Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Phantom 180 kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wersoulza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    http://www.facebook.com/groups/113951412099673/

Phantom hakkında herşey.
    Çanakkale'li

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ßyD€wİll_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun 250 marauder-kanuni phantom
    hayırlı aksamlar phantom kullanıcıları. Bugün almış olduğum phantomla aranıza katılmıs bulunmaktayım. İnş. vatana mıllete hayırlı olur )
    Her serseri motorcu olabilir ama her motorcu serseri değildir,kimi rüzgarına aşıktır kimi motoruna ama değişmeyen tek tutku adrenalindir.
    Jinlun 250 marauder--kanunı phantom--........ sıradaki bekliyor.

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.. Güle güle kullan arkadaşım..

Arkadaşlar bu gün Pendikte phantomla ilk kazamı yaptım. çok şükür kimseye hiçbir zarar gelmedi. kırmızı ışıkta önümde bir otobüs durmuştu, bende arkasında durmuştum. arkamda da araçlar vardı. sağ şeritte araçlarla doluydu. otobüsün sağ arka köşesinde bir motorun geçebileceği kadar boşluk farkettim. sağa kırdım hafifçe ayağımla iteleyerek oraya girecektim. o boşluğa göz dikmiş başka bir motorcu arkadaş arkadan arabaların arasından hızla geliyordu. Tam otobüsün köşesinden motorumun burnunu çıkarmıştım ki arkalardan ani bir fren sesi işittim. Biraz eski model honda repsol cbr 125 motorumun sağ ön tarafından bindirdi. motorum otobüsün sağ arka köşesi ile diğer motor arasında sıkıştı. motorun ön çamurluğun tutunduğu yer çatladı. motorun önünü kapatan hava alığının sağ tarafı komple paramparça oldu. Ayrıca otobüsle araya sıkışan gidonumun sol tarafı bana doğru eğrildi. cbr ında sol tarafı paramparça oldu. motoru yattı. çok şükür kimseye zarar gelmedi.. Motorları kaldırıp kenara çektik. Çocuk bembeyaz olmuştu. Sanki Şoka girmişti .. Ben gayet sakindim çünkü duruyordum. Asıl heyecanı o yaşamıştı. Ama duran araçların arasından da okadar hızlı gelinmez be kardeşim. Otobüs şöförüde indi bizi ayakta görünce hemen otobüsüne bakındı arkada bi hasar var mı diye. Sonradan şunu farkettim ki çarpan sürücünün o kadar süratle o aradan geçmesi çok zor ve tehlikeli idi. Beni görüp önceden frene basmasaydı daha büyük bi kaza yaşayabilirdi. Ben yarım metre ileride olsaydım motor doğrudan sağ bacağımı hedef alacaktı. Biraz geç çıksaydım beni göremeyecek daha büyük kaza yaşayacaktı. Allah korudu bizi. Adı kaza zaten önceden bilemezsin. kısmet işi. Motora start verdiğimde ilkin çalışmadı. sol taraftaki jiklenin iki adet kablosundan birinin çıktığını farkettim. Yerine takınca startı verdim çalıştı. Mekanik sorun aradım fren -debriyaj civatalar fln ama bulamadım. Çocukla tokalaştık. Kaza tutanağı filan tutmadık. Geçmiş olsun dileklerimizden sonra oradan ayrıldık. Yamulmuş gidondan dolayı yolda ilerlerken trafikte baya sıkıntı çektim. Birde motorun ses frekansının değiştiğini farkettim. Büyük ihtimalle Motorun soğutma kısmının oradaki plastik alığın kırılması sonucu oluşan boşluktan kaynaklandı. Ama başka bir nedenden dolayıda olabilirdi. Hava kararmaya başladığı için çok da ayrıntılı bakamadım ve fotoğraf çekemedim. En yakın servis Pendik kurtköy civarında olan Musa Motosikletti. Ona uğradım aynayı filan düzeltti, yarın gelmemi söyledi, ona göre ayrıntılı parça - fiyat vs konuşacağız. İnşallah fazla tutmaz diyecektim , şaşıyorum kendime ya cana gelseydi, hastanelik olsaydık ne olurdu, varsın mala gelsin. Yolda gelirken nedense sevdiklerim ve arkdaşlarım geldi aklıma. Diğerlerinin yanında Küçücük bir kaza belki ama insanı etkilyor gerçekten.

Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Alıntı hadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün Pendikte phantomla ilk kazamı yaptım. çok şükür kimseye hiçbir zarar gelmedi. kırmızı ışıkta önümde bir otobüs durmuştu, bende arkasında durmuştum. arkamda da araçlar vardı. sağ şeritte araçlarla doluydu. otobüsün sağ arka köşesinde bir motorun geçebileceği kadar boşluk farkettim. sağa kırdım hafifçe ayağımla iteleyerek oraya girecektim. o boşluğa göz dikmiş başka bir motorcu arkadaş arkadan arabaların arasından hızla geliyordu. Tam otobüsün köşesinden motorumun burnunu çıkarmıştım ki arkalardan ani bir fren sesi işittim. Biraz eski model honda repsol cbr 125 motorumun sağ ön tarafından bindirdi. motorum otobüsün sağ arka köşesi ile diğer motor arasında sıkıştı. motorun ön çamurluğun tutunduğu yer çatladı. motorun önünü kapatan hava alığının sağ tarafı komple paramparça oldu. Ayrıca otobüsle araya sıkışan gidonumun sol tarafı bana doğru eğrildi. cbr ında sol tarafı paramparça oldu. motoru yattı. çok şükür kimseye zarar gelmedi.. Motorları kaldırıp kenara çektik. Çocuk bembeyaz olmuştu. Sanki Şoka girmişti .. Ben gayet sakindim çünkü duruyordum. Asıl heyecanı o yaşamıştı. Ama duran araçların arasından da okadar hızlı gelinmez be kardeşim. Otobüs şöförüde indi bizi ayakta görünce hemen otobüsüne bakındı arkada bi hasar var mı diye. Sonradan şunu farkettim ki çarpan sürücünün o kadar süratle o aradan geçmesi çok zor ve tehlikeli idi. Beni görüp önceden frene basmasaydı daha büyük bi kaza yaşayabilirdi. Ben yarım metre ileride olsaydım motor doğrudan sağ bacağımı hedef alacaktı. Biraz geç çıksaydım beni göremeyecek daha büyük kaza yaşayacaktı. Allah korudu bizi. Adı kaza zaten önceden bilemezsin. kısmet işi. Motora start verdiğimde ilkin çalışmadı. sol taraftaki jiklenin iki adet kablosundan birinin çıktığını farkettim. Yerine takınca startı verdim çalıştı. Mekanik sorun aradım fren -debriyaj civatalar fln ama bulamadım. Çocukla tokalaştık. Kaza tutanağı filan tutmadık. Geçmiş olsun dileklerimizden sonra oradan ayrıldık. Yamulmuş gidondan dolayı yolda ilerlerken trafikte baya sıkıntı çektim. Birde motorun ses frekansının değiştiğini farkettim. Büyük ihtimalle Motorun soğutma kısmının oradaki plastik alığın kırılması sonucu oluşan boşluktan kaynaklandı. Ama başka bir nedenden dolayıda olabilirdi. Hava kararmaya başladığı için çok da ayrıntılı bakamadım ve fotoğraf çekemedim. En yakın servis Pendik kurtköy civarında olan Musa Motosikletti. Ona uğradım aynayı filan düzeltti, yarın gelmemi söyledi, ona göre ayrıntılı parça - fiyat vs konuşacağız. İnşallah fazla tutmaz diyecektim , şaşıyorum kendime ya cana gelseydi, hastanelik olsaydık ne olurdu, varsın mala gelsin. Yolda gelirken nedense sevdiklerim ve arkdaşlarım geldi aklıma. Diğerlerinin yanında Küçücük bir kaza belki ama insanı etkilyor gerçekten.
    Çok geçmiş olsun, bu kadarıyla atlatmış olun kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Çanakkale'li

Motosikleti
    Kanuni Phantom
    ----------

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    phantomcular sesiniz çıkmıyor??
    "KURALKAN" Seni buraya monte ederek Phantom kullanıcılarını peşpeşle diyemi koydu diye düşünüyorlardır.
    Çanakkale'li

Alıntı wersoulza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, bu kadarıyla atlatmış olun kazasız belasız sürüşler dilerim.
    teşekkürler ederim Allah herkesi kazadan beladan korusun

Motosikleti
    Hyosung GV650
    1 seneye yakındır bu forumu takip ediyorum. sadece phantom için. ehliyetimi yakın zamanda alıyorum nisan sınavına anca kayıt yaptırabildim. kısmetse ardındanda phantomla peşiniz sıra geleceğim. Bir arkadaşım şey demişti phantom ve kanuni hakkında (kendisi piaggio x8 kullanıcısıdır) kanuni motorları asya olsun mondial olsun daha iyidir lakin phantom alacaksan sıfır al ikinci eller büyük ihtimalle çok döküntü olur vari birşey. sizin bu konudaki görüşlerinizi alabilirmiyim?

kanbayrak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAX
    geçen gün bir motosiklet bayisinde gördüm phantomu ben de almayı düşünüyordum.Üstüne falan bindim baya kalıplı oturuş falan da rahat ama sağına soluna bir bakındım görüntü çok güzel ama sanki teneke geçirmişler motorun üstüne gibi bi yerini tutunca kırılacak gibi fazla da debelenmedim üstünde şimdi kırılır falan diye korktum indim. Almaktan şimdilik vazgeçtim. Fiyatı çok pahalı bence değmez zaten bi ara 5150 tl ye çıkardılar.biraz önce baktım 4816 olmuş tekrar.

