Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Phantom 180 kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

dostum arka tutma yerlerine göre bi bagaj demiri uyduruyorlar. bayiye git, bi soruştur. demircide yaptırıyorlar. Standart bi demir çıkarttılar mı bilmiyorum. Duruma göre bagaj demirini yan çantalar asacak biçimdede tsarlatabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wersoulza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Vites araları uzun oldugunu kim söylemiş? Street bike naked gorunumlu yarı super moto kıvamında bir motor vites araları kısa ve şehirde bu yüzden farkını ortaya koyuyor benim tabirimle ŞEHRİN HAYLAZI. Yakıt uzun yolda 12 şehir içi 15 kuruş ortalamasında. biraz daha güç bu motoru bambaşka hale getirebilirmiş ama herşeye rağmen keyif verici tatminkar olmayan arkadaşlar beklentilerini başka yerlerde arasınlar motorada laf atmasınlar 2. vites 85km hız kötü diyen? neyse ben memnunum motorumdan herkesede elimden geldiğince bilgilendirmeye çalısıyorum. CC ye beygir standartlarda sabit 110-115 arası seyir halinde gidilebilicek kapasitede gidiyorda dahası hızıda yapıyor fakat bu kadar hız isteyen arkadaşlar 2 tekerli bir aracın hız sınırı 90 km olan bir ülkede 140-150km hızlarla nerde ne kadar süre gitmeyi dusunuyor anlamış değilim doğrusu. Saygılar.

Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim merak ettiğim konu son hızı nekadar bu motrun beygiri çok düşük geldi 180lik makineye göre cc ne göre özelikle 135 lik mondial mh drift le aynı beygir ama cc bayaga fazlaona oranla vitesler arası uzun demişsiniz 1. 2. 3. 4. ve 5. vitesde 7 bine gelinceye kadar kac yapıyor (yanı 1. vites 7 bin devirde duz yolda kac yapıyor v.b) yakıt nasıl? 100km de nekadar hiç ölçeniniz var mi devirli veya 6 binlerde.. bide cc ve dişli değiştiren arkadaşlar güç farkını tam terif edebilirmi mesale 100 yapıyordu şuan 120 yapıyo gibi böğle bir motorun 120 130 u görmesi gerekiyor kilosu cc sine bakılınca ama işte bu beygiri bukadar az oluşu büyük sıkıntı..
    barış03 ve googan bunu beğendiler.
    Çanakkale'li

barış03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRICITY 125
    http://imageshack.us/gal.php?id=sJStks_mydKrmqqXz-qU1unLpA

arkadaşlar tekrar merhaba. Adım Barış uzun süredir forumu takip ediyorum. İlk motor olarakta phantom adım. Bu haftasonu motorumu servise götürecektim ama henüz 960 km. de olduğu için haftaya erteledim. Trafikte aktif olarak kullanmıyorum. Afyonda istediğim kaskı bulamadığımdan sadece istasyon civarında kullanarak motoru tanımakla rodajı doldurmak üzereyim. Bir önceki mesajda dediğim gibi titreşim bana göre var ama güç olarak yeni başlayanlar için çok ideal bir motor. Bu motoru almak isteyen kafasında soru işareti olan herkese yardımcı olmak, kullananlarla ise bilgi paylaşımı yapmak dileğiyle...

Motosikleti
    YAMAHA TRICITY 125
    afyonda çok aradığım ancak bulamadığım ls2 beyaz kaskın siparişini de verdim. umarım haftaya kadar gelir servis bakımından sonra depomu doldurup gezebilirim rahatça.
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...2-FF-351-BEYAZ bu kaskı kullanacağım. mont arayışım ise devam ediyor. mont konusunda yardım edip yol gösterecek varsa memnun olurum. syg.

Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Hayırı olsun öncelikle kazasız belasız sürüşler diliyorum. Merak ettigin bir durum olursa açığız.. ;)

Alıntı barış03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    afyonda çok aradığım ancak bulamadığım ls2 beyaz kaskın siparişini de verdim. umarım haftaya kadar gelir servis bakımından sonra depomu doldurup gezebilirim rahatça.
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...2-FF-351-BEYAZ bu kaskı kullanacağım. mont arayışım ise devam ediyor. mont konusunda yardım edip yol gösterecek varsa memnun olurum. syg.
    Çanakkale'li

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Forumun önceki sayfalarında benim eklediğim çanta montajlı halinin fotolarını bulabilirsin. Ancak standart bir bagaj kiti bulunmamakta bu sebeple güvendiğin bir demircide yaptırmanı tavsiye ederim ;)

Motosikleti
    YAMAHA TRICITY 125
    Alıntı wersoulza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırı olsun öncelikle kazasız belasız sürüşler diliyorum. Merak ettigin bir durum olursa açığız.. ;)
    Teşekkür ederim..

Motosikleti
    YAMAHA TRICITY 125
    Arkadaşlar camgözden kaskı alamadım. Siparişi verdikten yarım saat sonra ellerinde bulunmadığı için geri dönüş yaptılar. İşlemi iptal ettik. Ama beni arayan (sanırım Hakan'dı adı) arkadaşa çok teşekkür ederim ilgisi için. Ben de başka bir siteden aynı kaskın siparişini verdim bugün, şuanda kargoda görünüyor.

Motosikleti
    Kanuni Phantom
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...19669118/detay Bu ilanı şikat ederseniz sevinirim arkadaşlar. Ben uğraşıp didinicem 1000lira motora extra koyucam kendi motoruymuş gibi ilan açıp satmaya kalkıcak..

---------- Post added at 02:40 ---------- Previous post was at 02:30 ----------

Çanakkale'li

kanbayrak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAX
    merhaba arkadaşlar bugün beyaz phantom siparişi verdim. 3-4 güne gelir dediler.İlk başta gözüme çok kötü gözüküyodu ama bakalım bi gelsinde hayırlısı aldık artık.
    Merak edip forumda 1. sayfadan beri okudum ama vites göstergesi olup olmadığını göremedim. Vites göstergesi var mıdır?
    Bir de alt sakal mı ne diyorlar ondan taktıran var mı(2. resimde) ? Nereden alabiliriz.

vites göstergesi var ise fotoğraflarda olan numaralı kısımlardan hangisi vites göstergesi ?

vites göstergesi yok. Esasında göstergeyede pek ihtiyaç yok bu motorda.en çok ilk üç vitesi kullanıyorsun, 4. ve 5. vitesler pek işe yaramıyor desem yeridir. anca çok uzun düz yollarda kullanabilirsin. viteslerin dişli uyumları iyi değil yada hızı sınırlı tutmak için böyle yapmış olabilirler.

Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Vites göstergesi sadece yurt dışı modellerinde var. Sakal da o fotoğraftaki gibi sadece yurt dışında fabrika çıkışı o şekil çıkıyor. TÜRKİYEDEKİ o fotoğraftaki gibi "TEK SAKALLI" ve extralı motor.

korbygs bunu beğendi.
    Çanakkale'li

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu motorun orjinal avrupa adı um xtreet nette aratırsanız bolcana resmini bulabilirsiniz..

Phantomun orjinalinin yukarıdaki olduğunu nereden çıkardın? Ya Phantom o modelin orijinali ise? Sonuçta bu modeller dünyada bir çok ülkeye verilir. Ama geliştirmeler firmalar kendileri yapıyor. Hatta Xtreet dediğin model de çin üretimidir. Herkes biliyor ki modeller bir birini taklit ediyor. Burada bence bakacağımız şey benzer tipi var mı yok mu değil. Bu tip güzel mi ve kaliteli mi? Phantom kullanıcıları buna karar veriyorlar. Genelde de beğeniliyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı artorroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Phantomun orjinalinin yukarıdaki olduğunu nereden çıkardın? Ya Phantom o modelin orijinali ise? Sonuçta bu modeller dünyada bir çok ülkeye verilir. Ama geliştirmeler firmalar kendileri yapıyor. Hatta Xtreet dediğin model de çin üretimidir. Herkes biliyor ki modeller bir birini taklit ediyor. Burada bence bakacağımız şey benzer tipi var mı yok mu değil. Bu tip güzel mi ve kaliteli mi? Phantom kullanıcıları buna karar veriyorlar. Genelde de beğeniliyor.
    yukarda hepi topu bir satır cümle yazdım onuda yanlış anlamışsın.. ben motora sahte demedim yukarda ne yazmışım "bu motorun orjinal avrupa adı" bu motorun avrupa pazarındaki orjinal adı um xtreet dedim yani avrupalıya phantomum var desen anlamaz ama um xtreet motorum var desen anlar bunu anlaması çokmu zordu..
    motorsiklet formunda birde bunları detaylamasına uzun uzunmu yazalım bu konularda herkesin bilgisi olduğunu düşünerek kısa cümleler halinde yazıyoruz..
    belliki iki motorda orjinal üreten firma hangi çinli firma ise türkiyeye kanuniye yollamış kanuni phantom adını vermiş avrupadaki firmada kendi um xtreet adıyla satışa çıkarmış bu kadar basit kasaların üstündeki motorlar ülkelerin vergilendirmesi emisyon değerleri ve firmaların ihtiyaç ve iktisadi gelir düzeyine göre farklılık gösterir buda doğal avrupada 250cc liğide olabilir 125cc liğide arz talep gelir dengesinde değişgen şeyler bunlar.. kanuni 180 cc lik motoru tercih etmiş..

Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Makina hariç kabasını alıp gelmiş Kanuni. Bu motorun ilk çıkışı Taiwan ve Şili bölgelerinde daha sonra Japonya - Çin - Türkiye - Almanya diye sıralanmış durumda araştırmadan konuşmayın ve orjinal dediğinizde bu makina bizdeki gibi itecekli değil "üstten egzantrkli , yağ radyatörlü , 180cc modeli 15hp 200cc modeli 20hp olan bir makinadır. Almanyada 150cc olarak üretilmektedir.
    logaritma bunu beğendi.
    Çanakkale'li

Motosikleti
    X-Treme MAX
    Alıntı wersoulza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makina hariç kabasını alıp gelmiş Kanuni. Bu motorun ilk çıkışı Taiwan ve Şili bölgelerinde daha sonra Japonya - Çin - Türkiye - Almanya diye sıralanmış durumda araştırmadan konuşmayın ve orjinal dediğinizde bu makina bizdeki gibi itecekli değil "üstten egzantrkli , yağ radyatörlü , 180cc modeli 15hp 200cc modeli 20hp olan bir makinadır. Almanyada 150cc olarak üretilmektedir.
    beyler itecekli motor diyip duruyorsunuz da ben biraz araştırdım bu neymiş diye. Ohv motor dedikleriymiş subaplar soch ve doch daki gibi değilde çubuklarla itiliyormuş bir kaç video buldum. Ancak bu phantomun motorunun böyle olduğunu nerden öğrendiniz hiç bir yerde ohv motoru var diye bir bilgi yok. Nasıl motoru var onun hakkında da bilgi yok.

işte ohv

Motosikleti
    X-Treme MAX
    burda da hepsi var
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ohv motorlar alttan egzantiriklidir dohc sohc türevi motorlara göre daha verimsizdir daha eski teknolojidir subaplar itici millerle itilir.. ohv de tek avantaj zincir bakımı yok ama o avantaj bir dezavantajda getiriyor iticiler motordaki vibrasyonu artırır..
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Treme MAX
    merhaba arkadaşlar alt sakal olayını araştırdım biraz, gözüme sahibinden deki şu ilan çarptı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...21635063/detay

ve biraz daha araştırdım ve alt sakalı buldum. işte bunlar olduğunu düşünüyorum isteyen alıp deneyebilir. fiyatı en fazla 30 tl

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...21180965/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02599289/detay

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)