Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    Alıntı VoLhuLk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp ilk defa böyle bir problemi senden duyuyorum, adamlar 0 motor stoğunu bitirmediği için yeni parti mal sipariş etmiyorlar doğal olarak, üstelik sanayide venoxu sorduğumda şakayla karışık "Alma o motoru, arıza yapmıyor, bize ekmek çıkmıyor" diye dalga geçtiler. O kadar sağlam motor yani. Bir de venox kullanıcılarından ricam bana sisybarlı, yan çantalı, sosis çantalı bir venox fotoğrafı bulun lütfen, gv250 alıp da zırt pırt sanayiyle iletişim halinde olmak istemiyorum. Fotoğrafları heyecanla bekliyorum.
    motor çok sağlam o konuda hiç şüphem yok, ama benim başıma yedek parça ile ilgili sıkıntılar geldiği için öyle yazdım. 3 aydır debriyaj bekliyorum 2011 şubat ayında garantim dolacak SİLKAR hakkındaki endişelerimi yazdım, yoksa giderim bende sanayi ye bi şekilde ona uygun debriyaj taktırmasını da bilirim. İnşallah siz aldıktan sonra hiç problem çıkarmaz sorunsuz kullanırsınız. Ben city ile kaza da yaptım hatta motor üzerinde bayıldım ve hiç bişey hatırlamıyorum 50-60 arası hız ile gidiyordum, çok şükür sadece aynam kırıldı egzos koruması aşındı değişti o kadar... harbi çok sağlam yani
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Logaritma, kymconun tüm yetkilileri, Pazar görevlileri ve CEO'su aslında sana danismaliydi, hata etmişler kusura bakma. Ya bu ürünün kalitesi ve hatasizligi konusunda kıyaslama yapabileceğimiz bir muadili yokken adam istediği fiyatı çeker, hakkıdır da. Adam sana kalite satıyor, kymconun servislerinde venox göremiyorsun neredeyse, adamlardan bakim harici uğrayan yok. Kısacası adamlar sana zevk ve kaliteyi pazarlarken istediği fiyatı çekmekte öZgür. Pazarlama politikası hakkında yorum yapmak yerine, su sorunu bu sorunu var halledemeikleri için gibi mantıklı sebepler sunarsan daha okunabilir bir forum olacak. Ayrıca roadstar ile chopper kıyaslaman da ayrı bir ilginclik.
    arkadaşım sende tutturmuşsun bir sağlam sıkıntısız diye belliki ömrün boyu venoxdan başka motora binmemişsin piyasada çin işi motorların dışındaki bütün japon ve avrupa markaları zaten hepsi sağlam ve sıkıntısız..

ayrıca kymco yuda çok abarttın kymcho esasen gerçek işi scooter yapmak olan bir firma ve avrupa japon markalarının geçmişine bakarsan onlara nazaran yeni yetme bir firma.. xcting 500 dışında daha 250cc motorun üstü bir üretimleri bile yok..

bunların dışında roadstarla ne kıyaslamışım sen nereyi okuyorsun anlamadım benim yazımda roadstarın r si yok .. vtr 250 ile kıyasladım oda fiyatını teknik olarak vtr ile venox un motorlarını kıyaslamam bile vtr ye hakaret olur...

son olarak bu venox 2005 den beri piyasada yani 5 senedir piyasada satılıyor sorun bakalım kymchoya 5 senedir kaç tane satmışlar 100 tane bile zor satmışlardır 2010 model bile sattıkları eminim 2006-2007 deki gelen partidir..

kymchonun ceo sunun bana danışmasına gerek yok.. satış rakamlarından zaten gerçekleri görmesi gerekir eğer görüpde bir şey yapmıyorlarsa zaten kymcho bu modelini bırakmış artık uğraşmıyor demekdir.. kymcho yeri geldimi scooterlarında büyük indirim kampanyaları dampingler yapmayı biliyor bu yollada peynir ekmek gibi agility people grandlink activ sattılar..

