Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı sami_3356 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bayii'ye gittim motoru denemek için boydan dolayı, boyum 1.70 motor düz olunca sadece parmak uçlarım çok hafif yere değiyor fakat trafikte giderken durduğumuzda motoru hafif yana yatırıp durunca daha kolay veya 4.5 cm alçaltabilirsin dedi adam. Servisi de sordum soun olmaz sana göre ayarlarız dedi ortada elle ayarlanabilir bir yer varmış ordan bile alçaltırız dedi.
    iş güzar mondial satıcıları ve servisleri

motoru önden 3-4 cm alcaltmak mumkun ANCAK bu alcaltma abartılırsa ,sert kullanım sonunda ,

ön amortisör tam kapandıgında lastik camurluga sürtecek-carpacak hale gelebilir.

o zamanda takla attırma vs. gibi olaylara hazırlıklı olmak lazım.

gelelim elle, ortadan yapılacak ayar mevzuna, en cok da ona güldüm

3 senedir motorun sökmedik kontrol etmedik yerini bırakmamıs birisi olarak

bu motorun öyle elle ayarlanacak bir yeri yada amortisörü yoktur.

Not insallah yenilere koymuslardırda ben bozulurum ama hiç sanmıyorum .
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cross motor istiyorum fakat arazide fazla kullanağımı sanmıyorum daha çok şehiriçinde ve komşu şehirlere gitmek için. Kaldırımdan in çık olur enfazla diye düşünüyorum. yani 4 cm kısaltılırsa çok mu etkiler , seleden kısaltma olmuyor mu ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sele traslanırsa konforda düşer, sert olur.

birde ön lastiği küçülterek alcaltma olabilir.

o zamanda motor komple alcalır, ön 21 inc değilde 17-18 e cevirilebilir.

ama bu konuda bilgi ve deneyimim yok

motoru beğendim ama boy yüzünden biraz sorun yaşıyorum , başka bir motorda almak istemiyorum , bilemedim ne yapsam şimdi.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    İstanbul Ümraniye mondial de 2 tane xtreme gördüm turuncu sahipleri burada mı acaba? Ne güzel olmuşlar böyle bıçkın, asi birde başkasının maxi böyle kocaman görünüyor la benim ki bana bızdık gibi geliyor uyuz oluyorum lastikten sebep herhalde :/ birde bu zamana kadar gördüğüm en iyi mondial ve yedek parça mağazası ne sorduysam var deyip gösterdiler. Güneş azcık çıksaydı iyiydi sağa sola kaçardım :/

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Ümraniye mondial de 2 tane xtreme gördüm turuncu sahipleri burada mı acaba? Ne güzel olmuşlar böyle bıçkın, asi birde başkasının maxi böyle kocaman görünüyor la benim ki bana bızdık gibi geliyor uyuz oluyorum lastikten sebep herhalde :/ birde bu zamana kadar gördüğüm en iyi mondial ve yedek parça mağazası ne sorduysam var deyip gösterdiler. Güneş azcık çıksaydı iyiydi sağa sola kaçardım :/
    resim cekip atsaydın bari, bak bizde merak ettik
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim cekip atsaydın bari, bak bizde merak ettik
    Yine gidicem hala oradalarsa fotoğraf çekerim sonra atarım beceremem sen yine fotoğrafları açmak zorunda kalırsın Cem bende çanta ve demiri taktım mat siyaha boyadım pek beceremedim yine ama olsun motor şimdi daha pis daha hain oldu nisan ortası kaş'a gitme planı var bakalım şimdilik hayvan yatışta
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine gidicem hala oradalarsa fotoğraf çekerim sonra atarım beceremem sen yine fotoğrafları açmak zorunda kalırsın Cem bende çanta ve demiri taktım mat siyaha boyadım pek beceremedim yine ama olsun motor şimdi daha pis daha hain oldu nisan ortası kaş'a gitme planı var bakalım şimdilik hayvan yatışta
    eline saglık,canta olmussa sorun yok.

varsın işlevi yerinde olsun görüntüsü iyi olmasın.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L

