Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Karion (RT125) bigfoot {resimli}

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı armanica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu sorumun cevabı yok mu hiç kimsede?
    sevgiler,
    arman
    merhaba arman, ben de bu motosikletin görünüşüne bayılıp başlangıç için almak istemiştim ama farkettim ki ikinci eli çok durgun. bu aracı bilen pek yok ve artık kanuni-st markası ile satıldığı için insanlar burun kıvırıyor. gene de sen araştır, sahibinden.com'da bu aracı satanlar var onları ara konuş, daha detaylı bilgi edinebilirsin diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Arman bey açıkça söylemeliyim ki alınacak ama satılmaması gereken ve satılamayan bir motordur. RT 125 şehir içinde gerçekten tamamiyle tatmin edici (Altınızda 125'lik olduğunu unutup zorlarsanız başka) yakıt tüketimi olsun yolda ki kıvraklığı olsun performans açısından tatmin edici..yedek parçasını ülkede bulamazsanız bile arızalanan parçaları sabittir ve bunlarda yurt dışında mevcut ..arızalanan parça nedir diye sorarsanız üst silindir kapağında ufak bir çatlama oluyor ve bu subaplar dahil olmak üzere pistona kadar zarar veriyor..nerden biliyor diye sorabilirsiniz motorumdan sağlam kalan parçaları satışa çıkardım ve genelde arayanlar hep bende oluşan sorundan dolayı arızalanan parçaları soruyorlar.. 40000 de hurdaya çıkardım ki tamamen sınırları dışında kullanmam ve yanlış bir usta seçmemden dolayıdır..sınırları zorlarken diye sorabilirsiniz 4 mevsim bu aracı şehir içi ve uzun yollarda kullandım yeri geldi 140 km/hz'a ulaştım ,gücünün yettiği kadar off-road tarzı sürüşlerim çok oldu ki bu amortisörün tamamıyla özelliğini yitirmesine amortisörün bağlantığısı olduğu arka salıncağın çatlamasına ve arka lastikte 8 kere patlamaya mal oldu ki iç lastik artık yama yapılamaz hale geldi ve iç lastiğini bulamadığım için broadwaylere takılan iç lastiği taktım cuk diye de oturdu ..eğer siz sınırlarını zorlamazsanız ve doğru bir usta seçimi yaparsanız o motoru bir ömürlük kullanabileceğinize inanıyorum..şehir içinde 650 CC'lik bir motor özellikle trafik içinde yorucu oluyor ve tabi yorgunluğun üzerine harcadığınız benzinde var..kısaca RT 125 yüksek cc'li motorlara sahip kişilerin garajında yer açıp koyması gereken bir motordur..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Alıntı argunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arman, ben de bu motosikletin görünüşüne bayılıp başlangıç için almak istemiştim ama farkettim ki ikinci eli çok durgun. bu aracı bilen pek yok ve artık kanuni-st markası ile satıldığı için insanlar burun kıvırıyor. gene de sen araştır, sahibinden.com'da bu aracı satanlar var onları ara konuş, daha detaylı bilgi edinebilirsin diye düşünüyorum.
    merhaba..
    sahibinden.com'da baya bi var ne zamandır izliyorum satılan da olmadı.. gerçi ikinci el fiyatlarını gözönünde bulunduracak olursak satılamadığı zaman çok büyük acılar çekmem diye düşünüyorum..
    ilgine teşekkür ederim..
    saygılar..
    arman

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arman bey açıkça söylemeliyim ki alınacak ama satılmaması gereken ve satılamayan bir motordur. RT 125 şehir içinde gerçekten tamamiyle tatmin edici (Altınızda 125'lik olduğunu unutup zorlarsanız başka) yakıt tüketimi olsun yolda ki kıvraklığı olsun performans açısından tatmin edici..yedek parçasını ülkede bulamazsanız bile arızalanan parçaları sabittir ve bunlarda yurt dışında mevcut ..arızalanan parça nedir diye sorarsanız üst silindir kapağında ufak bir çatlama oluyor ve bu subaplar dahil olmak üzere pistona kadar zarar veriyor..nerden biliyor diye sorabilirsiniz motorumdan sağlam kalan parçaları satışa çıkardım ve genelde arayanlar hep bende oluşan sorundan dolayı arızalanan parçaları soruyorlar.. 40000 de hurdaya çıkardım ki tamamen sınırları dışında kullanmam ve yanlış bir usta seçmemden dolayıdır..sınırları zorlarken diye sorabilirsiniz 4 mevsim bu aracı şehir içi ve uzun yollarda kullandım yeri geldi 140 km/hz'a ulaştım ,gücünün yettiği kadar off-road tarzı sürüşlerim çok oldu ki bu amortisörün tamamıyla özelliğini yitirmesine amortisörün bağlantığısı olduğu arka salıncağın çatlamasına ve arka lastikte 8 kere patlamaya mal oldu ki iç lastik artık yama yapılamaz hale geldi ve iç lastiğini bulamadığım için broadwaylere takılan iç lastiği taktım cuk diye de oturdu ..eğer siz sınırlarını zorlamazsanız ve doğru bir usta seçimi yaparsanız o motoru bir ömürlük kullanabileceğinize inanıyorum..şehir içinde 650 CC'lik bir motor özellikle trafik içinde yorucu oluyor ve tabi yorgunluğun üzerine harcadığınız benzinde var..kısaca RT 125 yüksek cc'li motorlara sahip kişilerin garajında yer açıp koyması gereken bir motordur..
    merhabalar,
    konu ile ilgili merak ettiğim bütün küçük detayları vermişsiniz.. ilginiz ve ayırdığınız zaman için teşekkür ederim.

saygılar,
    arman

Motosikleti
    4 teker
    ilk görüşte aşk gibi bişiydi benimkisi ki hüsranla bitti :( böylesine farklı-farklı oldugu kadar çekici hoş beni heyecanlandıran bir model (benim içinnn ) tam buldum benim motorum bu derken piyasasının ve yedek parçasının olmadıgı ögrendim alahımm alahım yıhıldım ki ne yıhıldım öf yani :( chopper düşünürken birden böylesine bir model aklımdan geçmiyodu ama olumsuzlukları olmasaydı keşşşkee
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

slmlar

arkadaşlar 2007 model rt 125 ime krank kolu arıyorum.yardımcı olan olursa çok sevinirim.kanuni den siparişini verdim verdikleri kol birebir uymuyor gariptir ama 2-3 milim ufak-büyük kalıyor motorum 1 aydır serviste ve bu sorun iyice canımı sıkmaya başladı.nerde bulabilirim bu krank kolunu bana bi yol gösteren olursa çok makbule geçicek

DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Sahibinden.com da dolanan bi ilan vardı ama hurda rt 125 o da komple satıyor galiba bi sor istersen
    Eğitimde Özgürlüğe Hayır Diyenlere [B][COLOR="DarkRed"]HAYIR[/COLOR][/B]

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    vallaha bende kafaya bu motoru takmış bulunmaktayım chopper tarzı düşünüyordum ama en kötü ihtimal parça bulamazsam motoru komple değiştiririm artık diyorum ve ilk fırsatta bundalardan bir tane ediniyorum

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Askere gideceğim için ve motor sürekli garajda yattığı için bu aralar satıp satmamak arasında gidip geliyorum... Öte yandan vergisini muayenesini falan aksattım. Ama yinede mutluyum motorumdan , sağolsun hiç bir zaman yolda bırakmadı beni. Bi kaç ekleme yapıp zaman ayırırsam mükemmel kondisyona ulaşıcak. Du bakalım hayırlısı , pek zamanım yok açıkcası...

Vitesliye geçecekler yada yeni başlayacaklar için çok uygun bir motor.

Uzaktan cüsseli ve ağır görünmesine rağmen stabilizasyonu çok iyi , yolu kavrıyor. Eski scooter ımda en az 5 kez düşmeme karşılık bu motorda sadece 1 kez düştüm , o da arazide kendime çok güvenip denge kaybetmemdendi.

Vites aralıkları kısa , torku fena sayılmaz , frenleri daha güçlü olabilirmiş ..

Tekerlekler ve yol tutuşu gayet iyi

Far aydınlatması standart , elektrik problemi yok , oturuş pozisyonu uzun boylularda bazen rahatsız edebiliyor.Kaldırım tümsek , çukur dinlemeyen bir motor.

Eksileri :

daha yüksek cc olabilirmiş , daha hızlı olabilirmiş , yedek parçaları daha kolay bulunabilirmiş , renkleri daha iyi olabilirmiş , lastikleri daha bulunabilir olabilirmiş ...

2. eli daha hareketli olabilirmiş.

Tabi bunlar atlatılamayacak problemler değil.Çözümlerini de merak eden varsa söyleyebilirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:36 ----------

Alıntı notnickname adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunu toplayacak arkadaş başladı mı acaba?
    gelişmeleri bekliyorum.
    toplamaya zamanım oldukça devam ediyorum , önceliği mekanik aksama verdim ve yürüyen aksam şuan sorunsuz...

makyaj kısmına havalar ısınınca geçmeyi planlıyorum .

Uygun far olarak Buell inkini buldum fakat biraz tuzlu

Kuyruk custom bişey olucak , kalıp bekliyorum ve araştırıyorum.

Boya konusunda bir derdim yok , bayıldığım renk olan fosforlu sarı olacak muhtemelen.

Led far ve stop araştırmalarım devam ediyor.

Direksiyon takımı kısmı en kolayı , renkli gidon , elcik , koso gösterge bunlar zaten piyasada mevcut ... Tam bitmiş hali olunca forum a koyarım fotoları.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Selamlar. Ben de Comet'ten sonra sıfır RT125D alarak aranıza katıldım. Daha pek kullanamadım tabi. İşallah bu haftasonu garajdan çıkarıcam artık

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Ben de Comet'ten sonra sıfır RT125D alarak aranıza katıldım. Daha pek kullanamadım tabi. İşallah bu haftasonu garajdan çıkarıcam artık
    Öncelikle hayırlı olsun Motordan memnun musunuz ve 0 km mi aldınız yoksa ikinci el olarak mı ?

Motosikleti
    Yok
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun Motordan memnun musunuz ve 0 km mi aldınız yoksa ikinci el olarak mı ?
    Teşekkürler. Sıfır km aldım. Memnuniyet konusunda şimdilik bişey diyemem çünkü hiç süremedim adam gibi. Rodajda olduğu için performans testi de yapamadım. Ama motor cidden çok dengeli ve rahat,süspansiyonları yumuşak,bozuk yollarda hiç rahatsızlık vermedi

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Sıfır km aldım. Memnuniyet konusunda şimdilik bişey diyemem çünkü hiç süremedim adam gibi. Rodajda olduğu için performans testi de yapamadım. Ama motor cidden çok dengeli ve rahat,süspansiyonları yumuşak,bozuk yollarda hiç rahatsızlık vermedi
    Uzun yolda ne düşünüyorsunuz sizce gider mi rahat bir şekilde ? 80-90km hızla sabit olarak ve şu an nedir durumu rodaj bitti mi ?
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim bir arkadasımda vardı...
    Cocuk bol bol dağ bayır geziyordu.
    Uzun yolda da ; 110 ile rahatca gidebiliyorum diyordu; arka lastigi yeter bee
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    youtubede birçok videosunu bulabilirsiniz. kullanım alanları. ivmelenmeleri vs.
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Şu motoru çok istiyorum ama tek korkum arka lastiği, çünkü bir sorun çıkarsa nereden bulacaz arka lastiğini

Motosikleti
    Yok
    Uzun yolda ne düşünüyorsunuz sizce gider mi rahat bir şekilde ? 80-90km hızla sabit olarak ve şu an nedir durumu rodaj bitti mi ?
    Görmemişim mesajları kusura bakmayın. Motor daha 30 km de. Rodaj kolay kolay bitmez sanırım bende çok nadir kullanabiliyorum zaten vaktim olmuyo. Hava da düzelemedi gitti Ankara'da. Bu motor detaylıca incelendi aslında önceden bu sitede de, 110-120 son hızı. 80-90 la çok rahat gidersiniz.

Şu motoru çok istiyorum ama tek korkum arka lastiği, çünkü bir sorun çıkarsa nereden bulacaz arka lastiğini
    En kolay yol e-bay üzerinden yurt dışından ısmarlamak şu anda sanırım. Bir umut kanuninin elinde yedek parça olarak da bulunabilir sormak lazım sanırım.

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Bu ilandaki RT125 ten haberdar olan var mı peki? 3000 TL ye bırakırsa değerlendirmeyi düşünüyorum.. 200cc ye çıkartmış. 2009 dada bunun ilanını buldum 9600 km de idi. Şu an 11400km de. Bu ilandakinden haberi olan varsa mesaj atın pls
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...steyene/detay/

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Haberi olan yok mu yahu 125cc motoru hiç bir değişiklik yapmadan sadece 200cc ye çıkartmak ne gibi sorunlar çıkarır ( veya sorun çıkarır mı )

Motosikleti
    Yok
    http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=rt125d

RT125 yenilenmiş, güzelleşmiş . Fiyatı da biraz abartı olsa da tipi güzel olmuş aletin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    arka lastiği harika görünüyor

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler