Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sökmüşken egzoza bir boya atıverin Egzozu söktükten sonra geri takınca yeni conta isteyebiliyor haberiniz olsun. Mevcut conta kaçırabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Arkadaşımın düğününden

ilkerabi, leokaplann ve Blackeagletr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba XR125 Mercedes W123
    hangi koruma demirini önerirsiniz arkadaşlar

Kıvrık demir tavsiye ederim ben, açıklara göre nispeten daha iyi korur. Örnek benim, ilkerabi'nin ve clubhit'in motorları

Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıvrık demir tavsiye ederim ben, açıklara göre nispeten daha iyi korur. Örnek benim, ilkerabi'nin ve clubhit'in motorları
    Bizimkini beğenmiyormusun
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

clubhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fena dağıtmışın aga ... ;)
    Aynı sarı kapaklı takım çantam benim de.. Kuş aynı mı bilemiyorum, seçilmiyor pek, sanırım sende kanarya var...
    Jantlara da sürpriz bekliyoruz...
    Herşey iyi güzel gidiyordu ama keçeden yağ kaçırıyor.Sipariş verdim servise orjinal keçe gelecek.
    Bugün son halini ve yaptığım işlemleri atarım.
    Kuşa gelince Papağan.
    Jantlarla egzos süprizim var. =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sökmüşken egzoza bir boya atıverin Egzozu söktükten sonra geri takınca yeni conta isteyebiliyor haberiniz olsun. Mevcut conta kaçırabilir.
    Egzozdan conta çıkmadı anlamadım içinde mi kaldı acaba pek dikkat etmedim ama en başından beri sesi fazla geliyor bana.Keçe değiştirirken oraya da baktırırım artık.
    ilkerabi bunu beğendi.

Simdi bizimki daha estetik duruyor ne yalan söyleyeyim

Clubhit, içinde ezilmistir zaten eski conta, çıkarmaya gerek yok. Yenisini direk üzerine koysan Yeterli
    ilkerabi bunu beğendi.

Evet Arkadaşlar son halinin fotoğrafını paylaşıyorum.
    Yapılan işlemler;
    1-YBR 125K ön çamurluk ile değişti
    2-Far grenajının camı değişti vidalar mat siyaha boyandı
    3-Arka amortisör en yükseğe alındı.
    4-Jantlar köpüklü sıcak su ile yıkandı.
    5-Ön arka iç lastikler sıfır takıldı
    6-Jant şeridi Çekildi.
    7-Beyaz yanak takıldı.
    8-Ekzoz mat siyaha boyandı.Kromlarını takmadım vidalar paslanmış benzer vida bulup takmam gerek.
    9-Benzin filtresi takıldı.
    10-Debriyaj halatı yenilendi.
    11-Arka dişlinin bağlantı vidası yalama olmuş yenilendi.
    12-Ön dişli keçeden yağ akıyor parça sipariş edildi gelince değişecek.
    Sizce Nasıl Olmuş?

ilkerabi, halilom ve Blackeagletr bunu beğendiler.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ehm..
    Çok mu kara olmuş, bana mı öyle geldi.. Sitedeki siyahlar içinde yani; sinyal lambaları bile sanki siyah...
    Egsoz nikelajajlarını takınca bir de koruma demirini metalik gri yapsan diyorum?
    İşte o zaman süper olur ..
    Lastik yanaklarını takmamış olsan, jant şeritleri de olmasa gece katiyyen trafiğe çıkma derdim..
    Blackeagletr bunu beğendi.

Motosikleti
    Lastik yanakları ve beni seviyormusun? olmasa daha güzel olur. Ön lastik de mantara bağlamış değişmesi gerek arkayı göremedim. Geri kalan 10 numara.

Bizimkini çatal ayağa alıp arka lastiği elle döndürdüğümde bi bölgede tutma yapıyor. Frenden midir acaba?
    Blackeagletr bunu beğendi.

