Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leokaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosikletim 10 gündür falan yatıyor hiç marş basmadım havaların düzelmesini bekliyorum bir arkadaşım kafamı karıştırdı en azından çalıştırsaydın diye.
    akü biter mi yani yeni akümü gerekir ? ( benim bildiğim akü boşalır şarj ettirir kullanırsın)
    ayrıca bu soğukta akü için çalıştır stop et zararlı değil mi ? (su buharı motoru içten yemez mi )

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Ispartalı değilim ama mecburiyetten burdayım : )) kar buz bizim motosikletlere göre değil bence kar buz erisin çıkarız yine yollara
    10 günde hiç birşey olmaz. 1 ayda da olmaz, azcık zayıflar sadece.
    Çalıştırıp sürmemen daha kötü, motor rölantide aküyü şarj edecek kadar elektrik üretmiyor. Yani aküden çektiği enerjiyle kalır.
    Hiç gerek yok çalıştırmaya, bırak yatsın.
    leokaplann bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Kardeşim benim motorda yaklaşık 2 aydır yatıyor geçen çalıştırayım dedim bir iki gıv gıv etti sonra akü benden bu kadar dedi. Ayakla denedim bi kaç kez de, öyle zorlan çalıştı ama bi 5 dk uğraştım sürekli. soğuğun da etkisi büyük bide benim motor jikle yi açınca daha zor çalışıyor. O yüzden jikleyle oynamıyorum hiç.

20.12.2013 tarihli karlı köy maceramdan tek kare aynısından yapacaktım ama o zamanki 10 cm lik kar yerini bu sene 50-60 cm e devredince yemedi biraz.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Akü bitmesin kışın derseniz, söküp evin içinde kuytu bi yere atçanız.
    Kışın motoru durduğu yerde çalıştırmak isterseniz orta sehpaya alın, birinci-ikinci viteste çalıştırın, TEKER DÖNMEZ İSE YAĞLAMA YAPMIYOR motor.
    Çalıştırdığınız yer kapalı ise ZEHİRLENMEMEYE de dikkat edin.
    Ya da bir adet 12volt-1A veya daha büyük bir adaptör temin edip arada aküyü şarj da edebilirsiniz.
    TAM DOLU AKÜ -10 dereceden daha düşük soğukta bırakmayın, BOZULUR.
    Neyseki motorlar havayla soğuyor, yoksa bi de antifirizle boğuşucaktık....
    Dün hava çok iyidi 13C filan, bugün de yağmur lapa lapa kara çevirdi. Gece-sabah kaydırak olur her yer. KARAYOLLARI sorumluluk bölgelerinden bu yıl kapanmayacak yerlerin trafiğe kapandığını duyuyoruz. Acayip yani.
    leokaplann bunu beğendi.

Hakkaten ilkerabi, millet su soğutma olsun diye düz duvara tırmanıyor da, hava soğutmanın verdiği kafa rahatlığını bilmiyorlar.
    Delinecek radyatör ve boru yok, değiştirecek antifiriz yok, açacak fan yok, arıza çıkaracak devirdaim pompası yok. Varsın biraz daha sesli çalışsın, uç noktalarda kullanmadıkça hiç aranacak şey değil su soğutma
    ilkerabi bunu beğendi.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cevaplar için çok teşekkür ederim : ) aynen su soğutmalı motorların daha fazla uğraşması oluyor doğru oranda su antifriz koymayınca da hararet yapıyor meret

Motosikleti
    Mondial 150 KN --- Honda CBR 125 R --- Kuba XR 125
    Vallahi benim icim icimi yiyor ama hava şartları pek el vermiyor motor sürmeye malum Isparta kışı her zaman ki gibi sert
    Leokaplan hocam ben yaklasik 40 gundur binemiyorum fakat arada calistiriyorum vitese takip hafif sekilde gaz vererek isitiyorum bunu 15 gunde bir yapiyorum

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Akü bitmiyor bu XR da. 3 ay sonra 7-8 kez belki daha fazla marşa basabildim.
    Alarm vs olunca 3-4 haftada aküyü yiyor.
    Eski motoru arkadaşla garajdan çıkarmaya gitmiştik. 1 aydan fazla durmuştu. Alarmı kapatayım dedim.
    Viyk vik etti ama arkadaş -aa içeri kuş girmiş dedi, bakınmaya başladı.. Yok lan dedim akü bitti..
    Karburatör haznesi de boşalınca ayak marşında ısınma hareketleri..

Bu sabah arabanın kapısını açamadım, sağ kapıdan binip eve geldim.. Eve birkaç kilometre kala çözüldü..
    Yollarda bariz buz var.. Bol miktarda.. Dikkat..
    leokaplann bunu beğendi.

