Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin

Biraz fotoğraf paylaşayımda forum canlansın. Uzun zamandır paylaşmayı düşünüyordum geçen haftalarda arkadaşımla beraber gündüz farı montajı yapmıştık. Umarım beğenirsiniz. Birde geçen lastik patladı şamriyel bu durumlarda ne kadar kullanışsız olduğunu ispatladı motor elimde km'lerce yürüdüm ama serviste lastik yapıldıktan sonra motorun karakteri değişti meğer öncesinde motor yürümüyormuş çok serileşti viteslerde son devirlere yakın oluşan titreşim çok azaldı artık her ne yaptılarsa ) neyse ben memnunum. Bu arada fotoğrafları dün çektim motor çok temizdi yağmuru görünce üşendim tekrar temizlemeye bugün işe getirmedim
    ferdinandd ve ilkerabi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Fotoğraflar çok net, tertemiz ya emeğine sağlık

İlk fotoğrafa bittim, açı muhteşem olmuş
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Teşekkür ederim Ferdinand inşallah bir buluşma yaparsak beraberce fotoğraflarız motorlarımızı

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    İbrahim eline sağlık. Fotograflar gerçekten çok güzel. Sorması ayıp gündüz vakti alan derinliğini yakaladığın fotoğraflardaki enstantane diyafram değerleri nedir?

Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Estağfurullah sorması neden ayıp olsun fotoğrafları 15 dk içinde çektim yani değerler aşağı yukarı aynı, genel olarak değerleri vereyim iso 250 f/5 1/80s diğer fotoğraflarda en fazla enstantene değerim 1/100s diyaframda en fazla 6.3 değerlerindeydi. Yakın çektiğim için diyaframı çok kısmadım.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Teşekkürler İbrahim. Ben muhtemelen geçen benim NC700'ü çekerken çok uğraştım ama doğru değeri yakalayamamıştım. Haftasonu bakarım artık.

Motosikleti
    Bmw f650 twin

Rica ederim Sertan bir katkım olduysa bu arada lens 24-70 f/2.8 canon

Yukarıdaki fotoğrafta diyafram 4 enstantene ise 1/80s Alan derinliği yakalamak için diyaframı kısmanı tavsiye ederim enstantene ise istediğin değerleri veriyorsa istediğin sonucu alırsın.

Motosikleti
    Honda NC S
    Bu değerlerde o derinlik hissedilirmi ki ya Resmen f/1.2 gibi çok tatlı duruyor fon. Objektif telenin makrolusu falan da uzaktan mı çekildi esasında ?

__________________________________________________ __________________________________________________ __________

24-70 f/2.8, bukadar geniş aralıkta olupta f i 2.8 de tutan ve bu aralığa rağmen keskinliğini koruyan canona helal olsun diyorum, seninde ince emeğin var besbelli
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Haklısın ferdinand Canon iyi bir marka ve bahsettiğimiz lens çok pahalı bir lens üzerine düşeni yapıyor bize çekmek kalıyor. Emek konusuna gelince inan ben bişey yapmadım, makina iyi. Birde ikinci ve yedinci fotoğraftaki makina ve lens farklı. 28-135 velhasıl kalite ve netlik 24-70' göre çok dandik bir lens.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Ellrinize sağlık, fotolar çok güzel çıkmış, forum canlanmış.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Camper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lens çok pahalı bir lens üzerine düşeni yapıyor bize çekmek kalıyor. Emek konusuna gelince inan ben bişey yapmadım
    Mütevazi olmaya gerek yok abi iş ortada

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mütevazi olmaya gerek yok abi iş ortada
    katılıyorum

camper,üstad fotoğraflara bayıldım eline sağlıkmotorunda daha ne kadar temiz olabilirki5.bin kmde ve bu kadar temiz gerçekten takdire şayan...cbmi sattıktan 1 hafta sonra yedek anahtarını vermeye gittim motorumun o halini görmez olaydım okdar titiz ve temiz kullandım 5 ayda bi çizik olmadı,ama adam motorla resmen cros yapmış heryeri çizik vsama şuanki motorumda aynı seninki gibi tertemiz

Motosikleti
    Honda NC S

http://d1211.hizliresim.com/13/q/g5p3b.jpg

Oncelikle formu yeni buldum, henüz inceleme fırsatım oldu.

