Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Koltuk gri mi birinde yoksa kaplattınız mı???
    ISO bi de KADRANı çekip koyar mısın? He bi de FAR'ı...
    Geçen yaz yatan bi projemiz vardı sizin kadran gibi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Başlangıçta arabaya aldığım led takımlarını motora iliştireyim dedim. Kalitesi pek tatmin etmedi, sarıları 48 saat denedim sorun yok, kes-biç-del
    sonra bağla yerine..

Gündüz far'ımız ve de...
    [IMG][/IMG]
    sarı park lambalarımız:
    [IMG][/IMG]

Sarılar yeteri kadar parlak değil, beyaz ise 10 km sonra ledlerden biri gitti, uğraşmayayım kendim yapmaya dedim ama kendim yapsaydım
    bundan sağlam olurdu..

Şayze.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    evet ilkerabi koltuğu gri olan arkadaşımın tişört geçirdi koltuğa kadranı çekip koyayım kontağı çevirdiğimizde kadran bi kendini test yapıyo devir göstergesi 14.000 devire çıkıp tekrar sıfıra düşüyo dijital ekran bütün sayıları sayıyo sonra normal haline geliyo en keyif aldığım özelliği

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilkerabi, ledler güzel olmuş. Koruma demiri biraz titrediği için sarsıntıdan gitmiş olabilir ledin biri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Motorla ilgili yeni bişey çıkmıyor ki paylaşalım Bende dedim yeni kaskımı paylaşayım.

Kask, LS2 FF384 Moby modeli. Bir önceki kaskım LS2 FF350'di, karşılaştırmaları onunla yapacağım.

-Kaskın en göze çarpan özelliği, içten güneş vizörlü olması. Kaskın altındaki butonlarla tek tıkla inip kalkıyor. Gayet pratik. Akşam şeffaf vizör, gündüz de siyah vizör aramıyorsunuz, yada güneş gözlüğü takmak-çıkarmak için şekilden şekile girmiyorsunuz.
    -Kask baya bir rüzgar sesi alıyor, diğer kaskım da aynı şekildeydi. Uzun yolda kulaklık veya tıkaç şart diyorum. Bunun dışında havalandırmaları açmadığınız sürece ağzınıza yüzünüze hava gelmiyor, kış için avantajlı. Rüzgar sesi alıyor fakat diğer sesleri duymuyorsunuz.
    -Kaskın kalıbı biraz dar açıkçası, FF350 de M bedende hafif bir boşluk olmasına rağmen, FF384 de M bedeni kafama takmak ve çıkarmak için çok uğraştım. Bildiğiniz olmadı yani. İade edip L beden sipariş ettim, şu an gayet rahat, hafif yanakları da tutuyor, sakız çiğneyemez oldum motorda
    -Malzeme kalitesi benden geçer not aldı, gerek içi gerek dışı fiyatını hakedecek seviyede.

Bu da AEA'nın tanıtımı.
    ilkerabi bunu beğendi.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    AEA izleyenler bilir sevmez öyle LS2 felan. Zaten videodan da belli zorlan reklam olsun diye çekmiş. Bilindiği gibi Arai ve bell kullanır. Gerçi adam da haklı en güvenli kasklar pahalı oluyor. LS2 severim garibanın dostu kasktır. Hayırlı olsun kardeşim bu arada inşallah güvenliğini ölçmek zorunda kalmazsın. Kazasız günler xr cılar ;)

Teşekkür ederim, evet reklam olarak çekilmiş bir video, kaskın genel yapısı üzerine temel bilgileri veriyor. Kişisel fikir katsa yerin dibine sokar Arai ve Bell'den sonra Ls2 yi İnşallah hiçbirimiz ölçmek zorunda kalmayız

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    Bende LS2 FF370 beyaz kask kullanıyorum sağolsun @selmani abim sayesinde aldım iyikide almışım

oRHaN007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XR-125
    herkese merhaba arkadaşlar. 2.el kuba xr 125 almayı düşünüyorum çalıştığım iş yerindeki arkadaşta var.. motor 16 bin km de.. ön fren hidroliği patlamış hidrolik kabının olduğu yerden.. onun haricinde temiz duruyor.. fiyat olarak 1700 lira 2012 model.. sizin düşünceleriniz nelerdir.. sorun çıkarırmı bu km de.. öğrenciyim okula git gel için kullanacağım öyle arıza falan çıkarırsa altından kalkacak fazla bütçem yok..

