Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

beyler ben normal asfaltta değil genel olarak arazide kullanmayı planlıyorum xtremenin 0 fiyatlarına yamaha xt125 r satılıyor ve videolardan anladığıma göre xtreme biraz daha hantal görünüyor yada ben öyle anladım siz kullanıcılara sormak istedim aynı paraya 2. el almaya değermi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar max a hangi motorun amortisörlerini uydurabilirim.bıktım artık ayda bir keçe değişmekten.sıfır amortisör aldık oda patladı.araziye girmeden düz yolda nasıl patlıyor anlamıyorum.bana bir yardımcı olun.yuki izci 250 nin amortisörleri uyar mı acaba?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar max a hangi motorun amortisörlerini uydurabilirim.bıktım artık ayda bir keçe değişmekten.sıfır amortisör aldık oda patladı.araziye girmeden düz yolda nasıl patlıyor anlamıyorum.bana bir yardımcı olun.yuki izci 250 nin amortisörleri uyar mı acaba?
    iş sadece amortisörü alıp takma ile bitmiyor.
    disk baglantı yerlerininde tutması gerek, teker göbek genişliğide aynı olmalı vs vs
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba umarım iyisinizdir, Size bi sorum var şuan karabatağın üstünde sava mc24 (120/80/18) lastikler var sorum şu 130/80/18 arka lastik taksam sıkıntı olur mu?birde sipariş verdim arka dişliyi 45 yapıcam ama ön dişliyi değiştirmeyi düşünmüyorum durum bu şimdiden teşekkürler cevap için
    Şimdi gördüm mesajını. Ben de arka lastikte 120/80/18 kullanıyorum bir sıkıntı yok merak etme.
    Her motorcu bir gün asfaltı tadacaktır

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı BerkayGünönü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi gördüm mesajını. Ben de arka lastikte 120/80/18 kullanıyorum bir sıkıntı yok merak etme.
    Zaten sıkıntı o ölçülerde değil de 130 takarsam ne olur diye sormuştum ki Cem usta bilgilendirdi ama teşekkür ederim cevabın için Bakalım takım fiyat sordum cevap bekliyorum... Ayrıca herkesin yeni yılını kutlarım sağlık olsun gerisi kolay

Motosikleti
    kros extreme
    Bende şimdi karda extreme max ı denicem bakalım karda Nasıl bi macera olcak

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Ewt gerçekten kardada çok başarılı extreme max.iki gündür motora binmiyordum kardan dolayı dışarıda kitli ve açık alanda yatıyordu motorum tek marşta aldı önceki motorum Honda 250 cbf bile karda marş basar ama çalışmazdı vurdururdum Honda'yı aratmadı maşallah diyelim.ve kar gezim başladı araziye gittim yumuşak karda hiç sıkıntı yok çok rahat gidiyor sert yerlerde patiye biniyo ama vites birde ve debriyajı bırakıp gazlıyınca çok keyifli oluyo.ne kadar anlatsam az yaşamak lazım
    cenkito ve yasin ysn bunu beğendiler.

Motosikleti
    XTREME MAX 2015
    Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar elimde xtreme max ın bir adet sıfır komple arka jantı vardır.servis fiyatı 275 tl.isteyene 200 liraya veririm.burada bulunsun
    ön olaydı iyiydi bana ön çember lazım

arkadaşlar bu motora rev limiter takılması mümkünmüdür ?

Motosikleti
    Megelli 125 sm Mondial xtreme max 150
    Arkadaşlar xtreme max supermoto jant yapan varmı fiyatı ortalama ne kadar tutar izmir içi şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yollara ve km lere devam 16.000 km hatırası

AttilaXtreme, ilkadam, Tolga Can ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Arkadaslar selam. Motoru soguk havada malum jikle ile calistiriyorum, ancak bi sabah jikle ile calistirip bir miktar motoru isittiktan sonra jikleyi kapattim motor stop etti. Birkac kez daha denedim sorun devam ediyor. Sıkıntı nedir fikri olan var mi???

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı klien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam. Motoru soguk havada malum jikle ile calistiriyorum, ancak bi sabah jikle ile calistirip bir miktar motoru isittiktan sonra jikleyi kapattim motor stop etti. Birkac kez daha denedim sorun devam ediyor. Sýkýntý nedir fikri olan var mi???
    Rolantiyi biraz arttir
    Kafani takma soguklarda ole olabilir
    olmazsa karburator ayarlarina bir baktir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:01 ----------

normal kamera ile video denemem,

ilkadam, efizikci ve BerkayGünönü bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]normal kamera ile video denemem,

https://www.youtube.com/watch?v=IJRO...ature=youtu.be
    çok titreşik ama iyi olmuş
    cenkito bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cem tamda motor bloğunun dibine kamerayı sabitlemişsin. Kulak zarlarıma zorla sahip oldun
    Sessiz modda izledim. kamera görüntüsü fena değil. çok fazla sarsıntı da yok. ilki kötü olabilir ama sonrakilerin çok daha güzel olacağına inanıyorum. sabırsızlıkla diğer videolarıda bekliyorum. Cem artık yollarda , hemide görüntülü

