Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba XR125 - XR125 Plus Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Vaktinde biz de buzda-karda hatta -22 derecede(!) kullandık. Gaz teli dondu, km reduktörü dondu, teker kilitledi. Selenein üzerinden karı-kırağıyı silip oturduk üstüne meretin! Çenemize burnumuza kadar dalgalarda scooterla sörf yaptık, (şerefsiz şöförler sayesinde)... Hepsini gördük ama bu sabah 10-13 derece vardır, sadece biraz rutubetli hava.. İnan ellerimin acısından 5 km sonra durdum, paşa paşa bagajdan sosyete vinileks eldivenleri çıkardım, giydim.
    Acısı sonra sonra çıkıyor...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Ağır rüzgara karşı 110 ve tapa gaz değil, beni gerçekten şaşırttı. demek rüzgarsız havada ibre bitirir senin motor @ilkerabi

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Üstelik zincir salık, lastik havaları; özellikle ön epey olmak üzere düşüktü.. Devir 7700 filan. Son devir 8500 mü 9000 mi işte o kadar kalmış dibe.. Yapsa yapsa 5 kilometre daha fazla yapar.
    Daha önce dip gazda en fazla 105 filan gördümüdü, ancak o zaman puflak parka vardı üzerimde.

selmani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xr125
    Kask taktiğininiz gibi eldiven ve dizlikte takinda hem romatizma olmazsiniz temmuz ağustos dişinda mutlaka takarim ben.

Neyse size gecen hafta sonu yaptigim yolculuktan bahsedeyim nezamandir eskişehire gitme planim vardi ama neredeyse son 2 aydir hafta sonlari yagmurlu olduğu için gitmemistim..
    Cumartesi gün niyeti bozdum p.tesi de calismiyorum nasil olsa diye ama pazar yola cikabildim zincirimi falan gerdirdikten sonra saat 12:30 da kontak cevirdim istanbuldan avrupa yakasi yaklasik 350 km yolum vardi enaz 2 mola vererek 5/6 saatde gitmeyi planliyordum ama yola cikinca motor beni sasirtti neredeyse 4. Vitese hic dusmedim zaten yolda çok rampa vs yok 90/110 arasi genelde rüzgara ve yola gore motorun gidebildiği kadar gaz kolunu çevirdim o şekilde 100km oldu baktim iyiyim devam 200km gene bi asiri yorgunluk belirtisi yok devam 300km civari bozüyük e yaklasmistim ki hava kapkara oldu ama ilerisi güneşli yani bulutu atlatmam lazim bi yağmur ayni zamanda dolu resmen sırılsıklam oldum dedim durmayacam zaten 5 km anca sürdü hiç hizimi kesmedim ve nihayet güneşe ciktim bi durdum ne kadar islanmisim telefona baktim oda kuru iyi dedim saate baktigimda cok sasirdim saat 15:50 idi neyse hem kurumam lazimdi hemen devam ettim saat 16:35 te gideceğim yere vardim (eskisehirin diğer ucu sultandere) 357 km olmuştu yolculuğumu tamamladim.motor beni gercekten sasirtti tirlarla hiç münasebetim olmadi ama bi ara bi otobüsle ahbap olduk diyebilirim düzde ben onu geciyorum rampada o beni geçiyor baya gittik öyle donuste ise ruzgar neredeyse hep karsimdan vurdugu icin resmen aptal etti hem 100km hızı gecemedim ortalama 90 la gelebildim hatta bazen 80 oderece rüzgar vardi beni cok yordu ruzgarlik şart.. ama 10dk lik 1 mola hariç gene durmadan geldim alt tarafimi hissetmiyordum artik belkide ust uste 2 gun yolculuk yapmamdan oldu cunku giderken bu kadar olmamisti sonuc gene 4 saatde gelebildim 14:30/18:30 ama donusum anadolu yakasina oldugu icin 310km yaptim.

yakit olayina gelirsek dönüşte cikarken fulledim 410 km olmuştu doldurali 12 lt benzin aldi yani tapa gaz 3 lt yakiyormus ayrıca yedekte 85 km gidiyor aklinizda olsun 2 kez denedim.
    halilom ve ilkerabi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tek mi gittin ya resim felan yok mu?
    Bu arada epey yol yapmışsın ama sanırım bu konuda rekor bende daha önce demiştim gerçi 1 günde artçılı 415 km XR ile yedek bitmemişti o gün üzerine bi 50 km daha gitmiştim. Her motorcu da olduğu gibi bizlerde de rüzgar etkiliyor ama hacmimiz düşük olduğundan yavaşlatıyor bizi. Havalar sıcaklayınca asfaltta lastiği baya tutuyor, bunun verdiği özgüvenle aman dikkat edin ayaklıkları eritmeyin Bi kaç gün daha yokum kalın sağlıcakla.

