Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oRHaN007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolculuk ne tarafa? gazipaşa alanya falan mı ? mersin tarafı mı..
    dün tipiden sonra bugün tekrar bahar havası vardı.. bende fırsatı değerlendirdim tabi
    Alanyaya gittim geldim hocam Serin olsa da güzeldi evet.

Geziden birkaç fotoğraf ve detay paylaşmak istedim.
    Yapılan yol 270 km. 150 km'si viraj, 120 km'si düz yol yani sıkıcı kısım .
    Düz yollarda 90 km sabit gittim, virajlarda ise tadını çıkardım. Bu şekilde yakıt tüketimi 2.7lt/100km olarak çıktı.
    Düz yolda son hız 120km gördüm, yokuş aşağı 140km gördüm ve gazı anında bıraktım tedirgin oldum.
    Kaskım inanılmaz rüzgar sesi alıyor 70km hızdan sonra, kulakiçi kulaklık takıp ufaktan müzik açtım yoksa çekilecek gibi değildi.
    Virajlardan sonra lastiklere verdiğim paraya tekrar helal olsun dedim.
    Alanya'da hiç fotoğraf çekemedim, adım atacak ve duracak yer yoktu. Mcdonalds yemeye gelmiştim zaten sırf o yolu Yemekten sonra şehir içi bir tur atıp geri dönüş yolunu tuttum.

leokaplann, ilkerabi, halilom ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resimler çok güzel. Uzun yolda bende kulak içi kulaklık kullanıyorum öteki türlü ses çok rahatsız ediyor Aslında kulatıkalıcı almak lazım. Ilerleyen zamanlarda yol sesi kulaklara çok zarar veriyormuş

Teşekkürler Birdahakine kesinlikle kulak tıkacı kullanacağım, hala kulağımda o rüzgar sesinin ufaktan etkisi var. Kulakiçi kulaklık tam kesemiyor sesi.

Halilom benim ön camın vidasini sıkarken kırmışlar bende almışken buyugunden alayım kışın ve uzun yolda rahat ederim diye düşünmüştüm. Malum yengeniz antalya da ben malesef ısparta dayim. Okul bitene kadar ayda birkaç kez antalya ya gidip geliyorum :( ayrıca okula 7 km gidiyorum ve okul yolu naletli gibi buz gibi ve sürekli rüzgar var..
    halilom ve ilkerabi bunu beğendiler.

Bu arada ilanda verdiğin ön camı ben de almayı düşündüm zamanında, hatta önümüzdeki yaz siparişini verecektim de nanay oldu desene. Bu kare kafaların uzun camına başka bir ilanda rastlamadım bugüne kadar. Bulursam kaçırmadan sipariş veririm bir dahakine
    ilkerabi ve leokaplann bunu beğendiler.

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Birdahakine kesinlikle kulak tıkacı kullanacağım, hala kulağımda o rüzgar sesinin ufaktan etkisi var. Kulakiçi kulaklık tam kesemiyor sesi.
    kulak uzun süre yol sesini msruz kalınca ilerleyen yıllarda sürekli çınlama gibi sıkıntılar yaşayabilirsin 5 tl ye satılıyor ilk başta biraz rahatsız ediyor ama sonra alisiyorsun ve motordan ve etraftan gelen sesleri daha iyi duyabiliyorsunuz bence kulak tıkalıcı iyi birşey
    Zun camdan bulursanız banada kesin haber verin : ))
    Blackeagletr ve halilom bunu beğendiler.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Tuna resimler on numara da uzun yolculuklara tek gitmek pek benim tarzım değil En azından bi artçı duygu paylaşımı için gerekli.
    Lastikler hakkını vermiştir eminimki resimlerden asfaltın bi kısmı görünüyor ve kötü de değil gibi.
    leokaplann ve Blackeagletr bunu beğendiler.

Asfalt genel olarak güzeldi. Yalnız virajların birçoğunda dalgalanmalar vardı cidden denge bozucu . Yaklaşık 2 km yol boyunca kazınmış asfalt vardı motor öyle bir geziyor ki anlatamam. Dönmek eziyet oldu hızımı baya düşürdüm. Yaklaşık 2 km de yol çalışması nedeniyle toprak ve taşlı ve yokuşlu yoldu. Bunun dışında gerisi çok iyiydi.