bu motorun koreli akrabası gv250 ler peynir ekmek gibi satılıyor bolcana ikinci eli var kymcho gv250 fiyatlarına çekse onlarda peynir ekmek gibi satarlar ama demek ki adamların karnı tok para kazanmak istemiyorlar bu venoxlardan tasarım olsun hep scooter üretiyoruz bir tanede bu tip bir motorumuz olsun portföyümüzde renk olsun diye koymuşlar...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı chocokerem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    385 km sonra ışık kesintisiz yanmaya başladı diyebilirim... ama evet şamandırada ufak bir problem yok deil ama abartılcak bişeyde deil bence osbourncum.......
    Eminmisin 385 km den sonra ışık yaktığına? Benim motorda sorun var o halde..
    Çok çok daha erken ışık yakıyor..
    Hmm..Bir ara servise götüreceğim bu sebepten..Baktırırım..

Ayrıca;
    Venox hakkında üstüne binmeden atıp tutanları kaale almanızı tavsiye etmem..
    Motosikletten sürat, tork, drift yeteneği bekleyen cc delileri zaten cruiser/chopper/custom ruhunu anlayabilecek durumda değillerdir..

Ha yedek parça konusunda sıkıntı çekeceğime inandığım/ön gördüğüm bir motosikleti ben alırmıyım? Kesinlikle almam..Ve görüyorsunuz ki venox sahibiyim..
    Bu konuda daha fazla konuşmanın gereğinin de olduğunu sanmıyorum..

Merak edenler SİLKAR'ı arayıp venox parçası sorabilirler..
    Ondan sonra buraya yazarsınız şu parçası yok bu parçası için 6 ay süre verdiler diye..

alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    bizde alırken yedek parça da sıkıntı çekmezsiniz merak etmeyin laflarını çok duyduk ! ama iş ciddi ye binince ortam değişiyo, Silkar ı arıyorum debriyaj nerde diyorum ramazan a girdik diyolar !! Böyle salakça bir cevap olabilir mi ? nese kim ne istiyorsa alsın hayırlı olsun ...
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca;
    Venox hakkında üstüne binmeden atıp tutanları kaale almanızı tavsiye etmem..
    Motosikletten sürat, tork, drift yeteneği bekleyen cc delileri zaten cruiser/chopper/custom ruhunu anlayabilecek durumda değillerdir..
    ben venoxa hiç binmedim ama bir huyum vardır yazılanları okurum ve bu konuda yazılanları okuduğumda kimsenin venox için sürüşü kötü osu busu kötü dediğini görmedim bilhassa motora binmeyen ler bile sağlamlığını övüyor..

demek ki neymiş önce okumak gerekiyormuş..

atılan tutulan bir şey varmı kimse bu motora binipde bir lafmı etmiş ki atıp tutsun yada motorunda kronik bir şeymi görmüş teknik bir hatadanmı bahsetmiş atıp tutsun hayır.. kimse böyle bir şey dememiş. demek ki millete iftira atarak atıp tutan sizsiniz..

denilen şu ne olursa olsun 250cc lik bir motor 10 bin tl etmez satılırsa kimse almaz bunun içinde venox un üstüne oturmaya binmeye sürmeye gerek yok.. bunun için profesör bilim adamı alim olmayada gerek yok..

piyasadaki hem koredaş hem avrupa ve japon akranları 6-7 binlerde gezinirken bunun 4 bin tl fazla ettiren nedir motorda altın mı kullanmışlar yoksa motor bilmediğimiz ultra üst bir teknolojimi var...

Motosikleti
    Var
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben venoxa hiç binmedim ama bir huyum vardır yazılanları okurum ve bu konuda yazılanları okuduğumda kimsenin venox için sürüşü kötü osu busu kötü dediğini görmedim bilhassa motora binmeyen ler bile sağlamlığını övüyor..

demek ki neymiş önce okumak gerekiyormuş..

atılan tutulan bir şey varmı kimse bu motora binipde bir lafmı etmiş ki atıp tutsun yada motorunda kronik bir şeymi görmüş teknik bir hatadanmı bahsetmiş atıp tutsun hayır.. kimse böyle bir şey dememiş. demek ki millete iftira atarak atıp tutan sizsiniz..

denilen şu ne olursa olsun 250cc lik bir motor 10 bin tl etmez satılırsa kimse almaz bunun içinde venox un üstüne oturmaya binmeye sürmeye gerek yok.. bunun için profesör bilim adamı alim olmayada gerek yok..

