Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

BUMOTO- BM CALİBRE 250 cc - Çok merak ettiğim 250'lik

Motovento
    REKLAM ALANI
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Bi arkadaş aldım diyodu ne oldu ?
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her an elinizde patlayacakmış kadar kaliteli diyebilirim. Fuarda uzun uzun inceledim. Şusu iyi denilebilecek 1 tek şey bile yok. Hele 7000 TL?!?'!? Yok artık'!
    Mr.cihans bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi arkadaş aldım diyodu ne oldu ?
    fake hesap açmış biri aldım diye söylemiş işte...

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    ortalama 3-5 dk yarı göz yarı el teması yoluyla makinanın 50.000 km yorumunu yapan arkadaşlar var ilginç
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sadece ilk izlenimden fark edilenler söyleniyor arkadaşım.çok deneme niyetin varsa kumar gibi ya kaybedersin yada kazanırsın alırsın motoru.

örneğin bir hyo ya baktığında sana kalitesizlik hissi vermiyor bu motora nazaran.adamlar yan motor kapaklarına bile boyalı şekilde renkli bu moto yazısı yazmışlar tamamen basitlik hissi veren bir makina

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı white34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mekanik kısım bakarak görerek anlaşılır olması çok zor.bundan nasıl bahsedecek ki adam sana...
    Mekanik kısımla ilgilenen dediğim bu motor için ama görerek değil yani 29 beygir dört zamanlı motor 250 cc?Bence imkansız...O zaman hyosung yerine bundan bitane almalı...

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:53 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tek silindirde honda bile anca cbr 250de enjeksiyon, yüksek devir ve yüksek motor sıkıştırma oranı ile anca o beygire gelebildi. bu makinenin ya torku çok düşük, ya da o bilgi yanlış... kısacası 29 beygir olması herşey değil.

dişli oranlarıyla oynayarak hp-tork oranı ayarlanır. eğer makinede tork yoksa isterse 40 hp olsun, çekmedikten sonra direk çöp.

ayrıca ben de çok ilgiyle inceledim 200-250 cc klasmanını fiyat/performans olarak en iyi duran motor keeway titanic'ti (5700 gibi bir rakam söylediler yanlış hatırlamıyorsam. ancak bu, o modelin kaliteli olduğunu göstermez bilakis vasattı ama diğerlerinden iyidir)
    ayrıca sym wolf malzeme kalitesi olarak iyiydi. bu bumoto, şu arora, o xyzasdycdvfxfeas, v.s. markaların tamamının malzeme kalitesi yerlerde.
    4 zamanlı 250 cc motordan 29 beygir çıkaran dünyada ilk motor sanırım bu...Bence doğru bir bilgiye benzemiyor...Honda cbr250R bile 26 beygirmiş...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek silindirli 4 zamanlı motordan o performans almaları cok zor. şişirmişler bence. kaldı ki tek silindirli yüksek cc'deki motorlarda vibrasyon var. Bmw'nin bile f650 sinde gördüm bu olayı. Ama honda cbr250 ile aşmış diyorlar. Ama bu paraya bu motoru almak biraz saçmalık bence.
    __To Be Or NoT tO be__

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı caferdemir06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru gidip fuarda inceledim güzel ve kaliteli görünüyor diyorum. ve birtane aldım diyorum. bugün üye oldum evet dogrudur. yeni motor alan biri olarak hevesliyim ve zevkle bişeyleri paylaşmak istedim. buarada ben kuyumcuda çalışıyorum. istersen ziyaret edebilirsin. bumoto calibre gerçekten kaliteli oldugunu düşündügüm için satın aldım motordan anlayan bir arkadaşımada sordum güzel motor sorun gözükmüyor işciligi iyi dedi. neyin izlenimi anlayamadım. hayırlı olsun motoru kullanın bizide nasıl oldugu konusunda bilgilendirin demeniz lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

hayırlı olsun mesajınız için teşekkür ederim nasıl oldugu konusunda sizinle paylaşıcam. sagolun varolun.
    Hani nerdesin koçum ?