Zaten sıkıntı o ölçülerde değil de 130 takarsam ne olur diye sormuştum ki Cem usta bilgilendirdi ama teşekkür ederim cevabın için Bakalım takım fiyat sordum cevap bekliyorum... Ayrıca herkesin yeni yılını kutlarım sağlık olsun gerisi kolay
    130 mitas ve orjinal lastik farkı görüntü olarak ;

cenkito, ilkadam ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cem tamda motor bloğunun dibine kamerayı sabitlemişsin. Kulak zarlarıma zorla sahip oldun
    Sessiz modda izledim. kamera görüntüsü fena değil. çok fazla sarsıntı da yok. ilki kötü olabilir ama sonrakilerin çok daha güzel olacağına inanıyorum. sabırsızlıkla diğer videolarıda bekliyorum. Cem artık yollarda , hemide görüntülü

tolgacan hem görüntülü hemde yepyeni daha buyuk modifiyelerle dönüyorum
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster

130 mitas ve orjinal lastik farkı görüntü olarak ;
    http://i.hizliresim.com/1MLOL5.jpg
    http://i.hizliresim.com/Nrp01Q.jpg
    http://i.hizliresim.com/D4PgyZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/bJr7pV.jpg
    Tolga sen bu 130 lastiği taktığında iç lastiği de değiştirdin dimi ? Ben asfalt ağırlıklı kullanıyorum 130 asfalt versiyon takmayı düşündüm sonra dedim arka dişli buldum 45 ona da gireyim ama motoru yoracagini söyledi cem usta sonra bizim motorun orjinal lastik ebadını araştırdım 110 gibi şeylerde çıktı karşıma şuan 120 takılı ya dişli değiştirip 120 den devam sirac mesala iyi olur gibi dişli değişmesem motor kalkışta zıplayıp duruyor sende bilirsin, e devamlı uzun yolda kullanıyorum hani 5 -10 km daha fazla hız işime de gelir, e hadi arka yi boşver ön dişliyi 17 yapayım diyorum arkaya göre daha kolay değişmesi ama etki aynı olur mu bilmiyorum hatta dedim ön 90/90/21 arkayı 120/90/18 yapayım dedim asfalt lastiği bulamadım yav çok işi var yaz başına kadar toparlicam inşallah soft çanta içiin yanlara demir yaptırmam lazım, gidon değişmem lazım, sis farı takmam lazım, boyama yapmam lazım, motorun bakıma girmesi lazım debriyaj balatasi şu bu 15000 km geçti gaz teli debriyaj teli değişmedim motor koruma demiri de istiyorum yazarken yoruldum :/

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Tolga sen bu 130 lastiği taktığında iç lastiği de değiştirdin dimi ? Ben asfalt ağırlıklı kullanıyorum 130 asfalt versiyon takmayı düşündüm sonra dedim arka dişli buldum 45 ona da gireyim ama motoru yoracagini söyledi cem usta sonra bizim motorun orjinal lastik ebadını araştırdım 110 gibi şeylerde çıktı karşıma şuan 120 takılı ya dişli değiştirip 120 den devam sirac mesala iyi olur gibi dişli değişmesem motor kalkışta zıplayıp duruyor sende bilirsin, e devamlı uzun yolda kullanıyorum hani 5 -10 km daha fazla hız işime de gelir, e hadi arka yi boşver ön dişliyi 17 yapayım diyorum arkaya göre daha kolay değişmesi ama etki aynı olur mu bilmiyorum hatta dedim ön 90/90/21 arkayı 120/90/18 yapayım dedim asfalt lastiği bulamadım yav çok işi var yaz başına kadar toparlicam inşallah soft çanta içiin yanlara demir yaptırmam lazım, gidon değişmem lazım, sis farı takmam lazım, boyama yapmam lazım, motorun bakıma girmesi lazım debriyaj balatasi şu bu 15000 km geçti gaz teli debriyaj teli değişmedim motor koruma demiri de istiyorum yazarken yoruldum :/
    Can geldi mi dişlin? hani bana ayrıntılı fotolarını atacaktın beklemedeyim, unutma beni
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can geldi mi dişlin? hani bana ayrıntılı fotolarını atacaktın beklemedeyim, unutma beni
    Yav o iş de ne oldu anlamadım ki kapıda ödeme şeklinde söyledim ama hiç de aramadım stokta varmı yokmu diye hoş şuan motora birşey yaptıramam da gelsin bakıcam lastik mi dişli mi olayına yani ön de değişebilir arka da lastik aynı ebat kalsa arka dişli değişsem yada sadece ön dişli değişsem yada ben böyle şöyle diye diye yere atsam kendimi delirsem :/

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Merhaba arkadaşlar. Benim Lifan ın arka dişlisi fabrika çıkışı 46 diş ön dişlisi 17 diş olarak gelmişti. Bugün sanayide arkayı 42 diş olarak değiştirdim, öne dokunmadım. Motorumu sadece asfaltta kullandığım için böyle birşey yaptım. Gerçekten de 5. viteste 95 km hızda bağırmaya başlayan motor, artık 105 km hızda bağırıyor. Her vites kademesinde belirgin bir rahatlama hissettim.

Ancak kafama takılan bir husus var. Arka dişli ile dişliyi tutan klips arasında 1 mm kadar boşluk var. Dişliyi iki elimle tutup içe dışa 1 mm kadar hareket ettirebiliyorum. Önceki dişli takılıyken bu durum var mıydı hatırlamıyorum. Motorumla değişik hızlarda (max 115 km/h) yaklaşık 70 km kadar kullandım bir anormallik hissetmedim.Montajı yapan ustaya tekrar gittim ve bana bu durumun normal olduğunu söyledi. Siz ne dersiniz, kıymetli fikirlerinize ihtiyacım var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)