Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Yok daha gelmedi. abimden istedim aydından alıp kargoya vercekti. okulunda işi varmış alamadı daha. internette uzadığı mesage yazıyo ama tam boyutunu bulamadım.

gidon süngeri almadım ben, çünkü nasıl takıcam anlamadım. ortada demir olması gerekmiyo mu bmx bisikletlerdeki gibi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok daha gelmedi. abimden istedim aydından alıp kargoya vercekti. okulunda işi varmış alamadı daha. internette uzadığı mesage yazıyo ama tam boyutunu bulamadım. gidon süngeri almadım ben, çünkü nasıl takıcam anlamadım. ortada demir olması gerekmiyo mu bmx bisikletlerdeki gibi?
    Cross gidonda ortada demir var. Aynen dediğin gibi bmx bisikletlerde de öyle.
    Sünger yuvarlak ama ortadan bir tarafı kesik. Onu demire geçirdikten sonra kılıfı çırtlı, etrafından geçirip takıyorsun.
    Krikoyu Ben burdan sanayiden bulacağım galiba, internetten almaya gerek yok.

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    35 gün oldu fatura'mi alamadım. Yarın Denetim Koordinasyon müdürlüğü'ne gidiyorum şikayet için. Valiliğin içinde ayrı bir büro galiba. Alo maliye hattı 4440189 oraya yönlendirdi beni.bakalım ne olur.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Serdar böyle iş olmaz. Fatura için süründüren servis kısmında neler yapar. Hakkını ara, gerekirse motoru geri ver. Paranı al.
    Gönül isterdiki eziyetini değil de zevkini çıkart ama olmuyor işte, adamı motordan soğutuyorlar.
    Başka marka ve model motor bakarsın. Sonuna kadar git. işin peşini bırakma derim. Gelişmelerden bizi de haberdar et.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    teşekkür ederim sırada gidon var desenize evet heryerde bulunur bence kriko.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Işin hukuki tarafını hiç bilmiyorum ki. Ne olacak nasıl olacak. Nasıl geri vereceğim. Yarın memurlar'dan öğrenirim bare.yanılmıyorsam gidip dosya inceleyip fatura kesmediğini tespit edecekler. Ihbar yada ceza yazacaklar. Sonrası ne olur bilemiyorum ki

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işin hukuki tarafını hiç bilmiyorum ki. Ne olacak nasıl olacak. Nasıl geri vereceğim. Yarın memurlar'dan öğrenirim bare.yanılmıyorsam gidip dosya inceleyip fatura kesmediğini tespit edecekler. Ihbar yada ceza yazacaklar. Sonrası ne olur bilemiyorum ki
    Ürünü geri verirsin ama kullanıldığından dolayı yıpranma payı keserler. Çünkü motor 2. ele düşecek. Servis de kıl çıkarsa mahkeme filan uzar gider.
    Ancak sen kesinlikle paranı almadan motoru teslim etme. Motoru alırlar para için uğraştırıp dururlar. Fatura kesemeyen bayi mi olur bu ne böyle. Mondial firması ile görüştün mü ?
    Bayinizden uzun süredir fatura alamıyorum. Hiç ilgilenmiyorlar diye ?

Motosikleti
    xtreme max "250"
    nazillideki firmaya mail atman işi kolaylaştıracaktır bence.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Evet şirket ile ilk kez 15.gün görüştüm onlarda servisi aradı ve peşine servis beni aradı tamam vereceğiz dediler. Sonra birde bugün aradım şirketi tekrar. Tekrar anlattım durumu. Telefon no aldılar ama ilki gibi bana dönüş yapmadılar. Şirket biz motoru fabrika'dan çıkarır çıkarmaz fatura'yi keseriz dedi ilk aradığmda. Yani bizle alakası yok ayağı yapıyorlar. En fazla servisi arayıp bu işle ilgilen derler. Sadece derler ama. Bu kadar. Motosikleti servis mi geri alacak yoksa şirket mi. Eğer servis ise biraz zor alır.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    servisin alma gibi bir yetkisi olduğunu sanmıyorum. geri alıcak olan da faturayı kesecek olan da şirkettir bence. şirketin üstüne gitmeniz lazım. olmadı fabrikayı arayıp söyleyin onlar müdahele etsinler. bu iş uzadıkça siz de kötü duruma düşebilirsiniz