Motosikleti
    kuba xr125
    Evet tek gittim zaten artçılı çekilmez sanırım fazla hız yapamıyacağın gezi amaçlı bir yolculuk olursa tamam ama böyle bas 300 km git çekilmez kanımca
    resim atacaktım ama bu resim yükleme programı para istiyor süresi mi ne dolmuş tekrar yeni bir abonelik açayımda atacam zaten 2 tane resim çektim

Arka çantayı unuttum zira buda motoru bir miktar zorluyor bu arada uzun yoldan sonra ön cam arayışına girdim tavsiyelerinizi bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

cam olarak uygun birşey yok şeffaf olan hoşuma gitti ama biraz uğraştırır diğeri uzun cbf camı..

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Epey yol yapmışsınız. Motor son derece rahat. Kolum tutuldu-belim ağrıdı yok. Cesaret işi gene.

Koyu renkli cam az bi traşlamayla olur gibi ama şeffaf olan sürücünün yüzüne değecekmiş gibi duruyor sanki.
    Aynalardan çok yüksek de olmaması gerek.

Motosikleti
    kuba xr125
    Acikcasi sadece insanin kıçı uyusuyor seleye bir modifiye şart..
    camlarin ikiside ayni sayilir bayada ilerde ama normalde aynalara takma aparati var iste ozaman dik oluyor oda olmaz şeffaf cam daha büyük ayak falan uydurup onu alıp takmam lazim

Motosikleti
    Elcik korumaların düşmüş sanırım. Bir de bu koruma demiri kaval kemiğine gelmiyor mu?
    ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik korumaların düşmüş sanırım.
    2000 km takılı durduysa iyi gene.
    Eldiven varken faketmiyorsun düştüğünü.
    O kadar dikkat ettim düşmesinler diye, polar eldivenleri giydiğim gece 1. aynı sabah 2. si kayboldu.

Belki kapalı yere koyarken söküyor da olabilir, dar kapıdan geçirmek için.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba xr125
    Arkaya 100 kiloluk birini almadiktan sonra koruma demiri ile problem yasamiyorum yani iyice öne yanasmam lazim.. Elcik korumaya gelince ben ilk hafta birini düşürünce öbürünü kendim söktüm
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Niye durmuyor bunlar yerinde benim de sağ taraf düştü başka aldım taktım sıktım iyice bu sefer gazı salmamaya başladı, gevşettim biraz yaklaşık 3 bin km dir öyle gidiyoruz

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Merhaba,
    Uzun zamandır motor arayışımın sonucunda, uygun fiyata sıfır XR bulmamla birlikte almaya karar verdim sayılır. Aslında Drift alacaktım, yalnız aradaki 600 TL lik farkla XR ağır bastı.
    2600 TL fiyata buldum sıfır km.
    Kullanıcı yorumlarını takip ettiğim kadarıyla önemli/kronik bir sorunla karşılaşan yok sanırım. Motor kısmı da YBR ile birebir galiba.
    Bir aksilik olmazsa Bretonu elden çıkardıktan sonra hemen alıyorum.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Üç model arasından seçtiğim xr sorunsuz ve rahat bir motosiklet. Eski ybr ler (2006-ED) ile tam uyumlu, bu bakımdan parça sorun olmaz, aynı zamanda bu parçalar ucuz da.
    Herkeste drift var ama düzgün kullanan görmedim, sığır gibi bağırta bağırta kullanıyorlar, satan da yağmur gibi, ışıklarda biraz atak kalkıyor ama yakıtı da 150 cc gibi yakıyor. Servisinden çok şerefsizlik gördüğüm için bundan vazgeçmiştim.
    Sym xs 125 ikinci el gri aradım yoktu, olan da epey para istiyordu, artık satıştan çekilmişti.
    Tavsiyem uzay kafa alın (yuvarlak far komple 40 tl, diğer aparatlar da 40 tl) Uzay kafa ise 140 tl yi buluyor sonra çevirmesi.
    Hem rüzgarlık da aramazsınız hem de far grenajı içine 4lü, zenon, çakmak fişi vs koymaya yer var.

Kullanımı çok rahat, dengeli, güven verici; yakıtı iyi. Üzerindeki fabrika lastikleri gayet güzel yol tutuyor..
    Yumuşak plastikten mamul bazı hortum, kablo muhafazası aynaları vs kötü ama sorun teşkil etmez..