Alıntı oRHaN007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaşlar. 2.el kuba xr 125 almayı düşünüyorum çalıştığım iş yerindeki arkadaşta var.. motor 16 bin km de.. ön fren hidroliği patlamış hidrolik kabının olduğu yerden.. onun haricinde temiz duruyor.. fiyat olarak 1700 lira 2012 model.. sizin düşünceleriniz nelerdir.. sorun çıkarırmı bu km de.. öğrenciyim okula git gel için kullanacağım öyle arıza falan çıkarırsa altından kalkacak fazla bütçem yok..
    Merhaba. Fiyat gayet iyi, hidrolik haznesi pek pahalı birşey değil, ucuza halledilir. Bakımları düzenli yapıldıysa sorun çıkarmaz. Arıza yapsa bile en ucuz ve bol yedek parçaya sahip motorlardan birisi. Motoru bir ustaya gösterin, yoksa bir derdi tasası alın. 16bin km bişey değil

Güncel yakıt tüketimi 8.2 lt ile 315 km, yani 100km/2.6lt. Çoğunlukla şehir içi karışık kullanım.

Motosikleti
    Kuba XR-125
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Fiyat gayet iyi, hidrolik haznesi pek pahalı birşey değil, ucuza halledilir. Bakımları düzenli yapıldıysa sorun çıkarmaz. Arıza yapsa bile en ucuz ve bol yedek parçaya sahip motorlardan birisi. Motoru bir ustaya gösterin, yoksa bir derdi tasası alın. 16bin km bişey değil
    bugün konya yetkili servisine gittim ellerinde parça olmadığını benim bulup gelmemi 20 liraya takacaklarını söylediler..bu arada ön fren merkezi komple değişecek fren maneti hidrolik borusu vs. set halinde.. şans eseri küba yetkili satıcısına denk geldim gezinirken.. ellerinde yokmuş 100 liraya getirteceklerini söyledi.. fiyatı bana biraz tuzlu geldi açıkcası sizce normal mi? ön fren maneti hidrolik kutusu, borusu ve fren balatası dahil..

http://www.rialli.com/urunler/yamaha...ybr-on-ms3710/

Fiyat fazla, balata dediğiniz zaten 5 lira civarı, yukardaki link attığım yerden daha ucuza alabilirsiniz, ben en fazla 30 40 liradır diye düşünmüştüm, biraz daha pahalıymış.

Motosikleti
    Kuba XR-125
    teşekkür ederim ben biraz daha araştırıp ucuz bişeyler bulmaya çalışacağım

Motosikleti
    Kuba XR-125
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...ybr-on-ms3710/

Fiyat fazla, balata dediğiniz zaten 5 lira civarı, yukardaki link attığım yerden daha ucuza alabilirsiniz, ben en fazla 30 40 liradır diye düşünmüştüm, biraz daha pahalıymış.
    Motoru bugün satin aldim. Gelirken sürerek geldim son gazda 80 i geçmiyor. 100 110 yazan arkadaşlar vardi daha önceki sayfalarda.. Artçı vardi arkamda ondan dolayimi acaba is cikisi tek basima deneyecegim birde..

Motoru bugün satin aldim. Gelirken sürerek geldim son gazda 80 i geçmiyor. 100 110 yazan arkadaşlar vardi daha önceki sayfalarda.. Artçı vardi arkamda ondan dolayimi acaba is cikisi tek basima deneyecegim birde..
    Öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    Düz yolda 110 civarı gördüm ben, artçılı da olsa 80'i geçmesi lazım.
    Detaylı bir bakım sonrası tekrar bakın, zinciri yağsız kalmış olabilir, karbüratörde pislik kalmış olabilir, hava filtresi tıkalı olabilir, yakıt boruları tıkalı olabilir, subap ayarı bozulmuş olabilir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Herkes kendi motorunu yazıyor..
    Evet yüz var yüzon var.
    Acele et biran önce dene bakalım, böylece akşam haberlerinde seni görebiliriz.
    Aldım, bismillah, aha 80 yapıyor..
    Önce bi motorun huyunu suyunu öğren, sağına soluna alış..
    Soona 100 yaparsın di mi ama..

