Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı BRL43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa O Kadarda Tembih Ettim 4T Olacak Üstünde 10/40
    15-50 \ 10-40 koyabilirsin ama diğer yağlardan kesinlikle koyma. 4 Zamanlı motor yağı hariç kim ne derse desin koyma.

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor en son 85 km hıza cıktı. O da hafif egimli yolda... Dahası yok.
    Hocam sen 10 LT benzinle kaç km yol gidiyorsun. Anladığım kadarı ile tasarruflu kullanıyorsun. O yüzden motor açılmamış.
    Ben 100 km çok rahat çıkıyorum. Ondan sonra motor yavaş yavaş hızlanıyor. 250 mt içersinde 100 km rahat görüyorum. bi 250 mt içersinde anca 110 geliyor.
    Gün içersinde motor ile zorlama yaptıysam bazen 120 km ye değecek gibi oluyor. İbre bozuk diyeceğim ama arkadaşların motorlarla yan yana sürdük. doğru.

Evet yanlış oldu. Hakan dicektim. Dun aksam hakan bana ulaştı. Kısmet olursa pazar gunu Tarsus da buluşacaz. İnsallah bi aksilik cıkmaz. Tarsusda bizim bir kac arkadas daha var. Onlar da gelirlerse sanırım. 5-6 motor guzel gi gezi olabilir.
    Bi kaç foto çekilmeyi unutmayın. Şöyle bol aksiyonlu olanlardan
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Ahhhhh ahhhhhhh adana da olmak vardı :(
    Artık baska sefere insallah
    Beni unutmayın
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    [Hocam sen 10 LT benzinle kaç km yol gidiyorsun. Anladığım kadarı ile tasarruflu kullanıyorsun. O yüzden motor açılmamış.
    Ben 100 km çok rahat çıkıyorum. Ondan sonra motor yavaş yavaş hızlanıyor. 250 mt içersinde 100 km rahat görüyorum. bi 250 mt içersinde anca 110 geliyor.
    Gün içersinde motor ile zorlama yaptıysam bazen 120 km ye değecek gibi oluyor. İbre bozuk diyeceğim ama arkadaşların motorlarla yan yana sürdük. doğru.

10 lt benzin ile onceleri 290 ile 320 km arasında degişiyordu. Bayram öncesinde Subap ayarı yaptırdım. Bu sabah ise gelirken 260 km de yedege dustu. Subap ayarı yapan ustam ile gorusucem tekrar.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    [/COLOR]Tüm motorsiklet camiasının mübarek ramazan bayramı kutlu olsun(geçti ama özür dileyerekten tabiki )

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

By ocalh at 2012-08-22

Tolga hiç rahat duramıyorsun maşşallah birgün motorun bi parçası elinde kalacak ama du bakalım ne zaman. Yaptıkların çok güzel çalışmalar emek sarf ediyorsun eline koluna ve sabrına sağlık kesenide iyi düşün sonra ahada ben motoru satıyorum deme LÜTFEN (:
    Cem arkadaşımız bi gelsin bizimde güzel çalışmalarımız olacak burada sizinde aşama aşama paylaşacağız.

bu gezintiy,de tek başıma yapmak zorunda kaldım bu seferki gezim harika geçti çünkü ön dişliyi 16 (orjinali)taktım çok keyif aldım dik rampaları çoook rahat tırmandım tabi 4x4 lerin bile çıkamayacağı rampalar bunlar.

inşallah bu pazar İbrahim arkadaşımızla Tarsus gezisi yapacağız Hanımdan izini kopardık ((: kimse gelmese bile 2 x-treme MAX ile küçükte olsa bir gezinti yaparız hayırlısı ile

Şimdilik bu kadar bizi(Ben-Tolga-Cem ve İbrahim) izlemeye devam edin...(: Kalın sağlıcakla

---------- Post added at 10:13 ---------- Previous post was at 10:11 ----------

Bu arada jant çemberlerimede kırmızı fosforlu şeritlerimide çektim görüntü daha bir güzel oldu(bence(

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Tüm motorsiklet camiasının mübarek ramazan bayramı kutlu olsun(geçti ama özür dileyerekten tabiki )

http://img89.imageshack.us/img89/1273/1003604t.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img600.imageshack.us/img600/4366/1003600s.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img571.imageshack.us/img571/1358/1003599.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img818.imageshack.us/img818/1079/1003597n.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img338.imageshack.us/img338/2240/1003596j.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img854.imageshack.us/img854/8317/1003588q.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img585.imageshack.us/img585/9361/1003587.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img221.imageshack.us/img221/7241/1003586.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img689.imageshack.us/img689/67/1003585g.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

http://img36.imageshack.us/img36/6914/1003583p.jpg
    By ocalh at 2012-08-22

Tolga hiç rahat duramıyorsun maşşallah birgün motorun bi parçası elinde kalacak ama du bakalım ne zaman. Yaptıkların çok güzel çalışmalar emek sarf ediyorsun eline koluna ve sabrına sağlık kesenide iyi düşün sonra ahada ben motoru satıyorum deme LÜTFEN (:
    Cem arkadaşımız bi gelsin bizimde güzel çalışmalarımız olacak burada sizinde aşama aşama paylaşacağız.

