Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Honda Wave 110i (Yeni 2012)

Motovento
    REKLAM ALANI
    nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    kürşat abi sizin oranın cubları bir başka güzel..

sayfa açma olayına gelince siz varken bize düşmez abi,bende senin açmanı bekliyordum..

yada alsınlar bu sayfayı taşısınlar ya burada baya muhabbet geçti...

mod arkadaşlar aslında görmüşlerdir küçük başlık değişikliyle nerde olması gerekiyorsa taşımalılar yani..

ben hep buralardayım...isterseniz bir sayfada açabiliriz...

honda wave110i kullanıcıları başlığı

altına teknik özellikler

altına avantaj dezavantaj

reisim video

yardırır gideriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

bakma güzelim,atla gezelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Arkadaşlar selamlar ,

Bence modatör arkadaşlara başvuralım bu topiği taşısınlar bir sürü bilgi paylaşım var burda konunun başı burası. Lütfen bir kişi ilgilenirse seviniriz. Burda başladık burda devam edelim sadece topic forumdaki konu bölümün taşıyalım. Şahsi fikrim.
    nrkndmr bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Buz Motor'u aradım, İstanbul'da motsiklet lastiği konusunda iddialı adamlardır... Michelen satarlar.. Ölçüleri söyledim, aldığım cevap...

- Cup mı bu?
    - Heeee cup, niye?
    - Bizde cup lastiği yok..
    - Neden?
    - Yani Michelen'de yok..
    - Tamam, başka marka olsun.. Goodyear falan?
    - O da yok...
    - E ne yapacağım ben?
    - Yılbaşına doğru bir arayın, bir ihtimal gelebilir...

Yani adamları kötülemek değil amacım, aksine sesinde 'Pardon ya, sana yardımcı olamayacağım' tonu vardı.. Ama asıl sorun cup motorlar için aksesuar, lastik vs getirmeyen yan sanayi sektöründe.. Tut ki yardım ben lastiği kabak gibi, hani olur ya, bir şekilde... Ne yapacağım ben o zaman, aylarca lastik mi bekleyeceğim!?

Bir de bu meret İstanbul'da bulunmazsa demektir ki Anadolu'da yaşayanlar ölmüş de haberi yok.. Var mı böyle saçmalık?

Cup lastiği bilen eden varsa söylesin, eziyet etmeyin valla.. Gidek taktırak yağmurlar başlamadan önce..
    nrkndmr bunu beğendi.

arkadaşlar çok soru soruyorum kusura bakmayın cevap veren herkesede şimdiden teşekkürler. zincir temizliğinizi nasıl yapıyorsunuz ve ne marka zincir yağı kullanıyorsunuz. birde motor yağ değişimi her 1000 km bir mi yapacağız kitapçıktaki çizelgeyi tam olarak anlayamadım 1000 ve ondan sonraki her 4000 olarak anladım sanırım yanılıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

arkadaşlar çok soru soruyorum kusura bakmayın cevap veren herkesede şimdiden teşekkürler. zincir temizliğinizi nasıl yapıyorsunuz ve ne marka zincir yağı kullanıyorsunuz. birde motor yağ değişimi her 1000 km bir mi yapacağız kitapçıktaki çizelgeyi tam olarak anlayamadım 1000 ve ondan sonraki her 4000 olarak anladım sanırım yanılıyorum

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    3000 de bir yap yeter ama istersen 2500 falan yap sana kalms..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    ön frenlere sakın çok asılma ve denge konusunda wave'e güvenme yoksa benim gibi düşersin..

sol bileğim burkuldu, sağ bilekte sinir ezilmesi var. diz yarıldı. mont zaten parçalandı. her iki ayna da kırık, gidebilirsem yarın activa aynası alıp taktıracağım ama aynasız nasıl gideceğim nasip..

ayrıca wave öyle hafif bir alet değil, bunu üstüne düştüğü zaman anlarsın.. benim üzerime düştü de..

yan grenajda ve ön çamurlukta çizik var, sprey falan yapacağız artık birşeyler..

ha ama alet sağlam bak.. katır gibi eşşekoğlueşşek!

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    gecmis olsun, yaz icin lastikleri belki ama yagmur icin degistirmek sart

Motosikleti
    Sağolasın hacım, lastik bugün sordum Goodyear veya Lassa, bir de S ile başlayan bir marka vardı.. CBF'ciler taktırıyormuş.. Şirinevler'de Extreme Motor diye bir yer var, sağolsun onlara getirttireceğim..