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Merhaba arkadaşlar;

Öncelikle henüz gitmediyseniz motor fuarına gitmelisiniz.

Göreceksiniz ki gelen motorlar arasında bu silindir hacmine ve fiyatına yakışan en yakışıklı motorun Phantom olduğu hemen gözünüze çarpacak.

Kaldı ki motorum yaklaşık 1 yıldır bende ve en ufak bir sıkıntısı bile olmadı çok şükür.

Bugün fuardan çıkarken de daha fazla para vermeme neden gerek olmadığını motorumun fuar önünde bile topladığı ilgiden ve eve dönüş yolundaki mutlulugumdan anladım.

Ancak para sorun değil diyorsanız Suzuki nin yeni getirdiği İnazuma modeline bakmadan geçmeyin derim.
    komançi1478 bunu beğendi.

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    ınızuma gerçekten on numara
    cesaretin yoksa!!!!!seyret

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Phantom kullanan arkadaşlar bende almayı planlıyorum ama merak ettiğim bir kaç soru var titreşim rahatsız ediyor mu ve rüzgarda kontrol zorlaşıyor mu malum 130 kg

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende almayı düşünüyorum. Geçen sene alacaktım. Ancak adapazarında bayilerde yoktu. Hala daha motoru yakından görmüşlüğüm yok.
    Görkem de görünce, elcik koruma falan süper moto gibi durmuş çok hoşuma gitti. Xtreme max elden çıkarız çıkarmaz alırım artık.
    Dağlara bayırlara çıkacak arkadaşım kalmadı. Şehir içinde hava civa yapayım bari, kız gezdiririz
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Valla titreşim abartı rahatsız edici değil..

Asıl önemli olan ise dengeli bir motor oluşu.. rüzgarda falan veya yüksek süratte motor saçmalamıyor.. Hatta hiç tahmin etmediğim kadar iyi çıktı o konuda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Bu arada beyler kafaya koydum baharda bir motor turuna çıkıyorum..

Rota olarak ise İstanbul çıkış ve Çanakkale şehitlik üzerinden geçip Ayvalığa oradan da Bodrum'a kadar inmeyi planlıyorum sahilden dura dura..

İnşallah yapabilirim de sizinle de bunun notlarını paylaşabilirim..

Ama şmdiden çok heyecanlı oldugumu söylemek isterim..

Gelmek ve katılmak isteyene de kapım açık ;)
    alicebbar bunu beğendi.

amato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    Arkadaşlar bugün motorum rüzgardan devrildi ve doposu bayağı bir eğildi aldığım yeri aradım 350 tl dedi cok pahali degilmi sizce baska nerden fiyat alabilirim

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Bu hafta sonu beyaz phantom dan almaya gidiyorum. İnşallah en kısa sürede aranızda olacağım, ilk iş sinyalli ayna almak ve dişliyi değiştirmek (Ayna hariç) Dişlinin toplam maliyeti ne olur ve üzerinde gelen tekerden memnun olmayan var mı? (tüm yazıları okudum ondan dişliyi değiştirmeye karar verdim)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta sonu beyaz phantom dan almaya gidiyorum. İnşallah en kısa sürede aranızda olacağım, ilk iş sinyalli ayna almak ve dişliyi değiştirmek (Ayna hariç) Dişlinin toplam maliyeti ne olur ve üzerinde gelen tekerden memnun olmayan var mı? (tüm yazıları okudum ondan dişliyi değiştirmeye karar verdim)
    Motor açılmadan hatta 2000km dolmadan dişliyi değiştirmeyin derim. Zorlanmadan rahat çalışan kolay devirlenmesine imkan verilen motor güzel açılır.

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor açılmadan hatta 2000km dolmadan dişliyi değiştirmeyin derim. Zorlanmadan rahat çalışan kolay devirlenmesine imkan verilen motor güzel açılır.
    eyvallah kardeşim bilgilendirme için dediğin gibi yaparım. ) O zaman ilk iş sinyalli ayna + elcik diyelim.

arkadaşlar sinyalli aynanın ekstradan bir faydası oluyor mu, sonuçta motrun yanlarında dekoratif led sinyal göstergeleri var

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Ben görüntü için takmayı düşünüyorum, faydası elbet vardır.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)