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç model arasından seçtiğim xr sorunsuz ve rahat bir motosiklet. Eski ybr ler (2006-ED) ile tam uyumlu, bu bakımdan parça sorun olmaz, aynı zamanda bu parçalar ucuz da.
    Herkeste drift var ama düzgün kullanan görmedim, sığır gibi bağırta bağırta kullanıyorlar, satan da yağmur gibi, ışıklarda biraz atak kalkıyor ama yakıtı da 150 cc gibi yakıyor. Servisinden çok şerefsizlik gördüğüm için bundan vazgeçmiştim.
    Sym xs 125 ikinci el gri aradım yoktu, olan da epey para istiyordu, artık satıştan çekilmişti.
    Tavsiyem uzay kafa alın (yuvarlak far komple 40 tl, diğer aparatlar da 40 tl) Uzay kafa ise 140 tl yi buluyor sonra çevirmesi.
    Hem rüzgarlık da aramazsınız hem de far grenajı içine 4lü, zenon, çakmak fişi vs koymaya yer var.

Kullanımı çok rahat, dengeli, güven verici; yakıtı iyi. Üzerindeki fabrika lastikleri gayet güzel yol tutuyor..
    Yumuşak plastikten mamul bazı hortum, kablo muhafazası aynaları vs kötü ama sorun teşkil etmez..
    Bilgiler için çok teşekkür ederim.

Uzay kafa istiyorum bende yalnız siyahı yok bayide, kırmızısı vardı diye hatırlıyorum, gönlümde siyah var benim de
    Lastikleri aldığım gibi değiştirmeyi düşünüyordum, iyi diyorsanız değiştirmeden kullanırım çok iyi olur. İyi bir lastik takımı en az 200 TL neticede.
    Yedek parçası ve rahatlığı beni cezbetti zaten, dört senedir Bretona biniyorum artık hiltiye biniyor gibi hissetmeye başladım, sabit hızda bir yere gitmek istesen eller ayaklar uyuşuyor.
    Dediğiniz gibi aynalar hoşuma gitmedi benim, ilerde değiştirilebilir. Hortum ve plastik parçalara dikkat edeyim o zaman. Benzin hortumunu hemen değiştiririm.
    Bu hafta içi bir aksilik çıkmazsa alırım, aldığım gibi fotolar burda
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    İlkerabi güzel açıklamış en önemli artısı konforu ve yakıtı denildiği gibi A noktasından B noktasına gitmenin en ekonomik yolu lastik konusunda 1 kere arka tekerin kaymasıyla kavşakta düştüm soğuk bir havada kışın. Onun dışında şimdi sıcak asfaltta 2 kişi ile bile virajlarda baya yatıyorum tutuyor ama pek güven vermiyor deli yatması diyelim
    6500 km olduk arka lastiğimin değişme vakti geldi ortası silikleşti. Yeni lastiği değişmenin pek bi manası yok yani ben biraz erken bitirdim ama asfaltta kullanılacaksa 10 bin km leri görebilir lastik. Beğenmeyip de değiştiğim hiç bir yeri olmadı bu zamana kadar(Kopan zincirim dahil) Hadi hayırlı olsun şimdiden.
    Blackeagletr bunu beğendi.

Hafta içi dedik dayanamayıp hafta başı aldık
    Motor gerçekten çok içime sindi. Konfor açısından umduğum gibiydi, sürüş ve titreşim ybr ile aynı.
    ilkerabi'nin tavsiyesine uyup uzay kafa aldım, maliyet açısından mantıklı.
    Gönlüm siyahtan yanaydı, ama şöyle bi yan yana koydum hiç düşünmedim kırmızıyı seçtim
    Yaklaşık 20km yol yaptım. Lastikleri benim pek gözüm tutmadı açıkçası, henüz bir vukuatı yok ama.
    Benzin aldığımda musluğun contasının kaçırdığını gördüm, sıvı conta ile hallettik. Aynalar hoş değil, düz göstermiyor bazı yerleri bombeli. Şimdilik memnunum, kullandıkça detayları aktaracağım

ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    Siyah bana göre en güzeli ki siyah aldım Hayırlı olsun yinede kazasız belasız kullanın. Kask hakkında ben bi bilgi alayım.

Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah bana göre en güzeli ki siyah aldım Hayırlı olsun yinede kazasız belasız kullanın. Kask hakkında ben bi bilgi alayım.
    Teşekkür ederim, bende siyah diye gittim de işte
    Kask LS2 FF350 Cartoon, 100-120 TL arası bir piyasası var. Sharp testinden 4 yıldız almış bir kask.
    Ses yalıtımı konusunda pek başarılı değil. Rüzgar sesi konusunda hassas iseniz tavsiye etmem.
    Bunun dışında memnunum. Fiyatına göre en iyilerinden birisi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Hayırlısı olsun, siyah 'hilti' de arkada ağlıyor yani..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)