Motosikleti
    Kuba XR-125
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes kendi motorunu yazıyor..
    Evet yüz var yüzon var.
    Acele et biran önce dene bakalım, böylece akşam haberlerinde seni görebiliriz.
    Aldım, bismillah, aha 80 yapıyor..
    Önce bi motorun huyunu suyunu öğren, sağına soluna alış..
    Soona 100 yaparsın di mi ama..
    abi amacım şu kadar bassın falan değil yanlış anlamayın.. sadece hızı az geldiği için acaba bir sorunu mu var diye düşündüm.. yaz boyu çalışıp para biriktirdim aldım aklıma takıldı.. bi sorun olmasın istiyorum :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    Düz yolda 110 civarı gördüm ben, artçılı da olsa 80'i geçmesi lazım.
    Detaylı bir bakım sonrası tekrar bakın, zinciri yağsız kalmış olabilir, karbüratörde pislik kalmış olabilir, hava filtresi tıkalı olabilir, yakıt boruları tıkalı olabilir, subap ayarı bozulmuş olabilir.
    çok teşekkür ediyorum inşallah kaza bela gelmez başıma.. birde ön fren diski sürtüyor hafif.. orta ayaklığa alıp ön tekeri çevirince sürtme sesi yapıyor ve teker duruyor.. bazende ön diskten tak tak diye ses geliyor özellikle dönüşlerde.. bunun sebebi nedir acaba.. aldığımda ön fren sorunluydu anlatıştım.. almadan ustaya götürdük fren merkezi üst kısım değişti ve yeni hidrolik dolduruldu.. lastik takozlarıda değiştirilmişti alt merkezin.. neden sürttüğünü anlamadım.. alt merkezde mi sorunlu acaba:S

Dönüşlerde ses gelmesi garip, o ses büyük ihtimal diskten gelmiyordur.
    Diskin hafif sürtmesi normal bir durum, ötüyorsa fren balatası ya bitmiştir ya da sertleşmiştir.

Motosikleti
    Kuba XR-125
    Dönüşlerde ses gelmesi garip, o ses büyük ihtimal diskten gelmiyordur.
    Diskin hafif sürtmesi normal bir durum, ötüyorsa fren balatası ya bitmiştir ya da sertleşmiştir.
    normal sürüşte ötmüyor.. orta sehpaya alıp çevirince sürtme sesi geliyor sadece.. dönüşlerden kastımda mesela gidonu tam sol yapıyorum yavaşça kalkıyorum geriye döneceğim.. tak tak tak ses geliyor.. bunu oldugum yerde yaparkende geliyor.. gidonu tam sol yapıyorum motoru itiyorum tak tak tak ses geliyor teker döndükçe

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ön tekerin solunda kilometre redüktörü var. Onda sorun olabilir bu tak-tak sesini çıkaran.
    Eski motorumda kışın çok soğuk havada bir kaç kilometre tak tak ... sonra traaak etti.. Kilometre kablosunu filan doladı dağıldı. Donmuş soğuktan -15 C filan vardı..
    Önceki sahibi Bujiyi değişmiş mi acaba? Değişti ise de servisin taktıkları pek iyi bişey değildir, NGK nın bujisinden al bi tane, kendin değişebilirsin, kolaydır. 20 bin km arkana bakma.
    Hava filtresin hortumu yarık-kopuk filan olabilir, elle gözle bi kontrol et. Bu sistemde hata varsa o da randımanı düşürür.. Hava filtiresinin motora giren manifold hortumunda 1 santim çatlak olsun 5-10 km hızdan yiyor.. Lastik havası düşükse 5 km de ordan eksilt..
    Ön disk benim de tutuyor, merkezde hava varsa sıcak havalarda şişip daha bi tutar.. Orta sehpada iken ön tekeri bi çevirip bıraktığınızda serbestçe dönmeye devam etmesi gerek. Hırst diye duruyorsa 5 km de buradan eksit..
    Başka da çıkmaz..
    Motorun yumuşak plastik aksamı pek zayıftır.. Beklemiş-yatmış malzeme, normal..
    Blackeagletr bunu beğendi.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Orhan kardeşim hayırlı olsun. Ben de mekanik ten pek anlamadığım için laf kalabalığı yapmamayim ama bakımsız bir makine almışsın belli ki detaylı bi bakımdan sonra keyifle kazasız surersiniz inşallah.
    Uzman arkadaşlara bi sorum olacak benimde. Arka disli yi janta bağlayan 4 vida dan 1 i yalama yaptı ve elle cektigimde çıkar vaziyete geldi. Bunun oluşum nedeni ve çözümü nasıl olur. Servise hemen gidemeyeceğini m yatacak bir süre motor bu süre zarfında merakimi gidereyim.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)