Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM EXC300
    163 cm boyu varmış ablanın tabi motor tecrübeside
    http://www.youtube.com/watch?v=Ip8mBVlQEmo
    2:33 de fena oluyorum :D o ses nedir öyle off. bu sesi yada benzerini bizim motorlardan çıkarabilirmiyiz acaba?
    Cenkito kardeşimiz sağolsun onun da çaresini buldu Şöyle yapılabiliyor ama polis yakalarsa oyuyor O yüzden hiç tavsiye etmiyoruz.

TRaKYaLeee ve cenkito bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı TRaKYaLeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alanya istanbul yolunu kaç günde yaptın kaç km'de bir mola verdin motor çok ıaındımı ?
    Sabah 5 de çıktım yola akşam 6 İstanbul da oldum, mola vermedim bi tuvalet bi benzin okadar, çok ısınmadı toroslar ve Kütahya bayaa soğuttu
    TRaKYaLeee ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    arkadaşlar https://www.youtube.com/watch?v=s_uKQiybJYw linkteki motor markasını bilen varmı
    Eyy tank misali kaportasının içinde, çelik güvenlik barlarının arkasında, kuştüyü misali hava yastıklarıyla seyahat eden VATANDAŞ!!! Benim kaportam montum, güvenlik barlarım kemiklerim, tek yastığımda kaskım... senin haklı olman benim ölmemi gerektirmez.!!!

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)
    Ben tahminici 2 gün sürmüştür dedim bir günden bile az sürmüş.Diğer forumlarda herkez hava soğutmalı motorla saat başı mola ver yoksa çok ısınır vs. Derlerdi bende edirne istanbul arasını herhalde 6 saatde alırım diye düşünüyordum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı kutlay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar https://www.youtube.com/watch?v=s_uKQiybJYw linkteki motor markasını bilen varmı
    Hyosung RT 125

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Ben tahminici 2 gün sürmüştür dedim bir günden bile az sürmüş.Diğer forumlarda herkez hava soğutmalı motorla saat başı mola ver yoksa çok ısınır vs. Derlerdi bende edirne istanbul arasını herhalde 6 saatde alırım diye düşünüyordum :D
    Ege üstünden gitseydim uzatırdım geziyi aslında öyle plan yaptım ama hesapta olmayan bi durumdan fethiyeden geri döndüm sonra direk istanbul. Valla ben bi yağına bi vidasina dikkat ediyorum birde yüksek vites düşük hız yapmıyorum motoru dinliyorum devrini tutturmaya çalışıyorum tamam 150 - 170 yapmıyor ama taa en baştan hız aramıyordum ammaaa yokuşa geldim mi affetmem geçen yokuş yukarı zıpladım far lambası tasın içine düştü Max iyidir gider durur frenleri güzel şekli güzel fiyatı güzel ama servisler tam kaka! Servis dedim bak şekerim yükseldi yeminle :/
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kaç metre zıpladın merak ettim nasıl çıktı lamba :D doğru motor 150 yapmıyor ama yinede ideal hızlara ulaşıyor. Orta devirlerdede kullanınca tahminimce fazla ısınmaz :D Servis işindede İşini bilen bir usta bulmak gerekiyor fakat Büyükşehirler haricinde servisler çok seyrek

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    o kadar kalın lastik avantaj mı? dezavantaj mı?
    Eyy tank misali kaportasının içinde, çelik güvenlik barlarının arkasında, kuştüyü misali hava yastıklarıyla seyahat eden VATANDAŞ!!! Benim kaportam montum, güvenlik barlarım kemiklerim, tek yastığımda kaskım... senin haklı olman benim ölmemi gerektirmez.!!!

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı kutlay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar kalın lastik avantaj mı? dezavantaj mı?
    ne kadar kalın lastik , hangi lastik?

cok kalın lastik olursa motoru yorar cevirmesi zor olur

hyo 125 i yu kasıt ettiysen eger

amortisörün görevinin belli kısmını lastik alıyor.

lastik te esniyor. modele o lastiği uygun görmüş takmıslar. ama piyasada bulmak zor diye biliyorum en azından TR de bir aralar öle idi

Motosikleti
    Birde arka lastik dişli değil crosada pek uygun sayılmaz o motor yerdende yeterince yüksek değil