bu gezintiy,de tek başıma yapmak zorunda kaldım bu seferki gezim harika geçti çünkü ön dişliyi 16 (orjinali)taktım çok keyif aldım dik rampaları çoook rahat tırmandım tabi 4x4 lerin bile çıkamayacağı rampalar bunlar.

inşallah bu pazar İbrahim arkadaşımızla Tarsus gezisi yapacağız Hanımdan izini kopardık ((: kimse gelmese bile 2 x-treme MAX ile küçükte olsa bir gezinti yaparız hayırlısı ile

Şimdilik bu kadar bizi(Ben-Tolga-Cem ve İbrahim) izlemeye devam edin...(: Kalın sağlıcakla

---------- Post added at 10:13 ---------- Previous post was at 10:11 ----------

Bu arada jant çemberlerimede kırmızı fosforlu şeritlerimide çektim görüntü daha bir güzel oldu(bence(
    yeni farkına vardım fotoğraf makinasının tarihini ayarlamamışım 2007 yi gösteriyor yaa offff...
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    10 lt benzin ile onceleri 290 ile 320 km arasında degişiyordu. Bayram öncesinde Subap ayarı yaptırdım. Bu sabah ise gelirken 260 km de yedege dustu. Subap ayarı yapan ustam ile gorusucem tekrar.
    Valla dün yedek ile 35 km kadar gittim. işe giderken mi alsam acaba yolda kalırsam ne olur düşüncesi ile dayanamayıp benzin aldım.
    içimden bir ses 40 km de kalır diyor. Fazla yapacağını sanmıyorum ama bir gün bunu test edeceğim

Bende 275 yada 280 km de yedeğe düşüyordum. kurt varya bizde rahat rahat adam gibi gidemiyoruz. bugünde evden çevre yoluna kadar 60-70 km hızla kullandım.
    çevre yoluna çıktım. Bismillah yine 100 km yi gördü ibre. yok arkadaş. benden adam olmaz. benzin de dayanmaz

Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şimdilik bu kadar bizi(Ben-Tolga-Cem ve İbrahim) izlemeye devam edin...(: Kalın sağlıcakla[COLOR="Silver"]

yeni farkına vardım fotoğraf makinasının tarihini ayarlamamışım 2007 yi gösteriyor yaa offff...
    Hakanım seninde geçmiş bayramın mübarek olsun. Hatta tüm arkadaşların.
    Kırmızı jant şeridi çok güzel durmuş beğendim. Valla motoru extra doldurmak hoşuma gidiyor.
    Pek satacağımı sanmıyorum. satsam da beni memnun edecek fiyata gitmez. o yüzden bu elimde kaldı diyelim. en az 3 sene bir yere gidemez.
    Valla bi kaç foto paylaştında gözlerim bayram etti. İbrahim ile hareketli günlerinizin fotosunu sabırsızlıkla bekliyorum. Valla mersinde olsaydım çat kapına dayanırdım :D
    Beni izleyin ama takip etmeyin :D
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    CBF-150
    Hakan Guzel yerler gezmişsin. Bu pazar kesin buluşuyormuyuz. Ben başka arkadaşlar da ayarlamaya calışıyorum.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Motosikleti
    x-treme max 150
    Hakan Guzel yerler gezmişsin. Bu pazar kesin buluşuyormuyuz. Ben başka arkadaşlar da ayarlamaya calışıyorum.
    dedim yaa hanımdan izni aldık(:
    ailede sağlık problemi olmaz ise geleceğim kısmet olursa fabrikada bir arkadaşa daha söyledim oda duruma göre gelip gelmeyeceğini söyleyecek
    sabah erken çıkarsak yola öğle sıcağınada varmadan geri dönebilirsek sorun olmaz gelme durumum..(:

---------- Post added at 13:14 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakanım seninde geçmiş bayramın mübarek olsun. Hatta tüm arkadaşların.
    Kırmızı jant şeridi çok güzel durmuş beğendim. Valla motoru extra doldurmak hoşuma gidiyor.
    Pek satacağımı sanmıyorum. satsam da beni memnun edecek fiyata gitmez. o yüzden bu elimde kaldı diyelim. en az 3 sene bir yere gidemez.
    Valla bi kaç foto paylaştında gözlerim bayram etti. İbrahim ile hareketli günlerinizin fotosunu sabırsızlıkla bekliyorum. Valla mersinde olsaydım çat kapına dayanırdım :D
    Beni izleyin ama takip etmeyin :D
    Bayram tebriği için teşekkür ederim Tolga CAN
    bende çok gezmeyi dolaşmayı seven birisiyim fakat işten çıkış saatlerim düzensiz helede Eylülün 2. haftasından yılbaşına kadar evi zor görüyorum birde evli olunca evede zaman ayırmak gerekiyor yoksa huzursuzluklar başgösteriyor evde (:
    Hanımı yanıma alsam oda çok yoruluyor motorsikletin üzerinde (: benide mahkum ediyor zaman zaman eve (: neyse iş kurma planlarım var gerçekleşirse dahada bir özgür olacağım kısmet olursa siz o zaman görün beni.. off yaa çok yazdım kusura bakmayın arkadaşlar şimdilik bu kadar...(:
    (:

Motosikleti
    CBF-150
    Geziye katılacakları organize ederken Gezi yapmayı planladıgımız yeri de arastırdım. Malesef kotu haber var. Tarsus barajının yakınındaki cross alanını suan sular altında oldugunu ögrendim. Baraj su seviyesi yuksek oldugu için. Bu alan cross yapmak için kışın daha musait oluyormuş. Kaynak saglam. Cross hastası olan Mersin tasrur kanuni yetkili servis sorumlusu vedat usta. Özel adamlar dostluk gurubu uyesi. Gezi iptal olmuyor tabiki. Gezebilecek başka cross alanı arastırmaya devam... Önerisi olan varmı.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Umarım geziniz iptal olmaz. Bizde o güzel anların fotosunu görme şansına nail oluruz.
    Bu arada eşli binenlere bir sorum olacak. Eşiniz egzoz sıcaklığından rahatsız oluyor mu ? bacağına sıcak vuruyor mu çok merak ettim.
    Benim kızarkadaşım bacağının yandığını çok sıcak olduğunu söylüyor. Hadi bizim sağ bacak alışkında, kızın totosu kavrulmasın egzozdan :D

Motosikleti
    CBF-150
    Umarım geziniz iptal olmaz. Bizde o güzel anların fotosunu görme şansına nail oluruz.
    Bu arada eşli binenlere bir sorum olacak. Eşiniz egzoz sıcaklığından rahatsız oluyor mu ? bacağına sıcak vuruyor mu çok merak ettim.
    Benim kızarkadaşım bacağının yandığını çok sıcak olduğunu söylüyor. Hadi bizim sağ bacak alışkında, kızın totosu kavrulmasın egzozdan :D
    Ben esimle 45 km yayla yolunda kullandım. Herhengi bir sikayeti olmadı. Bazılarının arka eksoz korumalarının içinde yanmaz aliminyum kaplama yok sanırım.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben esimle 45 km yayla yolunda kullandım. Herhengi bir sikayeti olmadı. Bazılarının arka eksoz korumalarının içinde yanmaz aliminyum kaplama yok sanırım.
    Bende aşağı yukarı 50-60 km yol gittim. Kız sağ bacağım yandı. Egzoz çok sıcak dedi. Hatta elimi üstündeki plastik korumaya dokundurdum. Hakikatten sıcak vardı.
    Abartılacak kadar değil ama o sıcağı yaz ayında hissetmek sıkıcı ve rahatsızlık verici olur. insanı terletir yaw. ona bir çözüm bulmam gerek. Gerekirse egzozu çevresini saç ile kaplarım. yeterki artçı bayanı rahatsız etmesin. benim balım böcüğüm rahatsız olmasın. gerekirse yansın cayır cayır mondail

Motosikleti
    x-treme max 150
    Tolga kardeş artçının ayağının yanından geçiyor egsoz borusu illaki yakacak artçının ayağını annemde, eşimde şikayet etti ayağının yandığını (:

---------- Post added at 07:15 ---------- Previous post was at 07:13 ----------

Bende aşağı yukarı 50-60 km yol gittim. Kız sağ bacağım yandı. Egzoz çok sıcak dedi. Hatta elimi üstündeki plastik korumaya dokundurdum. Hakikatten sıcak vardı.
    Abartılacak kadar değil ama o sıcağı yaz ayında hissetmek sıkıcı ve rahatsızlık verici olur. insanı terletir yaw. ona bir çözüm bulmam gerek. Gerekirse egzozu çevresini saç ile kaplarım. yeterki artçı bayanı rahatsız etmesin. benim balım böcüğüm rahatsız olmasın. gerekirse yansın cayır cayır mondail
    Aslında bende ayaklarımızın yanından geçen egsoz borularını kapatmayı düşünüyorum sıcaklığı yansıtmayan bir malzemeyle ama du bakalım AR-GE 'deyim şuan (:
    (:

Motosikleti
    CBF-150
    Saç kapatman işe yaramaz. Eksoz isolasyon malzemeleri var. gayet ince ama yanmaz ısı yalıtımı saglıyan malzemeler var. Hatta eksoz erka korumasının içinde olması lazım alimunyum kaplamalı bi malzeme. Onu biraz daha kalın sararsan faydası olur.

