Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Phantom 180 kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    abana1903 beni sakın yanlış anlama motoru kötülemedim bu topigi takip ediyorum çünkü bende bir adet phantom 180 alabilrim. demek istedim olayların nasıl işledigi kanunide bi mühendislik olayı yok yani. bende senınle aynı görüşteyim ben 150 cclik japon motora 8bin vermem mesela. kanuni 180 fiyat olarak uygun beklememin sebebide kronik sorunlarını ögrenip ona göre almak motoru bence fiyatına göre gayet güzel kazasız belasız sürüşler dilerim.

bu arada motoru sıfır aldın kac km'desin bilmiyorum ama önerim yagını ve bujulerini degiştirmen olucak . belkide bunları yapmıssındır şimdiden söyliyim dedim. servisin kyodugu dandik yaglar 10km bile gitmeye degmez çin malı bujıleride iridyum ile degitşirirsen daha iyi olur .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar ön dişliyi 2 diş büyüttürdüm. Orjinali 12 dişmiş. phantomu olan arkadaşlar mutlaka değiştirin. 3 viteste 90 4 viteste 110 5 viteste 130a kadar dayanıyor. titreşimi biraz rahatladığı için azaldı. Zincir aralığı sebebiyle her 14 diş uymuyor. İstanbuldaki arkadaşlar kadıköydeki baymoto servisine gidebilir. Mondial mct 250 nin ön dişlisi uydu. işçiliği iyi usta rahatlıkla takar. zincir kısa 1 bakla kısa geliyor eklersiniz işlem tamam
    Cem kardeşim servisin koyduğu yağ shell yağ ? ben 7 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yok 20.000 km shell yağ ile gitmişimdir. Ben 5500 kmdeyim kronik sorunu vs hiçbirşeyi yok. Buji konusunda haklısın başlığı ile birlikte değiştirmekte fayda var.

arkadaşlar herkese selamlar,
    başlangıç için kanuni phantom alınırmı? kimi uzak dur diyor ama motorun duruşu felan on numara...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı muranov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selamlar,
    başlangıç için kanuni phantom alınırmı? kimi uzak dur diyor ama motorun duruşu felan on numara...
    Alınır tabi, sıradan bir 125'likten hızlı değil. ama bana kalırsa bu motora o kadar para verilmez.

Nisan 24unde aldm bnde bi phantom kullaniyorm gayet memnunum ise gidip gelirken cok rahat abana sey sorucam evim baymotoya cok yakin disli degisim islemi icin ne kadar istiyorlar iscilik falan bide uzun surer mi sira oluyo mu orda bnm aldigim bayi 4.leventte cok sira oluyor servistede?

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ön dişliyi 2 diş büyüttürdüm. Orjinali 12 dişmiş. phantomu olan arkadaşlar mutlaka değiştirin. 3 viteste 90 4 viteste 110 5 viteste 130a kadar dayanıyor. titreşimi biraz rahatladığı için azaldı. Zincir aralığı sebebiyle her 14 diş uymuyor. İstanbuldaki arkadaşlar kadıköydeki baymoto servisine gidebilir. Mondial mct 250 nin ön dişlisi uydu. işçiliği iyi usta rahatlıkla takar. zincir kısa 1 bakla kısa geliyor eklersiniz işlem tamam
    Cem kardeşim servisin koyduğu yağ shell yağ ? ben 7 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yok 20.000 km shell yağ ile gitmişimdir. Ben 5500 kmdeyim kronik sorunu vs hiçbirşeyi yok. Buji konusunda haklısın başlığı ile birlikte değiştirmekte fayda var.
    kusura bakma abana ben servisin koydugu yagları açık yag olarak biliyordum ucuza kaçmak için. yag seçiminde kaliteli koyuyorlarsa tabiki sorun olmaz. bu arada ön dişliyi büyütmüssün ben anlıyamadım titreşim için arka dişli küçültülmezmi ? ön dişli büyümesi yüksek hızlarda titreşim ani kalkışları serileştirir diye biliyorum. örnek bisikletin 1nci vitesi en büyügüdür ama en serisidir ve en yavaşıdır. bisikletin altıncı vitesi en küçügüdür ama son hızı en yüksegidir. motorda böyle arka dişliyi küçültürsek serilik azalır fakat son hız artar yada son hızdaki titreşim azalır. ben anlıyamadım açıklayıp yardımcı olursan sevinirim sanırım bilmedigim şeyler var paylaşarak ögrenicez