piyasadaki hem koredaş hem avrupa ve japon akranları 6-7 binlerde gezinirken bunun 4 bin tl fazla ettiren nedir motorda altın mı kullanmışlar yoksa motor bilmediğimiz ultra üst bir teknolojimi var...
    Mesajımda nickini mi gördün acaba?
    Seni veya herhangi bir başka kişiye yönelik yazmadım ki ben onları..
    Sayfayı okuyan ve bana mesaj gönderen pek çok kişi var ve kafalarındaki soru işaretlerini ve duyacakları/duyabilecekleri eleştirilere karşın yazılmış bir mesajdı..Ciddiyim..

Fiyat konusuna gelrsek şuanda piyasaa 6 bin TL verebilirseniz gayet temiz ve az kullanılmış bir venox bulabilirsiniz..
    Daha yüksek km lilerini 4500-5000 aralığına bulmak ta mümkün..

Bu motor bu fiyatı kendi açımdan çatır çatır eder..
    Çünkü piyasada 250 cc cruiser kategorisinde bundan daha kalıplı br makina yok..
    Ve benim dikkat ettiğim birinci öncelik kesinlikle kalıplı olmasıydı..
    Üstüne 27 beygir ve 248 cc hacme sahip olması 130 km/sa ile otoyolda zorlanmadan gidebilmesi, geniş rake açısı ve hafif sportif görünüşü eklenince benim için eder bir ücrete sahip bir motor olmuştu..

Zaten bu başlıkta tüm bunlar yazılmış/çizilmiş durumda..

Peki bir de sorum olacak..Alternatif olarak hangi motoru önerirsiniz venox'a karşı?
    GV 250 mi?
    Şahsen ben bedava vermeleri haricinde Hyosung marka motor alacağımı sanmıyorum..Sebeplerini uzun uzun anlatırım da yeri burası değil..

Hyo haricinde saydığım özelliklere benzer olan muadili motor nedir venox'un merak ediyorum?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    osbourne yazdıkların bana söz hakkı veriyor.
    Logaritmanın yazdığı gibi bende bu markayı kullanmadım,sadece gördüm,okudum,araştırdım,kullananlarla konuştum.
    Gv250-venox aynı segmentte tüm dünyada kıyaslanan markalardır. Eski bir yazımı yeniden paylaşmam yeterli olacaktır...
    Avrupada bu iki motosikleti kıyaslıyor…
    250cc Cruiser Motosikletler: AlphaSports (Hyosung) GV250, Honda Rebel, Kymco Venox, Suzuki GZ250, Yamaha Virago.Üretimi devam eden gv250 ve venox kıyaslamada baş başa kaldı

GV 250 soğutma sistemi resimde…
    [URL=http://imageshack.us][/

Kymco venox
    [URL=http://imageshack.us][/

Geriye kalan seçim ise mali durum konuşur…
    Dil sorunu yoksa harika bir anlatım var teknik bilgi donanımlı adresi veriyorum.
    http://www.motorcyclecruiser.com/roa...son/index.html
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Artık Yok...
    venoxun sıfır 2010 modelleri var telefon açdım 10250 tl fiyat aldım..
    bende açıkcası gv250 ye o parayı vermem o konuda hem fikiriz
    ikinci elde 6-7 bin tl ye venox vardır doğrudur ama o fiyata çıkdıkdan sonra ve ikinci el alıcaksam ben şahsen 250 cc almam o paraya gider gv650 alırım onuda ikinci elde 6-7 bine çok rahat bulmak mümkün..

sıfırda 10 bin tl ye motor alınıcaksa 250cc almanın bence bir anlamı yok o fiyatlara bmw sinden tutunda yamaha honda pek çok 1 yaşında 2 yaşında 3 yaşında güzel motorlar bulunabilinir..