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Şirket biz motor'u kargo'ya verince zaten fatura'yi direk yolluyoruz diyor. Mondial müşteri hizmetlerini arıyorum. Ama öyle ilgisizler ki sanki yoldan geçen biriyle konuşuyorum telefon'da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Neyse burada'ki sohbetin'de seyrini degistirmeyeyim. Varsın mahkeme olsun. Varsın uzun sürsün. Sonuçta ben haklıyım. Burada zaten mayıs'a kadar havalar düzelmez. Sürmem motoru olur biter.gelişme olursa haberdar ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Yada dediğiniz gibi ben biraz daha sıkıştırayım fabrika'yi ve bayii. Diğer türlü resmi işlemlerle kim uğraşacak.kaç ay sürer kim bilir . Biraz daha ugrasayim da temiz temiz halledelim şu işi.işi uzatırsam gene ben zarar göreceğim. Bu arada bugün motoru tabanca ile yıkadım sanki gidişi değişti. Biraz kazma gibi oldu. Ne oldu anlamadım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şirket biz motor'u kargo'ya verince zaten fatura'yi direk yolluyoruz diyor. Mondial müşteri hizmetlerini arıyorum. Ama öyle ilgisizler ki sanki yoldan geçen biriyle konuşuyorum telefon'da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Neyse burada'ki sohbetin'de seyrini degistirmeyeyim. Varsın mahkeme olsun. Varsın uzun sürsün. Sonuçta ben haklıyım. Burada zaten mayıs'a kadar havalar düzelmez. Sürmem motoru olur biter.gelişme olursa haberdar ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Yada dediğiniz gibi ben biraz daha sıkıştırayım fabrika'yi ve bayii. Diğer türlü resmi işlemlerle kim uğraşacak.kaç ay sürer kim bilir . Biraz daha ugrasayim da temiz temiz halledelim şu işi.işi uzatırsam gene ben zarar göreceğim. Bu arada bugün motoru tabanca ile yıkadım sanki gidişi değişti. Biraz kazma gibi oldu. Ne oldu anlamadım.
    Fatura yok da plaka var mı peki ? faturası kesilmemiş ötv'si ödenmemiş motoru bayiiden niye çıkardınız ?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatura yok da plaka var mı peki ? faturası kesilmemiş ötv'si ödenmemiş motoru bayiiden niye çıkardınız ?
    Biz buna acelecilik ve tecrübesizlik diyoruz.
    Hiç kimsenin Plaka çıkmadan motoru almaması gerekiyor. Plaka, Trafik Sigortası olmadan yola adım atmayacaksın.
    Ya firma ile yada trafik ile sonra uğraşır durursun. Neyse başa gelen çekilir. Umarım sonu tatlıya bağlanır.
    Mondial kullanıcıları perte mi çıktınız. Nerelerdesiniz. Adana yaşıyor musunuz ?

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz buna acelecilik ve tecrübesizlik diyoruz.
    Hiç kimsenin Plaka çıkmadan motoru almaması gerekiyor. Plaka, Trafik Sigortası olmadan yola adım atmayacaksın.
    Ya firma ile yada trafik ile sonra uğraşır durursun. Neyse başa gelen çekilir. Umarım sonu tatlıya bağlanır.
    Mondial kullanıcıları perte mi çıktınız. Nerelerdesiniz. Adana yaşıyor musunuz ?
    Mersin Yaşıyor. Ama sabah 07.00 iş. Aksam 19:30 ev seklinde yapıyor. Kış saati uygukaması nedeni ile eve verdıgımda hava kararmış oluyor. Bir yere cıkmıyorum.Ayrıca yalnız olunca foto falan da cekemiyorum...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mersin Yaşıyor. Ama sabah 07.00 iş. Aksam 19:30 ev seklinde yapıyor. Kış saati uygukaması nedeni ile eve verdıgımda hava kararmış oluyor. Bir yere cıkmıyorum.Ayrıca yalnız olunca foto falan da cekemiyorum...
    İbrahim yazmasan jandarmaya haber verecektim. Bizde 07:00-20:00 çalışıyoruz. Son etkinliğimi bu pazar yaptım. 16 gün aralıksız çalışmam var.
    Olursa kasım 17-18 de bir şeyler olur artık. Yağmur çamur oldukça bu iş daha zevkli olmaya başladı.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Yahu ben motoru sipariş üstüne aldım çoğu vatandaş gibi. Akşam 7'de aradı beni bayii gel motoru al montaj'i bitirdik diye. Dükkan zaten ufacık. Hafif'de yüksek içeri motor sokamıyorlar. Almazsan gece dışarda duracak gel al dediler. Sonuçta sıfır motor aldık. Nerden bilecektim böyle olacağını.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tolga ehliyeti alana kadar adana da benden action bekleme
    ara ara kaçak yapıyorum ama anca o kadar,
    daha fazla risk alamıyorum malum ikinci cezayı da yiyemem
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bende de ehliyet olmadığından aksiyon pek olmuyo. Evin yanlarındaki tarlalar ufak tepek tepeler sayılmazsa tabii

Ya bişey sorucam; benim motor galiba çok yakıyo. yedeğe düştükten 15km sonra 20tl benzin aldım 4,70den. 102 km'de tekrar yedeğe düştü :(

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolga ehliyeti alana kadar adana da benden action bekleme
    ara ara kaçak yapıyorum ama anca o kadar,
    daha fazla risk alamıyorum malum ikinci cezayı da yiyemem
    cenk geçmiş olsun , haberim olmadı . ehliyeti alda rahat bin artık
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Haklısın Serdar nerden bileceksin. Neyse oldu bir kere umarım motordan soğumazsın.

Cem sen otur oturduğun yerde, ilkbaharda bekliyorum senden action.

Drumstar ben normal yakıyorum. Gerçi şuan bende çekiş çok kötü, arazide fazla zıplamada motor boğuluyor ara ara
    Şimdi yeni bir yöntem deniyorum. Motoru her park edişimde musluğu kapatıyorum. Karbüratörden ve tahliye borusundan sızıntı var mı yok mu diye.
    Genelde adam gibi kullanamadığımdan 10 Lt benzinde 270 km de yedeğe düşüyorum. yedek ile 30 km gittikten sonra yolda kalmadan benzinimi alıyorum.

Bütün gün kaska aksesuar düşünüp durdum ama karar veremedim. insanın yapacak işi olmayınca böyle sapıtıyor işte
    Sizce aşağıdakilerden hangisi güzel duruyor. Aslında bizans miğferi gibi fırça şeklinde düşündüm ama bunlarda fena değil.
    drumstar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)