Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @tamernevin arkadaş özelden mesaj gönderdim. Cevaplarsan sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ilk yakıt ölçümümü paylaşmak istiyorum.normalmidir yorumlarınızı bekliyorum.
    12.5 tl ile 160 km yol yaptım.100 km de 1.85 lt gibi bir değere tekabül ediyor.
    ortalama sürratim 70km ile 80 km arasıdır.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    ben 70-80 le giderek 1,7 lt yakıyordum ... şaşmıyordu... iki kişi bindiğim zamanlar 1,8 - 1,9 oluyordu o da zorlayınca... en son 60 ı geçmeden kullandığımda 1,5 lt yakmıştı , süper bir duyguydu hele beraber gezdiğin arkadaşın 3,5lt yakınca cross motorla

Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 70-80 le giderek 1,7 lt yakıyordum ... şaşmıyordu... iki kişi bindiğim zamanlar 1,8 - 1,9 oluyordu o da zorlayınca... en son 60 ı geçmeden kullandığımda 1,5 lt yakmıştı , süper bir duyguydu hele beraber gezdiğin arkadaşın 3,5lt yakınca cross motorla
    evet gerçekten süper bir duygu cbf ile 2.5 lt idi ortalamam.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yağ konusu kafamı karıştırmış durumda.kitapçığında 10w30 yazıyor.
    satoyama arkadaşımızda 10w30 bulunmaz diye 10w40 demiş.
    eski yazılara göz attımda 20w40 lardan 20w50 lerden bahsedilmiş.

şahsi fikrim 10w50 castrol yarı sentetikten yana taviyelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
    önceden bizde yanlış biliyormuşuz (geçen yıllarda)

konuyu diğer ülkerin forumlarında araştırınca gerçek belli oldu

adamlar endonesia , malesia ,taiwan gibi tropik sıcak ülkelerde 10w-30 yağlarla değişim yaptıklarını yazıyorlardı.. ilk başlarda bende şaşırdım en sonunda yeni innovanın kullanma klavuzunda da görünce iyice kanaat gertirdim.

10w30 bulursan istediğin mevsimde değişim yapabilirsin. 10w-40 da olur arada okadar büyük fark yok ama 10w-50 daha güçlü ve daha yüksek devirli motorlar içindir ayrıca pahalıdır gerek yok
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda CB 125E
    arkadaşlar selam bu topiği baya bir incelememe rağmen çok kararsız kaldım daha evvel 6-7 ay ybr kullandım araba almak için sattım çok memnun kalmıştım fakat şu an motor hasretim hat safhada cbf150 üzerine yoğunlaşmışken yakıt tasarrufu bakımından innovayı çok ciddi anlamda düşünmeye başladım kafamdaki soru ybr den sonra çok yadırgarmıyım innovayı birde parça fiyatları yüksek olmasına takılıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Alıntı ydrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam bu topiği baya bir incelememe rağmen çok kararsız kaldım daha evvel 6-7 ay ybr kullandım araba almak için sattım çok memnun kalmıştım fakat şu an motor hasretim hat safhada cbf150 üzerine yoğunlaşmışken yakıt tasarrufu bakımından innovayı çok ciddi anlamda düşünmeye başladım kafamdaki soru ybr den sonra çok yadırgarmıyım innovayı birde parça fiyatları yüksek olmasına takılıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    ybr den sonra yadırgayablirsiniz lakin ben cbf 150 den sonra yadırgadım ama tamamiyle ayrı tarz motorlar.ama ınnova farklı bişeymiş onu anladım insan binmek için canatıyor.paçalarının pahalı oluşu çin malı olmayışından ve kalitesinden dir diye düşünüyorum.kaza yapılmadığı sürece sorun olacağını zannetmiyorum.saygılar.

Motosikleti
    Alıntı ydrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    innovanın bütün parçaları orjinal ve yan sanayi parçası piyasada yok

ama ybr (ybr esd öylemi bilmiyorum) bütün parçalarının yan sanayisi var! silindir pistonundan farına kadar aklınıza neresi gelirse onun için insanların kafasında ucuz diye kalmış! orjinal parçasını bulabilirseniz fiyatlarını duymanızı isterim..

ydrm ninde dediği gibi innova ayrı bir tarz, ayrı bir kalite, sıradan bir commuter değildir
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda CB 125E
    yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum ikinci el uygun fiyatlı bulabilirsem almayı düşünüyorum dikkat etmem gereken hususlar neler olmalı bu konularda yorumlarınızı bekliyorum saygılar

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    evet innova çok ayrı bir olay... bence hiç bir motorla karşılaştırılmamalı... yani büyük cc bir motorunun yanına şehir içinde binmek için garajında bulunması gereken, torununa bırakabileceğin bir motordur...

mesala ben mart ayında bir tane cnf 150 alacağım , arkadaşlarla ara sıra uzun turlar yapmak için... yanında da günlük şehir içinde (yazlıkta) kullanmak için amcamın 91 model c90 nını almayı düşünüyorum... satacağnı zannetmem ama kullanmadığı için bana kullanmam için verecektir, böylece garajım hayalimdeki gibi olacak... ileride cbf 600 e ya da bmw f650 gs ye terfi ettik mi , yanında c90 efsanesi ile süper bir garaj olacak...

kimileri araba hayalleri ile yanıp tutuşur, benim de hayalim bu motorlar

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet innova çok ayrı bir olay... bence hiç bir motorla karşılaştırılmamalı... yani büyük cc bir motorunun yanına şehir içinde binmek için garajında bulunması gereken, torununa bırakabileceğin bir motordur...

mesala ben mart ayında bir tane cnf 150 alacağım , arkadaşlarla ara sıra uzun turlar yapmak için... yanında da günlük şehir içinde (yazlıkta) kullanmak için amcamın 91 model c90 nını almayı düşünüyorum... satacağnı zannetmem ama kullanmadığı için bana kullanmam için verecektir, böylece garajım hayalimdeki gibi olacak... ileride cbf 600 e ya da bmw f650 gs ye terfi ettik mi , yanında c90 efsanesi ile süper bir garaj olacak...

kimileri araba hayalleri ile yanıp tutuşur, benim de hayalim bu motorlar
    cnf 150 yazmışsınız honda cbf150 demek istediniz galiba mart ayında yeni modellerinde farklılık filanmı var biraz ayrıntı verirmisiniz

Motosikleti
    hayırlısı olsun sizler için

bende motorumu satıyorum bu hafta sonu bakmaya gelecekler..

abi niye satıyorsun ki ?

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

bide bu innova yeni modeli kaç kg ram taşıyor en fazla özelliklerinde göremedimde ? bilgisi olan varsa söleyebilirmi teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı cansız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi niye satıyorsun ki ?

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

bide bu innova yeni modeli kaç kg ram taşıyor en fazla özelliklerinde göremedimde ? bilgisi olan varsa söleyebilirmi teşekkürler
    bu ikinci innovam benim

kısmetse yeni kasa alacağım

yada gilera runner xvr200

galiba banada ufukta bi yeni kasa innova_i görünüyor.önümüzdeki sürede bende böyle bi model yükseltme durumuna girebilirim

peki abi ikinizde hayırlı olsun bu innovalar kaç kg taşşıyo en fazla yani kaç kilo bindiniz en fazla tahminene 250 300 kile felan bilgisi olanlar söleyeiblirmi acaba ? teşekkürlerrrr

Alıntı cansız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki abi ikinizde hayırlı olsun bu innovalar kaç kg taşşıyo en fazla yani kaç kilo bindiniz en fazla tahminene 250 300 kile felan bilgisi olanlar söleyeiblirmi acaba ? teşekkürlerrrr
    175kg max taşıma kapasitesi.

teşekkürler ama 250 300 binsek taşır demi? sadece fazla benzin yakar yani ?

250 300 kg hiç bir motor taşımaz aerodinamik denen bişey kalmaz zaten.motorsikletler insan taşımak için üretilmiştir.

AĞIR OLAMAZMIYIZ YANİ ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????? VE HAKARET ETME İNSAN TAŞIRMIŞ.......!!!! Lan Ben arkadaşın elektirikli bisikletine 240 kilo bindik bu motor taşımıcaksa alınmaz zaten..

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

adam resmen hakaret ediyor yav sinirlerimi bozdu akşam akşam..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler