Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
46. sayfa BirinciBirinci ... 364445464748 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI
    suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motora kaç numara yağ koyuyorsunuz yağ filtresini nerden temin edebiliriz acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    apachinin 150 lik bir modeli var onon filtresiyle bizimkiler aynı

Motosikleti
    RX 250 Cross
    ben motoru ilk bakıma götürdüğümde serviste ki usta sordu. nasıl bir yağ kullanalım diye ? ben de iyi bir yağ olsun dedim. o da motul 10w40 kullandı.

15w 50 koydular nası olcak şimdi

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    arkadaşlar nasılız....

motorlarımıza binmeye devam

yanlız şu karbüratör işini hala nasıl çözeceğiz bilmiyorum.. teklemeler..motorun stop etmesi... yüksek devirde egsozun öksürmesi...

karbüratörü değiştirdim halen aynı şekil....motoru fazla zorlamadan tadına varıyorum...ama sıkıntılı işler..:(

600 km oldu şuanda karbüratörle ilgili bi sıkıntı yaşamadım

Motosikleti
    rx 250
    rain planet benim benzin musluğu arızalıydı çıkardım sende kontrol ettir depo kapağının havalandırmasının tıkalı veya arızalı olmadığından emin ol.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rain planet benim benzin musluğu arızalıydı çıkardım sende kontrol ettir depo kapağının havalandırmasının tıkalı veya arızalı olmadığından emin ol.
    valla spil44 kardeş..hangi ustaya götüsem hiç kimse bişey anlamıyo...bulaşmakda istemiyolar... motoru aldığım servis zaten hiç bişey anlamıyo... sadece parça değiştirelim diyolar o kadar...
    ben de pek anlamıyorum... ne yapacağımı bilemiyorum.. öylece biniyorum

tek sıkıntım var oda benzin kaçıyor filtreden benim servis biraz daha bilgili istersen gel senin durumu anlatalım

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek sıkıntım var oda benzin kaçıyor filtreden benim servis biraz daha bilgili istersen gel senin durumu anlatalım
    fitlreden bendede benzin kaçıyo...borunun üstü sürekli nemli..... suat sen avrupa yakasında oturuyordun değilmi...bendede ogs falan yok :(...

arkadaş anadolu yakasındada kime götüreyim bilmiyorum...yani bi şu karbüratör işini çözsem motor tadından yenmicek valla...

0212 634 40 44 bu benim servisin numara ara sor istersen avrupa yakasında oturuyom burdaki motorcularada bir sorarım
    rain planet bunu beğendi.

Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nasılız....

motorlarımıza binmeye devam

yanlız şu karbüratör işini hala nasıl çözeceğiz bilmiyorum.. teklemeler..motorun stop etmesi... yüksek devirde egsozun öksürmesi...

karbüratörü değiştirdim halen aynı şekil....motoru fazla zorlamadan tadına varıyorum...ama sıkıntılı işler..:(
    Benzer problemi benim hanzo'da yaşadık, usta arkadaşın söylediği mantıklı gelip uyguladık, kendisine göre konulan benzin depo havalandırma sübabı ve karbüratör filitresi, ihraç ettikleri yerlerin yükseklik/rakım/hava koşullarına göre yapılmış, hulasa benzin depo kapağında bulunan tek yönlü hava sübabını cıkarıp, yerine az daraltılmış çift şekilde hava alan bir şey sıkıştırıldı, karbüratör hava filitresi sökükülüp, hafifletildi, ve sorunlar aşıldı.