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Birde arka lastik dişli değil crosada pek uygun sayılmaz o motor yerdende yeterince yüksek değil
    o motor cross değil ki zaten enduro
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Kaç metre zıpladın merak ettim nasıl çıktı lamba :D doğru motor 150 yapmıyor ama yinede ideal hızlara ulaşıyor. Orta devirlerdede kullanınca tahminimce fazla ısınmaz :D Servis işindede İşini bilen bir usta bulmak gerekiyor fakat Büyükşehirler haricinde servisler çok seyrek
    istediğin gibi kullan ağır trafikte her türlü ısınıyo(durup bi 5-10dk dinlendirme gereği duyuyorum bazen, tabi balta girmemiş istanbul trafiğinde) ve anlamadığım bi şekilde debriyaj baya geriye kayıyo hatta tutmiycak hale geldi geçenlerde durup düzelttim(ağır trafikte oluyo). ideal hız tabi kişiden kişiye göre değişir ama ortalama 100 fit ölümüne 110 anca(göstergenin yalancısıyım)

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar kalın lastik , hangi lastik?

cok kalın lastik olursa motoru yorar cevirmesi zor olur

hyo 125 i yu kasıt ettiysen eger

amortisörün görevinin belli kısmını lastik alıyor.

lastik te esniyor. modele o lastiği uygun görmüş takmıslar. ama piyasada bulmak zor diye biliyorum en azından TR de bir aralar öle idi
    hyo 125in ozelliklerine baktimda oyle bizimkinden aman aman torklu bir motor degil. ondan merak ettim ne menem bir seymis bu diye. birde bir an aklima bizimkine uyarmi diye dusundumde sonra olum bak git dedim kendi kendime
    cenkito bunu beğendi.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cenkito kardeşimiz sağolsun onun da çaresini buldu Şöyle yapılabiliyor ama polis yakalarsa oyuyor O yüzden hiç tavsiye etmiyoruz.

http://i.hizliresim.com/V2nOlV.jpg
    sağol attila abi ondan haberim var o toklaştırıyor diye biliyorum benim istediğim biraz o 2 zamanlılar gibi nası denir bilmiyorum ince bagıran bi ses işte :D sanırım olmuyor, en iyisi 5-10 yıl sonra bi ktm almak :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

bir iki engebeden azıcık hopladı plakadada catlak vardı ilk aldıgım günden beri her geçen gün büyüyordu ilerde durdum düşmüşmü diye düşmezmi, şükür buldum. vidalar sağlam, siyah plastik kap kırılmış bide plaka bu halde. yeniletince yine oda sallanmadan dolayı iyice catlayıp böyle koparsa? buna bi çözüm varmı bildiğiniz uyguladığınız?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sağol attila abi ondan haberim var o toklaştırıyor diye biliyorum benim istediğim biraz o 2 zamanlılar gibi nası denir bilmiyorum ince bagıran bi ses işte :D sanırım olmuyor, en iyisi 5-10 yıl sonra bi ktm almak :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

bir iki engebeden azıcık hopladı plakadada catlak vardı ilk aldıgım günden beri her geçen gün büyüyordu ilerde durdum düşmüşmü diye düşmezmi, şükür buldum. vidalar sağlam, siyah plastik kap kırılmış bide plaka bu halde. yeniletince yine oda sallanmadan dolayı iyice catlayıp böyle koparsa? buna bi çözüm varmı bildiğiniz uyguladığınız?
    http://i.hizliresim.com/on4zM2.jpg
    http://i.hizliresim.com/lB5zgk.jpg
    http://i.hizliresim.com/V2WyJV.jpg
    tolgacan plakanın arkasına komple sac plaka cekip percinleyip o sekilde saglamlastırıp geri takmıstı.

bende ise motor 30 aylık olmasına ragmen hiçbirsey olmadı

muhtemelen en baslardan beri dediğim plaka aydınlatma zamazingosunu iptal edip

plakayı direk arka camurluga takmamın faydası vardır.

o parca bosuna agırlık ve agırlık dolayısıylada titresim ve ses yapıyor.