Yol arkadaşı ben de isterdim de, bizim bu taraflarda en azından kask kullanan bilinçli motosiklet kullanıcısı bir elin parmaklarını geçmez. 8 senedir burda yaşarım, aynı kafadan birini bulamadık. Hal öyle olunca ben de kasksız aynasız adamla yola çıkmaktansa tek çıkmayı tercih ediyorum. Halbuki olsa şöyle aynı kafadan arkadaş da, daha uzaklara gitsek.
    ilkerabi ve leokaplann bunu beğendiler.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Rüzgarlık aslına bakarsanız olmalı, hem yakıta faydası da olur az buçuk.. Malum az da yaksak benzin geldi 5 kaada dayandı, seçime kadar ne olur bilinmez. Bir de sinekti vesaireye.. Yazın genelde yarım kask oluyor ya da çenelik açılıyor. Ağustosta motor üstünde boynunuzdan arı soktu mu sizi?
    Neyse ki bal arısıydı...
    leokaplann ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yol arkadaşı ben de isterdim de, bizim bu taraflarda en azından kask kullanan bilinçli motosiklet kullanıcısı bir elin parmaklarını geçmez. 8 senedir burda yaşarım, aynı kafadan birini bulamadık. Hal öyle olunca ben de kasksız aynasız adamla yola çıkmaktansa tek çıkmayı tercih ediyorum. Halbuki olsa şöyle aynı kafadan arkadaş da, daha uzaklara gitsek.
    Bu konuda haklısın. Bende 3 tane kask olduğu için gelecek olana veriyorum valla takıyor. Motorla gelecek olan olursa illaki kaskı oluyor. Ekipman konusunda birbirimize telkinler veriyoruz sürekli çevrem bilinçli çok şükür

@İlkerabi Boynumdan değil de tam gırtlaktan soktu giderken
    leokaplann bunu beğendi.
    2008 Kanuni seyhan 125, 2013 Kuba xr 125, 2006 Kawasaki ER-6F, 2013 Honda Cbr 600 RR, 2014 YAMAHA XT660ZA

selam arkadaşlar motorum 10000 km ye yaklaşırken iyi bir bakım yapayım dedim ve yağ emmiş fren balatalarını ve hava filtresini değiştirdim, benzin filtresi süzgeçmiş onuda temizledim. birde çamur kıvamında ve bir okadar sert debriyajı düzetmek için debriyaj halatını değiştirdim ve debriyaj süper oldu yumuşak hisli ve normal yerlerde kavrıyor artık ve vites ğeçişleri düzeldi. heralde tam ayırmaıyordu : ))
    günün bombasını ön frenlerde yaşadım fren balatalrını değiştirdikten sonra frenlerın havasını bir türlü alamadım ve bu işi beceremediğim kanısına varıp motoru yeni tanıştığım tamirciye götürdüm ( adamlardan çok memnun kaldım. kuba servisi fren batırdığı ve debriyajı yapmadığı için gıcık olmştum artık gitmem oraya heralde ) ve tamircide havasını alamayınca hidrolik kutusunu açtık ve hidrolik kutusunun içinde hidrolik yağıyla karışık gres yağı vardı artık oraya gres ağı koyan vatandaşı Allaha havale ediyorum. gres yağından kurtulduk yeni hidrolik yağı koyduk havasını aldık ve fren ayarı yaptıktan sonra frenlerim süper oldu motor çok iyi duruyor artık
    bu arada 10 40 yağ aldım ama daha yağı değiştirmedim malum önümüz yaz havalar sıcak olacak 10 40 yerine farklı değerlerde yağmı kullanmalıyız ? onu bilemediğim için size sormak istedim.
    birde zincirler için sprey yağ aldım, gaz yağı bulur bulmaz zinciri temizleyip onuda deniycem umarım normal yağ gibi zinciri batırmaz temiz ve yağlı bir zincir olarak kalır.
    Parçaların fiyatlarıda yazayım
    hava filtresi 10 tl
    balatalar 10 tl
    debriaj teli 10
    fren kaliperi lastikleri hediye
    zincir yağı 10 tl
    castrol 10 40 yağ 1 lt 25
    gres yağının temizlenmesi için epey uğraştılar sonrada motoru bi güzel yıkadılar o da 15 tl
    Blackeagletr, halilom ve ilkerabi bunu beğendiler.

Maşallah parlamış motor Genel bir bakım yapıldığı iyi olmuş.

Yanlış kişilerin elinden kurtarmışsın motoru, hidroliğe gres yağı koymak nedir ya
    Ben geçen yaz da 10W-40 Power 1 kullandım, bundan önceki motorumda da hep 10W-40 kullandım. Bir ara 15W-50 Repsol koymuştum 10W-40 kadar iyi değildi. 10W-40 Power 1 her şartta iyidir
    leokaplann bunu beğendi.

blackeagletr sen 10w-40 iyi diyorsan kesinlikle iyidir birde ben yazları nerdeyse sürekli antalyadayım, anamur ile antalya sıcaklıkları neredeyse aynı sayılır. sen 10w-40 diyorsan bende sorun yaşamam.
    Motorumun bütün işlerini artık kendim yapıyorum. yapamıycak gibiysem yada çok uğraştıracak gibiyse tamirciye gidiyorum. fren olayında da havasını doğru alıyormuşum gres yağı yüzünden alamamışım. bütün sistemi temizlemek için nerdeyse bir bucuk saat uğraştılar. (kaliperdeki küçük delikli vidayı hafif gevşeterek freni pompalıyoruz fren sertleşimce ve hidroliği çok sağlam fışkırtınca işlem tamam)
    Gres yağı koyanı kişiyide merak ediyorum gres yağını koyarken ne düşünmüş acaba
    Blackeagletr bunu beğendi.

oRHaN007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XR-125
    Alanyaya gittim geldim hocam Serin olsa da güzeldi evet.