Yavaş yavaş ve aynasız halde bugün gittim oraya.. Beylikdüzü-Şirinevler.. İşte masraflar..

Yan sanayi Piaggio X9 ayna takım... 40 TL... İnter Motor şirinevler...

Yamulan yan ayaklığın düzeltilmesi, aynaların takılması, yamulan direksiyonun ayarı, çiziklerin zımparalanıp sprey ile kapatılması, çay, hayır duası.... 15 TL... 20 TL verdim üstünü almadım.. Arka çantadaki çiziklerin üzerini kapamak için sticker'lar... Müessesenin ikramı... Extreme Motor..

Yalnız Wave'e X9 aynası takınca ne oldu beeee.... :-)

Elim için kontrole gittim motoru halletikten sonra ve üç günlük daha rapor aldım.. Kendisi balon gibi şişti de :-/

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön frenlere sakın çok asılma ve denge konusunda wave'e güvenme yoksa benim gibi düşersin..

sol bileğim burkuldu, sağ bilekte sinir ezilmesi var. diz yarıldı. mont zaten parçalandı. her iki ayna da kırık, gidebilirsem yarın activa aynası alıp taktıracağım ama aynasız nasıl gideceğim nasip..

ayrıca wave öyle hafif bir alet değil, bunu üstüne düştüğü zaman anlarsın.. benim üzerime düştü de..

yan grenajda ve ön çamurlukta çizik var, sprey falan yapacağız artık birşeyler..

ha ama alet sağlam bak.. katır gibi eşşekoğlueşşek!
    Ön fren tecrübe ister yolda kolay kolay kaymaz ama birden köklersen kayar
    toprak yolda ön freni çok iyi ayarlamak lazım birde düşeceğin zaman ne tarafa düşeceksen o tarafa ayağını atman lazım tabi bu refleks olayı kendi istemin dışında oluyor ama hızın yüksek ise %30 arka %70 ön fren kullanmak lazım öyle duymuştum
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Honda Wave110i
    Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın hacım, lastik bugün sordum Goodyear veya Lassa, bir de S ile başlayan bir marka vardı.. CBF'ciler taktırıyormuş.. Şirinevler'de Extreme Motor diye bir yer var, sağolsun onlara getirttireceğim..

Yavaş yavaş ve aynasız halde bugün gittim oraya.. Beylikdüzü-Şirinevler.. İşte masraflar..

Yan sanayi Piaggio X9 ayna takım... 40 TL... İnter Motor şirinevler...

Yamulan yan ayaklığın düzeltilmesi, aynaların takılması, yamulan direksiyonun ayarı, çiziklerin zımparalanıp sprey ile kapatılması, çay, hayır duası.... 15 TL... 20 TL verdim üstünü almadım.. Arka çantadaki çiziklerin üzerini kapamak için sticker'lar... Müessesenin ikramı... Extreme Motor..

Yalnız Wave'e X9 aynası takınca ne oldu beeee.... :-)

Elim için kontrole gittim motoru halletikten sonra ve üç günlük daha rapor aldım.. Kendisi balon gibi şişti de :-/

gecmiş olsun hacım..sen ne ara asfaltla tanıştın...

motorun orjinal aynaları kaç para ki ondan taktırsadın..ayrıca çizikleri nasıl kapatıyolar ya bende de var bir kaç çizik..

Motosikleti
    Valla kardeşim, Honda servisi doluydu ben de başımın çaresine baktım. Zaten taksalar da Activa aynası takıyorlar. Böyle daha güzel oldu bence..

Parlak siyah sprey bulabilirsen iş tamamdır. Çok dikkatle bakmadıkça belli olmuyor.

Ya oldu bir kısmetsizlik, sağlık olsun.. Yalnız senin gri kısım çizikte değil mı? Aynı renk sprey yoksa götürdüğün motorcuda orayı iyice zımparalat.. Üzerine de sticker artık ;-)

ozyycan geçmiş olsun kardeş ne oldu araba filan mı çıktı ani durman gerekti galiba

Motosikleti
    Alıntı muratyagiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozyycan geçmiş olsun kardeş ne oldu araba filan mı çıktı ani durman gerekti galiba
    Aynen öyle kardeşim.. Benim oturduğum sitenin yanındaki sitenin ön kapısından araba çıktı ama ne bir baktı yola ne kontrol etti. Ayı, bir de boylamasına çıktı. Dur dedim buna güven olmaz, frenlere asıldım, sanırım ön frenin ayarını biraz fazla kaçırdım.. Alet beni üstünden attı..

