Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıp ettin valla,

28 Mayıs 2013 saat 23:25

17 Temmuz 2013 saat 09:56

03 Aralık 2013 saat 01:02

01 Ocak 2014 saat 03:52

19 Ocak 2014 saat 19:46

23 Ocak 2014 saat 23:38 'de ve her yeni post'ta, bu başlıkta idim, elden gelen, bilgi babında bildiklerim oldukça yazıyorum.

Sakın sen postlarını listeleme , sen gibi ordinaryus değiliz kardeşim.

estagfurullah ona ordınaryus demeyelimde az cenesi düşük diyelim

mujde az sonra foton geliyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

carbon sizin sayfa ya attım ama bizde de olsun

ölçüleri kumpasın yeri zorda oldugundan (bulamadım ) yaklasık ölçüleri cetvelle aldım idare eder sanırım

demirutku, dockerengin ve serdar8787 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eline sağlık zahmet verdirdim, malesef yarım santim ve üzeri farklar var, deliksiz satılan modelden edinmem gerekecek.
    cenkito bunu beğendi.

Güzel olmuş ama :D

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tolga Can14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş ama :D
    güzel olan nedir?

bir mesaj cvp larken alıntı ile cvp yazarsan neye cvp yazdıgın belli olur
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    xtreme max
    Arkadaslar benim bi sorunum var motoru topladim yaklasik 1 haftadirda biniyordum ama attigim resimdeki kapakdan yag kaciriyordu fazla onemsemedim ama birine sordum contasi yokdur dedi ve bende bugun onun yerine teflon bantla sariyim simdilik idare eder diye actim ve icindeki krank-biyel tarzindaki mekanizmayi yerinden oynattim buyuk ihtimal,tam emin olmadan takmaktan korktugum icin kapagini acmaya karar verdim.onuda motorun ustunden cikarmadan yapmaya calistim ama hic bi kipirdama olmadi,nasil acilir tekrar motoru indirmem gerekir mi nasi acarim naparim yardimlarinizi bekliyorum.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    üzgunum

sen silindir subab piyanolarını ve arkasındaki küçük pulu + itecekleri kartelin içine

ya düşürdün yada resimden göründüğü kadarıyla düşmek üzere

en iyi ihtimalle silindiri komple söküp saydıklarıma yukarıdan ulasmaya cıkartmaya calısacaksın

yoksa kartelin acılması içerdekileri cıkartman sonra tekrar toplaman gerekecek.

sanslıysan eger silindiri sökünce oradan asagıya bakıp saydıklarıma ulasıp cıkartırsın

sadece kaybolma riski olan bahsettiğim küçük pul, ötekiler buyuk oldugundan kartelde aralara giremez

ayrıca: motorun bence o küçük yerden değilde silindir kapak yada külbutör contasından yag kacırmıs

baksana silindirin her yeri yag,

o söktüğün pim diyeyim onun üstünde de yag sızdırmazlıgı saglayan o-ring vardır

en iyi ihtimalle

kartel sökülmeden, silindir cıktıktan sonra sol manyeto kapağıda cıkartılıp egzantırık de yerinden cıkartılıp

o sekilde de o pul cıkartılabilir.

belkide blogu komple yerinden cıkartıp ters cevirmeylede cıkar yani insallah

çünkü egzantirik sentesi ince iştir
    lonasny, Buzzard ve braingulp bunu beğendiler.

Motosikleti
    xtreme max
    Tamda o kirmizi isaretli parcadan kaciriyodu cikardigimda dedigin gibi contasi yokdu bende ona benzer biseyle idareten yapiyim istedim ama baya sikintili is aldik basimiza.ben orayla ugrasirken sanki daha kucuk bi parca asagi dustu,simdi bu risklede calistirmak iyi olmaz musait zamanda ben aciyim dedigin seylere dikkat ederek tskkrler centiko
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    http://www.mondialyp.com/parts/main_...GRM1-12002-862

asagı düşen parca PIYANO CEKIC PULU yani 22 numara

birde parcacılara gidip 19 numaralı o-ring den alman lazım

motoru calıstırma zaten eksik parcayla çalıstırılmaz
    lonasny bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial xtereme cross
    1-arkaya arazi alastigi almayı dusunuyorum. ne alayım ne onerirsiniz. swallow 4.10 yada 4.60 dusunuyom. 4.60 motoru biraz zorlar mı yoksa cok fark etmez mi 4.10 ile ne dersiniz
    2- ayrıca alt üst korumalı kıyafet alacagım yeni fiyatı 200+200 civarı olan 4 mevsim giyebilecegim hangi kıyafetleri onerirsiniz
    mutant1989 bunu beğendi.

corpsecorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    Alıntı ysfbyrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-arkaya arazi alastigi almayı dusunuyorum. ne alayım ne onerirsiniz. swallow 4.10 yada 4.60 dusunuyom. 4.60 motoru biraz zorlar mı yoksa cok fark etmez mi 4.10 ile ne dersiniz
    2- ayrıca alt üst korumalı kıyafet alacagım yeni fiyatı 200+200 civarı olan 4 mevsim giyebilecegim hangi kıyafetleri onerirsiniz
    bende swallow 4.60 var bi yorma flan söz konusu değil öle zaten orjinalide 4.60. swallow 4.60 motoruda bi kalın güzel gösterio .4.10 daha ince biraz ince kalıo şahsi görüşüm

Motosikleti
    mondial xtereme cross
    Alıntı corpsecorpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende swallow 4.60 var bi yorma flan söz konusu değil öle zaten orjinalide 4.60. swallow 4.60 motoruda bi kalın güzel gösterio .4.10 daha ince biraz ince kalıo şahsi görüşüm
    gorusun icin sagol kardes. orjinali 4.10 degilmi yaaa. bende ki orjinal 4.10 . benim arkadas 4.60 taktı debriyaj balatasını sıyırdı. bende ole olmasından korkuyorum.
    varmı baska tecribesi olan. ayrıca internetten alcak olsam surdan al diycek olan varmı

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ysfbyrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gorusun icin sagol kardes. orjinali 4.10 degilmi yaaa. bende ki orjinal 4.10 . benim arkadas 4.60 taktı debriyaj balatasını sıyırdı. bende ole olmasından korkuyorum.
    varmı baska tecribesi olan. ayrıca internetten alcak olsam surdan al diycek olan varmı
    valla arkadas üzerindeki orjınal enduro lastiği 4.60,

ben 4.10 swallow taktım gayette memnunum. cross lastik tede 4.60 takabilirsin ama

lastiğin dişleri kalın ve saglam oldugundan arazide zorlayınca patınaja zor düşer

yeri tutar.bu seferde dedğin gibi balataya cok yuk biner.

biz bu sayfayı max ları aldıgımız günden beri her turlu yasadıgımızı yazarak

sonrakiler okusun fikir alsın diye doldurduk. az zahmet edip bastan sona okursanız

hem lastikle ilgili bilgiye hemde daha coguna ulasabilirsiniz

takılı olan 4.10 swallow, yanında da orjınal 4.60 enduro lastik

alacagın yer konusunda da nerede fiyat iyi ise oradan alabilirsin.

www.camgoz.com.tr ye de bakabilirsin ben oradan almıstım
    suatt bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial xtereme cross
    sagol cenkito 198 sayfa dilekolay okumakta kolay degil yani. biraz baktım ama bulamadım aradıgımı o yuzden sorayım dedim. anladıgım kadarıyla 4.10 cross ile 4.60 enduronun kalınlıgı asagı yukarı aynı oluyor. ama 4.60 cross olunca debriyaj balatasını sıyırma ihtimali oldukca yukseliyor. dikkatli kullanmak lazım 4.60 alınırsa o zaman.

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    hazır lastik muhabbeti açılmışken bana da bi asfalt lastiği önerebilirmisiniz acep

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla orjınalini seviyordum cadde de
    daha iyisini ne yazıkki bilmiyorum

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Abilerim,iyi akşamlar.. Motor 8 bin km'ye yaklaştı kitapçığa baktım hava filtresi temizliği vs yazıyor acaba dedim kendim yapabilir miyim fakat kendime dört dörtlük bir güvenim yok basit bir uygulama mı ? Tolga Can abi sanırım paylaşmıştı resimlerini fakat aradım aradım bulamadım. Yardım ederseniz çok memnun olurum :D

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim,iyi akşamlar.. Motor 8 bin km'ye yaklaştı kitapçığa baktım hava filtresi temizliği vs yazıyor acaba dedim kendim yapabilir miyim fakat kendime dört dörtlük bir güvenim yok basit bir uygulama mı ? Tolga Can abi sanırım paylaşmıştı resimlerini fakat aradım aradım bulamadım. Yardım ederseniz çok memnun olurum :D
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-140.html
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Teşekkürler abi sağolasın
    XV

corpsecorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    arkadaşlar motosiklete çanta demiri yaptırıcam istanbulda yaptıran varmı .varsa söyleyebilirmi yerini.ben bi iki yere sordum adamlar harleye fln malzeme yapıo çok yuksek fiyat çektiler.avrupa tarafında bilen varsa yardımcı olabilirmi

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı corpsecorpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosiklete çanta demiri yaptırıcam istanbulda yaptıran varmı .varsa söyleyebilirmi yerini.ben bi iki yere sordum adamlar harleye fln malzeme yapıo çok yuksek fiyat çektiler.avrupa tarafında bilen varsa yardımcı olabilirmi
    Merhaba.. Konu içerisinde bir çok farklı şekilde yapanlar var bende daha yeni yaptırdım fakat benim ki biraz daha farklı oldu. Bildiğiniz ferforje demirinden yan tutamaklara kaynattık baya sağlam oldu maliyet olarak 15 lira tuttu görüntü açısından da ekstrem bir bozukluk oluşmadı sizde öyle yaptırabilirsiniz isterseniz.
    corpsecorpse bunu beğendi.
    XV

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)