Geziden birkaç fotoğraf ve detay paylaşmak istedim.
    Yapılan yol 270 km. 150 km'si viraj, 120 km'si düz yol yani sıkıcı kısım .
    Düz yollarda 90 km sabit gittim, virajlarda ise tadını çıkardım. Bu şekilde yakıt tüketimi 2.7lt/100km olarak çıktı.
    Düz yolda son hız 120km gördüm, yokuş aşağı 140km gördüm ve gazı anında bıraktım tedirgin oldum.
    Kaskım inanılmaz rüzgar sesi alıyor 70km hızdan sonra, kulakiçi kulaklık takıp ufaktan müzik açtım yoksa çekilecek gibi değildi.
    Virajlardan sonra lastiklere verdiğim paraya tekrar helal olsun dedim.
    Alanya'da hiç fotoğraf çekemedim, adım atacak ve duracak yer yoktu. Mcdonalds yemeye gelmiştim zaten sırf o yolu Yemekten sonra şehir içi bir tur atıp geri dönüş yolunu tuttum.
    canına yandığım memleketim temmuz sonuna konyadaki evi memlekete gazipaşaya taşıyoruz.. kısmet olursa ağustosta görüşürüz hocambakalım benim motor konyadan oraya sıkıntısız gelecek mi bu arada şehir dışındaydım anca okudum

Motosikleti
    Yol yapmadan korkmayın bizim motorlar için gidermi gitmez mi diye. (Bir günde 607 km önceki sayfalarda mevcut)
    leokaplann ve ilkerabi bunu beğendiler.

Alıntı oRHaN007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canına yandığım memleketim temmuz sonuna konyadaki evi memlekete gazipaşaya taşıyoruz.. kısmet olursa ağustosta görüşürüz hocambakalım benim motor konyadan oraya sıkıntısız gelecek mi bu arada şehir dışındaydım anca okudum
    Tabi görüşürüz hocam, hatta sık sık görüşürüz gazipaşayla buranın arası 80km civarı. Geziler falan düzenleriz. Gerçi benim işim belli değil, bu sene atanma durumum var, atanır mıyım, burda mı kalırım belli olmaz. Ama Ağustosa kesin ayarlarız. Konyadan rahatlıkla gelir motor şüphen olmasın, lastik tamir spreyiyle bir kaç takım anahtar al kafan rahat olur. Halil'in bahsettiği geziyi gördükten sonra "Bu motor tamam" demiştim ben
    halilom bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Kuba XR-125
    Tabi görüşürüz hocam, hatta sık sık görüşürüz gazipaşayla buranın arası 80km civarı. Geziler falan düzenleriz. Gerçi benim işim belli değil, bu sene atanma durumum var, atanır mıyım, burda mı kalırım belli olmaz. Ama Ağustosa kesin ayarlarız. Konyadan rahatlıkla gelir motor şüphen olmasın, lastik tamir spreyiyle bir kaç takım anahtar al kafan rahat olur. Halil'in bahsettiği geziyi gördükten sonra "Bu motor tamam" demiştim ben
    benimde atanma durumu var branş ne? ben müzik öğretmenliği okuyorum burda.. son senem.. kpss den sonra taşıyorum evi

Benim branş okul öncesi öğretmenliği. Yaklaşık bir ay sonra mezunum bende. Ben Kpss'ye kalmaz taşınırım Ankara'da gireceğim Kpss'ye işim kalmıyor zaten Kıbrıs'ta, bir daha gidersem anca eğlenmeye

Motosikleti
    Kuba XR-125
    Benim branş okul öncesi öğretmenliği. Yaklaşık bir ay sonra mezunum bende. Ben Kpss'ye kalmaz taşınırım Ankara'da gireceğim Kpss'ye işim kalmıyor zaten Kıbrıs'ta, bir daha gidersem anca eğlenmeye
    inşallah atanırız daha güzel motorlar nasip olur bugün cbr 250 sürdüm yaklaşık 125 km falan yaptım sanırım.. bizim motor cidden hiç titremiyormuş yahu.. elciklere acayip titreşim veriyor cbr250.. bi süre sonra rahatsız ediyor cidden.. çok tuhaf :S bu kadar tireyeceğini beklemezdim
    leokaplann bunu beğendi.

İnşallah kardeşim. Bana kalırsa tüm tek silindirlilerde var titreşim, Cbr 125 eski/yeni kasa da sürdüm, hepsi titriyor. En az 2 silindir şart titreşimsizlik için bence Atanırsak işte seneye 2 silindirli bir 250 lik düşünebilirim. İnazuma ya da R25. Tek silindirli 250 için değiştirmem tabi motorumu Dün itibariyle yine inzivaya çekildi zaten, ben de Kıbrıs'a döndüm.
    leokaplann ve halilom bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)