Motosikleti
    x-treme max 150
    Saç kapatman işe yaramaz. Eksoz isolasyon malzemeleri var. gayet ince ama yanmaz ısı yalıtımı saglıyan malzemeler var. Hatta eksoz erka korumasının içinde olması lazım alimunyum kaplamalı bi malzeme. Onu biraz daha kalın sararsan faydası olur.
    bu malzeme plastik grenajların altında var(bende) ama yinede sıcaklığı hissettiriyor tek kat yerine 3-4 kat sarılıp yapıştırılırsa daha iyi randıman alınabilir.
    fakat bu plastik aksamın altına yapıştırabilirsin ya açıkta kalan kısımların yalıtım olayını nasıl sağlayaniliriz fikri olan varmıdır acaba?

---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 08:01 ----------

http://www.eliftuning.com/Dei-Egzost...h_37958.html#0
    arkadaşlar bu ürünü buldum fakat fiyat biraz fazla geldi bana gerçi bu araba egzozu için ama olsun sonuçta motordakide aynı işi yapıyor (: AR-GE'ye devaaaaaam...
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla beni arge işine bulaştırmayın. Çok pis masrafa girerim
    Bu işe de el atarım ama şu aralar biraz yoğunum. İlk fırsatta bu işi de çözeceğim.
    4.5 mt olan malzeme işe yararsa diğer arge işleri ile uğraşmaya değmez bence, denemek lazım

Motosikleti
    x-treme max 150
    http://www.turbomotorlar.com/asp/lis...sp?group=11000

---------- Post added at 09:27 ---------- Previous post was at 09:16 ----------

Valla beni arge işine bulaştırmayın. Çok pis masrafa girerim
    Bu işe de el atarım ama şu aralar biraz yoğunum. İlk fırsatta bu işi de çözeceğim.
    4.5 mt olan malzeme işe yararsa diğer arge işleri ile uğraşmaya değmez bence, denemek lazım
    Tolga CAN sen bi dur hiçbirşey yapma ne masraf nede değişiklik biraz ara ver bu işlere
    biz bikaç proje yapalım biraz para harcayalım(senin gibi çok değil tabi( sende bizden feyz alırsın olmazmı..(:

---------- Post added at 09:31 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...87883118/detay

AR-GE 'ye devaaaaam... (:
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Zaten şu aralar artçı taşımıyorum. Kızlar motor sıcak ve tehlikeli diye tek tek terk ettiler beni.
    Zamanı gelince kim kime binecek göreceğiz , sargıların fiyatı güzelde, işlemi de başarılı mı acaba. ömrü ne kadar ki ?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Tolgacan 6000 tl lik yapda benim karakaçanla takasa girelim senle

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96833870/detay

stikırları söken arkadasda burada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...94170329/detay

---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

buna da msj attım bakalım cvp ne zaman gelecek 2,5cm enli olanın fiyatını sordum
    5cm ile ince boruyu sarmak sorun olabilir die bakalım nasıl olacak

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...87883118/detay
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    İş yerindeki arkadaşlar baktım ilana veriyor. Dalgasına bende verdim. Millet kaile almasın diye 5.000 TL yazdım.
    Valla 5 bin TL veren olursa da satmam demem yani , Sen yazınca merak ettim. Atlayan sazan var mı diye. yok yaw kimse msj atmamış o kadar da full
    Ben dayanıklılık süresini merak ettim. Yağmur. Çamur, toz , toprak etkenleri ve sıcaklık var.
    İlandaki gibi % 75 sıcaklığı düşürecekse hemen 60 TL bir adet alırım.

Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar bende kendime bisiklet alıyorum daha doğrusu abime sattığım bisikletimi geri parasını ödeyerekten alıyorum
    motordan in arabaya bin arabadan in motora bin işyerine gel akşama kadar masadan kalkma sonrada göbek senden önde gitsin(aynı ben (: )
    valla acayip kilo alıyorum akşamları en azından 5-10 km rampa çıkaraktan gezinti yapsam sanırsam vücudu dinç tutmaya yeter gibime geliyor
    bu arada eski bisiklet kullanıcılardanım 80-100 km lik yollara çok gitmişliğim var dağda bayırdada kullanmamdan kaynaklı cross sevdam sanırsam.. (:
    cenkito bunu beğendi.
    (:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)