Ehm..
    Çok mu kara olmuş, bana mı öyle geldi.. Sitedeki siyahlar içinde yani; sinyal lambaları bile sanki siyah...
    Egsoz nikelajajlarını takınca bir de koruma demirini metalik gri yapsan diyorum?
    İşte o zaman süper olur ..
    Lastik yanaklarını takmamış olsan, jant şeritleri de olmasa gece katiyyen trafiğe çıkma derdim..
    Motorun kendi siyah ben napim.Sizin gözler kırmızıya alışmış.Sinyaller ve farı siyah film yapmıştım önceden sinyallerdeki duruyor fardan çıkardım filmi.Koruma demirinin orjinal kromu olsa güzel olur ama sonradan boyama pek güzel olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik yanakları ve beni seviyormusun? olmasa daha güzel olur. Ön lastik de mantara bağlamış değişmesi gerek arkayı göremedim. Geri kalan 10 numara.

Bizimkini çatal ayağa alıp arka lastiği elle döndürdüğümde bi bölgede tutma yapıyor. Frenden midir acaba?
    Lastik yanakları zaten uzun ömürlü olmuyor. 3-4 ay sonra atar kendini.Arkadaki yazıdan bahsediyorsan orası çok boş duruyordu.Ayrıca o yazının anlamı "Sen sevme Beni"

Bu arada YBR 125K nın çamurluğu umduğumdan daha çok güzel oldu ve sıkıntısız uyum sağladı haberiniz olsun.
    ilkerabi bunu beğendi.

Ben yanak ve sinyaldeki filmler hariç beğendim. Egzoz korumalar takılınca biraz daha açılacaktır motorun rengi. Çamurluk güzel olmuş.

Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Frenden de olur, zincir gergilerinin iki tarafının eşit olmamasından da olur.
    ilkerabi bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı clubhit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kendi siyah ben napim.Sizin gözler kırmızıya alışmış.Koruma demirinin orjinal kromu olsa güzel olur ama sonradan boyama pek güzel olmaz.
    XR 125 in grisi veya beyazı olsaydı, 1.5 yıl önce alırdım ama yok, alırken de bayide sadece yuvarlak far-KIRMIZI vardı..
    Edirne'de de kırmızıdan gayri satmaz demişler heralde..
    Yamahanın grisinden temiz bulamamıştım, sıfır olsaydı kesindi ama fabrika RENK DEĞİŞİKLİĞİ DÜŞÜNMÜYOZ dediydi, sonra BEYAZ'ı piyasaya sürdüler, işin entresan tarafı HONDA'danın da beyazı yoktu, ÇORLUDAN kendin getir dedilerdi.. Bi de kaynak yerlerindeki işçiliği görünce hondadan bir daha bakmamak üzere ayrıldım.. Renkten yana şansımız hiç olmadı..
    Bu kıvrık demirlerin nikel veya krom olanı yok..
    Egsoz mat olsun ama bu demir parlak siyah da olur.. Sprey değil de söküp fırçayla boyamak gerek, yedire yedire.
    Birbuçuk liraya bant alıp 3-4 renk yapıştırıyor vatandaş niye? onu da anlamıyorum..
    halilom, Blackeagletr ve leokaplann bunu beğendiler.

XR 125 in grisi veya beyazı olsaydı, 1.5 yıl önce alırdım ama yok, alırken de bayide sadece yuvarlak far-KIRMIZI vardı..
    Edirne'de de kırmızıdan gayri satmaz demişler heralde..
    Yamahanın grisinden temiz bulamamıştım, sıfır olsaydı kesindi ama fabrika RENK DEĞİŞİKLİĞİ DÜŞÜNMÜYOZ dediydi, sonra BEYAZ'ı piyasaya sürdüler, işin entresan tarafı HONDA'danın da beyazı yoktu, ÇORLUDAN kendin getir dedilerdi.. Bi de kaynak yerlerindeki işçiliği görünce hondadan bir daha bakmamak üzere ayrıldım.. Renkten yana şansımız hiç olmadı..
    Bu kıvrık demirlerin nikel veya krom olanı yok..
    Egsoz mat olsun ama bu demir parlak siyah da olur.. Sprey değil de söküp fırçayla boyamak gerek, yedire yedire.
    Birbuçuk liraya bant alıp 3-4 renk yapıştırıyor vatandaş niye? onu da anlamıyorum..
    Farklı renk seçeneği olsa, ben de 2008-2009 ybr mavisi tercih ederdim, koyu olanından. Hatta ucuz birşey olsa değiştiririm de, depo, kafa, yan kapaklar, kuyruk, çamurluk derken 500 liradan fazla tutuyor. İlla değişeceksem ESD'nin kaportayı kullanırım, şasi aynı sanırım.