Alıntı Yılkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi benim icim icimi yiyor ama hava şartları pek el vermiyor motor sürmeye malum Isparta kışı her zaman ki gibi sert
    Leokaplan hocam ben yaklasik 40 gundur binemiyorum fakat arada calistiriyorum vitese takip hafif sekilde gaz vererek isitiyorum bunu 15 gunde bir yapiyorum
    kar buz olmadığı sürece kullanıyorum ben ama bu aralar hiç binilecek gibi değil : )

ilkerabi daha adam akıllı kullanamadım motoru ama senin anlatıklarına göre çok güzel bir motosiklet almışız, havalar ısınsa da doya doya kullansak ( bazı mızmızlanmaları var ama genel olarak iyi )

Motosikleti
    Mondial 150 KN --- Honda CBR 125 R --- Kuba XR 125
    Leokaplann fiyatini sonuna kadar hak eden başarılı bir motor olarak goruyorum bende gercekten

soner4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xr 125
    selam arkadaslar malum soguklarin gelmesiyle hepimiz motorlari garajlara cektik
    size bi sorum olacak motoru hergun rolantide oldugu yerde calsitirip isitiyorum biraz isindiktan sonra vitese atip yaglama yapmasini sagliyorum tekerler donuyor her gun calistirmanin bir zarari olurmu yada her gun calistirmak gerekmi motoru ??

Neden hergün çalıştırıp yağlama yaptırıyorsunuz ki ?
    Yaptığınız şey sadece aküden enerji çekilmesi, motorun kısa bir süre çalışması sağlanarak egzozun nemlenip çürümesinin hızlanması. Motora hiç bir faydası yok, olmadığı gibi zararı var. Çalıştırmanıza gerek yok. Aküyü söküp eve götürün yeterli
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba xr 125
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden hergün çalıştırıp yağlama yaptırıyorsunuz ki ?
    Yaptığınız şey sadece aküden enerji çekilmesi, motorun kısa bir süre çalışması sağlanarak egzozun nemlenip çürümesinin hızlanması. Motora hiç bir faydası yok, olmadığı gibi zararı var. Çalıştırmanıza gerek yok. Aküyü söküp eve götürün yeterli
    saolasin abi en iyisi akuyu sokmek motoru yaza kadar rahat birakayim ☺☺

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Eğer bir extra donanım veya alarm bağlı değilse kontak kapalı iken TAM AYIRIYOR aküyü, durduk yerde bitmez.
    5-10 C ve yukarısında bir yerde bekliyorsa sökmenize de gerek yok. - (EKSİ) dereceler aşırı görüyorsa o zaman söküp eve veya merdiven altına vs bir yere alın derim.. Paslanma riski olan yerlere inceden gres veya başka bir akıcı olmayan yağla koruma geçmek yeterlidir.
    Islak bıranda altında bırakmayın, bir de kaskınızı TOPCASE e koyup bırakmayın. Onu da evin içine alın, silin, lastik yerlerine badem yağı veya vazelin sürüp bırakın. Kışın topcase veya benzeri çantada bırakırsanız NEM den dolayı KÜF-Mantar yapar..
    En uzun süre yatıran heralde ben olucam, depo yarım dolu bakalım pas yapıcak mı?

Arkadaşlar 2 gündür buzlar eridi ve ben gündelik kullanmaya başladım dizlerdeki üşümeyi biraz azaltacak bişiler bulsam daha mutlu olacağım. Ama yinede çok mutluyum motorumu daha bi sevmeye başladım.

Bugün motoru olan arkadaş motorumu meraktan kullandı onun motosikleti vulture benim motoru bi kötüledi çok zoruma gitti : )) en son sen bunu çok pahalıya almışsın bu 1500 1300 anca eder deyince he he tamam diyip uzatmadım : )) bu arada 2000 tl ye aldım 800tl peşin kalanı 6x200 tl den taksitle 2013 model motosiklet bu nasıl pahallı olabilir ki? Uzun lafın kısası bebe sinirimi bozdu ( normalde böyle bozulmazdım ama konu motosikletim olunca işler değişti ) sanırsın bana vulture yi halley amerikada üretti üstünde yalnışlıkla mondial yazdılar : ))

Motosikleti
    kuba xr 125
    Arkadaşlar 2 gündür buzlar eridi ve ben gündelik kullanmaya başladım dizlerdeki üşümeyi biraz azaltacak bişiler bulsam daha mutlu olacağım. Ama yinede çok mutluyum motorumu daha bi sevmeye başladım.