arka camurlugu bile üstten kırabilir

senin o begendiğin zamanlı sesi bizim motorda yakalayamazsın

ama az da olsa yaklasabilirsin, bunun içinde motorun subab zamanlayıcı egzantirik bademini

değişmek lazım, gaz koluna dokundugun anda eskiye nazaran cok daha hızlı devirlenir,

ama uzun ömürlü olmaz, o yuksek devire cok hızlı cıktıgı için belli süre sonra subabları

yakabilir, o zamanda motor kitler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

bu arada gecen sehirler arası yolda bir tane honda fizy scoter gördüm
    gavur yaklasık 120 ile rampaya sardı,
    tabi ben 130 civarı oldugumdan rampanın ortasında ne yaptı bilmiyorum.

diyecegim o ki bundan sonra hızlı motor tavsiye isteyenlere onu bile tavsiye edebilirim.

scoterla hız bana göre değil, riskli buluyorum yoksa babamın honda Ps 150 si var ben daha 60-70

den yukarı görmedim , onda da deneme yapasım geliyor arada
    TRaKYaLeee, AttilaXtreme ve Carbondioxid bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolgacan plakanın arkasına komple sac plaka cekip percinleyip o sekilde saglamlastırıp geri takmıstı.

bende ise motor 30 aylık olmasına ragmen hiçbirsey olmadı

muhtemelen en baslardan beri dediğim plaka aydınlatma zamazingosunu iptal edip

plakayı direk arka camurluga takmamın faydası vardır.

o parca bosuna agırlık ve agırlık dolayısıylada titresim ve ses yapıyor.

arka camurlugu bile üstten kırabilir

senin o begendiğin zamanlı sesi bizim motorda yakalayamazsın

ama az da olsa yaklasabilirsin, bunun içinde motorun subab zamanlayıcı egzantirik bademini

değişmek lazım, gaz koluna dokundugun anda eskiye nazaran cok daha hızlı devirlenir,

ama uzun ömürlü olmaz, o yuksek devire cok hızlı cıktıgı için belli süre sonra subabları

yakabilir, o zamanda motor kitler
    bende şaç plaka perçinleteyim, aydınlatma?? aydınlatmıyorki meret :D onuda sökeyim. bir ses için öyle şeyler yaptırmam,maxın seside hiç fena değil teşekkürler cem abi
    cenkito bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba. Youtube da araştırdım fakat çok fazla xtreme max içeren enduro videosu bulamadım. Merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Xtreme max aşağıda paylaşacağım videodaki antrenmanlara dayanabilir mi? Pek nazik kullanılmayacak ancak ben bunu ikinci bir motor olarak alıp kabiliyetlerimi geliştirmek için kullanmak istiyorum. Parça fiyatlarının ve başlangıç maliyetinin uygunluğu beni cezbetti.
    Cevaplarsanız sevinirim.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı tamayaytam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Youtube da araştırdım fakat çok fazla xtreme max içeren enduro videosu bulamadım. Merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Xtreme max aşağıda paylaşacağım videodaki antrenmanlara dayanabilir mi? Pek nazik kullanılmayacak ancak ben bunu ikinci bir motor olarak alıp kabiliyetlerimi geliştirmek için kullanmak istiyorum. Parça fiyatlarının ve başlangıç maliyetinin uygunluğu beni cezbetti.
    Cevaplarsanız sevinirim. http://youtu.be/SN5VB-0oVUg
    arkadasım o videolardakiler 25-30.000 liralık special crosslar.

max ı saglamlık ve güç olarak onlarla bir tutamazsın.

ama kendini geliştirmek için yeterli olacaktır
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Anlıyorum . Belki bu başlıktaki arkadaşların paylaşımları mevcuttur ancak benim youtube da gördüğüm şey genelde patika yol gezisi oluyor. Ben ise daha çok teknik geliştirme üzerinde durmak istiyorum. Bir çeşit spor amaçlı kullanacağım yani. Eğer kütüklerin ve engellerin üzerinden geçmeye dayanabilir , dik yokuşları çıkmaya dayanabilirse almayı düşüneceğim. Düşme kalkmalarda illaki bir yerleri kırılabilir , ancak parça fiyatlarının uygunluğu yüzünden daha cesur girebileceğim bu işe. Bunu yapabilmem lazım mesela.
    http://www.youtube.com/watch?v=hqbccymFkQc

http://www.youtube.com/watch?v=hqbccymFkQc" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

max bu atlama ve bu inişlere dayandı

ama dengesiz olarak inersen bir yerleri dagılabilir

Evet bunlar güzelmiş gerçekten. Üzerindeki standart lastikleri sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)