ben tekrar ediyim venox çok güzel bir motor görünüşü duruşu asaleti her şeyiyle havalı bir motor tam böyle alıp salonun ortasında vitrinlik koyabiliceğin bir motor her şeyiyle güzel işçilik motor kalitesi v.b ama bu fiyat yüksekliği nedeni ile satamadı ülkede bu motor.. 600 cc lik motor fiyatına 250cc lik motor satmaya çalışıyorlar o yüzden dikkat edersen ben bu konuya ara ara bakarım uzun süredir zaten ölüydü çünkü kullanıcı yokdu sen geldin bir iki arkadaşda geldide biraz canlandı konu yoksa bu motor 2005 den beri üretilen satılan bir motor çok satsaydı bu konun bir mct bir gv250 konularında olduğu gibi yüzlerce sayfa bilgi paylaşımı olması bir sürü kullanıcının olması gerekirdi...

bu konun açılma tarihine bak 2006 yani 4 sene önce 4 senede bu konu sadece 12 sayfa ilerlemiş zaten 12 sayfanında 5-6 sayfası bu tür tartışmalardır yani venox hakkında kullanıcların bilgi paylaşımı yok denecek kadar az üzücü venox gibi kaliteli bir motor için gerçekden üzücü bununda nedeni siz değilsiniz kymcho nun pazarlama hatasıdır şu anda bu motor doğru pazarlansa gv250 kadar çok satılırdı yüzlerce kullanıcısı olurdu bilgi paylaşımıda hat safhada olurdu..

Motosikleti
    Küçük bir ekleme yaparsak venox avrupa pazarında 2002 de satışa başlamıştır. Yine avrupadaki venox-gv250 satış fiyatları arasında sadece 400 dolar fark vardır. Türkiyede bu fark 2000 tl. Osbourne venox almadan evvel gv650 sormuştu ve detaylı açıklama yapmıştım ama gözden kaçan ayrı bir nokta ise ikinci elde 6-7 bine gv650 yok.(Bayram öncesi dayıma gv250 aldık 1500 km de o bile 6.000tl) Race karekteri taşıyan bu motosikleti olaki bu fiyat aralığında buldunuz yorulmuş,hor kullanılmış,bakımsız bir hurdadır, sakın yaklaşmayın.Astarı yüzünden pahalıya gelecektir arkasını toplarken aman dikkat!

25 adet satılık var en az isteyen 8.250 diyor ki iş sakat!

http://www.sahibinden.com/search.php?a=6&&b[search]=hyosung&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=8324&c=8324&sKlasik=1&b[page]=1&c=11869&c2=11869

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük bir ekleme yaparsak venox avrupa pazarında 2002 de satışa başlamıştır. Yine avrupadaki venox-gv250 satış fiyatları arasında sadece 400 dolar fark vardır. Türkiyede bu fark 2000 tl. Osbourne venox almadan evvel gv650 sormuştu ve detaylı açıklama yapmıştım ama gözden kaçan ayrı bir nokta ise ikinci elde 6-7 bine gv650 yok.(Bayram öncesi dayıma gv250 aldık 1500 km de o bile 6.000tl) Race karekteri taşıyan bu motosikleti olaki bu fiyat aralığında buldunuz yorulmuş,hor kullanılmış,bakımsız bir hurdadır, sakın yaklaşmayın.Astarı yüzünden pahalıya gelecektir arkasını toplarken aman dikkat!
    evet ben bakmadan yazmışdım kafamdaki raice göre 6-7 bin demişdim yokmuş ama 8-9 bine epey var 6-7 bine ikinci elden 250cc alınıcağına gv650 için bir bin tl daha fazla verilebilir..

Motosikleti
    Sahibindende çok çok temiz yazıp 9.999 tl isteyen motosikleti biliyorum,sağa yatmış,eksoz ezik,içi boşaltılmış,statör ve konjektör arızasıda yanında veriliyor.(2.000 tl masrafı var yine adam olmaz). Bu motosikleti her nekadar sevsemde tüm dostları bu konularda aydınlatmayı borç biliyorum. Tanımadığınız ikinci eli fiyatı ucuz diye sakın almayın. İkinci elde %40 değer kaybetse aksesuarlı temiz gv650 11.000 altını öldürmez. Aşağı fiyet çekeni dikkatlice araştırmak lazım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibindende çok çok temiz yazıp 9.999 tl isteyen motosikleti biliyorum,sağa yatmış,eksoz ezik,içi boşaltılmış,statör ve konjektör arızasıda yanında veriliyor.(2.000 tl masrafı var yine adam olmaz). Bu motosikleti her nekadar sevsemde tüm dostları bu konularda aydınlatmayı borç biliyorum. Tanımadığınız ikinci eli fiyatı ucuz diye sakın almayın. İkinci elde %40 değer kaybetse aksesuarlı temiz gv650 11.000 altını öldürmez. Aşağı fiyet çekeni dikkatlice araştırmak lazım.
    doğrudur neticede bu motorun binicisi sizlersiniz ben sadece gördüğüm piyasa raicini yazdım.. iyidir kötüdür onu bilemem.. ama aynısı ikinci elden 2006 model bir venox içinde geçerli..