---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

5.500 km bence motoru tanımak için ufak bir rakam bi 30bin olsun fakat sen 30 bin yapana kadar ben alırım sanırım ben phantomu begenenlerden biriyim sıfır fiyatı bence pahalı piyasada daha iyi alternatifler var ama 2nci elinin piyasada oturmasını beklıyorum 3.800e düştü bile. kışa dogru tahminim 3e düşer ne kadar çok phantom satılırsa 2nci el piyasası o kadar düşük olucak belkide 2 -3 sene sonra 2.500 tl olarak görücez 2nci elde... 2nci ele 3bine düşerse ki kışın düşücek bence phantom almak çok mantıklı tabi mr destro 250nin fiyatlarıda o civarlara düşmezse.
    Abana ayrıca sana teşekkür ederim sayende phantomu tanıma fırsatı buluyoruz paylaştıgın bilgilerden ötürü bütün arkadaşlarım adına teşekkür ederim daha sitede ne phantom kulanıcıları var gezmekten yazamıyorlar
    cümleten saygılar herkeze

Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar merhaba ,
    rica ederim ben elimden geldiğince yazıyorum. Titreşim konusunda atıyorum 100 km hıza geldiği zaman deviri bittiği için kasılıyordu, şuan rahatladı. Titreşimi azaltmak için özel bir çaba sarf etmedim ama kesinlikle 120 ile giderken eskisi gibi rahatsız etmiyor. düz yolda 135 km hızlara eski diş çıkamıyordu. Önünde yol var motorda bir noktaya kadar güç var ama dişli son hızı etkilediği için rahatsızdı.
    teknik konusunu bilmem sen daha iyi tespit etmişin , ben denedim sadece.
    Scarscream ben yarın gidicem mesela servise özelden msj atabilirsin bi yerde buluşur gideriz. Tanıştırırım iyi çocuktur. Dişli 1 saatte takılır.servis Malzemeyi alıp gelir , küçük işlemden geçirir, kapağı törpüler 1 saat . Sadece dişliyi nekadara değiştirirler bilmem ama ortalama 30 tl gibi işçilik tutar. Ben gittiğim zaman herşeyini fazla fazla yaptırdığım için net fiyatını bilmiyorum.

Tuh yarin calisiyorum ismi ne acaba ustanin?gittiginde ogrenirsen cok sevinirim direk ona giderim ama biraz daha km yapsin motor istiyorum sonra goturcem 2.bakimi geldiginde onuda aradan cikaricam yada 3.bakimda daha erken gibi geliyor bana 1300 km deym cok fazla yol yapamadigimdan isten dolayi gunluk 15km falan bi bursaya gittim geldim oyle bnm durum

Motosikleti
    sym gts 250
    baybars 0532 216 54 86 . yarın öğrenirim ne kadara takacağını. Bakımını falanda oraya yaptırabilirsin. kayalarda hiç uğraşma onlar zengin adamlar bakmazlar istediğin gibi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    motosiklette sele altı bagaj var mı tornavida yedek vida felan sıgıcak kadar

Tornavida yedek civata tarzi kucuk aletler icin kilitli sele alti bagavi mevcut ben genelde not falan koyuyorum fotokopi falan dedigin gibi cok genis ferah bi bagaj degil tabiki isimi goruyo kolaylikla

başlangıç motoru için önerir misiniz? motora yeni başlayacağım da ilk motorumun bu motor olmasını istiyorum. sizce uygun mu?

Motosikleti
    sym gts 250
    herkeze aynı şeyleri söylüyorum kerim kardeşim. Sen bu motoru ne amaçla kullanıcaksın. eğer hız yapmak istiyosan benim motorun dişlisi değişti 130 dan sonrasını göremessin. dişli değiştirip bu hızlara çıkıyor. yük alamassın sağına soluna pek.Naked motorun tipik özelliğidir. Artı sele altı dizaynı yanlara soft çanta konmasına mani oluyor gibi. Motoru sağlamdır. şehir içi gösterişli on numara makinadır. 10 kişiden 8 i bakacak emin ol. motor hacmi düşük olduğu için sıkıtı bi. Ben memlekete gidicem inş cumartesi git gel 1000 km gözüm kapalı giderim. Motor serttir. Virajlarda istediğin gibi davranabilmen için amortisörler ayarsız ve sert. rahatlık arıyosan koltuğu yumuşan sünger yaptırırsın
    tavsiye ederim ama gayet güzel

teşekkür ederim. birmşey dah asormak istiyorum yakıt tüketimi nasıl. yani kastamonu çataşzeytine kaç depoyla gider?