Randevusuz ve geç saatte gittiğim Çiftkurtlar Servisinin, beni mağdur etmeyip, bugün git yarın gel demeyip, servis bakımına aldığı ve 1-1.5 saat titizlikle işini yapmasına rağmen,

faturama Servis Sistem Kapanışı Saatine kadar olan sürenin işçilik olarak yansıtılması sonucunda yanılgıya düşmüşüm. Hata bende imiş, özür dilerim

Aklımda sadece "ödediğim miktar ve memnuniyetim" kalmış doğal olarak, ama yinede faturama bakıp sebeplerini incelemeden konuşmam yanlıştı kusuruma bakmayın

Normalde 1 saatlik işçilik zaten 30TL+KDV' imiş demekki

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Demek o 30TL +KDV olan fiyat 40TL +KDV olmuş. Tek mantıklı fikir bu gibi.

Bu arada ben de yağı çektim. Yalnız öyle bal rengi bir yağ çıkmadı içerden. Oldukça koyu renkliydi. Bu normal mi acaba yeni yağ ile 10-15km yapınca renginin bu kadar değişmesi? Şu anda yağ seviyesi olması gereken en üst sınırda.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek o 30TL +KDV olan fiyat 40TL +KDV olmuş. Tek mantıklı fikir bu gibi.

Bu arada ben de yağı çektim. Yalnız öyle bal rengi bir yağ çıkmadı içerden. Oldukça koyu renkliydi. Bu normal mi acaba yeni yağ ile 10-15km yapınca renginin bu kadar değişmesi? Şu anda yağ seviyesi olması gereken en üst sınırda.
    evet çok normal yağın o renge gelmesi görevini yapması demek...tam 200 gr çektiyseniz üst çizgide oluyor zaten,birde tasiyem 500 kmde bir yağı kontrol edin yağ yakma vs bi durum olursa sıkıntı çıkarmasıın...benim motor 7000 kmye kadar milim yağ eksiltmedi ama her ihitmale karşı tedbiri elden bırakmamak gerek
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ben de yağı çektim. Yalnız öyle bal rengi bir yağ çıkmadı içerden. Oldukça koyu renkliydi.
    Yağın kendi rengi zaten koyu da olabilir reverse, 300V nin rengide yeşilimsi mesela gibi ;
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum

camper,üstad fotoğraflara bayıldım eline sağlıkmotorunda daha ne kadar temiz olabilirki5.bin kmde ve bu kadar temiz gerçekten takdire şayan...cbmi sattıktan 1 hafta sonra yedek anahtarını vermeye gittim motorumun o halini görmez olaydım okdar titiz ve temiz kullandım 5 ayda bi çizik olmadı,ama adam motorla resmen cros yapmış heryeri çizik vsama şuanki motorumda aynı seninki gibi tertemiz

inanın ki mütevazi değilim. aynı makinayı sizede versem benzer belki daha iyi fotoğraflar çıkarırsınız. Mücahit o duyguyu bilirim bağ kurduğun titizlendiğin birşeyi bir başkasının elinde harap görmek emeğine ihanet edilmiş gibi bir duygu yaşatır insanda. Ama yeni motorunu titiz ve güle güle kullan. Bende kullandığım müddetçe temiz olmasına dikkat ediyorum aksi halde kullanırken zevk alamıyorum sürmek kadar temizlemeside ayrı bir zevk. Elimde detaylı temizlik için aklınıza gelebilecek herşey mevcut belki bir ara detaylı temizlik günü yapmalıyız malzeme benden

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    inanın ki mütevazi değilim. aynı makinayı sizede versem benzer belki daha iyi fotoğraflar çıkarırsınız. Mücahit o duyguyu bilirim bağ kurduğun titizlendiğin birşeyi bir başkasının elinde harap görmek emeğine ihanet edilmiş gibi bir duygu yaşatır insanda. Ama yeni motorunu titiz ve güle güle kullan. Bende kullandığım müddetçe temiz olmasına dikkat ediyorum aksi halde kullanırken zevk alamıyorum sürmek kadar temizlemeside ayrı bir zevk. Elimde detaylı temizlik için aklınıza gelebilecek herşey mevcut belki bir ara detaylı temizlik günü yapmalıyız malzeme benden
    nikon d90 ve d5100 kullandım,biraz merakınız varsa azçokta anlıyosanız çok güzel resimler çıkıyo evet ama bilerek çekince daha güzel şeyler çıkıyo ortaya

ya inan motorumla aramda bağ oluşuyo dediğini gibi temizlerken bile zevk alıyorum imkanım olsa (garaj vs)hergün dışardan geldiğimde yıkar cilalar sonra oturup izlerim

benim temizlik adına pek malzemem yok pril sünger artı 2 tane farklı markada cila,pasta değil sadece boya koruma ve parlatma amaçlı....bu temizlik günü yazın çok güzel olur yapmak lazım

cb125'imi sattıktan sonraki hali,yeni motorumdan eski motorumu çektim sahibi görmedenmotor bloğu filan çizilmiş egsoz koruması çizik çanta muhtelemen kırılmış arkadaş millet malının değerini bilmiyor ya

oysa bendeyken herdaim cilalı ve ciziksiz bi haldeydi

neyse şimdi cbfle birlikteliğimiz var ve mutluyuzu oda cilalı ve ciziksiz maşallah

Motosikleti
    Honda NC S
    Öyle deme mücahit kendimi kötü hissediyorum
    Bende ilk bindiğimde botumun ip sargı metalleri bloğu çizmiş, sonra o metallerin üstüne deri yapıştırdım acımadan ( en sevdiğim botumdu )
    Ayakkabıyla falan kullanmaya da cesaret edemiyorum malum acemilik
    Ama olan oldu yapabileceğim bişey varsa o çiziklere önerilere açığım aslında ama altından çıkan metal rengi okadar güzel ki yaza doğru komple incecik bi zımparayla o boyayı çıkarmayı hayal ediyordum
    Geçici olarak yapabileceğim bişey varsa yaparım, sonuçta şuanki görüntüsünden rahatsızım

Bende kullandığım müddetçe temiz olmasına dikkat ediyorum, aksi halde kullanırken zevk alamıyorum, sürmek kadar temizlemeside ayrı bir zevk.
    Elimde detaylı temizlik için aklınıza gelebilecek herşey mevcut, belki bir ara detaylı temizlik günü yapmalıyız malzeme benden
    Teklif muhteşem hocam sağol Ama havalar okadar yanar döner ki, emek harcayıp keyif yaparken işin ortasında bile yağmur çamur görebiliriz

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme mücahit kendimi kötü hissediyorum
    Bende ilk bindiğimde botumun ip sargı metalleri bloğu çizmiş, sonra o metallerin üstüne deri yapıştırdım acımadan ( en sevdiğim botumdu )
    Ayakkabıyla falan kullanmaya da cesaret edemiyorum malum acemilik
    Ama olan oldu yapabileceğim bişey varsa o çiziklere önerilere açığım aslında ama altından çıkan metal rengi okadar güzel ki yaza doğru komple incecik bi zımparayla o boyayı çıkarmayı hayal ediyordum
    Geçici olarak yapabileceğim bişey varsa yaparım, sonuçta şuanki görüntüsünden rahatsızım
    bu tarz şeyler benimde başıma geliyo istem dışı olur çizikler,ama adam motorla croos yapıyo belli

şimdi senin çizik için sticker filan dicem ama orda sticker hem tuhaf durur hemde ısınıp soğuduğu için hertürlü atar...çizik çok değilse nazarlık olarak kalsın ama sakın komple zımpara filan işine girişme daha kötü olur

müsait bi zmanda resmini koyda belki fikir gelir aklımıza

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)