Motosikleti
    Minks 1997
    Motor benimde hoşuma gitti fakat 250 r modelleri hepsi 3 assa 5 yukarı birbirinin kopyası olur hale geldi hangisi orjinal ürünü çıkaran anlamak güç Yuki 250 ateş 6 diye bi model var ben 1 e 1 benzettim yanlışım varsa düzeltin ama sadece konuyu açan arkadaşın motor daha güçlü resimler daha iyi,motor ağırlıgı daha fazla alan varsa video bilgi paylaşırsa benim gibi eskilere rafa kaldırıp yeni motor almaya karar verenlere yardımcı olur birde büyüklerimiz bu işte daha tecrübeli insanlar 250 r modellerinde hangi motoru tavsiye ediyor çok merak ediyorum honda 250 r kullanma imkanım oldu çok yakışıklı makina ama o paranın o motoru olduguna inanmıyorum çok geç hızlanıyor...(şimdi honda 250 r sahibi insanlar alınmasın)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Bildiğim kadarıyla Yuki motoru türkiye distirübitörü Türkiyeye getirmiş Bu-moto olmuş
    Ama 2 sinin veriler bir birini tutmuyor tek endişem orası :D
    Aynı benim konuda açtığım gibi megelli üretmiş rusya kendi ülkesinde minsk diye satıyor

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    yokmu arkadaşlar bu motordan alan konu uçmuş gitmiş.
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Bu gün bu motoru araştırmak için bayisine gittim...Bayiiye sordum tek silindirli bir makina nasıl oluyorda 29 hp güç üretiyor, bu veriler gerçekmi diye sorduğumda,evet doğru dedi,çift egzantirik varmış motorda.7 bin küsür dedi fiyatını tam olarak aklımda bile kalmadı
    Yakın bi zamanda gelecekmiş geldiğinde bak gör incele bi tur attı dedi bana,orjinal çin malıymış bide,8 bin buna vermektense 2 bin daha üstüne ekleyip güvenilir markaları almak daha mantıklıca..

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Bu gün kor@y arkadaşımla birlikte motoru yakından inceleme fırsatı bulduk,bayiiye yeni gelmiş...sesini dinledik 10 numara,oturuş pozisyonu çok rahat,1,83 lük boyumla altımda 600 cc makina varmış gibi hissettim,öyle küçümsenecek bir hacmi yok,önde çift disk var,sele yumuşak rahat...
    gelelim asıl mevzuya arkadaşlar içilik ve malzeme kalitesi yerlerde sürünüyor....grenajlar bildiğiniz kagıt gibi ince ve çok kalitesiz bir malzemeden yapılmış,elimle yokladım çıt diye kırılacak gibiydi,tık tık vurdum içi boş teneke gibi ses yapıyor gidonun üzeri alelacele taş makinasında şekil verilmişte montaj yapılmış gibi..inanırmısınız forumda Triumph projesiyle birtakım işler yapan Angel_Spear var o bile bumotonun işçiliğinden kat be kat daha üst harika işçilikler çıkartıyor ))

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    2 Gün önce bende arkadaşımla gittim inceledim sesi cidden iyi okadarda dandik durmuyor bence pek motordan anlamasamda. grenaj dandik olsada düşünce yatırınca iyi olanda çizilip kırılmıyormu sonuçta. Üstünde biraz fazla sticker var cidden birazdaha sade olabilirmiş. Ama orda motoru tanıtan adama burda yazılanları söylediğimde cbr250 ile karşılaştırılması bende gördüm getiricem buraya cbr250 ikisinide kalkış yaptırıcam video çekip atıcam youtube'a ozaman konuşsunlar dedi motoruna güveniyor. alan arkadaşlar bilgi verirse biraz çok sevinirim bende seneye almayı düşünüyorum. Hiç motor aklımda yokken birden bunu görünce heycanlandım. A2 ehliyti için kayıt oldum :D son olarak fardaki ledler hoşuma gitmedi yukinin farlarıyla değiştirilebilir.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Gün önce bende arkadaşımla gittim inceledim sesi cidden iyi okadarda dandik durmuyor bence pek motordan anlamasamda. grenaj dandik olsada düşünce yatırınca iyi olanda çizilip kırılmıyormu sonuçta. Üstünde biraz fazla sticker var cidden birazdaha sade olabilirmiş. Ama orda motoru tanıtan adama burda yazılanları söylediğimde cbr250 ile karşılaştırılması bende gördüm getiricem buraya cbr250 ikisinide kalkış yaptırıcam video çekip atıcam youtube'a ozaman konuşsunlar dedi motoruna güveniyor. alan arkadaşlar bilgi verirse biraz çok sevinirim bende seneye almayı düşünüyorum. Hiç motor aklımda yokken birden bunu görünce heycanlandım. A2 ehliyti için kayıt oldum :D son olarak fardaki ledler hoşuma gitmedi yukinin farlarıyla değiştirilebilir.
    vidyoyu görmeden bence kimseye inanma.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    bir sahtekarlık yapılacaksa video çekerkende yapılır gerçi. Adam kendine güveniyodu getirin bitane cbr250 kalkış yapalım diyordu. Ne olursa olsun fiyatı uygun tipi güzel özellikleri iyi (kağıt üstünde) bana tek gereken gerçekten alan binen süren arkadaşların yorumları. Bunlarda olumluysa bidahaki sezon açılmadan alacağım.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Satıcı firma motosikletin gücünü bilerek veya bilmeyerek yanlış yazmış. Motosikletin gücü tam olarak 25,47 HP.
    Bu da üretici firmanın motor hakkında verdiği bilgiler;
    http://zjjiajue.en.alibaba.com/produ...OTRAC_250.html