Motosikleti
    Var
    Sorular sorulmuş cevaplar verilmiş

Ben iki motoru da uzun uzadıya incelemiştim..(gv250 - venox)
    İlk anlarda gv250 ağır bassa da üstüne oturduğumda direk venox demiştim..Bu önceden olan bir hadise..Sonradan çinli aldım ayrı mesele..

gv650 meselesinde ise viceroy sağolsun yardımcı olmuştu..Aslında yukarıda da yazdığı sebeplerden ötürü biraz da onun yüzünden vazgeçmiştim gv650'den..
    Sonradan kendi tercihim olarak 250 cc üstüne çıkmamak gibi bir karar almıştım..250 lik cruiser bakmamın nedeni de buydu zaten..

Gerçi kimse satın aldığı ürünü kötülemez ama bence venox parasını görünüş, performans ve sorunsuzluk anlamında hak ediyor diye düşünüyorum hala..
    Sıfır fiyatı konusunda gv250 nin eline su dökemese de ikinci el olarak çok da alınmayacak bir motor değil neticede..

Yeni kullanıcıları özendirmek ve konuyu bağlamak adına bir resim ekliyorum
    Bir motosiklete bu şekilde at gibi binemedikten sonra cruiserdan vazgeçmek mümkün m?
    Neden enduro değil de cruiserı seçtiğimin resmidir

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorun görünüş harika zaten

Motosikleti
    mr 250 destro
    bence venoxtan vazgecmeyın derım daha once 2007model venox vardı nerdeyse tum akdenız ve ege kıyısını gezdım daha sonra ıstanbula geldım ve sattım ama sattıgıma pısman oldum sımdı gts250ım var ama satıp tekrar venox alıcam

Motosikleti
    Tiger 250
    Halamın oğlu kullanıyor motor ufak defek dahi olsa bi sorun çıkartmadı. Sadece teker biraz önde olduğu için yavaş iken dönüşler biraz zor oluyor. Motor yere yakın olduğu için oda büyük bir sorun değil. güzel bir motor...
    ::shake2::

Motosikleti
    Yaza Venox 250 :)
    ya bu motorun şöyle adam gibi sisy bar, yan çantalar, koruma demiri ve sosis çanta takılmış bir görüntüsü var mı acaba?
    [B][COLOR="Red"]Kilo Problemine SON![/COLOR][/B] [B]Volkan Gümüş[/B]

Motosikleti
    Var
    ya bu motorun şöyle adam gibi sisy bar, yan çantalar, koruma demiri ve sosis çanta takılmış bir görüntüsü var mı acaba?

Hiçbiri orjinal aksesuarları değil ama..
    Son fotoğrataki benim motorun eski sahibi tarafından yaptırılmış..Ama ben aldığımda üzerinde yoktu hiçbiri

Motosikleti
    Yaza Venox 250 :)
    son fotoğraftaki hali mükemmel, çanta yakışmıyor demek ki venoxa
    [B][COLOR="Red"]Kilo Problemine SON![/COLOR][/B] [B]Volkan Gümüş[/B]

Motosikleti
    Var
    son fotoğraftaki hali mükemmel, çanta yakışmıyor demek ki venoxa
    Evet bence de çanta yakışmıor ama çantasız da olmuyor..Ne yapacağıma hala karar veremedim o konuda..
    Belki soft çanta bir nebzze gidebilir venox'a..Ama deri çantayı hiç yakıştıramadım ben..

Uzun mesafe yolculuklarda mecburen sırt çantasıyla ortaokul talebeleri gibi geziyorum şimdilik

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler