Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XENTER 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopinnrose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 155 (MAT GRİ)
    Yamaha Xenter mat gri renkten satın aldım...Araştırmalarım da son bulmuş oldu bugun itibariyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı chopinnrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Xenter mat gri renkten satın aldım...Araştırmalarım da son bulmuş oldu bugun itibariyle...

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullan

Motosikleti
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullan
    Saol mustafa abi,ruhsat işlemler daha bitmedi malesef,bu hafta motoruma kavuşurum inşallah,arka çantasını da satın oldum...Ön camı daha sonra hallederim su an icin acelesi yok..

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter
    hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela göstermesin

Motosikleti
    Alıntı islam0326 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela göstermesin
    Eyvallah kardeşim

Metin bey motorunuz hayırlı olsun.

Benim merak ettiğim bir husus var xenter ın üretim yeri neresi ?

Motosikleti
    Alıntı Deeplord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metin bey motorunuz hayırlı olsun.

Benim merak ettiğim bir husus var xenter ın üretim yeri neresi ?
    Saolun,üretim yeri TAIWAN

Saolun,üretim yeri TAIWAN
    Peki motorunuzun beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönlerini yazarmısınız lütfen ( Objektif bir şekilde )

Teşekkür ederim...

Motosikleti
    Hocam şu an 260 km de motorum.Açık konusmak gerekirse en ufak begenmedigim bir nokta olmadı,Xenter harika bir scooter...Parasını son noktasına kadar hak ediyor.Kalite işçilik çok iyi,motor çok dengeli,hızlanması çok iyi,hersey harika ne diyebilirim ki.Kullanmaya kıyamıyorum o kadar diyim... (Motoru aldıgım ilk gün kırmızı ışıkta 3 tane genc başıma toplandı ve motorla ilgili bilgi aldılar,herkes bakıyor ve soruyor bişeyler.) :-)

Hocam şu an 260 km de motorum.Açık konusmak gerekirse en ufak begenmedigim bir nokta olmadı,Xenter harika bir scooter...Parasını son noktasına kadar hak ediyor.Kalite işçilik çok iyi,motor çok dengeli,hızlanması çok iyi,hersey harika ne diyebilirim ki.Kullanmaya kıyamıyorum o kadar diyim... (Motoru aldıgım ilk gün kırmızı ışıkta 3 tane genc başıma toplandı ve motorla ilgili bilgi aldılar,herkes bakıyor ve soruyor bişeyler.) :-)
    Beğenmediğiniz veya eksik bulduğunuz bir tarafı yokmu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Büyük jantlı scooterların ülkemizde tutulmaması yada alışılamaması gibi bir durum söz konusu, bir dönem honda sh 150 getirilmiş sonrası yok.

Şimdide diğer markalar getiriyor fakat gördüğüm ise daha çok küçük tekerlekli scooterlar. herhalde bunların kıymetini ya çok geç anlıycaz yada alışamıyıcaz.

Ben bu tip scooterları çok kullanışlı dengeli ve güvenli buluyuyorum. umarım bu büyük jant konforundan bir çoklarımız istifade eder.

Cevapladığını için teşekkür ederim. tüm motor sahiplerine kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...

Motosikleti
    Şimdi büyük jant olayında ekstra bir bilgim yok,görünüş açısından derseniz bu büyük jant Xenter'da cok daha havalı görünüyor bence.PS 150i gibi motorlar mesela hiç ilgimi çekmedi.Ben Xenter'ı ilk gördügüm anda begenmiştim.Ve motorumu cok seviyorum.O kadar cok artısı var ki ben eksi bir özellik bulamadım şu ana kadar.Koltukdaki bagaj yerinin kücük olması kimine göre bir eksik özellik ama benim icin hiç önemi yok.Arkadaki yamaha çanta çok iyi ve çok orjinal ve içi gayet geniş.Motorun anahtarı aynı zamanda kutuyu da açıyor,ayrıca 1-2 saniye de kutuyu çıkarıp tekrar takabiliyorsunuz.Gösterge paneli deseniz ayrı bir güzel,herseyi düşünmüşler.Tüm bilgileri ekranda görebiliyorsunuz.

erem_bk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    aradan iki ay geçti yeni girebildim yurtdışında işlerim yoğundu bu ayın 18inde direksiyon sınavım var haftayada alıcam motoru kısmetse fiyatlar dediğiniz gibi ama hala o para verilirmi emindeğilim 2,el xmax 250 yebakıyorum şuan

Motosikleti
    Sadece dün bir iki saat içinde tam 4 motorlu 1i de arabadan yanıma gelip benim Xenter'ı sordular,bilgi aldılar,trafikte...) Nasıl bişey yaptıysalar artık bu Japonlar :DD

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter
    Trafıkte aynı sorun xenter kullanıcılarının ortak sorunu olabılır kaç paraya aldın memnunmusun ne güzel yapmışlar gibi XENTER yenı yenı keşfedilen cevher gibi :1 yıldır her gün biniyorum her binişimde iyiyiki almışım diyorum ........

Merhaba. Ben de xenter 150 almayı planlıyorum. Forumdaki yorumlarınızın çok faydası oldu. Aprilia scarabeo önce ağır basıyordu. Oradaki forumda ciddi şikayetleri görünce vaz geçtim. Yamaha xenter konusunda yorumlar çok güzel. Merak ettiğim şey, bu motorun eksileri, dezavantajları ve kronik sorunları var mı? Düşünceleriniz nelerdir?
    Benim aklıma ilk olarak arka frenlerin kampanya olması geldi. Şu anda 2009 yaz başı aldığım mondial 151rs modelini kullanıyorum ve sıfır aldığım motor şu anda 2650km'de. Yani pek kullanıyorum sayılmaz. Şehir dışı hiç kullanmadım ama ara sıra da kullansam daha konforlu, güvenli ve prestijli bir motor istiyorum.
    Kırşehir'de yaşadığım için servis sorunu olacak. O nedenle sorunsuz olması çok önemli.
    Ankara'da xenter ellerinde yokmuş. Çorum'da var. 7550tl diyorlar. Kargo masrafı da 200 tl civarı eklenecek. Beyaz renk düşünüyorum.
    Yorumlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı drhilter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ben de xenter 150 almayı planlıyorum. Forumdaki yorumlarınızın çok faydası oldu. Aprilia scarabeo önce ağır basıyordu. Oradaki forumda ciddi şikayetleri görünce vaz geçtim. Yamaha xenter konusunda yorumlar çok güzel. Merak ettiğim şey, bu motorun eksileri, dezavantajları ve kronik sorunları var mı? Düşünceleriniz nelerdir?
    Benim aklıma ilk olarak arka frenlerin kampanya olması geldi. Şu anda 2009 yaz başı aldığım mondial 151rs modelini kullanıyorum ve sıfır aldığım motor şu anda 2650km'de. Yani pek kullanıyorum sayılmaz. Şehir dışı hiç kullanmadım ama ara sıra da kullansam daha konforlu, güvenli ve prestijli bir motor istiyorum.
    Kırşehir'de yaşadığım için servis sorunu olacak. O nedenle sorunsuz olması çok önemli.
    Ankara'da xenter ellerinde yokmuş. Çorum'da var. 7550tl diyorlar. Kargo masrafı da 200 tl civarı eklenecek. Beyaz renk düşünüyorum.
    Yorumlarınızı bekliyorum
    Düzce DADAŞ motoru ara kargo dahil 7.500 Tl ye alabilirsin. (Büyük bir ihtimalle)

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    En son BOLU Mt ile yapmış olduğumuz BOLU-BEYPAZARI gezisinden sonra xenterim 4.000 km yi doldurdu yakında bakım için DÜZCE Dadaş motorun yolu gözüktü.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-il-gruplari/10680-%5Bbolu-mt%5D-motosiklet-grubu-67.html

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son BOLU Mt ile yapmış olduğumuz BOLU-BEYPAZARI gezisinden sonra xenterim 4.000 km yi doldurdu yakında bakım için DÜZCE Dadaş motorun yolu gözüktü.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-il-gruplari/10680-%5Bbolu-mt%5D-motosiklet-grubu-67.htmlhttp://www.motosiklet.net/forum/mt-i...-grubu-67.html
    Xenter 4.000 Bakımı:
    1.200 Gr. Castrol 4T Scooter yağı
    Hava Filtre elaman temizliği
    Varyatör filtre eleman temizliği
    Fren ve balata kontrolleri
    Motor temizliği
    Çay ikramları Toplam ücret yine 50.Tl.

Servis DÜZCE Dadaş MOTOR Yamaha yetkili servisi.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler, garip birşey soracağım..
    Xenter'ın kuyruktaki çanta takılan kısmı universal mi? yani tüm çantalar takılabilir mi oraya? (Kappa givi vs.)
    yoksa sadece yamaha'nın orjinal çantası için mi uyumlu? tabla kısmından bahsediyorum?

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler, garip birşey soracağım..
    Xenter'ın kuyruktaki çanta takılan kısmı universal mi? yani tüm çantalar takılabilir mi oraya? (Kappa givi vs.)
    yoksa sadece yamaha'nın orjinal çantası için mi uyumlu? tabla kısmından bahsediyorum?
    Sadece orjinal Yamaha çantaları takılabiliyor. Ama isterseniz tabla monte edip bütün çantalarıda kullanabilirsiniz.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)