Bu arada XR ile günlük aşağı yukarı 50-80 km arası yol yapıyorum, yarısı tapagazdır, maşallahı var. Yol parası ve zamandan hatrı sayılır şekilde kazanıyorum. O trafikte yüzbinlerce TL'lik arabalar beklerken aralarından 2500 TL'lik XR 125 ile süzülmek paha biçilemez. Zaman zaman çevirip "En iyisini sen yapıyorsun" diyor araba sürücüleri.
    Ama kışın böyle olamayacak gibi, yağmurda karda sıkıntı büyük. Malum resmi kıyafetlerin ıslanmasını göze alamam
    leokaplann bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Benim arka teker bilye dağıtmış birazcık 16 tl ye 6202 numara 2 adet bilye aldım iyisindenmiş. Direksiyon boşluğu ve ön fren mekanizması ses yapıyordu o greslendi, bilyeler takıldı. 25 tl işçilikle bu işi de hallettik. Arka takozlarda biraz yırtılma var ama gider biraz daha dedi usta. Bu günlük bu kadar
    leokaplann ve ilkerabi bunu beğendiler.

Bu motorun 2.eli kaça gider arkadaşlar ben CBF 150 düşünüyorum.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Aksesuarsız şekilde sanırım 2 bin 300 ~ 2 bin 500 arası gider,
    Daha önce İsmail adlı arkadaş sattı, CR1 aldı, o galiba 2.700 e vermişti bayiden... LEOkaplan sattı, kredi kartlarını yamamış..
    Halil, XR üstüne bir iki motor daha yaptı. bir kaç kişi kalıcaz burada ben de satmayı düşünmüyorum.. Satmayı düşünüp de işe-okula gitmek için kullananlar bir kere daha düşünsünler derim çünkü bugün DOLAR=3 lira oldu, artık yeni ve iyi bir motosiklet almak araba almak kadar zorlaştı.
    Trafik Sigorta fiyatları da üzerine sos olur.
    halilom ve clubhit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Halil, XR üstüne bir iki motor daha yaptı. bir kaç kişi kalıcaz burada ben de satmayı düşünmüyorum..

Abi bizimki evladiyelik. Motor babamın olduğundan moku çıkana kadar kullanmayı düşünüyoruz. Bende çok seviyorum
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

Dün gece bir oç motorumu çalmaya çalışmış. Gece 5 gibi. Allahtan karşı komşu gece o saatlerde eve gelmiş, hırsızı kovalamış. Yarın iş çıkışı alarmlı disk kilidi alacağım.
    halilom bunu beğendi.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilkerabi kredi kartları çok bunaltmasa bende satmayı düşünmüyordum :( bi zararı yoktu masrafı yoktu. Her işe kullanırdım motorumu ama kısmet değilmiş :( Blackeagletr kardeşim çok geçmiş olsun ama dikkat et... motoruda biraz kirli bırak daha az dikkat çeker..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Ve ek olarak kredi kartı borcu olmadan yaşamak çok güzel birseymiş.. sanki param bereketlendi gibi bütün paramı kartlara yatırmak yerine cebimde duruyor istediğim gibi kullanıyorum ve en güzeli ise acaba kart geçiyor mu endişesi yaşamadan dışarı çıkmak paha biçilmez bişi : )) ayda 60 70tl faize vermektende kurtuldum : ) Allah kimseyi çaresiz ve kredi kartlarına mahkûm bırakmasın...
    Motoru taksitle almasaydim sittin sene tek parça okasar para ayarlayamazdim ve kartlarimi kapatamazdim...
    ilkerabi ve Blackeagletr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)