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıcı firma motosikletin gücünü bilerek veya bilmeyerek yanlış yazmış. Motosikletin gücü tam olarak 25,47 HP.
    Bu da üretici firmanın motor hakkında verdiği bilgiler;
    http://zjjiajue.en.alibaba.com/produ...OTRAC_250.html
    fakat linkteki motorda 139 kilo gösteriyor bu-moto 142 kilo yazıyor

edit: gittiğimde ilk sorduğum şey beygirdi 29 beygir olamaz diyorlar forumlarda dediğimde hayır gerçekten 29 beygir diye cevap aldım

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mekanik kısımla ilgilenen dediğim bu motor için ama görerek değil yani 29 beygir dört zamanlı motor 250 cc?Bence imkansız...O zaman hyosung yerine bundan bitane almalı...[COLOR="Silver"]

4 zamanlı 250 cc motordan 29 beygir çıkaran dünyada ilk motor sanırım bu...Bence doğru bir bilgiye benzemiyor...Honda cbr250R bile 26 beygirmiş...
    Şimdi Kawasaki var 33hp. Sanırım eksik yazmışsın, tek silindir ile 29 hp alınması imkansız diyecektin. Ama ozaman da Yamaha WR250 var 30~31 hp. Honda CRF250 var ama o nekadar bilmiyorum. Ha, bir çinli motoru 250cc de ister DOHC ister XXXDOHC kullansın, 29 hp üretebilir mi? Henüz İMKANSIZ
    #sürenadam

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Kawasaki var 33hp. Sanırım eksik yazmışsın, tek silindir ile 29 hp alınması imkansız diyecektin. Ama ozaman da Yamaha WR250 var 30~31 hp. Honda CRF250 var ama o nekadar bilmiyorum. Ha, bir çinli motoru 250cc de ister DOHC ister XXXDOHC kullansın, 29 hp üretebilir mi? Henüz İMKANSIZ
    afedersinizde nekadar bilginiz var ? Üretiminemi şahit oldunuz yada cidde motoru alıp teste sokup baktınızmı ? somut birşey ortaya koyarsınız tamam derim ama çinli motor imkansız yapamaz ? Adamlar kopya kralı niye yapamasınlar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşlar kafanızdan 250 cc'de tek silindirle 29 HP imkansız diye sallamayalım. Syanur arkadaşın yazdığı gibi bunun üzerinde bile güç veren makinalar var. Motoru sırf kötülemek için desteksiz yazı yazmayalım. Başka bir arkadaş da "bu kadar güç veriyorsa torku yoktur" demiş ne alakası varsa. Yeterince devir çevirebiliyorsa ki DOHC motor olduğu için çevirebilir, o zaman bu gücü de verebilir, ölçmeden bilemezsiniz. Eğer tartşılacak birşey varsa o da son süratidir. Teknik verilerde son hızının 210 km/h olduğu yazıyor. 29 HP'lik bir motor 210 km/h hıza çıkamaz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)