur sizce,bence bir süre kullanıp ta iyi ve kötü yanlarını paylaşsak almayı düşünen arkadaşlara daha iyi
    fikir olur kanısındayım.
    (bu arada bende bu motosikletten almayı düşünüyordum şimdiden içim karardı)
    Kardeş aynen katılıyorum bana tip olarak pek çekici gelmesede göz alışınca iyi olacaktır, yorumlara bakarak hareket etmek mantıklı ancak bilende bilmeyende yorum yapınca işin cılkı çıkıyor, 3tane cbf alıp sattım, motor yağ yakıyor evet ancak bu konu neden bukadar büyütülüyor anlamıyorum, 1lt yağ 13 tl tam sentetik kullanmayıver zaten motorların yapısı tam sentetik yağa gereksinim duyacak yapıda değil konu amacını aştı bence, bu cb 125 denilen makinada tutulacaktır, cbf 150 ile 100000 km leri gören kuryeler boşuna tercih etmiş olamazlar cbf 125 de öyle çıkacaktır...bugüne kadar aldığım 95 yılından beri 12 tane honda 1tane yamaha eskittim beni yolda bırakanı olmadı daha....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yahu daha yeni satılmaya başlanmış bir motor hakkında neden durduk yere yağ yakma söylentileri çıkarıyorsunuz ? Ondan sonra başka başka ortamlarda veya satmak istediğinizde aslında yağ yakmayan motorlarınızın yağ yakma efsanelerini dinlersiniz. O yağ yakan motorların %90'ı kullanıcıların zorlaması yüzünden yağ yakıyor. Bu söylediğimin de sonuna kadar arkasındayım.

Bir kere CB125'in motoru CBF150 ile aynı değil, aynı olduğunu kim söylüyor merak ettim ? İkincisi CB125'in hız göstergesi üzerinde hangi viteste max kaç km sürate çıkılacağı yazıyor. Siz ona uyun, o noktayı geçmeden bir üst vitese çıkın, rodajınızı zorlamadan yapın, ne yağ yakacaktır ne de başka birşey.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf i bitirdiler anlaşınlan, tahmin ettiğim gibi bu cbf yakında biter demiştim galiba öyle olacak
    bu fiyat olursa çok satar, çin işine benzemiyo
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru titan motoruna çok benziyor,depo da bire bir aynı gibi,tahminim isim değişikliği ile titan 125 in güncellemesi olmuş...
    EverHarD* bunu beğendi.
    altı''AT''mış

bugün test sürüşü yaptım test dediysem adamın biri almış rica ettim bi 20 km tur attım gayet güzel fakat rodajda oldugu için çok gazlamadım zaten devir saatide yok

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    titreşim yoktur heralde vites göstergesi varmı ve konforlumu abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

beyazı sùpermiş

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bence bu motor Kymco ck125 kalitesinde bir motor, yag yakacagini dusunmuyorum acikcasi

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    yeni efsane geldi demek...2 sene sonra devir saati...sonraki 2 senede renkler değişir...sonraki 2.senede de abs koyar artık ...
    EverHarD* bunu beğendi.
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    yaza fiyati 4000e dayar, alacaklar bence hemen dalsin, kullanici yorumlarini bekleyene kadar 3-4 ay gecer ve zammi yer, GARANTI

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    cbf yi bitirir bu

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    test surusu yapan birinin yorumu ( tercume ettim )
    hafif ve cok yuksek manevra kabiliyetine sahip, yakiti cok ekonomik, sehir icin kullanim icin ideal, otobanda kisa surede 95km hiz cikabiliyor ama uzerinde motor yirtinmaya basliyor, yeni baslayanlar icin ideal bir motor.Uzun sure yuksek hizda gidemiyor, nefesi yetmiyor ani frenlemesi yeterli degil, kullaniciyi sasirtan en buyuk ozelligi motorun verdigi tork, motosiklet en mutlu 3. viteste gidiyor, kaliteli ve fiyatini hakeden bir urun ( Steve McDowall - profesyonel motor surucusu )

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    steve abi noktayı koymuş
    ybr gibi bişey diyebiliriz ozaman hız olarak, tork fazlaysa iyi, tam kuryeci motoru, şehir içi ve yeni başlayanlara ve kırsal kesimlerde kullanmaya birebir
    EverHarD* bunu beğendi.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    4000 tl olurmu dersiniz fiyatı.keske simdi alabilme imkanım olabilseydi.

arkadaşlar motoru alıp, test edip, yorumları tüm detayına kadar anlatacak arkadaşı merakla bekliyorum...

saygılar
    birGarip..

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bence olur, ilk once motor tutulur sonra zam gelir, biraz cbf satilir ama honda hep kazanir

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Ben bu motorun çok başarılı bir satış çizgisi izleyeceği kanaatindeyim.Piyasa'da ne kanuni kalacak,ne mondial kalacak.Honda varken herkes Honda'ya yumulacak...

Honda'yı kutluyorum...
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bu motora sonradan devir saati takılabilir mi yada eskı ybr lerin komple göstergesi

Sonradan devir saati takarsın hocam.İstersen yurtdışından dijital devir saati getirirsin.Kesenin ağzını açarsan koso derim.;)

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonradan devir saati takarsın hocam.İstersen yurtdışından dijital devir saati getirirsin.Kesenin ağzını açarsan koso derim.;)
    yok be aga yurtdısıyla fln uğraşmam hem analog daha güzel ben ybr nin göstergelerini seviyom rialliden alıp takarım heralde oluyosa

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben titan es e komple ybr ıbreleri taktırdım. Devir saati 12 yi geçiyodu. En sonunda patladı. Yenisini sipariş ettim. 96 titanımada 150 rs lerin devir sati var o 1 yıldır sorunsuz çalışıyo.ama onada komple km ve devir saati siparişi verdim. İyi bi usta bulursanız 100_150 tl ye gelir. İyi formlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)