Motosikleti
    Mondial Xtreme max
    Selamın aleyküm öncelikle

geçenlerde xtreme max ımla yaşadığım maceraları anlatmak istedim sizlere
    xtreme maxla alıştırma ısınma turuna cıktım motoru daha iyi tanımak ve yapa bileceklerini görmek için epey turladım bizim burda bir alan var tam xtreme göre yapılmış parkur diye bilirim ilk önce epey bir hoplama zıplama yaptıktan sonra dik iniş çıkışlara yöneldim oralardan da sorunsuz inip çıktım tırmanışı olsun inişi olsun beni hayretler içinde bıraktı hiç zannetmiyordum öyle yerlerden inip çıkmayı ama çok memnun kaldım işi biraz abartayım dedim motorla moto cross cular gibi ucmaya başladım 3 veye 4 sefer uçtuktan sonra çok hoşuma gitmişti en son sefer tekrar ucçayım derken teker taşın üstünden sekti dengemi kaybettim ve yakalşık 3 mt kadar havadan uçtuktan sonra yere çakıldım motorla sol tarafa düştük bende bişi yoktu allah,tan kaskı sürekli takıyorum yoksa kafa biraz hasar görürdü sonra dedim motor kesin pert oldu motoru bi kaldırdım şok oldum
    motorda pek fazla hasar yok ben granaj ları falan kompile gitti diyordum ama sadece küçük hasar olmuştu

1, Gidon yamuldu nerdeyse benzin tankına yapışıyordu
    2, Sol amartisör alttaki granajı biraz çizilmişti
    3, Far korumasında küçük bi çatlak olmuştu

ben daha fazla hasar beklerken sadece bunlar olmuştu ben motorun parçalandıgını düşünürken onda sadece 3 basit hasar olmuştu xterme max ın bu kadar sağlam olacagını tahmin etmiyordum
    Hemen bizim burda gidonu degiştim ve devam durmak yok
    Şimdi ise ucmaktan çekiniyorum biraz ama diger akla gelebilecek her türlü çılgınlığı yapıyorum
    dün boş ekilmemiş bir tarlada yani arsada biraz yanlama yaptım 3, cü vites yarım gazla bir sağa bir sola ne kadar güzel oluyor anlatamam
    drift yapıyordum resmen ama çok harikaydı şimdi ise havaların sıcak olduğunu gördüğüm an arazide uzun uzun turlama lara çıkıyorum
    xtereme max ı aldığıma çok memnunum o para yı hak ediyor benim gözümde
    sizlere hayırlı zevkli sürüşler dikkatli olun ve en önemlisi KASK ınızı mutlaka takın kolay gelsin
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı x*X*x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm öncelikle

geçenlerde xtreme max ımla yaşadığım maceraları anlatmak istedim sizlere
    xtreme maxla alıştırma ısınma turuna cıktım motoru daha iyi tanımak ve yapa bileceklerini görmek için epey turladım bizim burda bir alan var tam xtreme göre yapılmış parkur diye bilirim ilk önce epey bir hoplama zıplama yaptıktan sonra dik iniş çıkışlara yöneldim oralardan da sorunsuz inip çıktım tırmanışı olsun inişi olsun beni hayretler içinde bıraktı hiç zannetmiyordum öyle yerlerden inip çıkmayı ama çok memnun kaldım işi biraz abartayım dedim motorla moto cross cular gibi ucmaya başladım 3 veye 4 sefer uçtuktan sonra çok hoşuma gitmişti en son sefer tekrar ucçayım derken teker taşın üstünden sekti dengemi kaybettim ve yakalşık 3 mt kadar havadan uçtuktan sonra yere çakıldım motorla sol tarafa düştük bende bişi yoktu allah,tan kaskı sürekli takıyorum yoksa kafa biraz hasar görürdü sonra dedim motor kesin pert oldu motoru bi kaldırdım şok oldum
    motorda pek fazla hasar yok ben granaj ları falan kompile gitti diyordum ama sadece küçük hasar olmuştu

1, Gidon yamuldu nerdeyse benzin tankına yapışıyordu
    2, Sol amartisör alttaki granajı biraz çizilmişti
    3, Far korumasında küçük bi çatlak olmuştu

ben daha fazla hasar beklerken sadece bunlar olmuştu ben motorun parçalandıgını düşünürken onda sadece 3 basit hasar olmuştu xterme max ın bu kadar sağlam olacagını tahmin etmiyordum
    Hemen bizim burda gidonu degiştim ve devam durmak yok
    Şimdi ise ucmaktan çekiniyorum biraz ama diger akla gelebilecek her türlü çılgınlığı yapıyorum
    dün boş ekilmemiş bir tarlada yani arsada biraz yanlama yaptım 3, cü vites yarım gazla bir sağa bir sola ne kadar güzel oluyor anlatamam
    drift yapıyordum resmen ama çok harikaydı şimdi ise havaların sıcak olduğunu gördüğüm an arazide uzun uzun turlama lara çıkıyorum
    xtereme max ı aldığıma çok memnunum o para yı hak ediyor benim gözümde
    sizlere hayırlı zevkli sürüşler dikkatli olun ve en önemlisi KASK ınızı mutlaka takın kolay gelsin
    ohohoho sen ne diyon ya manyak bişi düş kalk bişi olmuyor. Egzozuna su doldur yine gider bunun bozulmamasıda sorun ama hiç bozulmuyor ders çıkaramıyoruz k i :D
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Max hakkında yazılan övgüleri okuyunca gururla doluyorum. Bu motoru insanlara boşuna övmediğimizin kanıtı bu yazılanlar işte. Allah hepinize güle güle binmeyi nasip etsin. Kazasız belasız inşaallah
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    @cenkito abi bak ne buldum işimize yarar mı fiyatıda uygun.

http://www.lastikdeposu.com.tr/sava-100-90-18-56h-tl-mc50-m-racer-motorsiklet-lastigi-pmu2181

Arada okuyorum bu başlığı. Aldıracaksımız bana da bir tane kesip biçip boyum a ayarlatacam o olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Bir de mondial kullanıcısı bir kitle olarak yeni gelecek 250 lik enduro hakkında görüşleriniz nedir dostlar?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de mondial kullanıcısı bir kitle olarak yeni gelecek 250 lik enduro hakkında görüşleriniz nedir dostlar?
    motor iyi olabilir ama beni servis düşündürüyor.

nede olsa enjeksiyonlu yeni tip motor blogu olacak.

Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cenkito abi bak ne buldum işimize yarar mı fiyatıda uygun.

http://www.lastikdeposu.com.tr/sava-100-90-18-56h-tl-mc50-m-racer-motorsiklet-lastigi-pmu2181
    o lastik ön olabilir emin değilim.

bence attila abininde aldıgı sava mc24 lere bak sen
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Arada okuyorum bu başlığı. Aldıracaksımız bana da bir tane kesip biçip boyum a ayarlatacam o olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Biz bu motorlarla 2-3 yıl gideriz o zamana dek rx3 ün fiyatıda düşer servisde sağlamlaşır. gerçi ben hertürlü en kotü servise mecburum :D
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

Cem'in dediği gibi servis problemi dışında sevilmeyecek motor değil bence. Fiyatı da uygun olursa tadından yenmez. Bu konuda inanılmaz bir açlık var. Örneğin ben Pulsar almasa idim servis sorununu da göze alıp fiyatı da uygun olursa üstüne atlardım bu motorun.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    XTreme-MAX
    Merhabalar abiler pat diye soruya giriyorum. Motorumun Ön jantında 5tane tel kırıldı. hesaplarıma göre 24cm uzunluğu , 3mm. kalınlığı var.
    Daha önce başına gelen yada nerden temin edebileceğim hakkında bi fikri olan varmı ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet arkadaslar

surekli sehir ici ve gaz acmaktan korkmadan

yol durumuna gore 80-90 dan asagi inmeden

toplamda 400 kusur km de motorum

100 km de 3 litreden cok az yamis

1 litre ile 34 km yol yapmisim.

bence mukemmel otesi

parlement
    benim fikrim yok
    basima hic gelmedi
    parcacilarda vardir elbet, bakman lazim
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

merhaba aranıza katıldım sayılır haftaya inş alıyorum motorumu :D size bi sorum olucak gerekli ekipmanlar nelerdir kask mont pantalon dısında sizce neler gerekli olmazsa olmazdır ??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)