Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende mart diyince aklıma kötü şeyler geldi , Dedim adana da ki kedilerle mi yarışacak ne kadar fesat adammışım
    braingulp bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mart diyince aklıma kötü şeyler geldi , Dedim adana da ki kedilerle mi yarışacak ne kadar fesat adammışım
    aksam aksam hiç gülesim yoktu be kardesim allah iyiliğini versin
    braingulp ve Tolga Can bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    cok iyi hocam
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bugün servis'e ilk bakıma girdim 1400 km'de. 1000 km'de yağ buji değişmistim ferdi olarak ama gene değişti yağı. 30 lira aldı. Başka'da birşey yapmadı. Akü ve konjektor siparişi vereceğiz. Konjektor bozuk olduğu için sonra'dan para ile aldığım akü'yu de bitirdi motor. Şu işleri bi halledeyim satışa çıkaracağım motoru. Biraz daha para koyup 250 cc birşeyler bakacağım yaza kadar. Planlar tutmazsa ve belki satış'tan aldığım para'ya 500 lira koyar gene sıfırını alırım. Hayırlısı .

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    yaklaşık 3-4 gün önce forumda teker kaldırma muhabbeti vardı da. az önce ustamdan haber aldım. yaklaşık 25 yıldır motor kullanıyor. hemen hemen hergün de teker yapıyordu. ama 2 gün önce yine yaparken kayıp düşüyor. önkolunda 2 kemiğini kırıyor.maxcılara duyurulur. lütfen gerek yok. zaten motorlarımız yeterince dikkat çekiyor. boşuna azrailin dikkatini üzerimize toplamayalım
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ibrahimuney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 3-4 gün önce forumda teker kaldırma muhabbeti vardı da. az önce ustamdan haber aldım. yaklaşık 25 yıldır motor kullanıyor. hemen hemen hergün de teker yapıyordu. ama 2 gün önce yine yaparken kayıp düşüyor. önkolunda 2 kemiğini kırıyor.maxcılara duyurulur. lütfen gerek yok. zaten motorlarımız yeterince dikkat çekiyor. boşuna azrailin dikkatini üzerimize toplamayalım
    Benim babam Tv lere çıkmadı ama memlekette hiç tanımadığım adamdan duyduklarım.
    Senin baban tam manyaktı. Mezarlığın avlusunda tek teker giderdi. Her gidişinde onu kovalardık. Düşüp gebermesin diye.
    Bende çocukluğumda babamın arkasında arkadaşlarla giderken arkadaşların gazı ile babam tek tekere kalkardı, tamam demeden de indirmezdi. Bisiklet gibi kullanırdı jawayı.
    Babasının oğlunda ne tek teker, nede stoppie var. Sanırım armut bu sefer dibine düşmedi , benim niyetim yok, pintiyim zaten amasitörleri kırmaya gerek yok
    dockerengin, cenkito ve braingulp bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler şimdi kaç km yaptınız ;
    Benim mesajı editleyerek kendisini yazsın bakalım.

Tolga Can : 6500 km
    Serdarom : 1300 km
    Centiko :
    Drumstar :
    Halil :
    Hakan :4500 km
    ibrahim :
    gezgin :
    4500 den sonra gösterge kırıldı en fazla 5000 km olmuştur herhalde
    cenkito bunu beğendi.
    (:

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Tolga Can : 6500 km
    Serdarom : 1300 km
    Centiko : 4500 km
    Drumstar : 1453 km
    Halil : 4000 km
    Hakan : 4500 km +++
    ibrahim : 100 km
    Recep : 1220 km
    Ali Rıza :3500 km
    Fatih : 5500
    gezgin :
    tcs :
    berk_cglr : ( eksi )1000 km
    Braingulp : 0 KM ( mordor un eteklerinde )
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bugün hiçbiyerde jant teli bulamadım :( Bulduklarımın hepsi ya kısa ya da çok uzun. Yarın tekrar toptancılara sorucam olmazsa bu tellere daha uzun paso açıp fazlalıklarını keserek kullanırım. Jantı çıkardım, yeni jantı üstüne koyunca farkettim ki tekerin çapı o kadar da çok azalmıcak galiba. Bi an evvel yarın olsa da devam etsem işe.
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @drumstar, hadi bakalım takipteyiz. Tamamlasan senden çok biz sevineceğiz harbiden. Çünkü hepimizin yapmayı isteyip yapamadığı bi proje inşallah herşey yolunda gider'de güzel şeyler çıkar ortaya.
    drumstar, braingulp ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Şu benim malzemelerden alan çıksa drumstar dan önce yaparım. Oda aydından kalkar gelir benim motorun tekerlerini keser
    braingulp ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Kesmek ne demek, kalkar yardıma gelirim daha çabuk bitsin diye Şimdi geldim atölyeden. lastiği ve jantı söktüm. yeni çemberi takmaya çalıştım biçok sefer. Tellere paso açamadık, biz de göbeğe gelen kısmını kısaltıp ucuna kaynakla topuz yaptık. 6-7 sefer (belki daha fazla) janta telleri takıp geri çıkardım. Ellerim koptu resmen. tam bitti derken tellerin hepsini uzun yaptığımızı farkettik Yarın 36 tane telin hepsi kesilip tekrardan kaynaklanıcak :( Birazdan bikaç tane foto yükleyeceğim
    cenkito ve braingulp bunu beğendiler.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Şimdilik sadece bunlar var. Akşama bitirmeyi umuyorum

bu da yeni jant çemberiyle göbek.

Bu da en son hali. Teller biraz uzun oldu, kesip yeniden yapıcaz.
    Tolga Can, cenkito ve braingulp bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Keşke fren diskini sökerken diski ve fren göbeğini kalemle işaretleseydin, diski eski konumunda geri takmazsan balans yapabilir fren diski.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaslar nasıl denk getirdiysem balansör agırlıgını 180 derece ters takmısım, hiç dikkat etmeden toplamıstım, titresimi engelleyecegi yerde tam tersine arttırmıstı. neyse debriyaj baskı vidasınıda kırmıstım takarken, iki vida kırıkmıs bu arada, 200 lük üst kapak ve debriyaj göbegi de aldım pazarteside conta alıp tekrar toparlayacam

sök tak alıstı elim zaten tüm parcaların yerlerini ezberledim gözüm kapalı ac kapa yapıyorum tamirhane işine mi girsem ne

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

@ drumstar senin proje ne alemde cantları ne yaptın daha dogrusu telleri ?
    drumstar, braingulp ve Tolga Can bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Motoru yaptık, az önce bitti. ama bize yeni bir iç lastiğe mal oldu Telleri oksijen kaynağıyla kısalttık. Dizdirme işi ise lastikçiye kaldı. Çok uğraştık ama gerçekten değdi. Sıra arka lastikte. Elimde kalan ön lastiği ve jantı isteyen olursa, arka lastiğin masrafını karşılamak için ufak bir meblağ karşısında verebilirim

cenkito, braingulp, Tolga Can ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    cok guzel oldu, eline saglik, gunesli bi zamanda cekersen daha iyi gormus oluruz.

bu video da benden gelsin

Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yaptık, az önce bitti. ama bize yeni bir iç lastiğe mal oldu Telleri oksijen kaynağıyla kısalttık. Dizdirme işi ise lastikçiye kaldı. Çok ...

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    güzel olmuş güle güle kullan
    drumstar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu motora Cross da SM de çok yakışıyor. Umarım arka lastik de istediğin gibi olur. Ellerine sağlık
    berk_cglr, cenkito ve drumstar bunu beğendiler.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Teşekkür ederim Gece hemen fotoğrafları atmak için çektim Bugün hava kötü, yarın güzel olursa yıkar fotoğraflarını çekerim. Sabah sabah başıma iş açtı motor. Dersanede ders boşmuş, grei dönerken arka lastik patladı. Parmak gibi çivi girmiş. Yağmur da başladı. babamı aradım geldi lastiği söktük yaptırmaya götürdük, 2 saat onunla uğraştık :( Yağmurda, ıslak zeminde frenlerken arka çok çabuk bırakıyo ama ön lastik gerçekten iyi çıktı, ne kadar asıldıysam da frene hiç bırakmadı. Zorlasak stoppie yapar yani
    cenkito ve braingulp bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)