Bugün motoru olan arkadaş motorumu meraktan kullandı onun motosikleti vulture benim motoru bi kötüledi çok zoruma gitti : )) en son sen bunu çok pahalıya almışsın bu 1500 1300 anca eder deyince he he tamam diyip uzatmadım : )) bu arada 2000 tl ye aldım 800tl peşin kalanı 6x200 tl den taksitle 2013 model motosiklet bu nasıl pahallı olabilir ki? Uzun lafın kısası bebe sinirimi bozdu ( normalde böyle bozulmazdım ama konu motosikletim olunca işler değişti ) sanırsın bana vulture yi halley amerikada üretti üstünde yalnışlıkla mondial yazdılar : ))
    Abi sen aldirma onlara motorlarimiz gercekten guzel rahatlik olsun titreme olsun gercekten kuba nin guzel motorlarindan bi tanesi sen moralini bozma bin motosikletine doya doya gez

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bir extra donanım veya alarm bağlı değilse kontak kapalı iken TAM AYIRIYOR aküyü, durduk yerde bitmez.
    5-10 C ve yukarısında bir yerde bekliyorsa sökmenize de gerek yok. - (EKSİ) dereceler aşırı görüyorsa o zaman söküp eve veya merdiven altına vs bir yere alın derim.. Paslanma riski olan yerlere inceden gres veya başka bir akıcı olmayan yağla koruma geçmek yeterlidir.
    Islak bıranda altında bırakmayın, bir de kaskınızı TOPCASE e koyup bırakmayın. Onu da evin içine alın, silin, lastik yerlerine badem yağı veya vazelin sürüp bırakın. Kışın topcase veya benzeri çantada bırakırsanız NEM den dolayı KÜF-Mantar yapar..
    En uzun süre yatıran heralde ben olucam, depo yarım dolu bakalım pas yapıcak mı?

abi motorum kapali yerde bazen eksileri goruyor hava dun akuyu soktum ondan once her gun calistiriyordum megerse her gün calistirmanin zarari varmiş senin motor gibi benimkide uzun sure yatacak abi kar kiş birakmiyor benim depoda yari
    insallah fazla paslanmaz

O büyük ihtimal senin motoru beğenmiştir, kendininkine bakınca yedirememiştir kendine. Sonra kötüle babam kötüle. Aldığın motor çok güzel kardeşim bozma moralini sen, milletin ağzı poşet değilki büzesin. Boş konuşan çok 2000 liraya titreşimsiz Ybr'nin aynısını almışsın 2013 model. PAHALI kısmı çok garibime gitti Ayrıyetten ben Vulture 2000 lira olsa da almam, hiç sevmem...
    halilom bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motorsikletimi zaten sevdim, şimdilik beklentilerimide karşılıyor. Yakıtı iyi gidişi fena değil ( benim için yeterli 90 la sabit gidebiliyor) hafif parçası ucuz, en soğuk havada bile nazlanmadan çalışıyoru, ( 10 gün yattı ilk marşta çalıştı ) selesi rahat, bir commuter motosikletten daha ne beklenirki : ) yoj zaten konuşanı pek takmadım ama işin açıkçası motoruma okadsr laf diyince gıcık olmuştum

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Bizim motor yatıyor 2 aydır depo da yedekte Yazılanları okuyunca üvey evladım gibi hissettim şimdi gidiyorum doldurmaya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

İlkden bi garip oldum ha yalpaladım sağa sola güldüm kaskın içinde bisiklet gibi geldi :D ön lastikte 12 arkada 15 hava kalmış. Lastikleri şişirene kadar yaptım bi 10 km sonra çektim shell e 9.28 lt ye gırtlak doldu lastiklerede gelişi güzel öne 26 arkaya 28 vurdum eve geldim. Bide geçen hafta uğraştırdı beni çalışmadı akü cortladı ya bu hafta tek marşla aldı sonra 2 kere stop etti ve koyulduk yola Özlemişim ya. Ama arkadan bir iki araba dayandı kıçıma sellektör yapıyorlar biz gidemiyoruz tabi o an dedim şimdi er6 olacaktı nalları toplatacaktım size

Selam arkadaşlar bugün hava fena değildi Gölcük tabiat parkına gittim herşey çok güzeldi ama yolun kenarında ki karlar ve Güneş görmeyen yerlerdeki buzlar epey korkuttu : ) manzara bayağı iyiydi ama fotoğraf çekmeyi unttum :( birde 20 tl ye aldığım 4.65 litre benzinle 140 km km gidebildim sizce normal mi? Ama 10 - 11 gün yattı ve rolantide epey bekledi 4-5 dk 9 10 kez beklemede 1000 1500 devirde.
    Vee enson olarak hava filtresini söküp temizledim buram buram benzin kokuyordu normalmidir ? o koku benim kullanış şeklimle ilgili birşeymidir ?

Soğuk havada biraz fazla yakması normal. Hava filtresi benzin kokar, sıkıntı yok. Herkesinki kokar

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)