Ayı yoluna direkt devam etti, ben düştüğümle kaldım.. Ne diyeyim ki, söyleyecek çok şey var ama neye yarar. Ya benim yerimde süratle gelen kamyon veya minibüs falan olsaydı? Göbekten vururdu hanzoya ama tabii kime anlatacaksın.. Sonra derler 'Ya anlamadım, birden bire bana çarptı' diye.. Adam gelen giden var mı bakmadan yola atlıyor, trafikteki binlerce magandadan biri işte..

evet ozzy bu tip olaylar başımıza çok sık geliyor hatta gözünün içine bakarak bile yola ççıkan sürüculer var valla ben küfredip geçiyorum o zaman tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Honda Wave110i
    benim ufaklık 2600 lere geldi yağ değiştirsemmi acaba..ozzy sen ne yaptın değişştirdinmi 4000 gelmeden...çok biniyoruz başına birşey gelir diye korkuyorum ilerde erken yaşlanma olmasın...100000 ni anahtar değmeden görmek istiyorumda...sonra peder hani la 100000 garanti dayanıyodu bu hondalar demesin karizma yerlere vurur..adam mondi alacadı zaten

Neden hiç video çekmiyorsunuz ?

Motosikleti
    Honda Wave110i
    sizin için çekicem...

foto yüklemeyi bir türlü beceremedim zaten kimsede yardımcı olmadı...video çeker youtube koyarım...

nasıl bir video çekeyim nelerini görmek istiyorsunuz?

Alıntı nrkndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin için çekicem...

foto yüklemeyi bir türlü beceremedim zaten kimsede yardımcı olmadı...video çeker youtube koyarım...

Duyarlılık için Çok teşekkür ederim. Mesela motorun genel görünümü , Son hızı , Yokuş yukarı çekişi gibi konularda vaktiniz olursa video çekerseniz memnun olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Resim yüklemek çok basit.
    http://www.hizliresim.com/ ilk bu siteye giriceksin. Sonra o sitede yukarda DOSYA SEÇ yazan yere tıkla mousla. Sonra bir küçük pencere açılacak orası senin bilgisayarın , O pencerede bilgisayarındaki resimler nerede hangi klasörde kayıtlı ise ona tıklıycaksın mousla Sonra ŞİMDİ YÜKLE yazan yere tıkla ve bekle. Kısa bir süre sonra resim o siteye yüklenecek SONRA RESMİN ALTINDA 3 ADET LİNK BELİRECEK. ORTADAKİ FORUM YAZAN LİNKİ BAŞTAN SONA KADAR MOUSLA EKSİKSİZ KOPYALA VE GEL BU www.motorsiklet.net forumda yazacağın sayfaya yapıştır ve gönder hepsi bu kadar. Oldukça basit.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı nrkndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin için çekicem...

Bişey daha sorucam. Artçılı motorun son hızı ve çekişi nasıl hiç deneyebildinizmi ? Vites geçişleri rahatmı ? Herhangi bi kronik problemi varmı wave'nin ? Teşekkürler.

Motosikleti
    kardeşim ben zincir için yağ aldım, üç günde bir pıs pıs sıkıyorum benim düldüle..

yağ konusunda servise bakma sen. bin km'de bir değiştir kardeşim.. 15 TL yüzünden fakir kalmazsın ;-) ama aletin gidişi bir güç kazanır biliyorsun...

benimki 2500 KM'de.. bugün yarın değiştiririm yağını tuzunu :-)

benim motor 800 e geldi kafa grenajı acayip gıcırdıyor bakalım servise gidince halledebileceklermi birde 1 den 2 ye atarken vitesi sık diye geçmiyorda biraz sesli ve sert geçiyor bazen 2 den 3 e geçerkende yapıyor ayrıyetten bir sorunum daha var fren sıkarken durmaya yakın ön taraflardan bi tık diye oturma sesi geliyor ama nereden geldiğini bir türlü anlayamadım ve 3 defada 2. viteste 20km hızda gaz keser gibi yaptı belki ufak şeyler ama açıkçası kuşkulanıyorum bi sorun mu var diye ve yarın yakıtını ölçeceğim 100km de ne yakıyor diye (600 km de yağını değiştirdim,hergün siliyorum çok dikkat etmeye çalışıyorum zincirini temizledim yağladım kız gibi bakıyorum )(bu arada sevgilim yok belki bundan bu kadar ilgileniyorumdur ))

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)