Motosikleti
    sym gts 250
    vayy hemşerim misin sen yoksa bende abanaya gidicem yarın 1 depo ile 550 km ye yakın yol yapabilirsin. Depo malum 17 litre. hava koşulları özellikle kullanıcı davranışları km yi uzatır veya kısaltabilir. en son 570 km yol gittim ve benzin istasyonuna 500 mt kala benzin bitti.

Motosikleti
    Kanuni Phantom 180
    büyük bir heycanla 5.100 tlye aldığım (plaka dahil) ve zevkle bindiğim phantonumu evlenip yurtdışına yerleşeceğim için 3.850 tlye sattım. Artık orada o fiyata üstüne biraz ekleyip bir racing makinaya binerim

phantom beni oldukça tatmin ediyordu. yakıt olsun görüntü olsun . tek eksiği kalitesiz malzeme ve düzgün olmayan montajlama. umarım herkez memnundur motordan .

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Mondi_Zc150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük bir heycanla 5.100 tlye aldığım (plaka dahil) ve zevkle bindiğim phantonumu evlenip yurtdışına yerleşeceğim için 3.850 tlye sattım. Artık orada o fiyata üstüne biraz ekleyip bir racing makinaya binerim

phantom beni oldukça tatmin ediyordu. yakıt olsun görüntü olsun . tek eksiği kalitesiz malzeme ve düzgün olmayan montajlama. umarım herkez memnundur motordan .
    katılıyorum ...
    bi arkadaşımız aldı burada
    2 ay sonra 3000 de 4 e sattı plakalı
    bende bora var
    motorun kısmı ybr
    geri kalan kısmını neredeyse yeniledim
    bir buji kullanıyor bu salak kanunini delirir cıldırırsın
    zinciri çin malı 10 liralık
    değiştirdim çek malı zincir taktım
    daha anlatayım mı ?
    kısacası gidip honda al yamaha al (cb 125 hariç)
    # motosikletle.blogspot

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    Selemlar öncelikle Yaşım:20 adım:Ahmet bu motor hakında 2 konu açılmış ama ben buraya yazıcam motor tecrübem yok denilenecek kadar az 1 veya 2 defa scooter binmişliğim var a2 ehliyetimi 2 ay önce aldim ama motor hevesim tutkumun hat safada olmasına rağmen hala bir motor sahibi olmadım ve kullanmadim ''Başlangıc Motoru'' olarak düşünüyorum sizce zorlanırmıyım yada bu motoru aldığımda hiç motor kulanmmış biri olarak ne gibi zorluklara karşılaşırım lütfen sizden ricam motoru kulanan arkadarşlar yada en azından bir defa kullanmış abilerim kardeşlerimimn yorumlarını istiyorum motoru kullanmamış yada markayı karalayacak vs vs hiç motoru görmemiş kulnamamış patavsız insanların yorumlarını dikate almicam ..
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar merhaba
    bayramda gebzeden kastamonu abanaya gittim. gidiş yolu acayip kalabalık olması sebebiyle keyif alamadım. Bugün sabah 6 da yola çıktım 600 km civarı yolu 8 buçuk saatte tamamladım. çok alıştım ama gücü yetmiyor uzun yolda :( 110 km hızla bitmiyor yol 120ye çıksan önünde yüzlerce km yol var motor yorulacak.
    demir atım hiç bir sıkıntı yaratmadı şükürler olsun kazasız belasız seyahatimi tamamladım.
    herkese iyi günler dilerim

Motosikleti
    sym gts 250
    ahmet kardeş merhaba. 180 cc 13 beygir bir motor tam bir başlangıç motorudur bence. İlerde hızı yetmez benim gibi ayrı bende yıllarca scooter kullanıp vitesliye geçtim. ilk başta hangi viteste olduğunu karıştırabilirsin,5. viteste seyrederken vites göstergesi olmadığından 6 varmış gibi ya da 4 deymiş gibi yoklarsın. kullandığın scooter ları bilmiyorum ama küçük hacimlileri için konuşuyorum; atmaca gibi olursun. Hızlanman, oturuş pozisyonun seni motora hükmeder duruma getirir. bir hafta boyunca vitesleri öğrenip motoru ve kendini tanıdıktan sonra bu tip cc motorlar seni üzmez.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)