Yazdıklarım sadece fikir alışverişi olup uygulama sonucu oluşacak hasarlardan mesul değilim
    spil444 ve rain planet bunu beğendiler.

bugün benzin akıtmasıyla ilgili olarak bir şeyler yaptım tofaş benzin filtresi aldım onu takım dedim sökmüşkende depo temizlim dedim oda ne depo full plastik çapak dolu benzin filtresi hortumu filtreden karbüratöre giden hortumlar full çapak dolmuş 2 saat uğraştım temizledim tofaş filtresnide taktım denem sürüşü yaptım çekişde baya yükseldi gibime geldi sanki yarında yağ değişimi yapacam 15 50 shell 18 tl geçende ilk bakıma soktum motoru 50 tl aldılar yaptıkları şeyde sadece yağ değiştirmek koydukları yağda 18 tl shell bu servislerden bir cacık olmaz adam bana diyo motor bütün vidaları gevşemiş nası kullanıyon diyo dümbük km bakmıyorki 300 km ne gevşemesi zaten aldığımda ilk ona gösterdik dedim sen baktınya abi ilk aldığımda kontrol etmedinmi şaçmalamya başlayor 2 bakımda paralı oluyor onada 50 yağ derler 50 lirada işçilik kıyıdan köşedende birşeyler bulurlar 20 oradan yapıştırılşar ama kendim yapacam

rain planet sen buralara gelecen abi
    rain planet bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    valla kardeşim... ogs alırsam ilk işim senin yanına gelmek.... hoşuma gitti depo filtre temizlemen falan..

kim bilir benimkini açıp baksak 2 sürahi çapak çıkar depodan borulardan ki karbüratörü yeni değiştirmiş biriyim...
    herşeyi geçtim bu servisler bu motordan kesinlikleee anlamıyolar!!..
    bunu bilir bunu sölerim..

artık bizbize kaldık.. bu motorun nerde ne sorun çıakracğaını adım gibi biliyorum.. motorumu tanıyorum...çok şükür alıştımda motora... bu aralar iyi aramız geziyoruz işe gidip geliyorum ...
    allah daim etsin...
    suatt22 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    depo kapaklarımızın tırnakları bıak gibi keskin açıp kapatırken depoyu yontuyor ileride depoyuda bi işe yaramaz hale getirir bir zımparayla tırnakların keskin yerlerini törpüleyin.
    Carbondioxid ve rain planet bunu beğendiler.

Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo kapaklarımızın tırnakları bıak gibi keskin açıp kapatırken depoyu yontuyor ileride depoyuda bi işe yaramaz hale getirir bir zımparayla tırnakların keskin yerlerini törpüleyin.
    evet doğru söyküyorsun ben tamizlereken deponun kapak yerini elledeğimdemde enjeksiyon kalıp kalma çapaklar vardı bir bıçakla kazıdım onları bugün yağ değiştirdim cillop olddu

Motosikleti
    rx 250

yeni egsoz..

[IMG][/IMG]

@spil444 Arka dişli için bir formül uyguladınızmı acaba? egzost'da hoş olmuş siyah güzel.

Motosikleti
    rx 250
    carbon bildiğim kadarıyla göbekler standart ben crf 250 nin göbeğine baktım bizimkiyle aynıydı mesela istersen göbeğin yalın plan bir iki fotosunu çekip paylaşayım

@spil444

Fotodan ziyade tabii mümkün ise, dişlinin iç çapı(göbeğe oturduğu iç daire çapı), vida aralıkları ölçüsünü yazabilirseniz sevinirim,ilk sayfada'ki resimlerde 51 dişli görüyorum, şuan bende mevcut olandan bu arada 520 tip zincirmi? meselem şu tam olarak tipi bilebilsem, artık sipariş geçecem bi 43-45 diş uyar uymaz artık gına geldi, bi tek 520 tip zincir olduğunu biliyorum, bi dakika az sonra foto çekip atacağım beraber yorumlayalım.

---------- Post added at 03:02 ---------- Previous post was at 02:04 ----------

Dişli tanımlama için yardım lütfen Zincir tip 520 peki 6 vida yuvalı bu 51 dişliye ne ad isim vereceğiz?

Tam boy yukardan aşağıya (26 santimetre)

Göbek iç çap (125mm)

Vida yuvası karşıdan karşıya (155 milimetre) Metre ile ölçümde tahminen tam ortalamada 150 mm

Vida yuvası yandan yana (75 milimetre)

REKLAM ALANI
46. sayfa BirinciBirinci ... 364445464748 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)